Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 07 Дек 2021, 13:33

Не е лош ако не забива андроида, че за тия пари си е много възможно. Мен лично ми идва леко малък за хол.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от slatanic » 07 Дек 2021, 19:02

Филипса е гола вода.Защо ще кажете вие!?
Защото не подържа ХБО ГО и не подържа една камара файлове които да плейва през медиен сървър.
Самата операционна система му е идиотска.
Ако ще се гледа само нова и бтв то...май е все тая какъв ще е телевизора. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 07 Дек 2021, 19:07

Ако е андроид си теглиш HBO GO от Google Play и си гледаш :dunno:
HBO GO също е вайно заради ниското качество
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от slatanic » 07 Дек 2021, 19:09

Ако е да.Ама ако не е.... е дърво.А хбото е каквото е.Ама е хубаво да върви без проблем като си го плащаш. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 07 Дек 2021, 20:45

Пише, че OS е Android в линка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2022, 14:38

Помня, че бяхме писали някъде за EON, та се сетих за темата понеже имам няколко въпроса:
1. Мога ли да ползвам EON услуга с какъвто и да е наличен интернет в дома (да не е задължитено нет на Vivacom)?
2. Мога ли да сменям доставчика на интернет колкото си искам пъти на ден без това да повлияе на достъпа до услугата?
Например взимам EON smart box-a и го замъквам "на село" и го ползвам там с мобилен нет от телефона си. Предполагам няма никакви ограничения свързани със статични/публични IP-та, изрично разрешаване на "специфични" портове и други хакерии.

Става въпрос за "конвенционален" (не-смарт) телевизор като целя да ползвам техния EON Smartbox.

Нарочно пиша тук (а не питам Vivacom), защото искам мнения от хора които вече ползват услугата - да речем че съм предубеден от вивакомски лъжи и недомлъвки, а и към липса на компетентност :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 17 Яну 2022, 14:48

Ако е като на А1 експлор тв, тогава просто през сайта/приложението се логваш където искаш, от какъвто нет искаш, но си ограничен до Х устройства и от настройките махаш права на някое устройство, за да включиш ново.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от c04 » 17 Яну 2022, 15:34

Nickelback написа:Помня, че бяхме писали някъде за EON, та се сетих за темата понеже имам няколко въпроса:
1. Мога ли да ползвам EON услуга с какъвто и да е наличен интернет в дома (да не е задължитено нет на Vivacom)?
2. Мога ли да сменям доставчика на интернет колкото си искам пъти на ден без това да повлияе на достъпа до услугата?
Например взимам EON smart box-a и го замъквам "на село" и го ползвам там с мобилен нет от телефона си. Предполагам няма никакви ограничения свързани със статични/публични IP-та, изрично разрешаване на "специфични" портове и други хакерии.

Става въпрос за "конвенционален" (не-смарт) телевизор като целя да ползвам техния EON Smartbox.

Нарочно пиша тук (а не питам Vivacom), защото искам мнения от хора които вече ползват услугата - да речем че съм предубеден от вивакомски лъжи и недомлъвки, а и към липса на компетентност :roll:

Аз още не съм инсталирал моя еон приемник, та мога да кажа какво ми каза момчето в магазина. А именно можеш да то връзваш навсякъде с всякакъв интернет даже в чужбина, но само с кабел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от TNT » 17 Яну 2022, 17:22

Ама работи ли с друг кабел и как ? Щото моята обикновена, не-ЕОН като я отвързах от техния рутер и я праснах в моя, все едно минах на най-ниския пакет програми :wave: За да ми вървят всички програми, трябва през техния. И изгледите се объркаха - то даже май в същата тема бях писал по-назад. Искам да кажа, че и не-ЕОН телевизията я рекламираха, че може да работи навсякъде. Което е частично вярно :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 17 Яну 2022, 17:31

Аз съм на старата TV на Vivacom (не EON) и съм с мой си рутер и имам всички канали, както с техния и нямам проблем, но рутера трябва да поддържа IPTV и да му кажеш на кой портове има закачени TV-та.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Kroki » 17 Яну 2022, 17:54

nxn написа:Ако е като на А1 експлор тв, тогава просто през сайта/приложението се логваш където искаш, от какъвто нет искаш, но си ограничен до Х устройства и от настройките махаш права на някое устройство, за да включиш ново.

Искаш да ми кажеш, че ако си взема още 1 устройство към пакета и го занеса на родителите в Плевен, които пак са на А1, но телевизията не им е по лан кабела, ще могат да си гледат през моя профил?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 17 Яну 2022, 18:03

А1 експлор да, но до колкото знам може да върви само на едно място едновременно, тоест ако те гледат ти не можеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2022, 18:48

DigitalExile написа:Аз съм на старата TV на Vivacom (не EON) и съм с мой си рутер и имам всички канали, както с техния и нямам проблем, но рутера трябва да поддържа IPTV и да му кажеш на кой портове има закачени TV-та.

Е т'Е от такива еквилибристики се притеснявах!
При мен са два рутера каскадно :mhihi: Първия (Mikrotik), който посреща интернет от два доставчика, прави лоудбалансинг и го дава на четири-пет рутера в цялата сграда. Единия от които е моят - Linksys WRT3200ACM с OpenWRT :mhihi:
Та явно ш'е требва пак да се "забавлявам" - сефте! :banghead:

c04 написа:А именно можеш да то връзваш навсякъде с всякакъв интернет даже в чужбина, но само с кабел.

Кабел мога и да му измисля, ама ми е интересно дали мога да бодна тела на USB tethering в един Mikrotik, който да даде интернет на тоя EON Smartbox (по "кабел") :dunno:

Затова питам тук, 'щото ако питам вивакомски търговци ги губя на второто изречение. А бе и телевизията им е като интернета май на всичките "оператори"! :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от slatanic » 17 Яну 2022, 20:35

Между другото оня големият телевизор дето го взехме никак не е лош.
Филми не съм гледал ама клипове от тубата подкарвах на едно пиене и ядене.
4К бива като картина.Звук никакъв разбира се.Ама закачих и един пулт беринджър да има къде да си вържа микрофоните и 4 топа JBL EON 315 и два баса 18ки(бах ли ги кви бяха) и свирна добре като за алкохолна сбирка.Та като цяло доволен.Собственика трябва да е по-доволен ама май баш тоя телевизор не сме го пускали от тогава,че много голямо това и иска разстояние за гледане. :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от zAcK » 17 Яну 2022, 22:03

Nickelback написа:
DigitalExile написа:Аз съм на старата TV на Vivacom (не EON) и съм с мой си рутер и имам всички канали, както с техния и нямам проблем, но рутера трябва да поддържа IPTV и да му кажеш на кой портове има закачени TV-та.

Е т'Е от такива еквилибристики се притеснявах!
При мен са два рутера каскадно :mhihi: Първия (Mikrotik), който посреща интернет от два доставчика, прави лоудбалансинг и го дава на четири-пет рутера в цялата сграда. Единия от които е моят - Linksys WRT3200ACM с OpenWRT :mhihi:
Та явно ш'е требва пак да се "забавлявам" - сефте! :banghead:

c04 написа:А именно можеш да то връзваш навсякъде с всякакъв интернет даже в чужбина, но само с кабел.

Кабел мога и да му измисля, ама ми е интересно дали мога да бодна тела на USB tethering в един Mikrotik, който да даде интернет на тоя EON Smartbox (по "кабел") :dunno:

Затова питам тук, 'щото ако питам вивакомски търговци ги губя на второто изречение. А бе и телевизията им е като интернета май на всичките "оператори"! :banghead:



На EON-а му трябва само Интернет :bchug:
Старата телевизия на Виваком преди EON си иска Layer 2 от преди рутера до телевизора, т.е. трябва да я бриджнеш по някакъв начин :bchug:

P.S. Шибаните инсталатори от Vivacom, щото те щели да свършат всичко, не го знаеха, и се мотаха един час, докато накрая не звъннаха на някакъв "умен" :mhihi: и не ми дадоха да се разберем :mhihi: Не можело сам да си го инсталирам, ама тия бяха почти кроманьонци :mhihi: :mhihi: :mhihi: Унга, бунга....... Скоро инсталаторите им ще са мангали, 10000% съм сигурен... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar

Последни теми
Facebook