Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 03 Май 2016, 15:03

dextuar написа:
KPETEH написа:И така по-колко тариката на ден оправяш? Искренно се надявам, че това дето си го мислиш се случва, щото в противен случай ти си балъка, а гледам и нас баламосваш. Как можеш да даваш съвети за нещо за което и ти самия не си сигурен? Само не се нерви, че пак ще излезе, че се заяждам... Най-добре иди да провериш кво става с тия твойте сигналчета, е така за теб си, да знаеш, че нещо правиш, нещо става, а не само копчета да натискаш :yes:


Как разбра, че не съм сигурен и как те баламосвам точно пък теб?

Един приятел някой като мен го беше снимал и последствия имаше, няква глоба, беше нещо дребно, но определено не остана глас в пустиня, след тази случка започнах да го правя и аз, но това е само за супер наглите, тоест от година и половина каране в София дневно да съм репортнал 2-ма. Нямам намерение да върша работата на МВР, но понякога нервите не издържат и за мен това е най-културния начин да покажеш на някого, че останалия свят не са балъци и не са му длъжни. Сега да не си помислиш, че се качвам в колата и почвам да дебна за нарушители. Когато някой според моите разбирания прекали и имам път през КАТ, не пропускам да му осигуря честитка. Колкото повече хора разсъждават "какво ще се промени, няма смисъл да правя нещо", толкова по-дълго време ще сме на това дередже.
Последна промяна Dextuar на 03 Май 2016, 15:08, променена общо 1 път

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2016, 15:07

Нов жанр се заражда в споровете ... самоцитиране до зуко :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 03 Май 2016, 15:07

dextuar написа:
KPETEH написа:И в КАТ кво стана? Глобиха ли ги?


Не си водя статистика, а и не съм им давал контактите ми да ме осведомят.

Т.е. си пращаш сигналчета, ама не знаеш какво става нататък. Защо твоето приятелче е глобено има много причини - може да е звъннал полицай, прокурор, съдия, общински съветник и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 03 Май 2016, 15:10

TNT написа:
dextuar написа:
KPETEH написа:И в КАТ кво стана? Глобиха ли ги?


Не си водя статистика, а и не съм им давал контактите ми да ме осведомят.

Т.е. си пращаш сигналчета, ама не знаеш какво става нататък. Защо твоето приятелче е глобено има много причини - може да е звъннал полицай, прокурор, съдия, общински съветник и т.н.


Е й? А по-добре да бездействам и нищо да не правя, явно статуквото ви кефи...

Баш един негов комшия го беше снимал в еднопосочна, сигурно е известен съдия, бившо ченге с връзки, де да знам :kuku:

ей много филми гледате...

Да разбирам ли, че ако черен джип ви засече, не му и свиркате, щото може да е някоя мутра?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 03 Май 2016, 15:14

dextuar написа:Е й? А по-добре да бездействам и нищо да не правя, явно статуквото ви кефи...

Е ако не ги глобяват, защо се занимаваш ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от B.Stoimenov » 03 Май 2016, 15:24

Доколкото знам, с анонимен сигнал не може да бъде глобен никого.
Ако докладвате някого в КАТ, трябва дададете данните си, за да бъдете привикан като свидетел постфактум - точно поради тази причина никой не го прави, защото после ще те викат по съдилища и няма - не мога, не искам, зает съм, не ми се разкарва. :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 03 Май 2016, 15:32

B.Stoimenov написа:Доколкото знам, с анонимен сигнал не може да бъде глобен никого.
Ако докладвате някого в КАТ, трябва дададете данните си, за да бъдете привикан като свидетел постфактум - точно поради тази причина никой не го прави, защото после ще те викат по съдилища и няма - не мога, не искам, зает съм, не ми се разкарва. :paranoid:


Така е, попълваш една бланка. В интерес на истината, досега никой не ме е викал никъде. Честно казано, не ми пречи да го правя. Като гледам повечето хора ги пускат по "Здравей Бългагия", но оттам ефект със сигурност няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от TNT » 03 Май 2016, 16:02

dextuar написа:В интерес на истината, досега никой не ме е викал никъде.

Но ти пак си убеден, че глобяват някого :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 03 Май 2016, 16:06

TNT написа:
dextuar написа:В интерес на истината, досега никой не ме е викал никъде.

Но ти пак си убеден, че глобяват някого :mhihi:


Убеждението ми премина в силно се надявам да е така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от KPETEH » 03 Май 2016, 16:13

Би ли проверил дали са си свършили работата в КАТ ако ти се наложи да идеш до там за нещо? Как ще се почувстваш, ако ти кажат "Предупредили сме го" както на мен няколко пъти са ми отговаряли с писма?! Ще им повярваш ли? Не случайно тия клипове се пускат по новините/форумите/фацата, щото хората знаят, че ако не се заинатиш и не отделиш ден-два да се разправяш с институции, нищо няма да се случи... Ако нещата се случваха толко лесно, още утре щях да си купя камера. Здраве да е. :bchug:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Май 2016, 20:01

Това с предупреждението съм го обяснявал във форума. Това е измиване на ръцете и НИЩО повече. В повечето случаи това се състои в съставянето предупредителен протокол на лицето срещу което сте подал сигнала за нарушение. Вътре нито се доказва някаква вина, нито забележете дори се признава. Най-много той да напише какво е станало(неговата гледна точка обаче, която винаги е различна от вашата и че може да ви се е сторило, че има нарушение)и му дават да се разпише, че ще спазва ЗДвП, понеже иначе подлежи на санкция. :mhihi: Такива протоколи може да разписва 100 пъти и да няма нито един акт. За да го санкционират е възможно САМО и ЕДИНСТВЕНО след ВАШИТЕ показания пред съответния орган драги ми dextuar. Един вид да ти кажа, че нищо не си постигнал с тия сигнали, ама тотално нищо. В повечето случаи дори няма да проверят за какво става дума, а за да му съставят дори смешния предупредителен протокол, трябва да си подал ПИСМЕН сигнал за нарушението. И забележи, че те решават дали изобщо ще ти предложат да те викат за да му напишат акт в който ти да си свидетел, а не решаваш ти. Един вид полицай на добра воля не може да станеш ако те не искат. Ако не им се занимава, просто ти отговарят, че е предупреден и дотам. Тоест ако има наши и ваши, забрави да се получи нещо.
Сега за пияния ако си подал сигнал е друго, понеже там не става дума за извършено нарушение, което е минало, а което може да се установи ако го спрат сега и веднага някъде си. Но това в повечето случаи е как да ти кажа...почти невъзможно защото как мислиш ще го намерят? Ще тръгнат да го търсят ли? Ако предадат по станцията, предадат и от там разчиташ тези, които са на пост да чуят, че да запомнят номера, че да почнат да гледат и да го видят. Изобщо е пълно ала-бала. Ако толкова искаш да се занимаваш с пиянката ти предлагам друго ако искаш да го заковеш. Даваш назад и леко му чукваш колата, колкото да има някакви следи от контакт. Звъниш на 112 и като дойдат, акта ще е на негово име защото дори ти да си виновен, той ще го отнесе защото е пиян. Ако случайно пък не е пил и ти се е сторило, акта при ПТП на заден ход е само 20 лв. :mhihi: Това да го знаете и всички други ако някога в ситуация се разбирате с другия да кажете, че е така примерно за да прибере той застраховката, а вие да отнесете само 20 лв понеже в другия случай е от 100 до 300 лв.
Ако пък пияния избяга от ПТП-то, пак той ще го отнесе, понеже тогава дори да не го хванат веднага, то ще отнесе санкция с лишаване от 1 до 6 месеца заради напускане на ПТП. Ако е пиян и знае закона, то 100%-та ще избяга, понеже тогава има малък шанс да се отърве без да сте видяли номер и т.н. а ако го хванат лишаването е малко защото за алкохол може да отнесе и 3 години без книжка ако не му е за пръв път и е доволно пил, плюс и съд със затвор според новите закони.
Аз лично пиянките не ги оправдавам по никакъв повод и винаги са им малки наказанията.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Jordana » 03 Май 2016, 20:19

Значи ако видя пиянка да криволичи из пътя с колата , настигам го , изпреварвам и рязко бия спирачки да ме "чукне " отзад :mhihi: Ако случайно избяга да има за какво да се хванат контролните органи ? Звучи логично , ще си го запиша в тефтера ама не в тая графа "селски тероризъм" а в оная графа къде пише отгоре " хипер селски тероризъм у градо ".
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от Dextuar » 03 Май 2016, 20:22

Хах колега, научих няколко трика от поста ти

Бтв: Подписвах се, но никой не ме е търсил


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от ka4i » 03 Май 2016, 22:38

Boyadjiev написа:Стига бе хора - почвам да се отчайвам :conf:
Като има знак и улицата е еднопосочна, трябва да се кара само в едната посока. Ама няма бързам, мога да се размина, не мога да се размина, излизам от друга улица, няма знак и тн. Кара се само в тая посока в която е знака и това е. Като не си видял, объркал си се, не знаеш и тн. просто си обръщаш и почваш да караш в правилната посока и това е. Като е регламентирано, ще се кара в тоя ред. На който не му харесва има начини да изкаже недоволството си цивилизовано, а не да се прави на тарикат и да обяснява как може да се мръдне някой си, да се разминат и тн. Има ли правила, трябва да се спазват. Като не спазваш - ти ще се съобразяваш с другите които ги спазват. За всичко е така ей! Нон стоп гледам някакви хора които карат в еднопосочното и не се ядосвам, ама като гледам представителната извадка тука как едва ли не тариката е прав, направо ми призлява. Айде малко се стегнете, стига тая селяния с "аз съм прав", другите да се оправят. :banghead: Така няма да стане по-добре за живеене, разберете го. :conf:


:yes: :yes: :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Селяндурски тероризъм. Скандали и права на пътя.

Мнение от dreadx » 03 Май 2016, 23:08

dextuar написа:Баш един негов комшия го беше снимал в еднопосочна
не ме интересува дали пак е било някакво българско "прееби другарче", мерене на пишки и т.н. - "комшията не ме кефи, ей-сега ще го натопя". --- Интересно ми стана дали от КАТ са ви казали, че е комшията? - и не е ли редно да скриват самоличността на свидетелите - понеже има случаи, в които може да се стигне и до саморазправа..

- или не са ви казали от КАТ, ами съседът после е решил да се похвали със снимката във Фейсбук?..
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook