Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 06 Сеп 2022, 13:06

Имаш право само на 1 приложение и един бокс към всеки договор, иначе трябва да доплащаш като за отделен абонамент. Сигурно след време ще пуснат опция за още телевизори, но засега няма. Иначе можеш просто да купиш един хубав андроид бокс, инсталираш приложението на него и си го ползваш вместо бокса на виваком. Ама не става, ако вече имаш активирано приложение на другия телевизор.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Tenata » 08 Сеп 2022, 15:18

При мен случая е следния:

В хола съм на Vivacom телевизия (не е EON). В спалнята идеята беше да не прекарвам кабели, а да е по Wi-Fi.

Понеже телевизора ми е смарт (ама не толкова), си взех android TV Box, но за да тръгне трябва да се заяви допълнителна услуга 3лв/месец за да получиш достъп.
Никакви проблеми няма с гледането, качеството е добро, да не кажа същото.

Сега, EON имат различни приложение за СМАРТ телевизор и Android Box/Мобилен Телефон, така че, е важно когато заявяваш тази услуга да уточниш точно за кое приложение.

Все пак като влезнеш да теглиш приложението маркета, то автоматично ти зарежда това което ти трябва (един вид, няма как на Смарт ТВ да инсталираш приложението за Andriod/Мобилен телефон.)

До колкото съм запознат, ако Смарт ТВ - ти е от последните поколения и може да си инсталираш приложението за него, няма нужда дори от никакъв ЕОН бокс (но не съм сигурен).
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 09 Сеп 2022, 13:25

Точно така - за андроид ТВ може на всички, за другите смарт телевизори засега поддържа ссамо някои. И да, приложението само си излиза в "магазина" на съответната ОС, ако го няма - слагаш бокс.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от adovet » 14 Ное 2022, 11:58

Имам LG 55 инча и мисля да го сменя с 65 инча. Телевизията ми е HD на виваком със сателитна. Дали ще се размазва картината на 65". Също да препоръчате модел, бюджета ми е до към 2000лв. :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DriftoMania » 14 Ное 2022, 12:14

adovet написа:Имам LG 55 инча и мисля да го сменя с 65 инча. Телевизията ми е HD на виваком със сателитна. Дали ще се размазва картината на 65". Също да препоръчате модел, бюджета ми е до към 2000лв. :dunno:


Ако не е много стар, да те отърва от 55-цата :mhihi:
Ще се взима някакъв и не искам да е чак толкова голям, но грам не разбирам защо струват между 700 и 2000 лв :oops:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Tenata » 14 Ное 2022, 12:25

adovet написа:Имам LG 55 инча и мисля да го сменя с 65 инча. Телевизията ми е HD на виваком със сателитна. Дали ще се размазва картината на 65". Също да препоръчате модел, бюджета ми е до към 2000лв. :dunno:


няма да имаш проблеми, особено с HD каналите. Аз минах от 47 на 65. Даже от ЛГ на Сони, избрах Сонито понеже е с матрица на LG, но е с по-добро управление и си е Андроид. Не знам какво да ти препоръчам, но моя преди 2 години го взех за 2400лв, а сега му искат 5700 лв. :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:

Търси си по възможност да ти е от най-високите в определената категория.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от adovet » 14 Ное 2022, 14:24

DriftoMania написа:
adovet написа:Имам LG 55 инча и мисля да го сменя с 65 инча. Телевизията ми е HD на виваком със сателитна. Дали ще се размазва картината на 65". Също да препоръчате модел, бюджета ми е до към 2000лв. :dunno:


Ако не е много стар, да те отърва от 55-цата :mhihi:
Ще се взима някакъв и не искам да е чак толкова голям, но грам не разбирам защо струват между 700 и 2000 лв :oops:

не е стар, взех го преди година и половина. И аз не мога да разбера разликата между 700 и 2000лв., като отида в технополис и там естествено всички си пускат рекламните клипове с високо качество и не мога да направя разлика между евтините и скъпите. Нещо да кажете на какви херци да е опресняването и т.н., какво общо взето да гледам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 14 Ное 2022, 14:57

Гледа се матрицата, подсветката и с каква система е телевизора, не гледай толкова цените.
Харесай си технология, OLED/LCD, подсветка ако е LCD най добре DirectLED.
За мен оптималното съотношение цена/качество е LCD IPS с DirectLED и Android OS, затова и съм с такова вкъщи, което за 30FPS да гледаш TV е супер, но не и за някви шутър игри примерно, щото матрицата не е от най бързите нали, но не и е това идеята.
OLED също е добре, но за моето ползване не е подходящ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 14 Ное 2022, 22:58

https://www.avforums.com/

Тук има доста информация за телевизорите и тестове на конкретни модели :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от bir40o0 » 16 Ное 2022, 15:24

Здравейте колеги, насочил съм се към смяна на два телевизора и започвам да се оглеждам около черният петък и коледните намаления. Към момента съм с две смарт LG-та 43", но ми се иска да мина на 50". Моделите са старички, едното е модел 2019г., а другото 2017г.. Търся препоръка в телевизори среден клас около 1200-1300 лв., мисля да погледна Sony и новите модели на LG. С Philips и Shapr не искам да имам взема даване(лоши спомени със стари модели). Ще бъда благодарен на всякакви съвети относно модел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от grkv » 16 Ное 2022, 15:55

bir40o0 написа: С Philips и Shapr не искам да имам взема даване.


Тъкмо влязох да питам за един филипс... :lol:

Нищо де, то въпросът е малко пространствен.
Търся нещо 55-58" с андроид, че да му сложим ЕОН. Гледам имат Гугъл асистънт, т'ва само гласови команди ли са или има и гугъл хромкаст вграден?
ЛЕД, ОЛЕД и т.н. май нямам много претенции... гледам ЛГ имат нещо-си-нано, дето не съм го и чувал.

Много ме блазни на филипс амбилайта и гледам основно натам.
Също и не разбирам защо 58" е по-евтин от 55"?
Не търсим някво уау качество, така или иначе нямам навици и мераци да пускам нещо повече от 1080р... съвети приемам всякакви

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2022, 16:10

Xiaomi MiTV-P1 50, 50"
Xiaomi MiTV-P1 55, 55"
Последна промяна DigitalExile на 16 Ное 2022, 19:08, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 16 Ное 2022, 18:43

Аз ги имам всички технологии вкъщи: LED (Sony) - FullArray LED (Sony) - OLED (Philips). Последното пребива останалите по каквото се сетиш: качество на картината, като дизайн на телевизора, като звук (Philips с OEM Bowers&Wilkins Sound Bar :oops: )...няма база за сравнение.

FullArray или NanoCell при LG е яко, наистина има доста по-добри цветове и контраст от обикновен LED до момента, в който пуснеш нещо със субтитри... долната половина на екрана става по-светла, баш като нормален LED защото подсветката хваща светлия цвят на титрите и дава газ отдолу за да изпъкнат :banghead: . Лично мен това ме побърква... :censored:

По въпроса за качеството: с Philips имах проблем с панела след година и 6 месеца употреба. Имаше моменти когато бая работеше...редовно по над 6-7 часа на ден, а когато малкия на братовчедка ми беше вкъщи направо му спираше тока с целодневни анимации. Всяка вечер опресняваше панела и пак даде фира :censored: . Съпорта на Philips е УАУ - след 2 разговора по 2 минути, няколко мейла с детайлни снимки и бях препратен към сервиз за подмяна на панела. Вече в сервиза имаше нерви, че се опитваха да не го сменят както бяха казали от Philips. В крайна сметка за 5 работни дни беше сервизиран и сменен панела, единствено неудобно беше, че трябваше аз да им закарам телевизора, а 65 инча не е никак малък и си трябва товарна баничарка минимум (НИКОГА не си изхвърляйте оригиналните кашони от подобна техника!!!).
В самото начало имах и проблем с retension image, който се оправи с опресняване на панела и нов софтуер. Интересното е, че го правеше само като му пускам картина от компютъра (все филми с 4К качество, през най-високия клас HDMI кабел дето намерих на пазара със златно покритие и тн :banghead: )

Със Сони - нормалните LED-ове са страшни кучета, убиват се от работа и няма никакви драми. FullArray-a обаче излезе на две части от кашона...в единия край на панела не беше вкаран в кутията зад него и му се виждаха карантиите. Пак разправии със сервиз, но дойдоха и го оправиха на място. Оказа се, че просто една щипка не е хванала в този край, опира и затова зееше такава дупка (над 5мм)

На LED-овете съм пуснал IP телевизия от кварталния интернет доставчик, HD каналите са доста добре, другите са meh... Пробвах и на OLED-a: картината е топ, звука обаче беше трагичен и затова се отказах от телевизия на него, само стрийминг платформи или му пускам от таблета нещо. При FullArray е същата работа като при OLED-a и също няма телевизия
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от vixx » 16 Ное 2022, 18:48

grkv написа:Тъкмо влязох да питам за един филипс... :lol:


С уговорката, че всичко е въпрос на вкус, на мен лично Амбилайт ми харесваше много повече преди да имам такъв телевизор. Нищо не допринасят тия светлинки, според мен, за изживяването. Като плюс отчитам, че мога да си досипвам питието без да пускам лампи, щото осветява доста при по-светлите сцени :bchug:

Вече за OLED, 4К и HDR, ами да ти кажа там апетитът идва с яденето. 4К HDR или пък Dolby Vision (HDR на мен ми харесва повече) са екстри, които доста влиаят на изживяването. Ако имаш и някой суб да блъска в някой ъгъл на стаята става съвсем като истинско. Колкото по-голям е екранът, толкова повече се вижда разликата между 1080 и 4К. Особено ако си по-близо до него. Аз с последния си ТВ станах фен на LG OLED. Има и EON приложение за него, ама нямам личен опит с него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от grkv » 16 Ное 2022, 22:17

Общо взето го докарахме до избор между:
1. Панасоник 58" ЛЕД 50 херца с Андроид, вграден хромкаст и 5 години гаранция
2. Самсунг 55" КюЛЕД 100 херца с Тизен, без хромкаст и 3 години надолу гаранция

Плюсовете на хромкаста и гаранцията са ясни, не са ми ясни колко точно си струват КюЛЕД спрямо ЛЕД и 50 спрямо 100 херца, предвид, че основно ще се гледат 1080 филми от замунда и Приятели от 2001ва :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook