Има ли духове или аз се побърквам ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Яну 2022, 8:51

Jordana написа:
няма как да ми е приятно да слизам в мазето по тъмно
.
Мазето е лесно , светваш лампата и си спасен . По страшни са моментите когато обикаляш в гората сам , на ония места където усещаш инстинктивно че някой те наблюдава и те полазват тръпки без да има никой наоколо . Спираш на място и се оглеждаш за нещо , всички шумове изчезват и долавяш само вятъра и пукане на съчки ту тук ту там все едно някой обикаля около теб в кръг .



Да, ама е животно общо взето. Таралеж или нещо друго мъничко.
Аз като малък много гледах онзи Туин Пийкс. Ей това с години ме беше страх да излезна на тъмното късно в двора да не се появи онзи Боб(духа)от някъде с гадния си смях. Ужас. А съм голям фен иначе на ужасите в киното, всичко гледам. Последно страх си бях брак когато гледах Предизвестена смърт(the ring)когато Самара излизаше от кладенеца с онази коса и влизаше през телевизора, който гледаше касетата. :oops: Даже го гледах с жената на телефона когато още не ми беше жена. :mhihi: Говорех с нея да не ме пипне оная около 2006-та беше. :mhihi: Но си беше страшен филм, после може би Сейлъмс Лот(така май беше)по Стивън Кинг и Заклинанието..."То" също не беше много спокоен за гледане.
Ама да не отместваме към киното нещата де, макар много от фантазиите там да са дошли от някъде.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от slatanic » 29 Яну 2022, 9:12

Да добавя и аз нещо мое от преди няколко години.
Снимката е правена при мен.Тук в коридора.
Коригирал съм само лицата на хората.
Ще спомена само,че тук съм имал почти същото преживяване няколко пъти като на Джорданката.
С времето отмина или спря...ба ли го...
Като малката обаче като беше на около година съм имал следните преживявания неколкократно.
Както си спи се събуждаше и се пукваше от рев.Ама реве и гледа на някъде без да виждам в какво.
Голям стрес беше за нея и нас.
От тогава спи при нас... :mhihi:
Как и да е...
Това отмина.
Та идеята ми е че гадове има.
Добри,лоши всякакви.
И те така. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от bum_bum » 29 Яну 2022, 13:33

Jordana написа:
няма как да ми е приятно да слизам в мазето по тъмно
.
Мазето е лесно , светваш лампата и си спасен . По страшни са моментите когато обикаляш в гората сам , на ония места където усещаш инстинктивно че някой те наблюдава и те полазват тръпки без да има никой наоколо . Спираш на място и се оглеждаш за нещо , всички шумове изчезват и долавяш само вятъра и пукане на съчки ту тук ту там все едно някой обикаля около теб в кръг .


Абе ти верно, що не заебеш тия клималанги и да почнеш да пишеш книги с разни ожаси?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от K_Ilkov » 29 Яну 2022, 13:40

bum_bum написа:да почнеш да пишеш книги

Няма време от писане във форума :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от cod-cdbp » 29 Яну 2022, 13:48

slatanic написа:Да добавя и аз нещо мое от преди няколко години.
Снимката е правена при мен.Тук в коридора.
Коригирал съм само лицата на хората.
Ще спомена само,че тук съм имал почти същото преживяване няколко пъти като на Джорданката.
С времето отмина или спря...ба ли го...
Като малката обаче като беше на около година съм имал следните преживявания неколкократно.
Както си спи се събуждаше и се пукваше от рев.Ама реве и гледа на някъде без да виждам в какво.
Голям стрес беше за нея и нас.
От тогава спи при нас... :mhihi:
Как и да е...
Това отмина.
Та идеята ми е че гадове има.
Добри,лоши всякакви.
И те така. ;)


Toва наистина е притеснително. :shock:

Но и златното правило е, че такива същности се захранват от силни емоции, най-вече страх.

Иначе и от мен кратка случка, от многото - преди години, тъкмо се бях изнесъл да живея сам, и си спя една нощ докато нещо не ме събуди.
Станах и тръгнах към коридора, там посягам да включа лампата (гола крушка беше тогава) и крушката ми се пръсна в лицето.
Стреснах се сериозно и последваха тежки псувни, които заглушаваха стъпките на нещо което бягаше от мен. :mhihi:

Иначе у нас принципно е "интересно" и подобни случки имам доста. Полека лека се научих и да ги отбирам кое какво е, някои са плашили, други не.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от alx » 29 Яну 2022, 18:01

Top Gun Maverick написа:а това с парализата да не мога да мръдна трябва да се явява след сън вероятно когато се будиш и не можеш да мръднеш, такова не съм имал.


хаха... това определено значи, че просто не си правил едно определено упражнение- иди прочети за couch lock :angel:

по темата - абсолютно. имал съм няколко случая които са ми показали недвусмислено, че има и Господ и разни други не толкова хубави неща около нас- хем съм доста реалистично- циничен и не се завличам лесно по разни конспирации.

относно разни кошмари свързани с нечисти сили (които ги има в изобилие)- аз имам една малка библия - слагаш я под възглавницата (или под дюшека ако ти пречи под възглавницата) и обикновено решава проблема. поне при мене беше така... но иначе на кви "представления" са ме "водили" и съм бил участник- самата истина и никой не може да ме убеди, че са само сънища.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 29 Яну 2022, 18:24

Слага се по една щипка сол в четирите края на стаята която искаш да е чиста от демони . И под прага на входната врата . Ако имаш направена магия тая библия няма да ти помогне защото не се знае дали е правена от ходжа , вуду и ли нещо друго по древно и силно :winky:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Spunky » 29 Яну 2022, 18:40

Всичко ни е в главите. Да не отваряме тема какво ти се случва на пълен псилоцибин или ДМТ трип - неописуемо е и подобни трипове са най-вероятно първопричината за повечето древни религии(както оригиналния дядо Коледа, но е друга гъба). Ако не знаеш какво може да ти се случи след леко отравяне и то ти се случи, ще ти обърне живота и поради незнание, ще го свържеш с някаква висша сила и друго измерение. Всъщност обаче, става въпрос за еволюирали предпазни механизми, няколко вида молекули, които мозъка си синтезира сам, като почваш да умираш. ДМТ и гъби го правят същия ефект рекреационно, йогите го правят с хипервентилиране няколко часа и се докарват до степен на почти умиране и си го синтезират сами. Случва се в епифизата(пинеална жлеза) или също известно като трето око :mhihi:

Та виждал съм демони, виждал съм същества и измерения, които не може по никакъв реален начин да се обяснят. Виждал съм, но няма!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Яну 2022, 18:44

Аз имам кошмари редовно, в смисъл от има няма 35 години. Имах един по сценарий, който от десетина години не сънувам, но около 20-на ми се случваше постоянно. Повечето ми кошмари са със сънна парализа като екстра, но някои са без. Обединяващо е усещането как много близко до тебе има силно и негативно нематериално присъствие, което сякаш се вселява/влиза в теб, като усещането не е страх, а ужас :lol: .
Брат ми ги нарича духовни комари, наистина както по-горе някой писа се хранят със страх и гняв.
Най- страннното е, че не ми се случват, когато съм наквасен мъжката, по-скоро във очистващата фаза..
Или ако спиш с жена в едно легло също, явно жената е по-голям дявол :lol:
До ден днешен спя със запалена ламБа поне някъде в жилището :lol:
Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 29 Яну 2022, 19:29

Между другото Алха като се намеси трябва да се припомни чи масачузет е щата където се развиват почти всички тия истории за вещици от киното . Първите процеси срещу вещици в колониална Америка са известни предимно със съдебните процеси срещу Салемските вещици - доста стара история когато са големите гонения на вещици . Така че Алха е в центъра на събитията , просто са спрели да бесят хора за връзки с нечисти сили . Това не означава че са изчезнали и самите демони .
между февруари 1692 г. и май 1693 година. Повече от двеста души са обвинени. Тридесет са признати за виновни, деветнадесет от които екзекутирани чрез обесване (четиринадесет жени и пет мъже). Друг мъж, Джайлс Кори, е премазан до смърт с камъни, изтезание продължило два дена, защото отказва да се пледира и участва мълчаливо в делото, а поне пет души загиват в затвора.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Яну 2022, 21:20

Я кажете относно сънищата нещо. Какво ще кажете за човек, който е сънувал, а вече не сънува. Някои публикации има като нарушена връзка между душа и тяло, друго обяснено, че така човека спирал да мечтае, а лесно обяснимо е прекомерна умора или преживяна психична травма, която води до лесно будене и лишаване от бързата фаза на съня(нали в нея уж сънуваме само)защото самия сън натоварва мозъка, а след такава травма той изключвал възможността за сънища за да се предпази от пренатоварване...някакви мнения?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от drifty » 29 Яну 2022, 21:30

Бих заложил на последното. Поне от личен опит. Имах доста дълъг период, в който не сънувах или то по-скоро не помнех нищо. После се имах известно намаляне на стреса и нещата се пооправиха и пак си сънувах.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 29 Яну 2022, 21:31

Ако имаш предвид фазите на съня , то целия процес е биохимия . Мозъка се лекува сам от натрупаните токсини при дейноста си и лекува и тялото или го регенерира така да кажем. Това не е някакъв мързел а физиологична необходимост . Мозъка никога не спи , само подтиска определени части като зрението например за определен период . Понижава се чувствителноста на периферната нервна система и се задействат още други процеси . Например временната памет създава повече синаптични връзки и някои спомени от преживяното стават трайни .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от vixx » 30 Яну 2022, 0:37

Top Gun Maverick написа:някакви мнения?

Ми горе-долу и аз така мисля, или да кажем така съм учил в универистета (психология, ама дропнах в трети курс, че ми дойде вповече). Сънищата, според мен ги делим на такива, които помним, и такива, които не. Иначе почти винаги ги има. Редки са моментите, в които човек изобщо нищо не сънува и не смятам, че е здравословно да не се сънува в дълги периоди от време.

Но обратно на темата, по-нагоре се говори за момента, в който се оказваш сам някъде, може би в гората. На мене за последната 1 година веднъж една крава ми изкара зверски акъла - беше влязла през една част на двора на вилата, където оградата е за смяна. И аз излизам да пуша и насредата на цигарата нещо ме побутва в главата отзад. И се обръщам и нааках гащите. Скапана огромна крава, дето като какво ли не ми се видя преди да я разбера, че не е некой демон от филмите. :mhihi:
Дръг път имаше скапан елен, който пак не съм го видял, отивам да погледна навън на барбекюто дали огъня е хубаво изгасен и това като се появи от нищото и нададе някакъв рев. Направо и там гащите заминаха моментално, по бързо дори от колкото то успя да избяга.
Та мене май от духове и такива щуротии не ме е шубе, но се притеснявам от дивите животни. Ако нещо падне или се помести само, по-вероятно е да почна да псувам котката и да се чудя как точно го прави и къде се е скрила, от колкото да мисля, че някой дух се ебава нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 30 Яну 2022, 6:56

Не е 100% ясно защо и как човек сънува . Тези неща се контролират от центровете на съня и бодърстването в продълговатия мозък . Това са най древните части от нашия мозък които са от времената когато хората дори не са били хора в сегашния си вид . Сънят е физиологична функция и необходимост на тялото както храненето и дишането , без сън човек умира или по точно мозъка умира . Моето разбиране за съня е че човек не сънува когато е физически изморен и няма дразнители около него докато спи . В смисъл това е нормалния сън , сънищата и кошмарите според мен са от външни дразнители по време на съня или особености на хомеостазата на мозъка по време на съня . Мозъка се управлява с биохимични процеси а това е чисто аналогово като предаване на информация и подвластно на хиляди несъществени фактори . То в будно състояние нещата не са еднозначни за всички хора пък като спиш съвсем .
Ето нещо наистина паранормално .
https://www.bgdnes.bg/Article/8019689
Не е черепа , паранормалното е бат Ценко . Този го познавам доста отдавна но не можах да го накарам да покаже черепахата на живо . Обаче съм слушал всички разкази как и къде е намерил черепа как са го отвличали извънземните заради тоя череп . Цялата история е много заплетена ...направо паранормална :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook