Как обслужвате автомобилите си?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Как обслужвате автомобилите си?

В официален сервиз
7
20%
В алтернативен акредитиран сервиз, вписват история
6
17%
Аз пазя история с документи
12
34%
Аз пазя история без документи
4
11%
Каква история на тоя дръгел?
6
17%
 
Общо гласове : 35
ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от Don_Diego » 08 Юни 2026, 16:50

Аз също - скоро видях G70 с гуми Matador :kuku:
Майбасите масово са с Suregrip Pro…
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от TNT » 08 Юни 2026, 16:54

И баш тея 2-3 тона коли, като не успят да спрат... бахти икономията ще стане :mhihi: Да не говоря как се карат 250+ с такива китайци.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i, Simson S51
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от drifty » 08 Юни 2026, 17:16

Значи има напредък. Преди 2-3 години отивам на някакво събиране на автофенове в града. Спирам колата, гледам съседните до мен, разни дизел бегачки с гуми за мъгла. Иначе мноу вървят чуек.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5582
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от alx » 08 Юни 2026, 17:41

Don_Diego написа:Аз също - скоро видях G70 с гуми Matador :kuku:
Майбасите масово са с Suregrip Pro…


майбаси със нискооктанов бензин и китайски гуми (и други не-оем консумативи) е съвсем нормално. не забравяй, че повечето хора които си купуват тези коли са първенюта за които визията е най- важното. комбинирай го с факта, че също така нищо всъщност не разбират от автомобили и хомота на комичния житейски контекст си тежи сериозно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от empar » 08 Юни 2026, 18:00

Аз също много зяпам гуми по светофарите и ДА, положението е трагедия!
Разни марки, дето не съм ги чувал на коли за по 100 бонбона и нагоре в евро... :paranoid: :paranoid: :paranoid:
А колко от въпросните галоши са зимни посред лято? :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 804
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от driver69 » 08 Юни 2026, 19:45

ей това така и не го разбрах.
съвсем доскоро карах опел, 2000-та година, с гуми мишлен - летни и зимни, смяна на 4 години.
относително бяха скъпи (нормални, не пилот/спорт), но за 160 000км с опела - гума не съм пукал, ситуации не съм имал.
в момента карам малко по-тежка кола и се чудя каква смелост имат хората, които пестят от гуми - при 200+, гръмнала гума и средни шофьорски умения - може би единствено иконка на таблото ще помогне. от друга страна с тежката кола - дотук не съм усещал намеса на абс или други системи, единствено на anti-collision assist (от разсейване в задръстване)...
за градска кола - нека са всесезонни, но защо трябва да са лонг хой супергрип, а не нексън примерно? 100 евро разлика е една вечеря за двама...

та моето мнение е, че ако нямаш парите за хубави сезонни гуми - има хубави всесезонни. има средни всесезонни (които съобразяваш с карането). ако трябва да сложиш линг-лонг, може би е време да видиш разписанието на градския или да караш изключително внимателно и бог Дистанций да е с теб.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от TNT » 09 Юни 2026, 8:53

"Тея се правят в завода на Мишелин и са същата шарка" :mhihi: Не сте ли чували :ok: Това винаги ми е звучало като "А бе таковах Анджелина Джоли! Ама не беше точно тя, ами братовчедка ѝ. Втората братовчедка."
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5+M2

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от msi200 » 09 Юни 2026, 9:42

От мои наблюдения, китайските гуми са ок за градско, малки цолажи и по-леки и непретенциозни коли. Обаче за тежка и/или мощна кола не стават - нямат пътно поведение и правят проблеми. Пробвах преди време едни китайки - от 6 гуми 2 се изкривиха за по 5-6 хиляди км и за момента съм ги зачеркнал.
I love the sound of V8 in the morning...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от Kroki » 10 Юни 2026, 13:02

vicho написа:..


Тва така го каза, все едно намекваш, че е най-големия измамник и от несменени топран термостати си е купил макларън. :OT:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 804
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от driver69 » 10 Юни 2026, 22:13

Kroki написа:
vicho написа:..


Тва така го каза, все едно намекваш, че е най-големия измамник и от несменени топран термостати си е купил макларън. :OT:

Онзи ден гледах Ами моторспорт беше показал как Шонди е таксувал за ОЕМ, а е сложил кобелшмид (или каквото е там) лагери - как се разви сагата?

П.П.: Има ли инфо какъв е процента увеличение на цените на масла, за най-популярните такива? Ако е обект на NDA, няма да питам повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от немо » 10 Юни 2026, 23:06

TNT написа:"Тея се правят в завода на Мишелин и са същата шарка" :mhihi: Не сте ли чували :ok: Това винаги ми е звучало като "А бе таковах Анджелина Джоли! Ама не беше точно тя, ами братовчедка ѝ. Втората братовчедка."


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tire_companies

Разгледай това и помисли дали написа нещо остроумно или ?
Нормално е топ-бранда да предаде на middle или low cost бранда нещо ,което вече има по-модерен наследник (конкуренция, дейва) , та като пример: Мишлен вади Alpin 7 , а Kormoran предлага Alpin 4 или 5 , ама не се казва Alpin , а нещо друго.
Надявам се разбра, че не ми е ОК да пиша фермани като такси драйвер от Казанлък :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от vicho » 10 Юни 2026, 23:26

Kroki написа:
vicho написа:..

Тва така го каза, все едно намекваш, че е най-големия измамник и от несменени топран термостати си е купил макларън. :OT:


ти така го разбираш... :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CBR1000RR
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от dhtj » 11 Юни 2026, 1:01

немо написа:
TNT написа:"Тея се правят в завода на Мишелин и са същата шарка" :mhihi: Не сте ли чували :ok: Това винаги ми е звучало като "А бе таковах Анджелина Джоли! Ама не беше точно тя, ами братовчедка ѝ. Втората братовчедка."


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tire_companies

Разгледай това и помисли дали написа нещо остроумно или ?
Нормално е топ-бранда да предаде на middle или low cost бранда нещо ,което вече има по-модерен наследник (конкуренция, дейва) , та като пример: Мишлен вади Alpin 7 , а Kormoran предлага Alpin 4 или 5 , ама не се казва Alpin , а нещо друго.
Надявам се разбра, че не ми е ОК да пиша фермани като такси драйвер от Казанлък :lol:


Бе не вярвам геометрията да я преоткриват през 2026та, отдавна има компютри, които да направят симулации и да пресметнат коя шарка е оптимална, та тея истории с "новите шарки" за мен са маркетинг.

За материалите съм по-склонен да повярвам, че търпят развитие, но съм сигурен и че корморан през 2026 ползва доста по-некачествени смеси от мишелин 2016... Също и по-малко количество тел и конец. :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от Kroki » 11 Юни 2026, 9:16

driver69 написа:Онзи ден гледах Ами моторспорт беше показал как Шонди е таксувал за ОЕМ, а е сложил кобелшмид (или каквото е там) лагери - как се разви сагата?


Нямам идея, блокиран съм от единия и се радвам, че вече години стоя в информационно затъмнене. :mhihi:
driver69 написа: процента увеличение на цените на масла, за най-популярните такива? Ако е обект на NDA, няма да питам повече.


Цените на маслата почнаха да падат.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70

Re: Как обслужвате автомобилите си?

Мнение от Don_Diego » 17 Юни 2026, 12:53

Don_Diego написа:Nerta
За мухите вече коментирахме - аз го пръскам директно, без разреждане и няма драми с лака на колата. Верно се разреждал този препарат...ще пътваум през уикенда и ще споделя впечатления дали работи добре и разреден :lol:

Сега чакам новата доставка за да взема и туба препарат за смоли и асфалт. Кох Хеми Еулекс е прекалено силен и може много лесно да съсипе някой по-смотан лак или лайстна ако не се внимава изключително МНОГО!


Позамотах се ама хванах последния влак...последната туба в магазина взех :lol: . Утре ще тествам на силно наклепана кола със смола дали върши работа :bchug:
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook