Има ли духове или аз се побърквам ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от 00Cool » 17 Апр 2011, 0:56

божеееееееееее колко капацитети има в тоя форум ве4е
направо е за рев
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Larbi » 17 Апр 2011, 1:26

mili4uk написа:
larbi написа:
mili4uk написа:
larbi написа:
Питах те конкретно за "форум" ся не ми вкарвай супер сложни думи от рода на "съждение" , че много сложно стана :mhihi:


Аз мисля, че всеки един може да отговори на този въпрос.... това е малко като обади се на приятел - google се казва.
Но не разбрах какво точно се опитваш да ми кажеш, задавайки ми този въпрос ?
Аз лично визирах форума на БМВ в неговия си вид, начин на комуникация, достъп, дори размер ....
Ти ме питаш какво означава думата Форум ли сега ? или ми казваш колко стара е думата... и че това не е нова дума ?


Аз не ти говоря за думата, а за това което репрезантира! Форума е точно място което се разискват въпроси ! И без гугъл го знам т'ва разбиишли ! Това че тогава са ходили на определено място за да го правят това, а сега влизаме на определен интернет адрес за да го правим е почти едно и също капиш?


Значи според твоите разбирания - ако се върнем назад във времето в периода който казваш че думата "форум" е известна и кажеш... хайде да "пишем", "влезнем","коментираме" и т.н. във форума ще те разберат какво им говориш ?
Представи си, че тази технология е коренно различна от това което едно време са приемали за форум и сега... това искам да ти покажа.
А че имат сходни идеи... в това няма нищо лошо.
Тук вече се връщам на предишния си пост с комуникацията - има я от както има хора....
Означава ли това че няма нищо ново ?



Замисли се малко в друга посока! Става ли ? А именно , че всички животински видове на планетата си стоят на същото развитие както и преди милиони години , а именно ограничават се до това да оцеляват като ловуват или пасат и се пазят от хищниците!

С КАКВО НИЕ СМЕ ПО-СПЕЦИАЛНИ, ЧЕ ДА РАЗПОЛАГАМЕ С ИНТЕЛЕКТ ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ///peter » 17 Апр 2011, 7:52

mili4uk написа:
larbi написа:
mili4uk написа:
larbi написа:
Питах те конкретно за "форум" ся не ми вкарвай супер сложни думи от рода на "съждение" , че много сложно стана :mhihi:


Аз мисля, че всеки един може да отговори на този въпрос.... това е малко като обади се на приятел - google се казва.
Но не разбрах какво точно се опитваш да ми кажеш, задавайки ми този въпрос ?
Аз лично визирах форума на БМВ в неговия си вид, начин на комуникация, достъп, дори размер ....
Ти ме питаш какво означава думата Форум ли сега ? или ми казваш колко стара е думата... и че това не е нова дума ?


Аз не ти говоря за думата, а за това което репрезантира! Форума е точно място което се разискват въпроси ! И без гугъл го знам т'ва разбиишли ! Това че тогава са ходили на определено място за да го правят това, а сега влизаме на определен интернет адрес за да го правим е почти едно и също капиш?


Значи според твоите разбирания - ако се върнем назад във времето в периода който казваш че думата "форум" е известна и кажеш... хайде да "пишем", "влезнем","коментираме" и т.н. във форума ще те разберат какво им говориш ?
Представи си, че тази технология е коренно различна от това което едно време са приемали за форум и сега... това искам да ти покажа.
А че имат сходни идеи... в това няма нищо лошо.
Тук вече се връщам на предишния си пост с комуникацията - има я от както има хора....
Означава ли това че няма нищо ново ?


Да, означава... нови идей няма, има само нови средства чрез които да се осъществят.
Някой са определено по-добри за човечеството, но му помагат до толкова да не се разкарва или губи време.
Нови технологии НИХТС. Все пак това е идеята на науката. Кое е ново?

WiFi - Помисли добре, това си е чисто и просто бърз пренос на данни - радиовълните са измислени далееееч преди 2000-2003г. когато започна да добива сила
Ракетни двигатели - принципа е същия от времето на китайските империи
Самолетни двигатели - принципа е същия от Хитлерово време
Автомобилни двигатели - принципа е същия като по времето на Рудоф Дизел и тн.
Атомна енергия - най технологичния начин за генериране на напрежение - с парни турбини...
Генератори на напрежение - абсолютно еднакви с тези от преди 100г.

Е извинявай но кое е новото в науката, което доведе до по-добър живот?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Feanor » 17 Апр 2011, 8:32

Сондьора написа:Компютрите, ЕНИАК е още от 45та, доста се е развил, но това е помощно средство, за други неща.


Да сравниш ENIAC с разпределената система на Google например е горе-долу като да сравниш просто едноклетъчно с гръбначно животно. Разликите са горе-долу от същия порядък. Ако това за теб не е напредък... И какво значи "помощно средство"? И атомните централи са "помощно средство", а не цел сами по себе си. За генетиката и генното инженерство нещо да кажеш? Климатологията дали не е мръднала от 60-те, а? Като сравня прогнозите за времето през 80-те и днес - ми някак точността на прогнозите се е повишила в пъти. Цифровите носители? Нужно ли е да обяснявам предимствата им пред аналоговите и как плътността на записа е от огромно значение? Примери мога да давам много, а нямам наблюдения върху всички сфери на познанието. Както и ти, впрочем.

@///peter: Комуникациите например. Ядрената енергия - да, ползва се парна турбина, защото е най-ефективния начин за преобразуване на топлинната енергия... Използването на същите принципи не означава липса на напредък. Щото не е точно същото да караш "Модел Т" и 550i, нали? Не мисля, че е имало период в историята, в който развитието да е било с по-бързи темпове...
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Сондьора » 17 Апр 2011, 8:52

Ти пак даваш примери за усъвършенстване :mhihi: . А Да съм сравнявал?
И кво значи помощно средство ли? Знаеш ли как се е пресмятал корен квадратен без калкулатор?

Баси духовната тема дето стана :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ///peter » 17 Апр 2011, 9:00

Feanor написа:@///peter: Комуникациите например. Ядрената енергия - да, ползва се парна турбина, защото е най-ефективния начин за преобразуване на топлинната енергия... Използването на същите принципи не означава липса на напредък. Щото не е точно същото да караш "Модел Т" и 550i, нали? Не мисля, че е имало период в историята, в който развитието да е било с по-бързи темпове...


Как така заключи че това е най-ефективния начин???
Какво за комуникациите? Кое им е толкова напредналото, оптичния кабел които го има в мерцедес 70та година ли?
Хайде да не си говорим глупости.

Съгласен съм единствено за генетиката, а относно метеорологията, какво напреднало виждаш в това да качиш 3 камери на сателит, да изразходваш безумно много енергия за да ги изстреляш и да зяпаш на къде летят облаците???

Напредък не означава преоткритие на стари идеи, които са заклеймени за "безумни"... ако ме разбираш на къде бия ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от mili4uk » 17 Апр 2011, 9:02

///peter написа:Да, означава... нови идей няма, има само нови средства чрез които да се осъществят.
Някой са определено по-добри за човечеството, но му помагат до толкова да не се разкарва или губи време.
Нови технологии НИХТС. Все пак това е идеята на науката. Кое е ново?

WiFi - Помисли добре, това си е чисто и просто бърз пренос на данни - радиовълните са измислени далееееч преди 2000-2003г. когато започна да добива сила
Ракетни двигатели - принципа е същия от времето на китайските империи
Самолетни двигатели - принципа е същия от Хитлерово време
Автомобилни двигатели - принципа е същия като по времето на Рудоф Дизел и тн.
Атомна енергия - най технологичния начин за генериране на напрежение - с парни турбини...
Генератори на напрежение - абсолютно еднакви с тези от преди 100г.

Е извинявай но кое е новото в науката, което доведе до по-добър живот?


Колега, или не ме разбираш какво искам да ти кажа или просто не искаш !
Факт е обаче, че каквото и да ти кажа, ти ще го обобщиш - Ще кажа Лед крушка - ти ще кажеш обикновена крушка, трети ще каже газова лампа, четвърти свещ, пети направо ще посочи слънцето и ще ни се смее.

Аз не съм толкова "начетен" като Вас, но определено вярвам една крачка напред пред науката и макар и сляпо за момента, че живеем в малко по-различен свят от този 4-измерен... всъщност имаше една научна теория за 9 и за 11 или 12 измерен свят :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ///peter » 17 Апр 2011, 9:06

mili4uk написа:
///peter написа:Да, означава... нови идей няма, има само нови средства чрез които да се осъществят.
Някой са определено по-добри за човечеството, но му помагат до толкова да не се разкарва или губи време.
Нови технологии НИХТС. Все пак това е идеята на науката. Кое е ново?

WiFi - Помисли добре, това си е чисто и просто бърз пренос на данни - радиовълните са измислени далееееч преди 2000-2003г. когато започна да добива сила
Ракетни двигатели - принципа е същия от времето на китайските империи
Самолетни двигатели - принципа е същия от Хитлерово време
Автомобилни двигатели - принципа е същия като по времето на Рудоф Дизел и тн.
Атомна енергия - най технологичния начин за генериране на напрежение - с парни турбини...
Генератори на напрежение - абсолютно еднакви с тези от преди 100г.

Е извинявай но кое е новото в науката, което доведе до по-добър живот?


Колега, или не ме разбираш какво искам да ти кажа или просто не искаш !
Факт е обаче, че каквото и да ти кажа, ти ще го обобщиш - Ще кажа Лед крушка - ти ще кажеш обикновена крушка, трети ще каже газова лампа, четвърти свещ, пети направо ще посочи слънцето и ще ни се смее.

Аз не съм толкова "начетен" като Вас, но определено вярвам една крачка напред пред науката и макар и сляпо за момента, че живеем в малко по-различен свят от този 4-измерен... всъщност имаше една научна теория за 9 и за 11 или 12 измерен свят :)


Колега, LED крушката е измислена 60тте години...
Тук ставаше въпрос за друго, хванахме за аанализ поведението на Feanor, тъй като той четяики е приел поведението на сегашните учени, нищо че няма нищо общо с тях. А именно, че след като не може да си представи нещо, то това нещо не съществува.
Според теб липсата на въображение полезно ли е за науката? Разбира се говорим за съвсем нормално техническо въображение, не конспираторско?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от mili4uk » 17 Апр 2011, 9:20

///peter написа:Колега, LED крушката е измислена 60тте години...
Тук ставаше въпрос за друго, хванахме за аанализ поведението на Feanor, тъй като той четяики е приел поведението на сегашните учени, нищо че няма нищо общо с тях. А именно, че след като не може да си представи нещо, то това нещо не съществува.
Според теб липсата на въображение полезно ли е за науката? Разбира се говорим за съвсем нормално техническо въображение, не конспираторско?


Ако трябва да сме точни, темата не е за Feanor, и неговото поведение или логика, а има ли духове :angel:
Иначе това е неоспорим факт който съм сигурен,че няма кой да го отрече - въображението е задължително !
Темата много ме радва :P
Аз до колкото успях да разбера, и Feanor не отрича нещата който ни заобикалят и не са научно доказани, но пък преди да каже - аз видях дух, анализира - това дух ли беше наистина, толкова ли е силна тази трева, баси звука.. 18'ка ли беше 19'ска... та чак ретината ми подскача, или дори... абе това не е ли скрита камера ?!
Просто следва някакъв логичен модел, който аз също смятам за полезен в реалния живот.
Аз също нямам доказателства обаче за повече от 4 измерения... но пък колкото и да мисля - все повече се убеждавам че не е невъзможно това. Което не го прави пак разбира е възможно :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от klintan66 » 17 Апр 2011, 10:22

Точно така...

Да така е Петър...колкото и да спорят колегите,науката е зациклила ...особенно БАН -това са баш фоедални старчета и онзи ден един професор, какви простотии говореше за инзвънземни не истина ...
Откритие бих нарекъл примерно телепортация , предаване на мисли без никакви средства ...
прехвърляне на мисли върху носител ,видеозапис на сънища , пълна регенерация на органи и т.н.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Feanor » 17 Апр 2011, 11:08

///peter написа:Как така заключи че това е най-ефективния начин???

Защото той се използва. В случай, че не си ме разбрал - имам предвид най-ефективния известен. Ако питаш защо не се хвърлят усилия в търсене на по-ефективен - защото няма особена нужда от това. Очевидно ефективността на преобрауване на енергията не може да се повишава до безкрайност заради втория закон на термодинамиката, a турбините така и така имат доста висока ефективност - това означава, че търсенето на подобрение ще отнеме много усилия и ще даде малки ползи.

///peter написа:Какво за комуникациите? Кое им е толкова напредналото, оптичния кабел които го има в мерцедес 70та година ли?
Хайде да не си говорим глупости.

Да, недей. :)
Чакай да започна с уточнение на понятието... Напредък, това е повишаване на общото количество на човешките познания. Всяко нещо, което добавя познание е напредък. А това е всяка новост, но също всяко усъвършенстване и всяко подобрение - те носят познанието за детайлите. По някаква причина, която не мога да разбера, вие изглежда смятате това познание за маловажно, което изобщо не е така. Вземи например полупроводниците. Основата е ясна - слагаш определени примеси в силиция, правиш преходи и транзистори. И получаваш калкулатор с размерите на средно голяма стая. :) Техническите дейтали са тези, които ти позволяват да набуташ няколкостотин милиона транзистора в 2 квадратни сантиметра чип и да извадиш от там милиони пъти по-голяма изчислителна мощ. Дали пък е едно и също? Помисли за възможните приложения. Навигационни компютри, климатични модели, обработване на големи количества информация (SETI или данните събрани от CERN) - всички те се нуждаят от бързи компютри. Да, не можеш да имаш бързи компютри без основата, без модела на PN прехода, но не можеш да ги имаш и без онези технически детайли, които с толкова лека ръка пренебрегвате. ;)
Та на въпроса за напредъка в комуникациите - факт е, че информационният обмен в световен мащаб се е повишил неимоверно благодарение на клетъчните телефони и интернет. А информационния обмен е важен, защото силно благоприятства меметичното развитие. А меметичното развитие, по своята дефиниция, е развитие на идеите и познанията. С една дума - напредък. ;)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Elesar74 » 17 Апр 2011, 11:15

Когато се върнете на темата, обадете се :wave: . Тръгнахте за наука да говорите. Има наука, която използва фактите за да доказва твърденията си, а има наука, която гради твърденията си на база на фактите. А фактите, един от най-простите, е че ние сме само наблюдатели и откриватели на вече съществуващи неща, закони, принципи. Като се каже, закона на тоя, закона на оня. Законът е открит от някой, но не той го е постановил да действа, той само го открива. Въпросния закон винаги е действал, дори и когато не сме знаели за него. В природата има сили и закономерности, които движат нашия свят, без въобще да зависи нещо от човека. Закона за гравитацията няма да престане да действа независимо дали някой вярва в него, че го има или не. Закона за причинно-следствените връзки, принципите на термодинамиката....са толкова универсални, ежедневни и актуални. Човешкото неверие няма да унищожи законът за гравитацията, но последния може да унищожи човек, ако не се съобразява с него. Световната наука е постигнала много и знанието е увеличено неимоверно. Но именно тук е тънкия момент човек да си каже, че знае всичко, което не кореспонира по никакъв начин с истината. Ние дори нямаме технологията да изследваме това, което е на Земята, какво да говорим за Вселената? Знаете ли, че от световния океан, са изследвани едва 3% към наши дни? Само за пример. Това, че имаме компютри, GSM-и и всякакви джаджи на разположение, го дължим на открития, направени през миналия век. Болшинството от тези откриватели, са били вярващи в Бога хора. Хора, които са виждали в нашия свят един хармоничен порядък, установен от една свръхестествена сила и интелект, наречена Бог. Преди стана дума за имена, ето няколко: Алберт Айнщайн, Макс Планк, Роберт Миликан, Луи Пастьор и др. Стана дума за сборника от митове и легенди. В крайния си вариант е завършена около 100 г. след Хр. Този сборник е абсолютен бестселър на всички времена, най-превежданата и разпространявна книга в света, с толкова богат доказателствен исторически материал (запазени ръкописи, манускрипти), че няма друга подобна. Принципите изложени в Новия Завет са основа на днешната западна цивилизация и са вплетени в ценностната й система. Именно дерайлирането от тези принципи, доведе света до някои от днешните събития. Според мнението на един философ: „Ако в една книга се съдържат такива ценности, то тя трябва да е дошла от Бога, защото човекът не е в състояние сам нито да измисли, нито пък да спазва тези ценности“. Между другото, принципите на Библията се оказват недостижим стандарт за всеки огледал се честно в нея, ясно се вижда колко слаб и немощен, е човек. Библията е извор на вяра и надежда за милиони хора по света, нейно влияние се разпростира върху цели народи и общности от хора. Предсказаните в нея пророчества са изпълнени в една част, други предстоят да се изпълнят. Библията съдържа отговорите на въпросите, кой е човек, какво прави тук и накъде отива. С други думи, смисълът на живота. Библията е надживяла и ще надживее много народи, правителства и отделни хора. Насмешливото отношение, както и яростното й преследване са били неизменна част от нейната история. Била е забранявана, скривана и т.н., от което са последвали всякакви ужасни за човечеството дни, ще спомена само Средновековието и Светата инквизиция. Днешния модерен свят дължи своето положени на широката обществена достъпност на Библията. Примера в другото отношение го имаме. Така че, когато си говорим тук, нека имаме поне малко уважение към неща, които заслужават термина "непреходни", неща, които ще съществуват и дълго след като нас ни няма. И за нас едва ли някой ще се сеща след 100 г., но за Библията, уверявам ви. Библията съдържа отговора на въпроса поставен в темата.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Яну 2022, 20:28

Имаше няколко такива теми, повечето не помня защо ги заключиха, та изрових тази за да не правя нова.
Гледам одеве ей това шортче с въпросната котка как един вид вижда духа на кучето и взех да мисля. Имаше хипотези, че котките когато гледат втренчено, понякога виждат духове. Не мисля, че е случайно това с мъртъвците вечерта, че котка не трябва да минава покрай ковчега или нещо такова беше. Като цяло котките доста присъстват през вековете във всякакви такива паранормални неща. Та изобщо какво мислите за духовете, има ли някаква такава енергия, която ние не разбираме и я наричаме духове или изобщо нещо такова?
https://youtube.com/shorts/PyQy0oeGf-w?feature=share
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Моджо » 27 Яну 2022, 20:53

Като на клипчето - не. Иначе има.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Jordana » 28 Яну 2022, 17:23

Като цяло котките доста присъстват през вековете във всякакви

Вещицата винаги има черен котарак и му светят очите в тъмното :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook