Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Сондьора » 08 Дек 2021, 20:33

Нашата котка има навика по време на алармите да идва да ни се търка в главите и да мърка , жената в 6ч, мойта е в 6:30ч...в събота и неделя са изключени, но котката си е придобила навика и.... :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 20:59

Пичове, чета темата и раздела като цяло и... стигам до един, може би малко плашещ извод... Ние май не сме ония корави, себични и арогантни мъжкари, за каквито ни смятат и каквито всички очакват да бъдем?

Ние обичаме животните, грижим се за семействата си, караме внимателно и безопасно, в работата си сме съзнателни и отговорни, вълнуваме се от хубава музика, четем книги, държим на коректните отношения, правим безкористни жестове... Има надежда за нас и обществото ни, искам да кажа.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Jordana » 08 Дек 2021, 21:06

Така е щото не пишат ония дето имат домашен любимец таралеж , смок , алигатор или тарантула :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от vicho » 08 Дек 2021, 21:08

Borymeckata написа:... Има надежда за нас и обществото ни, искам да кажа.


„Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate“ :idea:

На всеки един от нас който обича животните се падат по 10 ловджии/бракониери, които гърмят по беззащитни животни и им "расте" червейчето...

И на всеки един от нас каращ с ограничето се падат 100 неадекватни олигофрена

и те така... ама темата е за нещо прекрасно... душички!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Дек 2021, 21:54

Ама не винаги караме с ограниченията сега де, да не се правим на по-католици от папата. :mhihi: Поне аз... :oops:
Честно казано бракониерите никога не съм ги разбирал, но със сигурност ако бях стража, щях да ходя на лов за бракониери. Обикновените ловци ги разбирам...донякъде. Повечето са станали такива наследствено, някои стават просто да се водят такива и не стрелят по животни. Ходят, пият, ядат евентуално, ама не убиват. По селата го правят за храна, но честно казано не разбирам спортистите ловци. За мен има нещо крайно объркано в тия хора. Могат да стрелят по абсолютно всичко, което се движи. Честно казано понякога ми се иска такъв да му скочи един голям шопар или мечок, който да не успее да гръмне както трябва. Не, че не се е случвало. Един долен ченгел едно време ми гръмна булонката с въздушна пушка(комшия негов го предаде)мисля понеже лаеше по минаващите коли и се случваше ако излезе за минута от двора навън да тръгне да бяга до гумата. Два пъти така се търкаля под кола и оцеля. Тоя го гръмнал в корема и му засегна гръбнака. Не можеше да се движи от средата назад. Няколко дена по ветеринари, изпилявах го като му натисках леко пикочния мехур по обяснения на лекаря и демонстриране, гледаше ме така...и какво мислите стана с ченгето като го привика началника му? Отрече и толкова. Вярно не ги гледаха с добри очи и не му беше хубаво, но нищо. По някое време разбрах, че някой случайно му нарязал гумите. Сега като се сетих бая време мина и не е лошо...абе всичко се връща на тоя свят. По един или друг начин. Дърва го хващаха да краде от Шипка и му се размина, че се молел там, кабел беше крал, пиян по време на служба като "пазят" паметника горе...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Borymeckata » 08 Дек 2021, 22:38

Jordana написа:Така е щото не пишат ония дето имат домашен любимец таралеж , смок , алигатор или тарантула :mhihi:

И какво? Аз обичам и таралежите, и змиите. На двора виждам често таралежи и много им се кефя. Няколко пъти съм спирал да махна от шосето змия, за да не я прегази някой. Наистина, не съм попадал на отровна - само водни и смокове. Не съм виждал жива тарантула, но не мисля, че бих имал проблем с нея... :dunno: :dunno:

Мевърик, и аз имам проблем с ловджиите. Отвращава ме самата идея да убиваш за удоволствие и развлечение, просто така... :nono: :nono:
За мен няма значение колко е голямо или сложно едно живо същество. Господ е казал "Не убивай!" и не е уточнил дали става въпрос за човек, тигър, заек, акула, птица, охлюв или червей. Става въпрос за живо същество - не му отнемай живота, не го убивай. Ако умираш от глад, ти или близките ти - може би е оправдано, но да го правиш за развлечение... няма оправдание за това. Ще си платиш пълната цена за "кефа".
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 09 Дек 2021, 14:02

Ей я малката..

IMG_2139.jpeg


IMG_1907.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 09 Дек 2021, 16:29

С жената си взехме Йорширски териер
20211129_082455.jpg

20211122_091107.jpg


В момента е на 5 месеца и е голяма беля.
Имам двор с райграс и сигурно ще съм първият, който чисти райграса с прахосмукачка.
Тоя бандит яде всичко, каквото намери по тревата, тревата, включително и камъни и пръст, която остана около ново изградена пътека .
Съответно след някое време повръща, което с жената ни изкарва акъла и го водим на ветеринар да го гледа.
За сега сме го водили 2 пъти по такива поводи.
Също така, не мога да го изведа на улицата, защото почва целият да трепери, абе ужас.
Опитвам се да го храня не само с гранули, ами и с специално му готвим ориз, пилешко филе и тн.
Това, дето е облечен е инцидент, не дава въобще да го облека.
Един тазманийски дявол.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Bogat-Beden » 15 Дек 2021, 15:12

момчета, препоръчайте шампоан против бълхи?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от EBEEMVACIA » 19 Дек 2021, 10:12

Август, жега. Турист, колекционер на произведения на изкуството се шляе из Колхозния пазар във Варна. Купува си сладолед, влиза в една от сенчестите улички и забелязва пред магазин за евтини сувенири проскубано коте да лочи мляко от паничка, която е изключително ценна и скъпа антика. Придава си нехаен вид, влиза в магазина и подхвърля:
– Много хубаво коте! Ще ми го продадете ли за... например, 50 лева?
Продавача:
– Котката ли? Не може!
– Хайде, аз живея сам, а това коте ще ми бъде страхотен другар!
– 500 лева!
– Сериозно ли искате толкова пари? Наглост! Е, съгласен съм, котето ми допадна.
Колекционерът вади 500 лева и плаща.
– Ще взема и паничката, тя е стара и олющена, но котето е свикнало с нея?!
– В никакъв случай! Паничката ми е късмет! От началото на лятото съм продал 38 котки!
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Е.Димитров » 29 Дек 2021, 17:27

Извинявам се, че пиша в тази тема, но тъй като е свързана с домашните ни герои и е важно с какво ги храним.
Това е за колегите от Пловдив .
Има една верига магазини Зоомания мегастор (Zoomania megastore).
Винаги пазарувам от тази верига една и съща храна за домашното диване, която се води "най-висок клас" храна.
Разбира се моят яде всичко мисля, че ако му сложа камъни и тях ще яде.
Та понеже магазина, от който обичайно пазарувам ми беше далече , посетих другият им магазин в Пловдив, мисля се води квартал Тракия и купих същата храна+ други неща.
Вечерта давам на диването храната, изяде я с обичайната скорост и след 20 минути повърна..
Помислих, че нещо друго е ял , което не е трябвало и го оставих гладен за през нощта.
Сутринта му предлагам същата храна , изяде само една гранула и не иска.
Сложих му от същата храна, която ми беше останала от предишната покупка и мислех да я използвам за "наградки" и този я омете за секунди.
Вечерта пак го подканих с "новата" храна и отново само я помириса, сложих старата и отново я изяде без никакъв проблем.
Разбира се какъв е извода- храната е негодна.
Не живея в Пловдив а до Пловдив и тръгвам към магазина, от който купих храната за да им кажа, че храната е лоша, да вземат мерки за партидата и да ми дадат нова храна.
Та в магазина имаше само служители, които не могат да вземат такова решение и ми дадоха телефона на управителя, който се оказа жена, на която обясних проблема и желанието ми...
Тази беше толкова арогантна, нахална и започна да ми вика "как съм могъл да и развалям празниците :kuku:
Тя не можела да приеме храната обратно, защото не можела после да я продаде!
Ами аз не искам да я продавате, аз искам да предприемете мерки , да я изследвате, да проверите, да се ангажирате ...
Ами не, нито замяна за нова храна (26 лева - 2 килограма) , все едно ще бия път 20 километра в посока за 26 лева и то за нещо, което ми трябва.
Плен ужас и нахалство.
Отидох до другият им магазин, купих същият модел храна и няма проблеми.
Писах имейл до офиса на въпросните магазини, от където дойде почти автоматичен имейл, в който пише:
"Съжаляваме за причиненото Ви неудобство и за случката с домашния ви
любимец. Пишем Ви в в уверение на това, че фирмените ни магазини
продават само храни в срок на годност, съхранявана при всички норми и
изисквания на българското и европейското законодателство.
Магазините ни подлежат на постоянни проверки за качество, които винаги
са потвърждавали безкомпромисното ни поведение относно, качество,
съхранение и грижа за стоките в обектите.
Надяваме се, че ще бъдете наш клиент и занапред."
Нищо за замяна на храна, ще направят проверки...НИЩО!
Така, че само казвам, въздържайте се или пазарувайте с особено голямо внимание от тези магазини!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 25.10.2020

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Al.Stoyanov » 02 Яну 2022, 10:46

Е.Димитров написа:Извинявам се, че пиша в тази тема, но тъй като е свързана с домашните ни герои и е важно с какво ги храним.
Това е за колегите от Пловдив .
Има една верига магазини Зоомания мегастор (Zoomania megastore).
Винаги пазарувам от тази верига една и съща храна за домашното диване, която се води "най-висок клас" храна.
Разбира се моят яде всичко мисля, че ако му сложа камъни и тях ще яде.
Та понеже магазина, от който обичайно пазарувам ми беше далече , посетих другият им магазин в Пловдив, мисля се води квартал Тракия и купих същата храна+ други неща.
Вечерта давам на диването храната, изяде я с обичайната скорост и след 20 минути повърна..
Помислих, че нещо друго е ял , което не е трябвало и го оставих гладен за през нощта.
Сутринта му предлагам същата храна , изяде само една гранула и не иска.
Сложих му от същата храна, която ми беше останала от предишната покупка и мислех да я използвам за "наградки" и този я омете за секунди.
Вечерта пак го подканих с "новата" храна и отново само я помириса, сложих старата и отново я изяде без никакъв проблем.
Разбира се какъв е извода- храната е негодна.
Не живея в Пловдив а до Пловдив и тръгвам към магазина, от който купих храната за да им кажа, че храната е лоша, да вземат мерки за партидата и да ми дадат нова храна.
Та в магазина имаше само служители, които не могат да вземат такова решение и ми дадоха телефона на управителя, който се оказа жена, на която обясних проблема и желанието ми...
Тази беше толкова арогантна, нахална и започна да ми вика "как съм могъл да и развалям празниците :kuku:
Тя не можела да приеме храната обратно, защото не можела после да я продаде!
Ами аз не искам да я продавате, аз искам да предприемете мерки , да я изследвате, да проверите, да се ангажирате ...
Ами не, нито замяна за нова храна (26 лева - 2 килограма) , все едно ще бия път 20 километра в посока за 26 лева и то за нещо, което ми трябва.
Плен ужас и нахалство.
Отидох до другият им магазин, купих същият модел храна и няма проблеми.
Писах имейл до офиса на въпросните магазини, от където дойде почти автоматичен имейл, в който пише:
"Съжаляваме за причиненото Ви неудобство и за случката с домашния ви
любимец. Пишем Ви в в уверение на това, че фирмените ни магазини
продават само храни в срок на годност, съхранявана при всички норми и
изисквания на българското и европейското законодателство.
Магазините ни подлежат на постоянни проверки за качество, които винаги
са потвърждавали безкомпромисното ни поведение относно, качество,
съхранение и грижа за стоките в обектите.
Надяваме се, че ще бъдете наш клиент и занапред."
Нищо за замяна на храна, ще направят проверки...НИЩО!
Така, че само казвам, въздържайте се или пазарувайте с особено голямо внимание от тези магазини!


А тази храна на килограм ли я продават или е пакетирана? Срок на годност?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 10 Май 2022, 18:38

Колеги, не знам дали има какво да се направи, но пък поне да си споделя преживяванията днес с косматия другар.

Снощи се прибрах доста късно, към 12:30 ще да е било и котката си беше жизнена и си щъкаше из апартамента. Тази сутрин ставам, котката няма сили да стане, стои и лежи и гледа в една точка, никаква жизненост, не може да се изправи. През нощта се е мъчила да отиде до котешката си тоалетна, но не е имала сили дори да влезе в легенчето и баща ми я е намирил до него сутринта. Повръщала е, абе грозна картинка е била. Та веднага я замъкнах при ветеринаря, кръвна захар много над нормата, още няколко показателя също бяха много над нормата. А март месец я водих и и правиха много изследвания, беше перфектна. Оставих я през деня в клиниката на системи, но няма подобрение и следобед ме повикаха да я прибера. Намерих още една клиника, заведох я и там преди час, но и там лекарите казаха, че няма големи шансове да изкара тая нощ животинката. Температурата и е паднала с няколко градуса в рамките на деня, а още сутринта беше с няколко градуса под нормалното. Сега лежи безжизнена и гледа, направо не знам за няма ден от жизнено животинче се превърна в едва мърдащо същество. Не знам има ли как да и помогна аз щом в две клиники не можаха да я подобрят..
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Май 2022, 18:40

Ами едва ли нещо повече можем да кажем ние, има и ветеринар във форума, но...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от frizzante » 11 Май 2022, 10:55

Кофти. Ваксина за панлевкопения слагана ли е?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook