Фитнес тема (забранено за обсъждане на стероиди!)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Leon » 19 Яну 2021, 18:43

YouTube - home training и си харесвате нещо. Нека започне с 20-на минутни комплекси с упражнения и ако се запали, ще го мислим пак ;)
Never mistake motion for action...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2021, 19:11

Не знам за запалване, ама искам да го раздвижа. Започва да се тинейджърее, мрънка, недоволства. Бутам го, защото иначе нещата отиват на зле.

Благодатя! Намерих едно-две видеа. Ще го тормозя след обяд да започва :yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от TNT » 19 Яну 2021, 19:17

Ако трябва по-твърди тренировки - convict conditioning :yes: Има книга, има клипове, има всичко. Първите 1-2-3-4 упражнения са и достатъчно лесни за 11-12 годишен. Даже има и приложения за телефона с тренировките, ако ще му е по-интересно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от drifty » 19 Яну 2021, 20:57

Няма ли спорт, който харесва? Тук поне спортните клубове не са затворени - аз ходя на плуване примерно.

Препоръчвам да не го товариш с допълнително тегло, че на тия години стават бели и може да се контузи за години напред. Аз имам усещането, че от фитнеса в 8ми клас претоварих кръста с тегло и ме боли до ден днешен, ама може и да е било от преди това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Моджо » 19 Яну 2021, 22:02

Сняг за риене нямате ли, повере :D
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 24.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 525d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от ivan_petkov » 19 Яну 2021, 22:31

drifty написа:Няма ли спорт, който харесва? Тук поне спортните клубове не са затворени - аз ходя на плуване примерно.

Препоръчвам да не го товариш с допълнително тегло, че на тия години стават бели и може да се контузи за години напред. Аз имам усещането, че от фитнеса в 8ми клас претоварих кръста с тегло и ме боли до ден днешен, ама може и да е било от преди това.


Фитнеса реално не е спорт , а физическа подготовка . Преди тренирах трибой (powerlifter) , кво да ви кажа, освен че си прецаках кръста и то при правилна техника . Едното коляно ме наболява отскоро , кръста все по често , рамо същата работа . Износват се стави и хрущяли като после няма възстановяване и така си оставаш износен . Като ученик 5 години тренирах плуване и за мен е топ спорт , бориш се със съпротивлението на водата и се чустваш по-добре , но това е само мое лично мнение (скоро възнамерявам пак да почна плуването отново) . А относно фитнеса , тренирайте леко , че след време оказва огромно влияние върху ставите и хрущялите :cry:
Малко се отклоних от темата , най-добре плуване и силно препоръчвам :yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от alx » 19 Яну 2021, 23:06

ivan_petkov написа:Малко се отклоних от темата , най-добре плуване и силно препоръчвам :yes:


самата истина... мога само да добавя ако не можете/ нямате къде да плувате- един гребен тренажор и сте вие... пак плавно натоварване на ставите и си пазите тялото...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от BMW_POWER » 19 Яну 2021, 23:13

Той плува и е покрил 9-то ниво от 10 възможни. За съжаление всички спортни съоръжения са закрити. Лятото последно ходи и пак всичко се затвори. Кара и кънки, ама ледените пързалки и те са под ключ. Лудост е да затвориш децата с месеци. Гребе снега, дори в момента го изгоних да го прави, ама не е като да е цял ден с други. Превръщат цяло поколение в асоциални типове. Сяда в 8:00 пред компютъра и е така до 14:30. После се мести пред телевизора ... Е няма да стане.

Искам да го хвана поне един час на ден да прави нещо, свързано с движение.


За плуването само да допълня. Ако покрие 10-то и изкара допълнителен курс, може да бачка като спасител на басейн. За това обаче му трябват 16г възраст и тапията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от ARR_ » 20 Яну 2021, 5:51

На тая възраст трябва да му намериш нещо което да му грабне интереса, това да рине сняг или някакви youtube тренировки е повече като наказание или chore и дългосрочно ефекта ще е 0.
Може да погледнеш за някаква евтина Bulgarian bag в ebay/amazon, теглото може да се регулира така че ако му е интересно ще може да прогресира, ако пък не - под $30 са. Ако вече наистина се увлече може да му поръчате оригнална. Има и разни боксови круши за домашна употреба, особено за младежи избора е доста голям. Ако го влекат такива работи, бокс/кикбокс са чудесни спортове за цялостна кондиция и рефлекси.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2021, 7:54

Съгласен съм! Ама той се опитва да го раздава кисел тинейджър. Каквото и да му предложиш, все не му харесва. И каяк има, и колело има, ама най-го влече да виси пред РС и ТV. Е няма как да стане. Обяснявам му, че не е полезно, говорим за здраве, форма, момичета, приятели, не попива. Днес бях навън, бил си "направил упражненията" от тубата. Майка му и тя потвърждава. Проверявам хисторито, само анимации е гледал. Чуе ли за движение, прави физономия тип "Многострадална Геновева". Сега съм ваканция и всеки ден го натискам. Днес игра зумба с майка си един час :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от spower » 20 Яну 2021, 8:22

Oт две години по малко тренирам моя син, които е на 6г. в момента. Упражненията, които правим са лицеви опори, коремни преси, планкове, набирания и кофички с ластик, клекове със собствено тегло. Детето има прогрес и в силово отношение сравнително бързо дърпа. Отвреме на време и на трх разнообразяваме. Иначе когато позволява времето караме много колело. До градината ходим с колелета, което са 15км дневно. В почивните дни гледам или колело или разходки из природата.
Научих го да избягва сладкото и дори и торти отказва. Яде плодове, зеленчуци и обича много месата.
Четох доста публикации за тренировки на деца с тежести, като обобщено ще споделя, че противно на закоравеното ни мнение, че упражнения с компресия на гръбначния стълб спират растежа, се оказва мит. Причината за да има ниски тежкоатлети е в гена, като най-добрите за тези спортове са с набита структура и широки кости. Същото важи и за баскетбола и волейбола, (генетично високите постигат успехи). Аз лично като ученик тренирах баскетбол, но ефект нямаше за растеж, достигнах височината на баща ми и до там...
Проблемът с височината се появява, когато в юнушеска възраст се използват стероиди. Тъй-като имат калциращо действие за заздравяване на кости и стави, "затварят" върховете на костите за растеж.
Хубаво е децата да се движат, стимулирайте ги!
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от spower » 20 Яну 2021, 8:38

Различно от контекста на горният ми пост искам да ви запозная с употребата на лекарствени препарати съдържащи протививъзпалителни съставки и ибопрофен (нурофен, аспирини...) :no:
В продължение на месец почти всеки ден пиех по един аспирин и от време на време нурофен. Направих си спермограма след това... Стойностите ми бяха под нормалните.. А преди надвишавах средните показатели.
Това ме озадачи и реших да разбера каква е причината. Доста се порових и открих изследвания по въпроса..

Написах и статия с линкове от изледванията, която ви препоръчвам да прочетете: https://fitnesstime.eu/ibuprofen/

И какви още са вредите за мъжете освен влошено качество на генетичния материал...

Аз самият доста време не можех да проумея в действителност, колко бързо и деградивно действие имат този тип лекарства..
След като спрях приемът им изчаках 3 седмици и отново си направих излседвания.
Резултатът беше, че почти достигнах нормалните граници според СЗО за количества на активни сперматозоиди в спермограмата ми.
В статията съм описал и какво влияние имат и върху тестостеронът при мъжете.. :idea:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от TNT » 20 Яну 2021, 9:38

Ибупрофена по същата причина в доста страни не го раздават ей така, в някои дори е забранен. Откакто го разбрах, почти го спрях.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от bum_bum » 20 Яну 2021, 11:25

Te и стероидите причиняват олигоспермия ама си ги пият гледам :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от devent » 20 Яну 2021, 13:31

BMW_POWER написа:Съгласен съм! Ама той се опитва да го раздава кисел тинейджър. Каквото и да му предложиш, все не му харесва. И каяк има, и колело има, ама най-го влече да виси пред РС и ТV. Е няма как да стане. Обяснявам му, че не е полезно, говорим за здраве, форма, момичета, приятели, не попива. Днес бях навън, бил си "направил упражненията" от тубата. Майка му и тя потвърждава. Проверявам хисторито, само анимации е гледал. Чуе ли за движение, прави физономия тип "Многострадална Геновева". Сега съм ваканция и всеки ден го натискам. Днес игра зумба с майка си един час :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аз бих го записал на бокс. Тамън ще се научи малко на дисциплина, че така го описваш все едно си се лигави :) треньорът няма да му пука за физиономията му и ще го натиска. Ще завърти и малко приятелства и ще получава peer pressure от другите деца да ходи на тренировки. А пък ако се прави и на интересен и киселее ще му разбият физиономията няколко пъти на ринга и ще влезе в правия път :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook