Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Jordana » 12 Юни 2022, 15:43

Това е домашния любимец "тъпчо" , много просто куче горкото .. Някъде четох че били интелигентни и своенравни но това е тъпо като мицел на гъба ..:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 12 Юни 2022, 17:13, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 12 Юни 2022, 17:01

Като съм споделял с приятели, че бих си взел хъски, повечето ми казват, че не са особено интелигентни и са своенравни, та моята информация потвърждава думите ти за този красавец :D
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Jordana » 12 Юни 2022, 17:11

Да , това хъски е на 2 години и иска да си играе друго нищо не го интересува .. :dunno:
IMG_0661.JPG

И малко видео за ъпдейт на темата
https://www.videoman.gr/en/182705
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 26 Фев 2023, 20:43, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от empar » 13 Юни 2022, 8:23

За своенравни не знам, но със сигурност и аз мога да потвърдя, че са тъпи на галош, горките.
Комшията ми, който е бил дълги години кучкар в БНА, си взе и не спира да го кълне. :dummy:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Jordana » 26 Фев 2023, 20:46

И малко видео за ъпдейт на темата с хъскито :mhihi:
https://www.videoman.gr/en/182705
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Tsureto » 09 Мар 2023, 11:02

Здравейте колеги. Ето го и нашия красавец.

Имаме от 1 седмица френчи, на пет месеца мъжкар.
Малко сме отчаяни вече от към хигиенни навици. Правим всичко повече от перфектно. Разходки три пъти на ден на поляна по 1 час. Сутрин приятелката ми става в 6, чисти му и излиза, след това аз ставам в 9, пак му чистя белите, храня го и го изкарвам навън. Храним го сутрин и вечер по 90 грама под час. Бием го като направи беля с думата НЕ, давам му да го души и бой с вестник през дупето. Навън го поошрявам да пика и ака, давам му лакомства.
Абе всичко по конец......И си пика и си ака в нас без дори да се притеснява. Айде пикането тук таме цели пелената, но ака винаги извън нея, рядко в нея......И след тия грижи постоянно по цял ден и като се върнеш и завариш лайна и пикня, общо взето тоалетно и малко се отчаяхме.....
А и винаги сме държали на честотата и сега апартамента ни ухае на кенеф постоянно и малко......да, демотивирахме се...

Знам че е малък, знам че трябва време явно. Но не виждам поне малко бялата светлина в тунела след всичко което се прави и това малко ни отчайва. Той просто не разбира, че навън се ака и пика, а се едно няма търпение да се прибере и да си свърши работата вкъщи.

Та, общо взето сме леко "отчаяни", ако мога така да се изразя, но предполагам трябва да сме търпеливи.

Изображение
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 09 Мар 2023, 11:26

Супер е момчето.
И при нас имаше драма с йоркито, след около 2 седмици почна само на памперса да пуска или до памперса.
Обаче аз живея в къща и съм домашен офис и като го видех, че се "кекени" да ака, директно го изкарвах на вън.
След няколко пъти вече почна да се осъзнава и почна само на вънка да ака и пишка.
Но , понякога, рядко явно маркира в къщи и за нас също е сериозна драма, че всичко ни е чисто и след ремонт.
Пръскаме с някакви неща, мием редовно (всеки ден ) обаче чат пат маркира!
Последна промяна Е.Димитров на 14 Мар 2023, 16:56, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 09 Мар 2023, 19:16

като е малък така ще е... търпение му е майката. до месец-два ще се научи.

ама след година точно всичко ще е перфектно и пак ще почне ама тоз път да маркира и не го ли скопите оправия няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Ganchev__ » 14 Мар 2023, 11:22

Tsureto написа:Здравейте колеги. Ето го и нашия красавец.

Имаме от 1 седмица френчи, на пет месеца мъжкар.
Малко сме отчаяни вече от към хигиенни навици. Правим всичко повече от перфектно. Разходки три пъти на ден на поляна по 1 час. Сутрин приятелката ми става в 6, чисти му и излиза, след това аз ставам в 9, пак му чистя белите, храня го и го изкарвам навън. Храним го сутрин и вечер по 90 грама под час. Бием го като направи беля с думата НЕ, давам му да го души и бой с вестник през дупето. Навън го поошрявам да пика и ака, давам му лакомства.
Абе всичко по конец......И си пика и си ака в нас без дори да се притеснява. Айде пикането тук таме цели пелената, но ака винаги извън нея, рядко в нея......И след тия грижи постоянно по цял ден и като се върнеш и завариш лайна и пикня, общо взето тоалетно и малко се отчаяхме.....
А и винаги сме държали на честотата и сега апартамента ни ухае на кенеф постоянно и малко......да, демотивирахме се...

Знам че е малък, знам че трябва време явно. Но не виждам поне малко бялата светлина в тунела след всичко което се прави и това малко ни отчайва. Той просто не разбира, че навън се ака и пика, а се едно няма търпение да се прибере и да си свърши работата вкъщи.

Та, общо взето сме леко "отчаяни", ако мога така да се изразя, но предполагам трябва да сме търпеливи.

Изображение


Имам френски булдог на година и половина. Нямаш представа в какъв филм си се вкарал.Това не е просто куче, повярвай ми.
Силно се надявам и ти пожелавам да няма здравословни проблеми.Също много внимавай и избирай при кой ветеринарен лекар го водиш, нашият остана осакатен от некомпетентен ветеринар.Бъди готов и за сериозни разходи по кучето. Не искам да те плаша, споделям моя опит.

Много далеч сте от перфектното.Трябва да го извеждате през 2-3 часа, за да придобие хигиенни навици.Не става с 3 пъти на ден. Това си е бебе. След като пие вода или яде, задължително се извежда. Като са малки не могат да стискат и действат.Също след сън и след игра трябва да се извежда. Имай предвид, че трябва време. Трябвало е да се учи на хигиенни навици от третия месец. Сега ще стават по-бавно нещата.Като стигнете годинка няма да имате никакви проблеми.Нашият правеше бели, когато оставаше сам. В момента ходи само и единствено навън.Разхождаме го 3 пъти на ден, общо около 2ч разходки.

Започнете да ЧЕТЕТЕ как се възпитава куче. НЕ го удряйте ! НЕ му натърквайте муцуната и т.н тъпотии ! Това не помага, кучето НЕ го разбира. На всичкото отгоре породата е изключително "чуплива". От на пръв поглед леко плясване можете да го нараните.
Има много изписано за породата в интернет, както и литература за възпитание на кучета.Наистина, запознайте се с породата и четете, защото в противен случай животното ще страда, ще страдате и Вие.Пак от опит го казвам...не го приемай лично.

Също е важно да не му позволявате да скача от високо, не го качвайте по дивани и прочие, ако не може сам да се качва.Не го вдигайте за лапите, хващайте самото тяло. Почиствайте ушите веднъж в седмицата. Гънките всекидневно. Пазете му очите много, тъй като са изпъкнали и уязвими.Не правете компромис с храната му.Извеждайте го с нагръдник.Предразположени са към един куп заболявания.

Иначе са изключително интелигентни животни, но изискват време, внимание и занимавка, както и сериозни финанси.От къде го взехте - развъдник с документи или от частна обява ? Страхотно изглежда момчето, голям сладур е. Пожелавам ви само хубави моменти заедно, но ако нямате търпение за това с лайната и пикнята...върнете го ако има вариант. Наистина тези кучета изискват грижи почти колкото едно човешко бебе.Ако мога да съм ти полезен с нещо драскай на ЛС смело.

Много си го обичам моя, но ако можех да върна времето назад нямаше да го взема.Много изстрада и ние също покрай него.

П.С. Ето го, това е Бимър :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 14 Мар 2023, 16:23

баси кучетата... ако го ритнеш в тъмното вероятно ще го убиеш... друго си е ако се спънеш в него да паднеш а той само да си повдигне главата въпросително :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 14 Мар 2023, 16:59

Е то все едно съм вкарал кон в къщата!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 14 Мар 2023, 17:17

Е.Димитров написа:Е то все едно съм вкарал кон в къщата!


сега ша са обиждаме ли?

нощно време е така спи... в коридора напреко... сега е в офиса и за аршин това зад него е отвор на нормална врата :ok:

спъвал съм се в него няколко пъти като ставам да ровя в хладилника нощно време.. само ме поглежда и продължава да хърка...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 14 Мар 2023, 17:20

alx написа:
Е.Димитров написа:Е то все едно съм вкарал кон в къщата!


сега ша са обиждаме ли?

нощно време е така спи... в коридора напреко... сега е в офиса и за аршин това зад него е отвор на нормална врата :ok:

спъвал съм се в него няколко пъти като ставам да ровя в хладилника нощно време.. само ме поглежда и продължава да хърка...

Няма да се обиждаме...но като се сетя, ти първи нарече моят "плъх" :mhihi:
А как стои въпроса по "тънката" част, кастрация и тн.
Че от известно време обмислям подобна интервенция на моят териер.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от alx » 14 Мар 2023, 17:26

Е.Димитров написа:
alx написа:
Е.Димитров написа:Е то все едно съм вкарал кон в къщата!


сега ша са обиждаме ли?

нощно време е така спи... в коридора напреко... сега е в офиса и за аршин това зад него е отвор на нормална врата :ok:

спъвал съм се в него няколко пъти като ставам да ровя в хладилника нощно време.. само ме поглежда и продължава да хърка...

Няма да се обиждаме...но като се сетя, ти първи нарече моят "плъх" :mhihi:
А как стои въпроса по "тънката" част, кастрация и тн.
Че от известно време обмислям подобна интервенция на моят териер.


абсолютно задължително е... моя на две години го резнахме щото само като надушеше разгонена женска дори като е навън броди или го разхождам далече от дома се прибираше и опикаваше всичко. хем е добре възпитан. писал съм го по-горе. мъжкото куче ако няма да го развъждаш задължително трябва да се скопи.. иначе няма оправия с маркирането. моя горкия буквално на следващия ден след интервенцията спря отведнъж да маркира из къщата...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 14 Мар 2023, 17:35

alx написа:
Е.Димитров написа:
alx написа:
Е.Димитров написа:Е то все едно съм вкарал кон в къщата!


сега ша са обиждаме ли?

нощно време е така спи... в коридора напреко... сега е в офиса и за аршин това зад него е отвор на нормална врата :ok:

спъвал съм се в него няколко пъти като ставам да ровя в хладилника нощно време.. само ме поглежда и продължава да хърка...

Няма да се обиждаме...но като се сетя, ти първи нарече моят "плъх" :mhihi:
А как стои въпроса по "тънката" част, кастрация и тн.
Че от известно време обмислям подобна интервенция на моят териер.


абсолютно задължително е... моя на две години го резнахме щото само като надушеше разгонена женска дори като е навън броди или го разхождам далече от дома се прибираше и опикаваше всичко. хем е добре възпитан. писал съм го по-горе. мъжкото куче ако няма да го развъждаш задължително трябва да се скопи.. иначе няма оправия с маркирането. моя горкия буквално на следващия ден след интервенцията спря отведнъж да маркира из къщата...

Тежка ли е операцията?
Има ли някакви след оперативни проблеми?
Колко време се възстановява?
Че малко ми е напрегнато от подобни предизвикани проблеми.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: morrog

Последни теми
Facebook