избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: избор на банка

Мнение от Vasko » 26 Сеп 2019, 16:35

Моджо написа:Чети до края колега. Написал съм , че ако сметката е фирмена работата е друга. Говорим за лчини сметки.



Извинявай , колега.
Аз лични нямам-спрял съм ги всичките ..Не им стига таксите, дето плащам за двете фирми ами сега и лична и само такси и данъци - ай сиктир и банките !:)
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: избор на банка

Мнение от Bungo_Baggins » 04 Окт 2019, 21:41

Фидел Кастро написа:
laviatan написа:Да -и при мен е така

Остана си същото!
Днес около 13.30 изтеглих 20 лева от банкомат на ОББ без никакъв проблем. След около половин час пробвахме с касиерката в Лидъл мнократно дали работи безконтактно картата и НЕ и НЕ и НЕ! :confused: Личеше си, че жената е "много печена"(както пееше Слави учиндолския). :yes:
Остава да се обърна към течсъпорта?

Ако можеш да изтриеш виртуалната карта и да създадеш нова, пробвай така. Понякога някои не са разрешени за безконтактни плащания, защото не им е дошъл редът на сериите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2019, 22:26

Някой успявал ли е изтегли пари от пейпал по някоя от тези вуртуалните сметки- Revolut, TransferWise или Paysera?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 06 Окт 2019, 9:11

И аз да добавя към горното - от Skrill трансфер към Револют ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2019, 11:03

Успях да вкарам TransferWise и наредих изтегляне на 10 евра за проба. Ако работи си закривам всички сметки по банките.

Не видях виртуалните банки да поддържат предварително одобрени плащания за комунални услуги. Дали има някъде такова нещо?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от Фидел Кастро » 06 Окт 2019, 11:36

Bungo_Baggins написа: Понякога някои не са разрешени за безконтактни плащания, защото не им е дошъл редът на сериите.

Ако все пак след време редът ми наистина дойде(така те разбирам) по-добре да не правя нищо за да не оплескам съвсем нещата. :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от Фидел Кастро » 06 Окт 2019, 11:42

bum_bum написа:Не видях виртуалните банки да поддържат предварително одобрени плащания за комунални услуги. Дали има някъде такова нещо?

Иво, пробвах с Револют да платя на банкомат сметка към CEZ, но ми отказа с тази карта. Точно от банкомат на същата банка изтеглих пари за втори път от същата Револют Мастър кард без стотинка такса. :shock:
Вероятно плащанията на битови сметки през банкомат не са разрешени с някои видове карти. Същото се случи около Нова година с една giftcard, която беше новогодишен бонус на сина ми.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2019, 12:18

Ще ми се да ги вкарам някъде и да ми излизат като сметки онлайн, както в банките ама май няма такава опция.

Ако тая виртуалната карта работи, даже и физическа неща да имам. Ще си оставя само фирмената сметка и това е.

Дейба и скапаните банки, за една година 600лв такси и комисионни само на личните сметки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 06 Окт 2019, 17:29

Имаш предвид да преведеш от PayPal сметката ти до Revolut?

Revolut си е абсолютно истинска банка, нищо виртуално няма. Просто нямат физически клонове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 06 Окт 2019, 17:56

Да, ма явно им блокират айбаните. Успях на TransferWise и Paysera да ги въведа и пуснах пари за проба към първото. На Револют не го приема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 06 Окт 2019, 22:32

Ако правилно съм разбрал за сметките, не можеш ли просто да ги вкараш в ePay.bg примерно и от там ? За някои карти нямат и такси, ама нещо не мога да им схвана схемата за кои :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: избор на банка

Мнение от acho.rs » 07 Окт 2019, 6:59

bum_bum написа:Ще ми се да ги вкарам някъде и да ми излизат като сметки онлайн, както в банките ама май няма такава опция.

Ако тая виртуалната карта работи, даже и физическа неща да имам. Ще си оставя само фирмената сметка и това е.

Дейба и скапаните банки, за една година 600лв такси и комисионни само на личните сметки.

Как така 600лв? Трявба яко да си теглил на каса. Посоката е електронно банкиране + пакети за теглене без такси на банкомат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2019, 11:08

То не е на една сметка, имам няколко след случката с КТБ, че не ми се иска пак да остана без лев в банката за година и кусур. Такси за обслужване, за преводи, за теглене, за СМС-и, за дишане и съществуване изобщо.. за всичко събират. Уж малки, ама като сметнеш на края..

За мен посоката е тия виртуални банки, некви пари под дюшека и да си еб@ват майката бг банките. Само с това силно лоби кой ги знае кога ще вземат да ги блокират. Гледам, че в наредбите за онлайн магазините не ги признават за банки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: избор на банка

Мнение от steeN » 07 Окт 2019, 12:13

bum_bum написа:То не е на една сметка, имам няколко след случката с КТБ, че не ми се иска пак да остана без лев в банката за година и кусур.


Това е най-доброто :yes: . Няколко "спестовни" сметки в различни банки и една оперативна. Колкото и пари да има човек си струва, защото ако стане нещо остава без достъп до всичките си пари за неопределен период от време.

Според мен няма как да ги спрат. Вече има 3-4 такива европейски компании, които са банки без клонове. Това е бъдещето...
Банките с физически клонове ще се ориентират към някакви продукти с висока добавена стойност и ще орежат "малките" клиенти като с времето ще намалеят драстично.
Само на една криза разстояние сме от нова вълна от придобиване на слабите от силните (при предната, гръцките банки изчезнаха).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2019, 14:05

Има ли спестовни сметки вече в български банки? Че ми се струва, че схемата е нещо като 5лв такса, 3лв лихва и 30 стинки данък. В крайна сметка, ако си държиш достатъчно дълго парите в спестовна сметка те ще вземат да свършат :mhihi:

Днес ми пристигна превода от Пейпал в Трансфъруайз, 10 евра наредих, 10 пристигнаха. Т.е. наред е закриването на евровите сметки в бг банки :nono:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook