Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 22 Ное 2021, 12:15

Bogat-Beden написа:Банда, дайте някаква качествена марка пробиотик за песа, пие антибиотик сега.

Bio gaia бебешки пробиотик на капки даваме ние на мопса и му действа супер. Иначе от антибиотика му става лошо.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Bogat-Beden » 22 Ное 2021, 12:52

Благодаря!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 22 Ное 2021, 20:26

Трудно е да се разделиш с любимата животинка, но животът без домашен любимец просто не е същият, друго си е да имаш космат приятел.

Ето я моята баба, вече е на 13 години. Тази година два пъти я водих на ветеринар, което е повече от колкото пъти съм я водил за всичките 12 години преди това. Не се замислям по въпроса, ама тогава бащата напомни, че времето си върви и някой ден ще си отиде, и преди го е правил, та макар и рядко се сещам за думите му, но гледам да прогоня подобни мисли. А годинките и личат, коремчето и вече увисна, губи координация като си играе и понякога пада комично, но пък такова желание за игра има, като малко коте е, особено последните месеци.
IMG_20211115_195454669.jpg


Don_Diego, съжалявам за загубата, но и вярвам, че скоро отново ще усетиш нужда да имаш четирикрак другар :).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 08 Дек 2021, 9:48

Колеги, помагайте. :lol:

С две котки сме, едната е по-голяма и черна. По-малката е бяла, с различни очи, женска и е напълно глуха.
От около месец, всяка сутрин в 5 се качва върху мен и почва да крещи, сещате се, че тя като не чува, не знае как да мяука и колко силен звук издава.
Та си крещи, все едно някой и сваля кожата жива.. Кастрирани са и двете.Не помагат нито лакомства, нито храна, нито милване, нито бой, нито успокояващи гранулки и т.н.
Ходихме на ветеринар и той каза, че няма какво да се направи..

Към 08:00 се успокоява и тъкмо като трябва да ставам, заспива. Както се сещате, неспейки 3 часа всяка сутрин влияе на всичко и е малко тегаво.
Вариант да се махне котенцето не същестува.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от preki » 08 Дек 2021, 11:14

Единственият вариант е тапи за уши за теб, но пък и това има минуси

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от c04 » 08 Дек 2021, 11:49

Според мен е някакъв поведенчески проблем, който е причинен от нещо, което тя не харесва. Нещо различно у вас отскоро преди да започне? Като хора, вещи, поведение и т.н.?
Другия вариант е нещо здравословно :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от vicho » 08 Дек 2021, 11:58

Аз не знам как спите с домашните си любимци в една стая :dunno:

Според мен всеки трябва да си има стая и да знае, че това си е неговото място :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 08 Дек 2021, 13:17

c04 написа:...


Абс никаква промяна няма. Правихме кръвни тестове наскоро, всичко е в нормата. Уикенда бяха и за ваксина и ги преглеждаха и слушаха, всичко е наред.

vicho написа:..

Ние спим в едно легло, ти за стая говориш. :mhihi:
Ако е куче бих го оставил да е на земята, но котките не излизат от нас, ваксини, обезпаразятяване, робота всеки ден чисти, даваме им витамини, решаме ги, паста за зъби, паста за лапи и т.н. и т.н. Гледат се по-добре от на някой хора децата. :lol:
Опитваме да ги затваряме в друга стая, отварят си сами вратите или почват да бутат вратата и да драскат с лапи по нея.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от b_u_b_o » 08 Дек 2021, 13:40

vicho написа:Аз не знам как спите с домашните си любимци в една стая :dunno:

Според мен всеки трябва да си има стая и да знае, че това си е неговото място :idea:


Моите кучета никога не са влизали в къщата, камо ли да ги пусна на спалнята :mhihi: Но това вече си е до разбирания и до навици на хората. :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2021, 15:14

Редовно ги мачкаме нашите котки и си спи някой с тях през деня, но вечер засега си спят в коридора където е храната им, тоалетната и т.н. понеже понякога си решават, че ще играят и се почва или някакви други неща, все пак е котка, тоест самостоятелно и своенравно животно. Иначе не ни бърка да спят някъде натъпкани в някой.
Кроки, не знам дали ако не ги държиш будни от следобед и вечер (тоест да нямат такива междинни дрямки)няма да помогне и след това да спят като тъпани. Друг вариант ми идва на ум да ги държиш гладни вечер докато не стане време да лягате. Като са наядат и в коша, така ще е гарантирано, че първите няколко часа няма да се мърда. Може да ги комбинираш и двете неща. Другото, което е, може да си играе някой с тях по-енергично преди да се наядат и преди лягане. Един вид изтощаване.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 08 Дек 2021, 16:44

Трудно можеш да държиш котка будна, освен ако не си постоянно зает с нея. Моята прекарва почти целия ден спейки на радиатора. А нощем е дори под одеалото при мен и не мърда. Колкото и да си играя с нея, оставя ли я, помотава се и пак отива да спи някъде :D
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 08 Дек 2021, 17:20

Top Gun Maverick написа:...


Пробвали сме да ги държим гладни, но като цяло те се хранят на режим в определен час и си знаят, не е помогнало.
Пробвали сме и да си играем. Много са социални и като ни идват гости си играят с тях. Понякога са с нас до 2-3 часа през ноща. Като под игра разбирайте въртим една мишка на въже и те скачат и я гонят, или хвърляме играчка и те отиват, лапат я както куче лапва топка и ми я носят в ръцете пак да я хвърлям. Лягаме и да речем половин час по-късно се почва. Голямата си лежи и си спи, не я бърка. :lol:

Единствено например като се прибера сутринта от тежък запой няма проблем ама не мога всеки ден така :mhihi: .

Явно така ще си живуркаме с Ракия и Салата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2021, 18:36

Какво да ти кажа, има ли животно все има съображения. Но иначе без тях...не е същото. Моите две сега ги задържах от бебета, понеже майка им умря трагично. Между другото да знаете, че прозорец оставен ли е отворен така само нагоре като да не ги вали дъжд е възможно котката ви да се обеси на него, с моята така стана. Излезнала е понеже беше разгонена и на влизане е увиснала. Тъпото беше, че вечерта си го помислих, тръгнах да го затварям и...го пуснах и оставих отворен казвайки си, че не и е севте да е отворен, а и имаше 5 малки котета(две подарих чрез обява в София) което мислех, че ще я държи все до тях. Но тя си беше дива, все едно на окраска гледаш дива котка и доста характерна. Донесохме я от село ми в Сакар планина и все се базикахме, че е слезнала от планината. Та едното коте точно като нея, с другото сиво пак с тигрови шарки, все едно гледаш Таби. На телеграма ми може да си ги виждал. Страшен звяр е това, което е като майка си, на 5 месеца е, а излезе ли вън и види ли котка да минава през двора, веднага взема отношение макар и да е малък. :shock: Майка му не даваше нито на котка да мине, нито на котарак освен ако не е разгонена. Дребна беше, но абсолютно всички котки бягаха от нея, кучета се е случвало да влизат на познати, същата работа. Много харесвам такива котки. И честно казано породисти съм имал персийки две бели, в пъти повече предпочитам обикновените котки. Едно, че така лесно осиновяваш бездомно коте, много по-самостоятелни са, по-трудно боледуват, по-лесно оздравяват, дори при първо раждане знаят какво да правят. Женската ми персийка едно време съм бил като доктор при раждането. Та и помагам да излезнат, та им връзвам пъпа, та ги режа, та единия път едното коте остана вътре и айде по спешност се сформира хирургичен екип да го извадят и да спасят котката...не, не, просто дано не ми се случва да вземам породисто. Исках Британец по едно време, но сега това сивото е красиво точно толкова и даже съм си мислел да кръстосвам котки с тая окраска на дивата за да се сформира някаква БГ порода, ама пак трябват средства и време най-вече. Британците така са били сформирани преди стотина ли беше години като са кръстосвали само сиви улични котки и се е получил страхотен резултат.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от madafaka_donkele » 08 Дек 2021, 19:05

Kroki написа:От около месец, всяка сутрин в 5 се качва върху мен и почва да крещи...

Към 08:00 се успокоява и тъкмо като трябва да ставам, заспива.


Нещо е променено или има някаква грижа/нужда. Наблюдавайте хубаво, вижте какво е променяно последно. Капризни животинки са и най-смотания неглижиран детайл понякога оказва влияние. Моя британец е като човек в това отношение. Не мяучи, но ако забавя например смяната на тоалетната му идва и ми удря няколко глави в краката, като коч :mhihi: Тва му е коронния номер и почне ли да го прави знам, че трябва да се сменя тоалетната, водата или да му дам още храна.
Та примерно смяна дори на мястото на купичките за храна и вода може да го е раздразнило.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 19:54

Това е Снежка:

IMG_20211204_160233_copy_1421x1892.jpg


IMG_20211204_160231_copy_1470x1958.jpg


Има много дълга и пухкава опашка
IMG_20211204_155746_copy_1744x1310.jpg


Снежка не е точно любимец, просто се засели на двора ни и я храним, понякога.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook