ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2024г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от empar » 31 Яну 2022, 9:22

По въпросното трасе преди година и нещо с кума ми, който по това време работеше в транспортна фирма отидохме да правим т.нар. "оценка на пътя" за да преценят после с началството му дали да пускат редовно камионите от там!
Кумо кара, аз ще снимам потенциално опасните участъци...
Снимах, снимах, снимах, стана ми лошо(за първи път от дете насам) и накрая просто сложих телефона на стойка и пуснах видео! То нямаше повече от 50 метра без нещо за снимане!
Още по път се видя, че фирмен камион от там няма да минава! :dummy:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Borymeckata » 31 Яну 2022, 14:54

В интерес на истината, постоянно срещам ТИР-ове по този участък, все пак е най-прекият "път" между Видин и Оряхово. Автобусите от Лом до АЕЦ-а го минават всеки ден по два пъти, а също и много колеги, пътуващи със собствени коли. Миналата есен закърпиха най-лошите участъци, където реално път нямаше и шофьорите си бяха направили черен път през нивите отстрани.
Просто... това е положението... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2022г.

Мнение от georgi_1986 » 25 Мар 2022, 12:25

Колеги, към днешна дата, пътя Ихтиман-Самоков как е? Продължава ли ремонта, може ли да се минава и има ли много дупки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.08.2008
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: "пъргава" 316-ка
Мечтае да кара: IS-ka

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от 6per40 » 26 Мар 2022, 1:11

Още е в ремонт. Може да се минава, но с голямо внимание. Информацията ми е ит миналата седмица.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ildivvy » 03 Май 2022, 19:39

Колеги, някой минавал ли е тези дни по пътя Асеновград-Кърджали ? В обява за недвижим имот прочетох, че бил ново-асфалтиран... Ако е вярно, до къде е асфалтирано? До селата в ниското или и началото на прохода? Отсечката беше отвратителна!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ///M Power » 04 Май 2022, 18:28

ildivvy написа:Колеги, някой минавал ли е тези дни по пътя Асеновград-Кърджали ? В обява за недвижим имот прочетох, че бил ново-асфалтиран... Ако е вярно, до къде е асфалтирано? До селата в ниското или и началото на прохода? Отсечката беше отвратителна!


Голяма измислица е това, миналата година края минавах, целия път беше зле, за 3 месеца няма как да е ново-асфалтиран.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Exclusive89 » 04 Май 2022, 20:23

Не е никаква измислица, новината се вижда от кога е. Не знам точно до къде са стигнали.
https://novini247.com/novini/dnes-i-utr ... 97330.html
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ildivvy » 05 Май 2022, 22:13

Не знам дали знаете и посещавате тази страница: https://www.roads-bg.eu/#8/42.560/25.240 ..? Много често тук гледаме какво е текущото състояние на пътищата в страната, както и активно участваме в нейното актуализиране, като пишем съобщения в нея. Обновява се почти веднага и може да се каже, че е напълно актуална! Въпросния участък е даден в отлично състояние (беше в трагично до скоро), което явно означава, че някой вече е минал от там и е писал за корекция на състоянието на участъка... Остава само да мина и аз (природата е страхотна), за да видя как е станало и докъде е ремонта...!

П.П. Ако идеята на 'страницата' ви допадне, спокойно може да участвате в нейното актуализиране, като просто пишете по някое съобщение за състоянието на някой участък от път в България, който искате да редактирате в нея. Лесно е и не отнема време, а след това е полезно за всички останали...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ildivvy » 08 Май 2022, 18:48

Да внеса прясна информация за участъка: Перфектен е :yes: ! От Асеновград до края на област Пловдив (това е 2-3км преди върха) всичко е чисто ново с маркировка, мантинели и т.н. Изрязани храсталаци, може би леко разширен... Чудно е станало! В момента има едни 5-7км около върха, които са с кръпки, но като цяло е само за каране! Особено за мотори...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2022г.

Мнение от barty » 29 Май 2022, 19:26

georgi_1986 написа:Колеги, към днешна дата, пътя Ихтиман-Самоков как е? Продължава ли ремонта, може ли да се минава и има ли много дупки?


Магистрала Тракия - Ихтиман: пътя е осеян с дупки, много внимателно, особено в дъждовните дни! Гадни дупки, с остри "бордове", тамън джантата да влезе и да стане на осморка.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2022, 12:43

Да дам ъпдейт за пътя Септември-Костенец-Боровец-Самоков, че пътувах преди два дни.

Ремонтът Септември-Костенец е почти завършен, но има 2-3 места около Белово и не само на които има сериозно стъпало за слизане/качване от новия асфалт на стария. Белово е строителна площадка.
Новите участъци са с перманентно ограничение 50км/ч :banghead: и разбира се имаше хранилка преди Костенец.

Костенец-Боровец не е пипано и не мисля, че ще се ремонтира. Дупките не са много, но ги има и са "изненадващи" :mhihi: определено не бих го карал по тъмно или в лошо време. Не става и за мотори, заради бабуните и дупките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Leon » 07 Юни 2022, 12:52

Ришкия проход - огромни пропадания на афалта и много дупки. Изглеждат малки, но ударите са зверски. Ако минавате, повишено внимание и скорост до 60км/ч. За коли и джипове с високи гуми не е толкова страшно, но пак е неприятно.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Don_Diego » 07 Юни 2022, 13:35

Някой знае ли как е натовареността на Кулата през седмицата, в частност след средата на седмицата? Следващия четвъртък ще ходя към Гърция и умувам кога да тръгна :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2022, 13:56

Leon написа:Ришкия проход - огромни пропадания на афалта и много дупки. Изглеждат малки, но ударите са зверски. Ако минавате, повишено внимание и скорост до 60км/ч. За коли и джипове с високи гуми не е толкова страшно, но пак е неприятно.


Тъкмо от там мислех да мина за морето....

Друг вариант за пресичане на Стара планина от Юг на Север?

Някой има ли информация за Дюлинския проход? Това ми беше резервния вариант.

Съответно ако там е зле, колко тежък е трафика от слънчака нагоре по "АМ Черно море".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от TNT » 07 Юни 2022, 14:00

Don_Diego написа:Някой знае ли как е натовареността на Кулата през седмицата, в частност след средата на седмицата? Следващия четвъртък ще ходя към Гърция и умувам кога да тръгна :bchug:

Има групи във фейсбук за всички КПП-та. Там ежедневно се качва информация и снимки. Но отсега за другия четвъртък не знам колко е адекватно. Колкото повече напредва месеца, толкова ще се усилва и трафика.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook