Здравеопазване в БГ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от drifty » 15 Апр 2023, 14:45

Да изтупам малко тая тема. Търся препоръки за доГтори в София / Варна / Плевен с предимство. Може и в други градове естествено, но тези са приоритет. Частни или по здравна каса - все тая, въпроса е да са читави.

1. Очен лекар - търси се някой кадърен, като ако има шанс и да не е пълен ръб, би било чудесно. Тоест да може да се обсъди спокойно проблема и да се даде подробна информация за решението му.
2. Уши, нос, гърло
3. Тук е по-скоро място и подходящо оборудване за ЯМР, но и подходящ лекар, който да го разчете. За сега имам добра препоръка за град Плевен, но да видим.

Ако колегите в района тук случайно се посещавали някой добър специалист - да свиркат, макар че тук рядко получавам въобще препоръки за какъвто и е да е лекар. Ако е нужна по-подробна информация, ще дам. :bchug:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Апр 2023, 14:51

За очен лекар преди години бяха много добри в света Петка във Варна. Но към момента нямам актуална информация.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2023, 15:13

За очен лекар аз съм с добри впечатления от клиника Зора, уж професорката дето е шефка на клиниката била голямо светило в сферата :dunno: . Аз бях за дребен проблем и избрах друг лекар, но като цяло базата и отношението бяха супер. Професорката само платен преглед, останалите работят с НЗОК и може да отидеш с направление

За Варна също съм чувал добри отзиви, но май има значение при кой там ще отидеш (като навсякъде де)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от drifty » 15 Апр 2023, 16:34

Top Gun Maverick написа:За очен лекар преди години бяха много добри в света Петка във Варна. Но към момента нямам актуална информация.


Ходих в тукашния им център, от самия преглед не останах с много добри впечатления, ходих на втори на друго място и после в оптиката на трети, че първите два прегледа тотално се разминаваха откъм препоръка за очила и лекаря в оптиката първо взе първия преглед за верен, после си смени мнението и взе втория, съответно и аз му се доверих, но не уцели. Май първия преглед беше най-правилен, но вече с голямо недоверие подхождам към тукашните доктори.. Та затова събирам мнения.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2023, 17:00

Тия дни голямата ми дъщеря имаше проблем с ухото, отит.

Не съм имал и не знам колко боли, но по разкази на хора страдали от това е страшно.

Час за доктор… след месец минимум.

Разбира се като заиграе кеша се намира и лекар, дори професор и всичко.

Искам да им сера и на болниците, Хипократовата клетва, лекарите, реформите, здравната каса, бюджета и т.н. до девето коляно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2023, 21:54

Малката я заболя ухото след вирус миналата седмица.
С час в частната клиника. Отидохме си в Исул и толкоз.
Е, почакаме 2 часа.голяма работа. Това беше миналия понеделник
, в четвъртък бяхме на контролен и тая седмица си е добре.
Иначе аз като бебе съм карал нещо такова. Болки, болки и никой не може да каже защо.
Бебе съм бил и го помня как ми слагаха нагрети носни кърпи на ухото.
И така месеци доде некъв професор не ме е излекувал.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от mr_petroff » 16 Апр 2023, 7:49

Виж очна болница Тасков в Търговище. Хвалят я, има и в Пловдив. Абе то и там е, ако случиш на добър специалист.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от streetz » 17 Апр 2023, 0:15

УНГ бих препоръчал Душков в Софиямед.
Очен зависи за какво - примерно в св. Петка във Варна смениха лещите на двете очи на баща ми (катаракта) и вече няколко години няма проблеми. Ако е за разкъсана ретина - в клиника Пашев правят добри "заварки" с лазера :D В Ресбиомед ходим за всичко останало с очите.
ЯМР съм си правил в Токуда, май са добри, но то моето е лесен случай уж - ганглион в карпалния канал. На жената също правиха на глезена там, но беше по-засукан случая и ходихме после при още 3 лекари да си казват мнението.
Отита е нещо ужасно, все едно се забива пирон с чук в ухото през няколко секунди. Обикновено идва от сливиците знам. 2 години мъки, болници и 1 тон антибиотик на инжекции отнесох като дете с тия отити. Първо ми махнаха третата сливица, временно имаше подобрение и после пак порасна. Втория път и трите ги изрязаха и оттогава боледувам 1 път в годината макс.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Ganchev__ » 27 Апр 2023, 14:14

drifty написа:Да изтупам малко тая тема. Търся препоръки за доГтори в София / Варна / Плевен с предимство. Може и в други градове естествено, но тези са приоритет. Частни или по здравна каса - все тая, въпроса е да са читави.

1. Очен лекар - търси се някой кадърен, като ако има шанс и да не е пълен ръб, би било чудесно. Тоест да може да се обсъди спокойно проблема и да се даде подробна информация за решението му.
2. Уши, нос, гърло
3. Тук е по-скоро място и подходящо оборудване за ЯМР, но и подходящ лекар, който да го разчете. За сега имам добра препоръка за град Плевен, но да видим.

Ако колегите в района тук случайно се посещавали някой добър специалист - да свиркат, макар че тук рядко получавам въобще препоръки за какъвто и е да е лекар. Ако е нужна по-подробна информация, ще дам. :bchug:


УНГ - д-р Георги Попов в Поликлиника България

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от carmanf1 » 27 Апр 2023, 14:50

За очен ето тук: https://www.luxorclinic.com/

Баба ми беше закъсала яката със зрението, а братовчедка ми е в медицинските среди. Проучва тя и каза тук ще е.

Звънни им и си говори с тях, че обикновено е фул макс, че идват хора от цялата страна.

ПС. Пък и офталмоложката на баба ми беше много красива :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от carmanf1 » 27 Апр 2023, 15:37

bum_bum написа:Тия дни голямата ми дъщеря имаше проблем с ухото, отит.

Не съм имал и не знам колко боли, но по разкази на хора страдали от това е страшно.

Час за доктор… след месец минимум.

Разбира се като заиграе кеша се намира и лекар, дори професор и всичко.

Искам да им сера и на болниците, Хипократовата клетва, лекарите, реформите, здравната каса, бюджета и т.н. до девето коляно.


Малкия ми син преди около 2 месеца една събота вечер към 3 часа се събуди с рев от болки в ухото. Това наистина страшно много боляло.

Веднага в най-близкото спешно. В моя случай имам 2 много близки спешни отделения. Едното в частна, другото в държавна болница.

Ама в суматохата изобщо не се сетих за спешното в частната и отидох по инерция в държавната, щот там съм ходил от малък.

На регистратура ни пратиха директно на 6-тия етаж, който е УНГ.

Прегледаха го с ебаси му и уредите хората :shock: Аз не разбирам от медицинска апаратура, ама супер high-tech ми се сториха.

Викат тежък отит, на косъм е да пукаме тъпанчето за да изчистим възпалението, щото е в главата и тва възпаление е много опасно.

После го сложиха на друг уред, смукнаха нещо и малко му олекна.

Предписаха антибиотик и някви капки и казаха ако утре сутрин още го боли идвате да ви приемаме.
Разминахме се, оправи се с антибиотика (не ги обичам антибиотиците, ама кво да правя)

В крайна сметка аз останах много доволен от отношението и професионализма на хората. Сигурно късмет.
В частната, може би щеше да е още по-добре, не знам.

Единственото кофти на държавната беше, че за да стигнем вечерта до 6-тия етаж, трябва да минеш през чакалнята на тежкото спешно с най-гадните случаи.
Ама го гушках/притисках с лице към гърдите ми, за да не вижда гадостите и стенанията на хората там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от drifty » 06 Май 2023, 22:59

Благодаря за препоръките, колеги!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от stean » 18 Юни 2023, 13:02

Колеги, моля дайте съвет за очна клиника в София.

Накратко, диагнозата е остър иридоциклит с превес на дясното око, поставена в клон на "Св.Петка". Оттам ме приеха по спешност и лечението трая 6 дни с капки, инджекции в очната ябълка и разни други противовъзпалителни лайна. Имаше леко подобрение (за сметка на друго), но най-лошото е че тази болест се води следствие на някакъв друг възпалителен процес. Тоест, лекува се следствието, а не причината. Паралелно с това, минах най-различни изследвания, скенери, рентгени и накрая нищо. В епикризата написаха съмнение за начална пневмония и клъстерно главоболие.

Отидох за второ мнение в прехвалената "Тасков" - Търговище, но очевидно не извадих късмет с лелката в менопауза, която ме претупа и ме прати да си лекувам "доказаната" според нея пневмония. Ядосах се и газ към Плевен, там при някакъв известен пулмолог Крачунов в "Сърце и мозък". Човекът ми назначи скенер, закачи ме на някакъв модерен уред и каза - ми ти дишаш като спортист, имаш малко увреждане от цигарите, но като цяло, нищо ти няма. Ревматологът и той вдига рамене. В общи линии, вместо да установя какво ми има, тръгнах да доказвам какво ми няма.

Последно, сега в четвъртък вечер получих пристъп и взех да се съмнявам в поставената диагноза. Четох една статия публикувана от болница "Пашев", че се случва да объркат иридоциклит със закритоъгълна глаукома. Насочил съм се към тази болница, но бих приел съвет и за друго място. Също, бих чул и мнение по въпроса, било то от първо, второ или трето лице. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Jordana » 18 Юни 2023, 17:53

Последно, сега в четвъртък вечер получих пристъп и взех да се съмнявам в поставената диагноза.
За главоболие ли става въпрос ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от stean » 18 Юни 2023, 18:50

Не, за силно зачервено око, парене, сълзене и дразнене придружено със замъглено зрение. Това се случва изведнъж в рамките на 2-3 часа.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook