Риболов!??

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Риболов!??

Мнение от Hito » 27 Май 2009, 7:12

///Ivan написа:Днес си взех въдица че отдавна ми е мерак да ходя за риба,до сега никога не съм ходил. :confused:
Някой знае ли къде около София може да отида да се понауча спокойно (за предпочитане да не е платено),язовир,река,езеро....каквото и да е.
Мислил съм за Панчарево или язовир Искър но незнам дали там се плаща!? :roll:
Който е ходил нека да каже. ;)

Поздравления колега за мерака към риболова :yes:
Хвърли един поглед тук http://forum.fishing-mania.com/index.php .....
Ако имаш някъкви въпроси относно риболова ....питай.... ще помагам с каквото мога ;)
Относно яз.Искър ...изчакай докато падне забраната ......и скачай на там... определено ще си направиш кефа :)
И не забравяй ,че без билет не е препоръчително да се лови ;)
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 27 Май 2009, 15:22

00Cool написа:И при нас има :twisted:
Изображение
Изображение

:winky:


Колега, тва къде е ?
Айде да направим едно посещение на яз. Стамблииски като открият сезона, само че не от страната на пътя, а от другата - прехода е или с лодка или с джип.

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Re: Риболов!??

Мнение от DAEL » 27 Май 2009, 16:00

Hito написа:
///Ivan написа:Днес си взех въдица че отдавна ми е мерак да ходя за риба,до сега никога не съм ходил. :confused:
Някой знае ли къде около София може да отида да се понауча спокойно (за предпочитане да не е платено),язовир,река,езеро....каквото и да е.
Мислил съм за Панчарево или язовир Искър но незнам дали там се плаща!? :roll:
Който е ходил нека да каже. ;)

Поздравления колега за мерака към риболова :yes:
Хвърли един поглед тук http://forum.fishing-mania.com/index.php .....
Ако имаш някъкви въпроси относно риболова ....питай.... ще помагам с каквото мога ;)
Относно яз.Искър ...изчакай докато падне забраната ......и скачай на там... определено ще си направиш кефа :)
И не забравяй ,че без билет не е препоръчително да се лови ;)

:yes: и като почнат ония гърбавите платики ..... :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 4.03.2009

Мнение от Memphis » 27 Май 2009, 16:27

(bubsa) написа:
Memphis написа:///Ivan, Колега ако искаш може не тая събота и неделя, но другата да се разберем да идем на едно язовирче... Малко след Алдомировци! Има некъв дето кога мине взима по 5 лева... Ама не минава всеки ден! Може да идем да захвърлиме малко въдичките, но като за начало имам чувството, че ще хващаш каракудки :P


Братушково се казва това след Алдомировци ;) (но няма риба вече там) :idea:
Колега ходи на Пожарево или на Мало Бучино ако искаш да си прекараш проятно и да уловош някоя риба,аз 4-5 дни не съм пропускал :D

Ако искате тази тема може да бъде за споделяне на места където кълве,а?

Колега, не искам да споря затова само споделям... В събота бях там и 1 мацка беше хванала 6-7 каракуди и 2 шаранчета... 1 мъж пък беше напълнил живарника си с каракудки...

Може да няма хубави големи шарани... Но за начинаещ рибар е супер защото и на каракуда си доставих удоволствието 3 пъти метнах и изкарах 2 каракуди! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 5.05.2006
Местоположение: sofia

Мнение от valeri » 27 Май 2009, 21:19

Морун-щукаааа.Воръжавай се и там.Кефа е голям .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 6.05.2006
Местоположение: София-владая
Пол: Мъж

Мнение от Банго » 27 Май 2009, 21:24

ми аз няколко пъти ходя на храбърско и да ви кажа има риба но трябва да се отиде по-рано,за да се вземат хубави места.Другия път съм решил да ходя на Малобучино пък да видим ;)
ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от (bubsa) » 28 Май 2009, 14:43

cherveia написа:ми аз няколко пъти ходя на храбърско и да ви кажа има риба но трябва да се отиде по-рано,за да се вземат хубави места.Другия път съм решил да ходя на Малобучино пък да видим ;)


Как не те е страх да ходиш за риба бе Васе? :mhihi:
Аз ще ти кажа къде ще застанеме и ще ги попилееме :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 6.05.2006
Местоположение: София-владая
Пол: Мъж

Мнение от Банго » 31 Май 2009, 22:40

(bubsa) написа:
cherveia написа:ми аз няколко пъти ходя на храбърско и да ви кажа има риба но трябва да се отиде по-рано,за да се вземат хубави места.Другия път съм решил да ходя на Малобучино пък да видим ;)


Как не те е страх да ходиш за риба бе Васе? :mhihi:
Аз ще ти кажа къде ще застанеме и ще ги попилееме :D



еми мен не ме харесват и няма толкова голяма риба :D :D :D


аиде да ги разбиеме драгата неделя а може и събота де зависи от работата
ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Риболов!??

Мнение от barty » 14 Юли 2020, 22:26

Събуждам стара тема тъй като искам да започна да ходя за риба, не толкова за улов колкото за спокойствие сред природата.
Нищо не разбирам, от къде да започна? Екипировка, препоръки?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Риболов!??

Мнение от ukelichko » 14 Юли 2020, 22:59

Като начало иди с някой приятел, който разбира малко повече от теб на някой язовир, където се плаща и е бъкано с таранка. Просто за да се научиш да хвърляш, да слагаш червеи, да връзваш кукички и същевременно да се накефиш от много улов. Защото ако отидеш с разбирачи за сериозна риба, може и три дни нищо да не хванете и да ти доскучае. И ще се откажеш, преди да си започнал. След това леко по леко ще се научиш на хитрини и ще дойде моментът, когато ще хванеш "голямата риба".
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Риболов!??

Мнение от enigma » 14 Юли 2020, 23:16

И аз бих препоръчал за начало да отидеш на водоем, който се захранва с риба. Иначе може да е малко скучно.
За екипировка - за начинаещ взимаш най-обикновената въдица с макара за сладководна риба. Не знам в БГ какви има, в Америка има една популярна марка Shakespeare, която е прилична.

Също за начало бих препоръчал примамки, не червеи, примерно Рапала.

Друг много важен елемент от екипировката е удобен преносим стол с холдър за напитки :D.

Ако искаш и реално да хванеш риба хубаво е да планираш и времето за риболов - най-добре рано сутрин или късно вечер, когато рибата излиза близо до повърхността да се храни и кълве повече.
enigma
ያለ እኩል

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Риболов!??

Мнение от BMW_POWER » 15 Юли 2020, 1:01

Е, щом като рибата не е приоритет, ето нещо като за начало:



Изображение

Кулерът е много важен. +1 за Енигма. Ако наловиш уклей, само махаш главата и в тигана. Та идва и газов котлон. Нощем край водоема е рай, стига да няма комари. Зависи къде и по кое време на годината. В ниското е едно, на Антонивановци (не ми се сещам името сега) е друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Риболов!??

Мнение от Моджо » 15 Юли 2020, 5:57

barty написа:Събуждам стара тема тъй като искам да започна да ходя за риба, не толкова за улов колкото за спокойствие сред природата.
Нищо не разбирам, от къде да започна? Екипировка, препоръки?


Да ти кажа аз какво направих.
По принцип едно време ходех за риба и имах такъми. Разбира се за толкова години всичко съм забравил, затова.
В лидъл пускат комплект въдица /макара и телескоп-пръчка/ за 50 лв. + още некви такъми пак от там за 20 лв. След това отидох до рибарския да си зема вирбели и разни дреболии пак за 20-на лв. И това са ми разходите ;))
За децата една въдица от Джъмбо.
Почти всяка седмица обикаляме язовирчета наоколо ми. Като изобщо не ме интересува ще хвана ли нещо или не. Стоиме си 2-3 часа сред природата, играем си и си е екстра. Дотука мога да се отчета с няколко жаби :))
Идеята за купуването на Джип беше точно такава...да си обикаляме по разни такива места. Засега и с колата се справяме.
Но нямам никакви амбиции да хвана нещо. Дори и да хвана ще го пусна обратно.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Риболов!??

Мнение от Borymeckata » 15 Юли 2020, 9:43

Освен въдица и столче, специална рибарска тениска ще ти трябва:
Изображение

Аз съм отрасъл покрай Дунава и като ученици по цял ден висяхме на брега, даже сме бягали от училище да ловим риба. Но тогава нямаше интернет и телевизията беше един канал няколко часа на ден... А после загубих интерес към риболова.

Тази година нещо стана с комарите - до началото на юли нямаше, после БУМ! Сега покрай реката не може да се стои (буквално), дори на слънце. Нещо страшно е. Та комарите са важен фактор при риболова - могат да ти развалят кефа и дори да те откажат.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Риболов!??

Мнение от ukelichko » 15 Юли 2020, 10:45

То понеже нивото на Дунав е високо, дори място за кемпера не можах да си намеря. Пълно е с каравани и палатки. Иначе комарите са на пълчища. Дано намалеят, като се дръпне водата, но то тогава и рибата ще се скрие. Мен ме мързи да ловя на плувка. и блесна. Хвърлям на дъно и ако нещо се заблуди и вземе че се хване е добре дошло. Идеята ми е не да хвана риба а да прекарам няколко дни сред природата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook