Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Мнение от Valentin_Peev » 25 Окт 2008, 22:17

То май тия ски са повече за чупене на стойки в бара :mhihi:
За лъзгане е много готино, като излизаш от Боровец вместо да завиеш към Самоков, тръгваш надясно към базата на НСА, а тоя завой там ми е любим. Зимата става и за е36ци без шпер :mhihi: ма тия с белите шапки седат често там :mhihi:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 25 Окт 2008, 23:37

Добавих анкета, за да се преброим, би било интересно :) Аз тази зима имам сложна програна, но и два сериозни облога, както и много желание! Аз съм на една дъска :D :D :D
Изображение
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 26 Окт 2008, 0:19

След като Скиса пусна темата се поразрових по нета за курорти близки до града в който съм .Та намерих около 10 курорта които са на мах 140км дори един е на 32 км . И одавна съм се кефил на сноуборда та ако някой може да хвърли някакви разяснения за на4инае6т в сноуборд колко трябва да е голям борд обу6та автомати гледам има много ама много не6та които трябва да се занят при покупката на екипировка особено за новак като мен .

пп висок съм около 186 -187 см
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Шами
Аватар
Мнения: 1121
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София Княжево СИТИ :)
Пол: Мъж
Кара: с 240 бавно из града
Мечтае да кара: Е36 с V10....
Детайли за колата: Много бързо V10

Мнение от _BmW_™ » 26 Окт 2008, 0:23

А аз като карам и двете какво да пиша :mhihi: :mhihi:

Ски +2
Борд +1
///M
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 26 Окт 2008, 9:53

ти като те гледам как питаш-чуда се от кога караш....!!
да питаш кой кара карвинг е се едно да питаш:Я са да се преброиме у форума колко сме с москвичи с лепенка бмв....!!! нема кой вече да не кара карвинг ,колега....


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 26 Окт 2008, 10:21

Цък на една дъска :D
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 26 Окт 2008, 12:01

освен зимата дойдоха и първите стартове....!!
първият манш моят приятел бате боде приседна малко преди междинната контрола на вратата/както винаги пуска ските напред ,а после иде и той :mhihi: / ма се надявам във вторият манш да дръпне....!!!

във връзка с бордовете и бордистите...!!аз ви се чудя как ви кефи да карате на наще писти и по наще планини борд!?!?!? бих карал борд ,ако има 3м непипнат сняг и ме качат на върха с хеликоптер и да се накефя....!! тва да се суркаш или по гъз или по колене на пистата нещо не мога да го разбера като удоволствие...!! верно ,че съм карал борд 87ма година и тогава беха по-скоро голяма ска с вдигнат отгоре на пружини още един подиум и обувките седеха направо ,ма и като гледам ква мъка е по пистите сега ми се отщява да се пробвам изобщо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Мнение от Louis » 26 Окт 2008, 12:46

как беше ... : всеки бордист е неуспял скьор :mhihi:
аз съм в средата .. карам блейдове :mhihi:
за тези които не се сещат за какво иде реч : :mhihi:
Изображение
с кеф ше идвам когато се събирате за витоша а за боровец съм първа писта дет се казваа :lol:

П.П. търся някой да ме кара към пистите :mhihi: ските и обувките мога да ги държа в мен не заемам много място събирам се във всякаква кола :mhihi:
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 26 Окт 2008, 15:02

:mhihi: борд съм карал 1 път :mhihi: взех си един под наем , качих се на снежанка , и тръгнах към зелената , ама като можех да завивам само на едната страна :mhihi: пребих се към 100 пъти и от тогава борд не :mhihi:
It`s party time !

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 27 Окт 2008, 9:14

SKISA написа:освен зимата дойдоха и първите стартове....!!
първият манш моят приятел бате боде приседна малко преди междинната контрола на вратата/както винаги пуска ските напред ,а после иде и той :mhihi: / ма се надявам във вторият манш да дръпне....!!!

във връзка с бордовете и бордистите...!!аз ви се чудя как ви кефи да карате на наще писти и по наще планини борд!?!?!? бих карал борд ,ако има 3м непипнат сняг и ме качат на върха с хеликоптер и да се накефя....!! тва да се суркаш или по гъз или по колене на пистата нещо не мога да го разбера като удоволствие...!! верно ,че съм карал борд 87ма година и тогава беха по-скоро голяма ска с вдигнат отгоре на пружини още един подиум и обувките седеха направо ,ма и като гледам ква мъка е по пистите сега ми се отщява да се пробвам изобщо...


Аз карам от 10 години и съм видял доста. На мен по пистата не ми допада особено, честно казано. Пудрата / мекия, дъбок сняг / е невероятно изживяване, но и много изморително с това натисане на задния крак, за да не забиеш носа. Най-обичам горичките, защото никога не знаеш в какво и с колко ще се забиеш :mhihi: На рлските езера улеите господ ги е творил само, за сега... Много си го обича това място. Също така си падам и по stret boardinga, това да се пускаме по всякакви места из града, а горе големи скокове, rainbows, rails и все. Имам си и кутура. Като спра да си почивам на пистата не го правя насред нея, та да стане инцидент, какъвто съм виждал не един път, а се отеглям встрани на добре видимо място. Паднеш ли от скок веднага се махаш, а не да псуваш два часа, докато следващият не падне върху теб. Не знам как е при вас скиорите с натоварването, но аз съм на 25 и колената вече не държат така...

1. Ум и разум.
2. Перфвкнта екипировка с GPS
3. Никога сам в планината.

Само първото не мога да си го набия в главата. Кой ще се блъсне най-ефектно борче..., кой ще пусне най-бързо черната писта без завои..., а после на switch и някои отвратителни неща, които няма да споменавам :) А за пистите няма мое, няма твое, всеки може да си се пуска. За мен скиорите също орат, а ние понякога дайе заравняваме като свличаме :mhihi: Бордът, сравнен с нормалните ски е по-лесен, но много индивидуален. Аз съм имал бая дъски и никога не съм виждал същата, нито някой да се пуска като мен :D Поздрави на всички и чакаме снежец.
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 27 Окт 2008, 9:27

адаш,най-малко аз ш етръгна да говоря ,че не може бордисти да карат на пистата!!толкова съм демократичен ,че ...не моа и мод да стана... :lol: !
говорех,че си мисля,че е по-приятно да карате борда навънка...! на пистата е някакси тъпо. отделно явно много малко хора го могат в сравнение с каращите! процента на можещите да карат ски спрямо каращите е поне 50 ,а при бордистите имам чуството ,че е 10!
иначе и аз обичам извън пистата,но условията не са добри!! нямаме такива места ,където да се пуснеш неска два пъти и да приключи карането...! на пистите вече е фраш и може би единствено ,щото правя много къси завои и карам в единия край все още не ми пречат много!!
хубаво е ,че си написал някои правила ,защото освен ,че доста не знаят закона за движение по пътищата със сигурност има и такива ,които не знаят закона в планината!!още едно важно правило! задният винаги пази предният!!
аз умората в краката-онИ са го казАли: за каранье не треат счи-треат краци!!! ;) не знам как влияе борда на краката,но при ските също най-често поразяваното място е коляното. аз карам от 38г и съм на 40! все още не усещам зор ,но вече не мога да направя ,квото правех преди да не спирам цял ден и обяда да ми е на влека ,докат се качвам! треа си и почивка-хем да ни ви видат и ние да ги видим....! :mhihi: правя нещо дребно като се качвам с кабинката нагоре-просто през цялото време си разтривам краката и ги загрявам...!помага-пробвайте!

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 27 Окт 2008, 12:45

SKISA написа:отделно явно много малко хора го могат в сравнение с каращите! процента на можещите да карат ски спрямо каращите е поне 50 ,а при бордистите имам чуството ,че е 10!!


10, защото разолагаме с огромен брой ПОЗЬОРИ... Особено пък, когато бе модерно да не говорим. Ама ние си ги знаем и си седят в позьорската орда :D Аз често се пускам през райски места от рилските до пионерска, че и по далеч, но посл трбва да ме качват с шейна. Но е велико. Никой н е застрахован, веднъж паднах в няаква рекичка под снега и болката от студа е гадна. За колената мисля, че при нас е по-гадно, знам ли... Аз при пускане обирам всяка неравност с колена, а при падания доста често падаме именно на тях. А за някой карал 1 път, който се обади по-горе... Ще паднеш няма как, освен ако не са измислили няакви симулатори, всички сме минали по този път и на мен единия завой и беше лесен това е нормално, а и зависи с кой крак си напред - regular/goofy. Аз съм гуфи / с десния крак напред / А най-страшните неща са огън, вода, планина и тълпа, както и самочувствие без покритие. Сетих се за още едно првило.

- В планината може да се наслаждаваш на невероятно време, а след 5 минути на снежна буря. Демек времето се мени за минути.
- Както писах горе никога сами, никога, когато има опасност от лавинно свличане не се скупчвайте близо един до друг. Така ще увеличите шанса да падне, както стана с ония момчет н Витоша.
- Винаги излизайте от гората по-рано. Някъде по пистата. Случвало ни се е на 5 души да се изгубим и да затънем в нереално дълбок сняг на Витоша. Не е лесно да се изправиш. Добре, че борда е по-масивен и ако легнеш върху него не затъваш.
- И миналата година взимаха бордове и ски на Драгалвци като те измлатят с някое дърво. Ако и тази година има свиркайте да си направим весело :mhihi:
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 27 Окт 2008, 13:01

ако се кара на писта са сравнително по-малко правилата за спазване...
ако излезеш извън става дебело и е хубаво да се похарчат около 7-800лв ,за да си жив!! един часовник суунто е с компас и аларма за буря! струва 350лв...
едни станции са около 70 до 300лв!!
един предавател-лавинен е 200лв....!!
предполагам ,че никой не оценява живота си на 1000лв ,а някои неща просто са нужни!
и......!!! застраховка!!!! само 30лв е за целия сезон!!! даже има и по 20 май....!!просто си купете ,дори и само три пъти да ходите зимата! тва ще ви спести много главоболия и разходи ако нещо стане беля! едно сваляне на пострадал от писта с шейна и закарване до мед.заведение е 900лв миналата зима-. тая ше е сигурно 1000лв
ако е извън пистата и при лавина става тройно и отгоре! и като ви спасят вместо да се радвате ,че сте се отървали ще трябва да плащате дебело!!
дайте ги тия 20лв,носете си лисчето с вас и не е болка за умиране! аз никога до сега не съм имал нужда от помощ ,но то веднъж става!! а съм свалял поне 10 човека до хижи и станции и то със ски без шейна и требва да ви кажа ,че си е работа не еми отгоре.....!!!едва ли ше ви остават на пистата ,ма първото дето ше ви питат е за застраховката! щото тя шейната не върви със снег и сълзи....!!!

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1800
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M3 E46
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: BMW E46 M3 '03 - Carbon Black & Manual Gearbox

Мнение от Runnaway » 27 Окт 2008, 14:41

Скиса, в какъв диапазон са цените за чисто нови Росиньолки за такива като мене по 185-187 .. Че имам едни ски, но те не са точно мои, а и са доста късички .. Обувка си имам, карам със стар клин - мисля че точно такъв, какъвто ти си търсеше :)

Понеже бащата е манияк, но рядко кара - клина е на ползване при мене и паркира в моя гардероб ;)
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 7 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 27 Окт 2008, 14:45

Runnaway написа:клина е на ползване при мене и паркира в моя гардероб ;)


мъже в чоропогащи, срам :mhihi: :winky:
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook