Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от BMW_POWER » 13 Дек 2019, 4:48

Ето какво взех. 125см при ръст на хлапето 150см.

Изображение

Изображение

Може да се върти за "ляво" и "дясно" каране. Става да го кара с зимните си обувки. Не трябва да му купувам "специални" за това. Имам каска, остават очила.
Ново питане. Никога не съм се качвал на такова чудо. Като малък съм карал скейтборд. Препоръчайте видео уроци за начинаещи. Какво да го карам да прави? Говорим за започване от А и Б.
Пък току виж и аз взема един за мене, да караме заедно ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 13 Дек 2019, 6:22

Най-добрия урок е хващаш учител и той да те научи или поне някой познат. Свикнеш ли грешно с основните неща цял живот ще се мъчиш, по Ютуб тея неща не се учат еле па ски или сноуборд :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 13 Дек 2019, 8:17

Абсолютно, особен първите пъти задължително учител!!! Малко скъпичко взимат , но няма как ...Ако караш на Пампорово драсни едно лс да те пратя при някой точен който познава парите. Че повечето при нас , понеже на Пампорово не се знае до кога ще има сняг и гледат да си избият картите за седмица
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 13 Дек 2019, 8:30

Като ученик се запалих по ските, ама ей така с компания аху-ихи падания смях по пистите, за учител дума не можеше да става. После като бях студент пак да съм ходил 1-2 зими за по няколко пъти и след това направих 2-3 години пауза. Сега карам активно от 6-7 години и има движения, които още не мога да изчистя "благодарение" на това че съм се учил сам по пистите. Почти всяка година си вземам треньор хич да не е за по няколко часа, просто да изгладя много неща които или съм забравил или не съм ги правил както трябва.
Хубаво е и някой да те снима и после да се гледаш кое ти куца, ама това за по-напреднали де :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 13 Дек 2019, 8:52

Това за карането със зимни обувки го забрави, няма да се получи. Обувките за сноуборд са твърди и не се сгъват в глезена. Това е много важно защото силата с която трябва да натиска кантовете е голяма, само на мускулите на прасеца няма как.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от M5 » 13 Дек 2019, 11:08

Това да караш с обикновени обувки няма как да стане. Пробвал съм го и няма нищо общо спрямо специализираните обувки.
Да, обикновените обувки могат да се хванат в автоматите, но нямаш никакъв контрол. Трябва огромно усилие, за да се управлява дъската правилно.
В youtube е пълно с уроци по ски и сноуборд, но наистина е най-добре с реален учител. Основните неща ако се научат грешно в началото, после много трудно се изчистват.
По пистите е пълно със самоуки скиори и сноубордисти и това си личи отдалече. Лошото е, че някои от тях си вярват, че са много добри и се опитват да учат техни приятели.
Естествено винаги има изключения, но са малък процент.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от BMW_POWER » 13 Дек 2019, 15:04

Никога не е късно, човек да научи нещо ново :yes: Пампорово към момента отпада по обективни причини. Учителите тук са малко скъпички, но ще се огледам повече. Общо взето курс за начинаещи е около $1000 кръгло за осем дни.
Обувките му ще ги снимам. Те нямат нищо общо с познатите ви модели. За -35С са и като ги вържем догоре, ходи като пате. Те практически не се огъват в глезена. Да, има малко, но.... Като мине празника и ще ви го снимам.
Огромно БЛАГОДАРЯ за всеки акъл. Опитът ми се свежда до гледането на състезанията по сноуборд на Олимпийските игри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 31 Яну 2020, 12:14

BMW_POWER написа:Никога не е късно, човек да научи нещо ново :yes: Пампорово към момента отпада по обективни причини. Учителите тук са малко скъпички, но ще се огледам повече. Общо взето курс за начинаещи е около $1000 кръгло за осем дни.
Обувките му ще ги снимам. Те нямат нищо общо с познатите ви модели. За -35С са и като ги вържем догоре, ходи като пате. Те практически не се огъват в глезена. Да, има малко, но.... Като мине празника и ще ви го снимам.
Огромно БЛАГОДАРЯ за всеки акъл. Опитът ми се свежда до гледането на състезанията по сноуборд на Олимпийските игри.


Какво стана изкефи ли се малкия на сноуборда?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 12 Яну 2021, 15:04

Какво става скиорите :mhihi: Открихте ли трагичния до тук сезон, я се похвалете. Аз още не съм и много ме сърбят ръцете та и краката вече :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от grkv » 12 Яну 2021, 15:13

+1 за учител за сноуборда.
Аз преди 15-20 години, когато рядко се виждаше някой със сноуборд по пистите се учих сам и цяла зима се борих да направя 5 метра без да полегна на земята, понеже бях карал ски преди това и си мисля, че трябва да карам направо. После дойде един пич и ме светна, че сноуборд се кара на кантове, показа ми и буквално за 10 минути с него прогреса ми беше х3 на това, което бях постигнал цяла зима сам :lol:

Едит: чак сега видях, че това, за което пиша е било предни сезони :oops:
Иначе не съм открил още нищо... пусто и време.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 12 Яну 2021, 15:27

Аз открих сезона на Пампорово на 19.12, ама оттогава йок. То и сняг няма. Камъни яко навсякъде. Всички, които не караха на карвинг, си изподраха ските много лошо. Добре, че отидох с каменарките. :mhihi: Вчера оставих капаро за ски лагер на 3-7 февруари, стискаме палци да има сняг тогава, че в момента е някакъв кошмар. :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 12 Яну 2021, 15:33

Аз съм се отчаял вече. Първо сме запазили за франция от 30ти тоя месец, щяха да отварят курортите там на 7ми, кОр. Отложиха за 21ви отварянето и до тогава няма да се знае ще се ходи или не :lol: Миналата година си купих сплитборд отидох веднъж да пантя само, след това заминахме за австрия и там си извадих рамото и сезона за мен приключи, след което март се счупи да вали. Сега с тоя дъжд дето валя до 2500м основата навсякъде е на гъз и е яко лавиноопасно и ще е така поне до края на тоя месец. В четвъртък се каня да направя едно сутрешно на Боро с колегите преди работа до 11 и от 12 натам да сме на бачкане, дано става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 12 Яну 2021, 18:53

Заради ковид не можах да отида на 18-20ти декемрви на Банско, когато е било рай. След това, около нова година - пълна трагедия и разочарование за пореден, 110ти път - станах в 6:30, в 8:30 вече имаше 20минути опашка за паркинга на Бъндерица. Понеже не бях сигурен дали ще карам, си почаках и 30минути за карта. Минах през Коларски път до Шилиганима и викам да се пусна по Плато и 5ца за загрявка, все пак първо каране, нови обувки, 15дни лежане за ковид... :idea: 45 минути чакане на лифта, имаше поне 500 човека и всички наблъскани един в друг - няма опашка, просто цялата поляна в хора. Дишат ти във врата, газят ти скитие, бай Ганьо е на почивка. С маска не видях НИКОЙ, нито някой от персонала прави забележки :idea:

Козела не работеше, Платото не работеше. Пуснахме с жената след общо час и половина чакане по опашки :bowdown: Пистата беше супер, слязохме за 5 минути и познай - отново на опашка, викам си, сега ми се виждат по-малко хора, дай още една 5ца (писта) да се раздвижим хубаво - 50 минути чакане, защото бай Ганьо вече започна и да се блъска. Достатъчно ми бе този ексипирънс и след 3 часа и половина за 3 пускания напалих с двеста.

Нямам никаква идея как хора се връщат в този кенеф. Аз няма избор, там ни е вилата, но - 3 писти работещи на кръст и 70лв на човек +12лв паркинг.... Ако имах избор щях да отида пак за 2 седмици в Алпите и изобщо нямаше да стъпя тук. Та те така. Иначе планината е много красива, но добре че сме ние да си я съсипем

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 12 Яну 2021, 21:17

acho.rs написа:Дишат ти във врата, газят ти скитие, бай Ганьо е на почивка. С маска не видях НИКОЙ, нито някой от персонала прави забележки :idea:


На мен този сезон ми е първият с чисто нови ски, карам едва 4-ти сезон. Първият ден не знам как ще преживея цялото блъскане по опашките :ok:
Обаче на Пампорово ми направи впечатление, че още от опашката на касите почнаха да се карат за носене на маски/бъфове и като цяло всички си го спазваха, с много малки изключения.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 12 Яну 2021, 21:19

Банско последно ходих 2018, същата трагедия беше. Тогава си казах че повече няма да стъпя там, въпреки че имам познат с много хубава къщичка на 5 минути пеша от лифта долу. Отделно пистите бяха лед и бях свидетел на много грозни гледки :censored:
Тази година на Пампорово половинките карти са само следобед :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook