Девети септември

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Девети септември

Мнение от driver69 » 09 Сеп 2010, 11:40

"Днес, другарки и другарки, се навършват 66 години комунизъм. Години на просперитет, на цъфтеж, на футболни успехи и на руския филм в събота." - така общо взето щеше да звучи словото, ако не беше паднал комунизмът.
А сега по-реалистично. Преди 66 години, на тази дата, по-точно в нощта преди девети, комунистите вземат властта чрез преврат. Идва правителството на Кимон Георгиев. Няколко месеца продължават безчинствата на новите управляващи. Краят им слага Народният съд(уж), който е осъдил 2730 души. А жертвите на преврата са 20 000-40 000. Това официално. В някой населени места превратът се извършва без бой и кръв, а в други властта е взета насилствено. Най-късно шумкарите "настаняват" комунизма в Хасково. После насилствено влизане в ТКЗС-то, а си казал, че ако имаш комунизъм, нямаш портокали, а си влязъл в затвора. Бе все хубави работи са се случвали. И хората са били спокойни, работливи, без достъп до гадната западна телевизия. Само БНТ и руски филми. Без стреляне. Водка, лоша игра и секс. И така до 10 ноември. 1989 година. И петолъчката я няма. До днес.


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Девети септември

Мнение от dimithur » 09 Сеп 2010, 11:53

http://zamunda.net/details.php?id=32495&hit=1 е този филм ми е един от любимите бг филми, много точно го описва тоя период по завземането на властта :yes: Инак няма да изразявам цветущото си мнение, за моите "любимци", щото и тая тема ще хване гората като предишната :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Девети септември

Мнение от driver69 » 09 Сеп 2010, 11:56

Целта на темата ми не е да плюем едната или другата концепция, по-скоро всеки да направи равносметка за него си(по-...възрастните), кога му е било по-добре, защо. Надявам се да не стане като другата тема. Моето мнение няма да го изказвам, защото не съм живял по времето на комунистическата система.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Девети септември

Мнение от SKISA » 09 Сеп 2010, 12:03

ха познай моето мнение какво е по въпроса!!?!?!?!?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Девети септември

Мнение от Демирев » 09 Сеп 2010, 12:13

Ryapoff написа:Само БНТ и руски филми.


Не съвсем! Преди 10 ноември 1989г. Петък вечер - след Панорама доста късно за тогавашното време след 22 часа по Студио Х имаше и френски филми с много любов и Ален Делон.


Чакане за цветен /уау/ телевизор по 3 години и Москвич и ЗАЗ по 15 години. Жигулата само блян за обикновенните българи. Достъпна единствено за моряци от Кореком.
Баш партийците гъзареят с черна Волга с перденца :mhihi:
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Девети септември

Мнение от Zagy » 09 Сеп 2010, 12:17

Липсва ми Студио Х..... :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: Девети септември

Мнение от ///vlado » 09 Сеп 2010, 12:22

абе незнам кво е неска , ама цела сутрин вися на летището
и ми е писнало вече , ебати неориентираните хора :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Девети септември

Мнение от nightdriver » 09 Сеп 2010, 12:30

Демирев написа:
Ryapoff написа:Само БНТ и руски филми.




Чакане за цветен /уау/ телевизор по 3 години и Москвич и ЗАЗ по 15 години. Жигулата само блян за обикновенните българи. Достъпна единствено за моряци от Кореком.


...и тираджии ! баща ми жигулата така и не я дочака и си изтегли вноската 1500лв след 10ноември

пс за каква друга тема става въпрос по-горе?
Последна промяна nightdriver на 09 Сеп 2010, 12:38, променена общо 1 път
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Девети септември

Мнение от © » 09 Сеп 2010, 12:34

за лада се чакаше по 15 години, а си спомням че имаха някакви вноски за апартамент, лихвоточки, нямаше филми, нямаше видео... хората имаха всичко за да живеят, само свобода нямаха
иначе понеже тогава ми е било детството, то толкова безгрижно съм се чувствал, много ми липсва това време -
да нямаш никакви проблеми... искам пак комунизъм :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Девети септември

Мнение от spacepl » 09 Сеп 2010, 12:46

© написа:..................................................
иначе понеже тогава ми е било детството, то толкова безгрижно съм се чувствал, много ми липсва това време -
да нямаш никакви проблеми... искам пак комунизъм :mhihi:


:yes:

Можеби едни от най-хубавите години от живота ми, жалко, че няма да мога да дам такова детство на детето си :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Девети септември

Мнение от Сондьора » 09 Сеп 2010, 13:02

+ 1 Детството си беше яко тогава, От кръста като се засилиш към хемус, си мерехме контрите, нямаше една кола, тва камилите, яко и безгрижно детство....Сега дори не мога да си помисля детето да излезе само.
А преди на 6 г си играехме сами, контролирани с подсвирване от балкона да се прибираме.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Девети септември

Мнение от nightdriver » 09 Сеп 2010, 13:03

spacepl написа:
© написа:..................................................
иначе понеже тогава ми е било детството, то толкова безгрижно съм се чувствал, много ми липсва това време -
да нямаш никакви проблеми... искам пак комунизъм :mhihi:


:yes:

Можеби едни от най-хубавите години от живота ми, жалко, че няма да мога да дам такова детство на детето си :(



...не знам само бащите ви как са се чувствали по онова време , освен ако не празнуват днеска де...
Изображение


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Девети септември

Мнение от dimithur » 09 Сеп 2010, 13:07

Сондьора написа:+ 1 Детството си беше яко тогава, От кръста като се засилиш към хемус, си мерехме контрите, нямаше една кола, тва камилите, яко и безгрижно детство....Сега дори не мога да си помисля детето да излезе само.
А преди на 6 г си играехме сами, контролирани с подсвирване от балкона да се прибираме.


Ааа то това много лесно може пак да стане, да се забранят коли по стари от 10г да се движат по улиците или пък данъка да е левче на кубически сантиметър примерно и ще има супер свободни улици и пространство да си играят децата :mhihi: Ма нема да се навиете на тоя вариант нещо, щото 90% от форума ще трябва да ходят пеша. :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Девети септември

Мнение от SKISA » 09 Сеп 2010, 13:14

ноу комент за това време! коментирал съм много.....
тва ,че сме играли безгрижно тогава не е било много безгрижно за родителите ни.
хич даже.
а и връщане назад няма-историята го показа.....!!!


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Девети септември

Мнение от dimithur » 09 Сеп 2010, 13:22

Да си припомним една реч на любимия ни мин. председател, по повод изминалите години :mhihi:

Пенсионерите с цялата си глупост ги води носталгията. Викат си: "Едно време на Хаинбоаз какъв хубав проход направихме. Па имаше един Пешо - ехей какъв хубав беше..." Все едно, че ще се върне младостта


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Не сте ли забелязали между другото, че човешкия мозък има способността да забравя лошите неща и да си спомня предимно хубавите ;)

И в тоя дух социалистически, няма как да не отбележим с какво са се занимавали възрастните, докато ние сме си играели безгрижно.

http://donosnik.hit.bg/ ето какви ги е съчинявал г-н Коритаров, дето всяка сутрин се обясняваше от телевизиония екран. Честно, няма такава п*тка ;)
Последна промяна dimithur на 09 Сеп 2010, 13:28, променена общо 1 път
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook