Фитнес тема (забранено за обсъждане на стероиди!)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 15 Авг 2009, 22:15

едно време се опитвах да тренирам по-активно и ефекта за мен(от аминокиселини) беше, че не чувствах почти никаква умора... но по-вярно от това за спането и храненето, наистина няма.

трибестана може би е индивидуално, защото един приятел направо избухна с него ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Мнение от ktv » 16 Авг 2009, 6:52

А що не си вземеш едни хубави базови аминокиселини? Ако държиш да са ВСАА, Самбето ти каза.
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 5.03.2007

Мнение от cobrata_m3 » 16 Авг 2009, 7:12

justboy написа:
sambeto написа:и за да е всичко както трябва вземи и Трибестан.
Препоръчвам ти като марка продуктите на BioTech.
Успех!


Честно казано, като взимах трибестан нищо особено не усетих, нито видимо имаше полза от него честно казано, освен че ми рипаше по-честичко :D Трибестана си е подходящ за другите схеми с излизане от цикъл. А и за трибестан най-добре да пие български (с най-високо съдържание на сапунени е) но е и доста скъп, и таблетките му май бяха по 300 мг. Вместо трибестан с парите по-добре една стабилна храна да си накупи. Защото преди всичко, добавки - позволени/непозволени и т.н. най-важно е храненето.

напълно вярно .колегата ти каза храната прай борбата няма как да се изчистиш от нещо ако ядеш лайна аз като не съм вземал протеини и аминокиселини данеби да ме върнаха на състезанията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 16 Авг 2009, 12:17

Трибестана си е пълен шитак - единственото полезно нещо от него е да ти дигне патката , след като си се назобил като магаре и нивата на естествен тестостерон са спаднали драматично . Трибестана е билка (по-точно магарешки бодил) и ако очакваш да заякнеш от него , жестоко се лъжеш.
БЦАА са може би най-хубавото нещо от хранителните добавки , но знай че таблетираните варианти са боклуци - смешни дози аминокиселини в свободна форма и адски много нишесте - гледаш няккви гръмки цифри 1000,2700,3000 и като прочетеш малко разбираш , че всъщност става на въпрос за 2 грама БЦАА в една доза от 4-6 хапчета и то омешана със обикновен протеин (в най-добиря случй) . Получава се допълнително натоварване на черния дроб , който и без това е силно стресиран при натоварен режим на тренировка (даже и без да се зобиш) . За това най-удачния вариант са течните и тези на прах . Течните са доста разпространени но трябва да пиеш по една халба на ден за да приемеш нужните 10-15 грама свободни аминокислени . Най-добрия вариант си остават тези на прах , изглеждат скъпи , но всъщност излизат по-евтино от така разпространените хапчета (таблетиран протеин) .
За фитнес инструкторите - далеч не е вярно , че всеки ще ти преопръча зоб - има си хора които си разбират работата , но и доста които ти казват - виж колко съм яко , направих го със нутрим , например . Изобщо , при конски дози зоб , всичко се усвоява и там няма занчение какви добавки приемаш.
Не трябва да забравяш , че ролаята на БЦАА в покачването на килограми е частична и без мощен протеин , освен да се освежиш и да си подобриш хормоналния баланс , нищо няма да направиш .
Съчетай БЦАА задължително и със глутамин - тази аминокиселина е основата на всичко и за мен е мноооого по-важна от така рапространения креатин - който иска фосфатни групи , да си вземе фосфобион :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 16 Авг 2009, 12:26

Абе човека пита за разклонена верига...

Аз лично съм фен на ОN и бих ти препоръчал техните продукти, но ако не ти се дават много пари и искаш все пак да са качествени можеш да си вземеш на примафорс (primaforce)...

:winky:

ЕДИТ: Всъщност, с'а се сетих за още една подробност при БЦАА-то - отвратителния вкус...
Та ако имаш проблеми с преглъщането на особено не-вкусни субстанции ориентирай се към Scivation Xtend ;)
Последна промяна eraziel на 16 Авг 2009, 12:31, променена общо 1 път
In Ban We Trust!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 16 Авг 2009, 12:30

acho.rs написа:...


Кат' не си наясно с материята недей да се впускаш в многословни постове :)
In Ban We Trust!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Мнение от sambeto » 16 Авг 2009, 13:23

eraziel написа:
acho.rs написа:...


Кат' не си наясно с материята недей да се впускаш в многословни постове :)


Има нещо вярно :mhihi:


Аз пък съм доволен от Трибулуса ;)


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Мнение от jordanpar » 16 Авг 2009, 14:01

Аз също съм доволен от трибулус терестриса,като си го набавям от билковите аптеки и го пия под формата на чай.Има го и с етикет Баби зъби.Евтино и ефикасно.
На първа страница съм поствал една снимка,ако може колегата да си ги позволи тея неща,че на месец идват към 240 лева само за това,няма да са напразно.Качеството иска пари.Ако не--да наблегне на добрата и правилна храна и нормирания сън.Режимът е другата половина на тренировката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 16 Авг 2009, 16:05

jordanpar написа:Аз също съм доволен от трибулус терестриса,като си го набавям от билковите аптеки и го пия под формата на чай.Има го и с етикет Баби зъби.Евтино и ефикасно.
На първа страница съм поствал една снимка,ако може колегата да си ги позволи тея неща,че на месец идват към 240 лева само за това,няма да са напразно.Качеството иска пари.Ако не--да наблегне на добрата и правилна храна и нормирания сън.Режимът е другата половина на тренировката.

Точно , особено БЦАА са доста пари , ако искаш нещо качествено . Клегата еразиел , да обясни със кое точно бъркам , че да не се отпускам във дълги постове :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 16 Авг 2009, 16:12

acho.rs написа:
jordanpar написа:Аз също съм доволен от трибулус терестриса,като си го набавям от билковите аптеки и го пия под формата на чай.Има го и с етикет Баби зъби.Евтино и ефикасно.
На първа страница съм поствал една снимка,ако може колегата да си ги позволи тея неща,че на месец идват към 240 лева само за това,няма да са напразно.Качеството иска пари.Ако не--да наблегне на добрата и правилна храна и нормирания сън.Режимът е другата половина на тренировката.

Точно , особено БЦАА са доста пари , ако искаш нещо качествено . Клегата еразиел , да обясни със кое точно бъркам , че да не се отпускам във дълги постове :idea:


Още до първата точка си писал, писал... та си се олял ;)

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Мнение от ktv » 16 Авг 2009, 16:30

За да не стане грешка, да уточним нещо. Трибестана се съдържа в билката "баби зъби", а не в "магарешки бодил". Бодилът съдържа други важни стимулиращи съставки. Добре е като стимулатор да се пият двете в комбинация- супена лъжица баби зъби и половин магарешки бодил се варят в 500 мл вода. Като водата кипне се оставя на котлона да изстине. Това количество от билките се прави като за начало, а после дозата може да се удвои, утрои т.н. :winky: Може да се приема и само баби зъби в посочената доза, направена по посочения начин.
Това са "баби зъби"
Изображение
А това - "магарешки бодил"
Изображение
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 16 Авг 2009, 17:17

+1
Много съм се чудил отде е дошла заблудата, че трибестана се прави от магарешки бодил :roll:
Аминокиселини си требат като понапреднеш и искаш малко повече "детайли" или не те бъркат парите, които даваш за добавки. Ако искаш маса маай свинско, дигай тежко и тва е.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 16 Авг 2009, 17:36

acho.rs написа:Трибестана си е пълен шитак - единственото полезно нещо от него е да ти дигне патката , след като си се назобил като магаре и нивата на естествен тестостерон са спаднали драматично . Трибестана е билка (по-точно магарешки бодил) и ако очакваш да заякнеш от него , жестоко се лъжеш.


Общоприетата за "работеща" доза трибулус е минимум 2000мг дневно, по-скоро 3000мг, разделена на три приема, с храната... Ефекта от такава доза се забелязва доста ясно дори и да не е приложена като част от PCT.

acho.rs написа:БЦАА са може би най-хубавото нещо от хранителните добавки

Най-хубавото за?

acho.rs написа:но знай че таблетираните варианти са боклуци - смешни дози аминокиселини в свободна форма и адски много нишесте - гледаш няккви гръмки цифри 1000,2700,3000 и като прочетеш малко разбираш , че всъщност става на въпрос за 2 грама БЦАА в една доза от 4-6 хапчета и то омешана със обикновен протеин


Що се касае до въпроса под каква форма е най-подходящо да бъде въпросна добавка - 'ми да не мислиш, че производството на таблетките е безплатно на производителя? Логично е да са най-ефтини под формата, която е пряк резултат от производствения цикъл и не изисква допълнителна обработка освен пакетиране.
Но пък е доста по-удобно да носиш със себе си 10 хапчета, а не 3 торбички пълни с разни прахчета...
Така че въпрос на избор.

Също, кажи са за аминокиселините, омешани с Обикновен Протеин :)

acho.rs написа:Получава се допълнително натоварване на черния дроб , който и без това е силно стресиран при натоварен режим на тренировка (даже и без да се зобиш) . За това най-удачния вариант са течните и тези на прах.


Я кажи са и как точно течната форма предпазва черния дроб от натоварване... Щото аз си мислех, че аминокиселината, си е аминокиселина и под каквато и форма да я приемеш, докато достигне до черния дроб все е една и съща :)

acho.rs написа:Не трябва да забравяш , че ролаята на БЦАА в покачването на килограми е частична и без мощен протеин , освен да се освежиш и да си подобриш хормоналния баланс , нищо няма да направиш .


Някой ден, като имаш повече време, ше те помоля да ми обясниш как точно 15-20 грама аминокиселини дневно подобравят ХОРМОНАЛНИЯ БАЛАНС??? Като стане въпрос за МОЩНОСТ на протеин - 'сичкия протеин е еднакво мощен, 4 ккал на грам, там още никой не е могъл да го направи 5 ... Ако пък за тебе "протеин" и протеинова пудра са две едни и същи неща, то мисля, че е време да почнеш да се изразяваш по-правилно, не само по отношение на добавките, а и по принцип :)


acho.rs написа:Съчетай БЦАА задължително и със глутамин - тази аминокиселина е основата на всичко и за мен е мноооого по-важна от така рапространения креатин - който иска фосфатни групи , да си вземе фосфобион :twisted:


В основата на всичко, казваш...

В основата на по-доброто усвояване на храната, в основата на по-бързо покачване на мускулна маса, в основата на покачването на сила, в основата на по-доброто възстановяване, в основата на по-доброто орелефяване, в основата на повечето енергия по време на тренировка...

И там за креатина нещо си писал, та в тоя ред на мисли CGT знаеш ли к'во е или няма нужда ...
In Ban We Trust!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Мнение от Бай Митьо » 16 Авг 2009, 17:51

Дотук най-вече ми хареса отговора на колегата erazielл

Аз също ще се вкл. в дискусията, макар някой да го сметне като за реклама, защото повечето от вас знаят, че съм собственик на един от добре позиционираните сайтове в БГ за добавки, но относно правилата на форума мисля да не го казвам.

Иначе BCAA, ако си взимаш найстина добре е да ги комбинираш с Трибулус или ZMA.
Течни ВСАА - да добри са но са скъпички. За това ти препоръчвам на прах като най-изгодни са в момента на PrimaForce и BPS Bulgaria. На прах са и са добри цени.
На хапчета препоръчвам или на Higher Power или на Dymatize. След това нареждам Universal и след Optimum.

Но мой съвет е колега щом си начинаещ и искаш да качиш маса - вземи някой гейнер с 70/30 въглехидрати и протеин. Мнг зависи от парите, които подготвяш.
Ако иска пиши на ЛС и ще направя специални цени за съфорумец.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: София

а

Мнение от Bmw550i » 16 Авг 2009, 18:02

аз зимах Б12 с аминокиселини и добре влизат и двете ,като за начинаещ е добре,успех

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook