Фитнес тема (забранено за обсъждане на стероиди!)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от steeN » 20 Яну 2021, 22:47

Да и един Мармот са най-здравите на планетата... за тва умират 20 години по-рано от едни гърци дори :lol:

Това, че си набавяли всичко само от месо и лой просто не е вярно, щото ядат всичко от животното. Ясно ми е, че са много изследвана популация, в контекста на сега модерното "кето" и съм запознат.Не падам от луната, все пак "кетото" не е модерно от вчера, въпреки че сега гледам, че избиват нещата на carnivore diet, явно всяко следващо нещо трябва да е по-екстремно.

Японците като са най-дълголетната нация, да почваме ли да бухаме ориз като луди? Това са толкова плоски разсъждения.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Superexstatic » 20 Яну 2021, 22:57

Като спомена "кетото".. за мен е страшна гпупост да го практикуват здрави хора
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от bum_bum » 20 Яну 2021, 23:04

Изкарай на 45 години преса като мойта и ела ми говори кое глупаво и кое умно :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от steeN » 20 Яну 2021, 23:13

Ketogenic диетите си имат приложение и не са за всеки. Има хора дето без да ядат иронично тонове растителни мазнини като зехтин или да взимат допълнително сега модерното MCT липидите им отиват по дяволите примерно... или изобщо не могат да докарат до кетоза. И не е само това, просто пример. Просто не е ОК да се правят такива екстремни твърдения.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Superexstatic » 20 Яну 2021, 23:36

За хора, които знаят какво правят от години като тренировки и хранене(като бума примерно) е ок. Ама за за куцо и кьораво, дето е блъскало дюнери до 31-ви и са от 1-ви януари е решило, че кетото е много тренди е не малък варианта да отключат доста проблеми
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Anthony_J » 21 Яну 2021, 0:58

steeN написа:Да и един Мармот са най-здравите на планетата... за тва умират 20 години по-рано от едни гърци дори :lol:

Това, че си набавяли всичко само от месо и лой просто не е вярно, щото ядат всичко от животното. Ясно ми е, че са много изследвана популация, в контекста на сега модерното "кето" и съм запознат.Не падам от луната, все пак "кетото" не е модерно от вчера, въпреки че сега гледам, че избиват нещата на carnivore diet, явно всяко следващо нещо трябва да е по-екстремно.

Японците като са най-дълголетната нация, да почваме ли да бухаме ориз като луди? Това са толкова плоски разсъждения.

Викаш всичко ядат на животното, не само месото и лойта? Ядат му доматите, чушките, ябълките, чията, лимеца и елдата също, затова не се разболяват? А причините за ниската продължителност на живота далеч не е в диетата им. Със сигурност живеят по-дълго от всеки грък, европеец или американец с рак, диебат, МС и прочее. При това без удобствата на съвременната медицина.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от BMW_POWER » 21 Яну 2021, 8:06

Намерих в тубата упражнения за деца и тинейджъри. Сега го тормозя 30мин да ги играе и после има 30мин на РС-то.


Бум Бум, какво да му давам да яде на младежа? Може и на ЛС, може и по другото средство да пишеш. Както решиш.

Ескимосите не знам какво ядат. Тука в града са си 100% пиянки. Просят и как съберат някой долар, право за поркане.

Телешкото, хм. Не знам при вас, ама тук цена +30$ за хубаво телешко е нормална. Женицата беше купила (по погрешка) едни страхотни стекове. От фермерски магазин, истински. По 4 мин на всяка страна на барбекюто станаха вълшебни. Ама цената е ....

Иначе, ето снимка. 18.99/lb. Вижте малките цифри за килограм. Седнем ли да ядем като хората, една домашно сготвена вечеря ще подмине стотарка. А ако направим и по нашенски голяма салата, сложим малко ракия и бутилка вино, +150$ :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от spower » 26 Яну 2021, 8:12

BMW_POWER написа:
spower написа:Oт две години по малко тренирам моя син, които е на 6г. в момента. Упражненията, които правим са лицеви опори, коремни преси, планкове, набирания и кофички с ластик, клекове със собствено тегло. Детето има прогрес и в силово отношение сравнително бързо дърпа. Отвреме на време и на трх разнообразяваме. Иначе когато позволява времето караме много колело. До градината ходим с колелета, което са 15км дневно....
Хубаво е децата да се движат, стимулирайте ги!


Какви серии и по колко повторения са тези упражнения?

Проблемът с Ковида е, че всичко е заключено. Колело кара много лятото. Купих му и скейтборд. При нормално време се движи достатъчно. Сега зимата е мъртво навсякъде. Отделно много хора дори ограничават излизанията и просто няма наблизо с кого да играе.


Ето едно клипче с част от тренировката ни с малкия. https://youtu.be/DsMNvYAZexE

Тренираме през ден, набирания с ластик после кофички, преди това трх въжета 6 серии Х 10 повторения. От вчера включи и скъване на бицепс с кривия лост. Сутринта го питах даже дали има мускулна треска на бицепса :) каза, че имал.
Гледам като е хубаво времето и с колелетата да караме като минаваме и през някой стриит фитнес за по някоя серия в клипа даже има откъс от неделята :lalala:
Прави ми впечатление, че преди година силата му беше повече спрямо теглото..., но като го пратя при майка му за 3-4 седмици и се връща тотален дроб, охранен и мързелив... Режимът му е нарушен, става късно, заспива късно... и пак почвам отново..
Моят съвет е да го натискаш и да си му личен пример :bchug:

Тук бях писал статия за фитнес тренировките за деца https://fitnesstime.eu/trenirovki-na-deca/ може да е полезна.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2021, 10:42

BMW_POWER написа:Бум Бум, какво да му давам да яде на младежа? Може и на ЛС, може и по другото средство да пишеш. Както решиш.


Даваш му да яде каквото е храна- месо (децата имат нужда от протеин, колкото и състезател по културизъм - 1,4-1,6гр на килограм тегло), яйца, масло, зрели сирена и кашкавал. Зеленчуци ако яде, яде. Ако не, не е фатално, нито задължително. Закуската е яйца, месо, бекон, масло, някое сирене. Не овес с мляко или зърнени закуски. По 3 пъти на ден или ако му е кеф и два. Без ядене пред телевизора и закуски по никое време. Ако има зор за десерти, някой плод. Сладоледи, шоколади, чипсове и т.н. са лайна, които рано или късно ще си вземат своето. Ако ги яде ще има дефицит от витамини и минерали, каквото и да прави.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Leon » 26 Яну 2021, 11:51

Това за месото и протеина е много важно, а при 90% от децета е в тежък недостиг. Просто не обичат и на родителите им е по-лесно да им натъпчат купа с корнфлейкс, нали в млякото имало протеин... Отделно, децата на повечето ми познати живеят 90% на тесто и нишестени храни. Нашите родители са били неуки за храненето (приемаме, че е така), но за нас няма оправдание. Тоест има - така сме си свикнали. Дъщеря ми е тийнейджър и битката с храната е ежедневна. Загубих я май, но виждам как й се отразява промяната в храненето и периодите с/без спорт. Основното е на детето да му харесва и да му е интересно това, което прави. Започвайте ги от малки под формата на игра и подражание ;)
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от TNT » 26 Яну 2021, 11:58

Leon написа:и подражание ;)

Аз все си мисля, че като деца всички ядат каквото има на масата за всички :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2021, 13:54

TNT написа:
Leon написа:и подражание ;)

Аз все си мисля, че като деца всички ядат каквото има на масата за всички :dunno:


Храненето отдавна не става основно на масата. Нон-стоп около тях някой нещо набива. И после викат - "ми то неще да яде". Е как да яде като е изяло половин кило трансмазнини, захар и нишесте, докато стане време за обяд или вечеря? Отделно дете, което не яде това, което ядат останалите е обект на присмех. Това го има до голяма степен и при възрастните. Там много лесно можеш да им затвориш устите. При децата е трудно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от TNT » 26 Яну 2021, 13:58

Така е, но ако за обяд вкъщи има баница, а за вечеря тутманик... трудно ще се научи да яде нещо различно навън.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от Jordana » 26 Яну 2021, 18:11

Този е на 70 . Може да потърсите информация , има доста видео в мрежата . Това което показва е феноменално за човек на такава възраст . Не знам до колко е честен но казва че няма определен хранителен режим , единственото е да не преяжда . Интересното не е външния вид а реалното присъствие на сила което е абсолютно условие за катерачите .
https://www.google.com/search?source=hp ... 1677234050
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BCAA и изобщо фитнес...(забранено за обсъждане на стерои

Мнение от BMW_POWER » 26 Яну 2021, 19:28

bum_bum написа:
BMW_POWER написа:Бум Бум, какво да му давам да яде на младежа? Може и на ЛС, може и по другото средство да пишеш. Както решиш.


Даваш му да яде каквото е храна- месо (децата имат нужда от протеин, колкото и състезател по културизъм - 1,4-1,6гр на килограм тегло), яйца, масло, зрели сирена и кашкавал. Зеленчуци ако яде, яде. Ако не, не е фатално, нито задължително. Закуската е яйца, месо, бекон, масло, някое сирене. Не овес с мляко или зърнени закуски. По 3 пъти на ден или ако му е кеф и два. Без ядене пред телевизора и закуски по никое време. Ако има зор за десерти, някой плод. Сладоледи, шоколади, чипсове и т.н. са лайна, които рано или късно ще си вземат своето. Ако ги яде ще има дефицит от витамини и минерали, каквото и да прави.


Благодаря ти много!

Leon написа:Това за месото и протеина е много важно, а при 90% от децета е в тежък недостиг. Просто не обичат и на родителите им е по-лесно да им натъпчат купа с корнфлейкс, нали в млякото имало протеин... Отделно, децата на повечето ми познати живеят 90% на тесто и нишестени храни. Нашите родители са били неуки за храненето (приемаме, че е така), но за нас няма оправдание. Тоест има - така сме си свикнали. Дъщеря ми е тийнейджър и битката с храната е ежедневна. Загубих я май, но виждам как й се отразява промяната в храненето и периодите с/без спорт. Основното е на детето да му харесва и да му е интересно това, което прави. Започвайте ги от малки под формата на игра и подражание ;)


Корнфлейкс (и подобните) яде по една кутия на месец. Хляб като цяло много рядко. Сега спортува поне 30мин на ден. Пускам му упражнения от тубата. Отделно сключихме сделка. Прави коремни преси, ако иска да играе на компютра. Те са извън другите 30мин. Като за начало са 1:1 (преса/минута игра, не мпвече от 30), но после ще сменя съотношението. Проблем ни е обездвиждането.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook