Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от TNT » 13 Окт 2021, 11:11

И аз взех един ТВ стик на Xioami... това може би е по-доброто решение. За 4к телевизор бих взел и ТВ бокс. От допира ми със смарт телевизори... неква флашка за 69лв бачка по-добре :mhihi: Ако тръгна да купувам телевизор в момента, грам не ме вълнува смарт ли е, не е ли. Минуса е единствено още едно дистанционно. Не е малък минус, ама и не го ползвам ежедневно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 11:24

nxn написа:Аз лично не съм голям фен на Андроид ТВ, плащаш доста завишена такса, за да го имаш, и накрая доста от нещата, които очакваш да има, защото е андроид, ги няма. По-добре или хромкаст, или мини компютър под телевизорът и повече никога не се занимаваш с ТВ операционна система, защото всички са пълен ташак, така или иначе.


Кое го няма,че ми стана интересно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 13 Окт 2021, 12:12

DigitalExile написа:
nxn написа:Аз лично не съм голям фен на Андроид ТВ, плащаш доста завишена такса, за да го имаш, и накрая доста от нещата, които очакваш да има, защото е андроид, ги няма. По-добре или хромкаст, или мини компютър под телевизорът и повече никога не се занимаваш с ТВ операционна система, защото всички са пълен ташак, така или иначе.


Кое го няма,че ми стана интересно?


По-точно няма нищо повече от обикновените операционни системи, но за сметка на това по-старите са яко лагави, а новите имат реклами. Като сложиш и по-високата цена, по-добре друга марка плюс тв бокс/комп/хромкаст.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 12:38

Аз съм с Xiaomi, да в опътването пише,че може да се появят реклами, но реклами никога не съм имал имам ТВ-то от 2г. вече.

Имаш много по добра интеграция когато всичко е в ТВ-то, мога да си гледам ТВ и да си пусна клип от Ютуб само с 1 бутон на телефона, мога да го спра със същия бутон от телефона и съм обратно на канала които съм гледал.
Това с box няма как да го постигнеш щото трябва да прецъкаш през HDMI-те.
Voice Control-a дефакто го нямаш щото пак трябва да си на HDMI-а за да виждаш нещо и те така..
За ChromeCast-a същата история..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 13 Окт 2021, 12:51

DigitalExile написа:Аз съм с Xiaomi, да в опътването пише,че може да се появят реклами, но реклами никога не съм имал имам ТВ-то от 2г. вече.

Имаш много по добра интеграция когато всичко е в ТВ-то, мога да си гледам ТВ и да си пусна клип от Ютуб само с 1 бутон на телефона, мога да го спра със същия бутон от телефона и съм обратно на канала които съм гледал.
Това с box няма как да го постигнеш щото трябва да прецъкаш през HDMI-те.
Voice Control-a дефакто го нямаш щото пак трябва да си на HDMI-а за да виждаш нещо и те така..
За ChromeCast-a същата история..


Това с ютюба аз мога да го направя и на 2018 самсунг, както и със спотифай. Да не говорим, че дистанционното е смарт и може да контролира всякакви колони и подобно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 12:58

Да, но ако гледаш IPTV няма как да го направиш щото трябва да минеш на HDMI2 където ти е бокса.
Интеграцията просто куца когато е външно иначе всичко друго е ок.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 13 Окт 2021, 13:05

DigitalExile написа:Да, но ако гледаш IPTV няма как да го направиш щото трябва да минеш на HDMI2 където ти е бокса.
Интеграцията просто куца когато е външно иначе всичко друго е ок.


Всъщност мога, защото самсунг имат приложение за телефона, което има същите опции като дистанционното.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 13:45

И пак не е интегрирано и не става с един клик :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от TNT » 13 Окт 2021, 15:19

Много са ви модерни телевизорите. Моя вече е на 4-5 години и смарт функциите му липсват. Стара версия, не може да се ъпдейтне, не може да ъпдейтнеш ютуб. Буквално е обикновен телевизор :lol: Все си мисля, че това със стик/тв бокс няма да стане толкова бързо. И със сигурност е драстично по-евтино решение от нов телевизор. Но е неудобно с дистанционните. Вивакомското не иска да сменя HDMI изходите, та трябва да взема това на телевизора и после с това на стика да цъкам :lol: Като цяло Вивакомското, ако беше малко по-смарт... сигурно това новото за 2-3лв/месец отгоре го може :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 13 Окт 2021, 15:35

TNT написа:Много са ви модерни телевизорите. Моя вече е на 4-5 години и смарт функциите му липсват. Стара версия, не може да се ъпдейтне, не може да ъпдейтнеш ютуб. Буквално е обикновен телевизор :lol: Все си мисля, че това със стик/тв бокс няма да стане толкова бързо. И със сигурност е драстично по-евтино решение от нов телевизор. Но е неудобно с дистанционните. Вивакомското не иска да сменя HDMI изходите, та трябва да взема това на телевизора и после с това на стика да цъкам :lol: Като цяло Вивакомското, ако беше малко по-смарт... сигурно това новото за 2-3лв/месец отгоре го може :lol:


На някои места вместо да имаш приемник, си просто с карта в телевизорът и ползваш едно дистанционно, което е супер, но където аз живея не предлагат, та не исках две дистанционни и просто ползвам онлайн телевизия с мини компютър и телевизорът се ползва само като монитор.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от zAcK » 13 Окт 2021, 15:40

Моят проблем с иначе читавото ЛГ е, че скапания телевизор няма елементарни настройки и си самопреебава Wireless-а, а розетката там я ползвам за телевизията на Vivacom, т.е. във друг сегмент е и ако трябва да пускам кабел, ще трябва да правя магарии по едно SFTP да пускам 2 връзки. А съм си подредил всичко. Тия жълтури един wireless не могат да направят като хората. Поне да имаше опция да го спра, а то при мен и това няма. Четох, че някои имат, ама при мен с тоя firmware - ХОЙ :banghead:

P.S. Не искам да изстрелвам совалки с него. Искам да не си бере лайката на 1-2Mbps през 2021 г. и да може да пусна един Youtube директно през телевизора, че се оказа, че него гледам най-много. :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от grkv » 13 Окт 2021, 15:41

+1 за по-прост телевизор с допълнително устройство отзад.
Аз също не искам още едно дистанционно и съм боднал по телевизорите из нас Хромкасти от предпоследните модели, без дистанционни.
Най-простите с 1080 качество са топ, 4к-то не го харесвам особено, ама върши работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от vixx » 13 Окт 2021, 15:48

Zack, ако все пак решиш да дадеш втори шанс на LG, за този модел само хубави неща мога да кажа: OLED55B9SLA .
Няма никакви проблеми с безжичен нет, доста бързо работи, което зависи и как е написан app-ът който ползваш. Но Youtube, DAZN, Netflix и AppleTV бачкат страхотно. Plex е малко бавен, щото е написан недъгаво. Тв-то идва с Magic Remote, което управлява и телевизора, и приемника и поне при Булсат работи супер.

ПП. 50 мегабита би е нета и ТВ-то си го ползва без проблеми, особено при HDR 4k филми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 15:57

nxn написа:
TNT написа:Много са ви модерни телевизорите. Моя вече е на 4-5 години и смарт функциите му липсват. Стара версия, не може да се ъпдейтне, не може да ъпдейтнеш ютуб. Буквално е обикновен телевизор :lol: Все си мисля, че това със стик/тв бокс няма да стане толкова бързо. И със сигурност е драстично по-евтино решение от нов телевизор. Но е неудобно с дистанционните. Вивакомското не иска да сменя HDMI изходите, та трябва да взема това на телевизора и после с това на стика да цъкам :lol: Като цяло Вивакомското, ако беше малко по-смарт... сигурно това новото за 2-3лв/месец отгоре го може :lol:


На някои места вместо да имаш приемник, си просто с карта в телевизорът и ползваш едно дистанционно, което е супер, но където аз живея не предлагат, та не исках две дистанционни и просто ползвам онлайн телевизия с мини компютър и телевизорът се ползва само като монитор.


С карта може само Аналогова, която е трагична за 2021г.
IPTV-то е най добре.

EON-a на виваком е супер, подкарва го всеки по модерен телевизор и без приемник и си ползвате дист. на телевизора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nxn » 13 Окт 2021, 17:50

Имаше едни РНТВ или какви бяха, ИПТВ предлагаха, 10 лева на месец, имаха приложение дори за стар самсунг, всички канали, всички ХД-та, но разбира се беше крадена и я спряха...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook