Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 12 Окт 2020, 18:22

Хромкаста е друго нещо. За да стане смарт ти трябва кутийка със софтуер, в случая андроид. За момента няма по-добро съотношение цена/качество от firestick-а на Амазон. Аз си купих Dune HD, работи стабилно, но тук реално могат да се ползват само андроид функционалностите, а е доста по-скъп. Поръчвай от амазон, после в ютюб има стотици видеа с разни интересни приложения и функционалности. ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от xaxo » 30 Окт 2020, 9:46

Може ли мнение за Toshiba 65U2963DG, не знам къде се правят, добри ли са имат ли общо със старата марка. Тези TCL и Hisense по-добра алтернатива ли са от Тошибата?

https://tvspecs.net/toshiba-65u2963dg-t ... -1394.html

Допълвам, молейки и за мнение за този Hisense 65U7QF. QLed ли се води това, май не?

https://pcshop.bg/tv-foto-video/televiz ... aruvaj_com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 30 Окт 2020, 19:16

Да, QLED е. Отзивите са добри за Хайсенс, но повечето ревюта са на американски модели, не съм сигурен, че в Европа са същите. Освен това са по-слаби от QLED-а на Самсунг, гледах няколко срванения. Ако търсиш бюджетен качествен ТВ, се насочи към TCL. Те също правят qled вече. В техномаркет ги има всички модели, в момента даже са промо с 5г.гаранция. Тошиба няма нищо общо с марката от едно време.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от b_u_b_o » 02 Ное 2020, 11:30

Какво ще кажете за тоя LG OLED65BX3LB, гледам в технополис е 4 бона, в edigital без ддс ми идва малко над 2,5к и ми изглежда яко оферта. Освен това някой знае ли какво значи .AEU след модела, има ли някаква уловка в тая абривиатура :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 02 Ное 2020, 16:40

В линка можете да видите директно сравнение на LG ОЛЕД и Наносел 65' тв, сложени един до друг. Мисля, че дава доста добра представа и помага при избора.

https://www.youtube.com/watch?v=L6wifpbBSbo
Never mistake motion for action...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от zAcK » 02 Ное 2020, 19:30

Leon написа:В линка можете да видите директно сравнение на LG ОЛЕД и Наносел 65' тв, сложени един до друг. Мисля, че дава доста добра представа и помага при избора.

https://www.youtube.com/watch?v=L6wifpbBSbo



Както и се очаква, нямат нищо общо :bchug:
Последна промяна zAcK на 02 Ное 2020, 20:21, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 02 Ное 2020, 19:44

b_u_b_o написа:Какво ще кажете за тоя LG OLED65BX3LB, гледам в технополис е 4 бона, в edigital без ддс ми идва малко над 2,5к и ми изглежда яко оферта. Освен това някой знае ли какво значи .AEU след модела, има ли някаква уловка в тая абривиатура :mhihi:


AEU е че е за европа, иначе за едигитал имай едно наум, вземахме един 75 инчов самсунг от там, беше от 7к на 5к, дистанционното не работеше, трябваше да се вика ново, и май беше излаган на витрина. Работи без ядове, но все пак имай го предвид и е хубаво да го тестваш в офиса на куриера, поне да го пуснеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 02 Ное 2020, 21:36

zAcK написа:
Leon написа:В линка можете да видите директно сравнение на LG ОЛЕД и Наносел 65' тв, сложени един до друг. Мисля, че дава доста добра представа и помага при избора.

https://www.youtube.com/watch?v=L6wifpbBSbo



Както и се очаква, нямат нищо общо :bchug:



Най-хубаво е подобно сравнение да се прави на живо. Аз ходих може би 10 пъти до Сони центъра където ги имат трите вида LED, Full Array LED и OLED наредени един до друг, с едно и също видео на тях. Не съжалявам, че се охарчих за OLED :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 02 Ное 2020, 22:08

Don_Diego написа:
zAcK написа:
Leon написа:В линка можете да видите директно сравнение на LG ОЛЕД и Наносел 65' тв, сложени един до друг. Мисля, че дава доста добра представа и помага при избора.

https://www.youtube.com/watch?v=L6wifpbBSbo



Както и се очаква, нямат нищо общо :bchug:



Най-хубаво е подобно сравнение да се прави на живо. Аз ходих може би 10 пъти до Сони центъра където ги имат трите вида LED, Full Array LED и OLED наредени един до друг, с едно и също видео на тях. Не съжалявам, че се охарчих за OLED :mhihi:


Аз също гледах така на живо, ама на 5 мин клипче дето е 40гб е едно, на 95% от нещата, които гледам на телевизора е друго и накрая просто си взех ЛЕД, защото него пуснаха на промоция, иначе много дебнах 90ката на сони :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 02 Ное 2020, 22:46

Избягвайте да вземате последни бройки , особено единични . Гарантирано са били мостри или въртяни в офисите по 1 година и повече . Възможно е да са заменяни на клиенти дефектни върнати и подобни . Кликате там на нналичност и ако е наличен в 1-2 битака от веригата значи е такъв .
Ако е бил мостра 10 часа всеки ден това са 3650 часа навъртяни за 1 година на тая мостра . Това са часове които при нормално потребителско ползване ще навъртите за 3-4 години . Колко бихте платили за "нов" ползван 3-4 години телевизор ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 02 Ное 2020, 23:22

Jordana написа:Избягвайте да вземате последни бройки , особено единични . Гарантирано са били мостри или въртяни в офисите по 1 година и повече . Възможно е да са заменяни на клиенти дефектни върнати и подобни . Кликате там на нналичност и ако е наличен в 1-2 битака от веригата значи е такъв .
Ако е бил мостра 10 часа всеки ден това са 3650 часа навъртяни за 1 година на тая мостра . Това са часове които при нормално потребителско ползване ще навъртите за 3-4 години . Колко бихте платили за "нов" ползван 3-4 години телевизор ? :dunno:

Правилно, и дали е мостра или не винаги се хваща, или по опаковка или по видими следи от употреба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 03 Ное 2020, 8:22

Абе по външния вид трудно се определя за човек който не очаква такъв подводен камък . Тия са майстори да им придават търговски вид макар и да не е 100% гарантирано щото зависи на кой шерп са възложили задача да го опакова . По сервизните менюта е най сигурно . Виждал съм такива ТВ със 6000 часа работа и на външен вид са все едно извадени от кашона само тоя целофан отпред е махнат ... :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 03 Ное 2020, 11:02

nxn написа:
Don_Diego написа:
zAcK написа:
Leon написа:В линка можете да видите директно сравнение на LG ОЛЕД и Наносел 65' тв, сложени един до друг. Мисля, че дава доста добра представа и помага при избора.

https://www.youtube.com/watch?v=L6wifpbBSbo



Както и се очаква, нямат нищо общо :bchug:



Най-хубаво е подобно сравнение да се прави на живо. Аз ходих може би 10 пъти до Сони центъра където ги имат трите вида LED, Full Array LED и OLED наредени един до друг, с едно и също видео на тях. Не съжалявам, че се охарчих за OLED :mhihi:


Аз също гледах така на живо, ама на 5 мин клипче дето е 40гб е едно, на 95% от нещата, които гледам на телевизора е друго и накрая просто си взех ЛЕД, защото него пуснаха на промоция, иначе много дебнах 90ката на сони :D

ОЛЕД прави голяма разлика на всякакъв сигнал, дори само на full HD. Аз имам 54 HD канала и 5 4к канлана и един 4к ХДР. Вече масово навлезе и контейнера Х265, който позволява филм 1080p HDR в 90мин да е 3-4GB! Това нещо доскоро беше 15-20GB.

Хубав ЛЕД телевизор е като 530д - никога няма да си помислиш, че ще ти трябва нещо повече.... докато не се качиш на Мка :D

Мостра на ТВ, монитор или лаптоп - НИКОГА!
Хубаво е да работи преди да го купиш, но макс 1 седмица. Нагоре вече взимаш стока 3та употреба, само където си с гаранция

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Exclusive89 » 03 Ное 2020, 11:36

OLED прави ''огромната'' разлика като пусна някакъв немски, френски, белгийски канал. Като пусна некъв HD БГ канал разликата от ''огромна'' става минимална... :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 03 Ное 2020, 12:45

Голямата разлика за мен е основно в черното, над което никога не се фокусирам докато гледам. Общо взето като с Апал екраните, хората викат най якото, като го видиш няма връщане, ем с макбук съм вече и честно казано най много да си го преместя.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook