Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от sub_eleven » 04 Юни 2021, 6:50

Ачо, що така ми се струва се имаш за образец и крайна инстанция, относно ваксините, местата, на които да се почива и всичко каквото се сетиш? Всички, които не правят като тебе са тъпи и "точка".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Jordana » 04 Юни 2021, 8:28

Егейско море не е затворено море като Адриатика и Черно , това на практика е архипелаг от острови в средиземно море . Естествено да е по чиста водата , то е с друга соленост , други течения и друга биосфера изобщо . Докато Черно море е затворено море със специфични особености течения и т.н Само утопист може да смята че в Егейско море не се изливат фекала и боклуците на туристите . Освен това българския морски туризъм е скупчен на има няма 250км морска ивица , докато ония са пръснати на хиляди километри брегова ивица и няколко хиляди острова . Това са географски особености , да им приписваш някакви национални качества като патриотизъм ако ходиш на Черно море ....малко е смешно и глупаво . Все пак има и такива като Ачката дето са минали вече хоризонта на събитията , само холограмата им стои тука. Това не може да се отрече :mhihi:
Последна промяна Jordana на 04 Юни 2021, 8:40, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от alekangg » 04 Юни 2021, 8:34

Jordana написа:Егейско море не е затворено море като Адриатика и Черно , :mhihi:


:help: :help: Нещо се обърка ли?

Над 80км е най-тясната му част на това затвореното Адриатическо.. Средиземно тогава какво е, почти като Черно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Jordana » 04 Юни 2021, 8:37

То и средиземно е такова - затворено но е по голямо . Адриатика е най мръсната част в средиземно море , 4 милиона са местните по бреговоте а колко милиона туристи минават там всяка година нямам идея .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от drago_pavlov » 04 Юни 2021, 8:37

acho.rs написа:Иди и ще видиш.
1. По-добре е по-всеки един възможен показател
2. - точка

Аз бих казал: по-добре е най-всеки един възможен показател :ok:
Точка.

acho.rs написа:1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
9. ...
10. ...
11. ... и през нощТа.
... помопеше шахмата
... по точно

:ok:
Успокой се малко, че както си се форсирал ще разтегнеш нещо :lol:

sub_eleven написа:Ачо, що така ми се струва се имаш за образец и крайна инстанция,

Представи си ако можеше и да пише :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 04 Юни 2021, 8:45

Правилно е да се кажа по прозрачно. Водата му е друга и си няма нищо общо с това чисто ли е, не е ли. Нашето ако ще хора никога да не са стъпвали в него си е с видимост 2-3 метра. И това не е от мръсотия.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от toncho83 » 04 Юни 2021, 9:14

На нашето ходя, но без Гърция не мога...Аз подбирам къде да ходя и за сега не съм имал оплаквания.

На Несебър луна-паркът примерно не ходя. Пълно с мангали и гъчканак-избягвам такива места, но има хора се кефят...няма лошо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от acho.rs » 04 Юни 2021, 9:24

Моджо написа:Правилно е да се кажа по прозрачно. Водата му е друга и си няма нищо общо с това чисто ли е, не е ли. Нашето ако ще хора никога да не са стъпвали в него си е с видимост 2-3 метра. И това не е от мръсотия.

Аз за това казвам, че няма как да се конкурираме , защото дори да имахме перфектна организация и инфраструктура (а нашата е трагикомична) пак няма как да стигнем природните дадености на комшиите. Друга което ми допада в Гърция е че голяма част от туризма е семеен бизнес и това носи огромни ползи при обслужване и отношение. Има много изключения , Гърция не е икона ,но аз лично предпочитам да ходя там на море

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Exclusive89 » 04 Юни 2021, 9:32

Добре, разбрахме за Тасос. Я кажете нещичко за Никити или около Никити... Миналата година не ми остана време, тази година съм решил да скокна някъде около Никити. Препоръчайте хотели, ресторанти, плажове и т.н.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 04 Юни 2021, 9:36

По евтино или по скъпо?
Лагомандра - но е скъпичко...
В самото Никити за мен си е навалица и не става. Ние ходим в Метаморфоси, на 5 км от Никити.

Плажовете по цялата Ситония са хубави. Мисля, че чист камъняк няма никъде.

ПП Ето на това отдавна му се каня, още като беше 3 звезди само и се немаше места.
https://www.hotel-sonia.gr/new2018/index.php/en/
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Exclusive89 » 04 Юни 2021, 9:50

Благодаря, колега :yes: Относно скъпо или евтинко, не е от голямо значение. Не ме интересуват някакви мега луксозни хотели, ресторанти и т.н. Просто искам да е чистично, но това с навалицата... малко ме притеснява. Тази година ще почивам през август месец и сигурно навсякъде ще е навалица. Мерси :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 04 Юни 2021, 9:53

Колегата ходи в Каламици. Бунгало-вилички. Спокойно е и е хубаво , ама и нема никой - в смисъл ако искаш заведения , джумбуш - няма.
Немци го държат :)) Ако искаш координати ще ти кажа.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Jordana » 04 Юни 2021, 10:13

Гърците вкараха ограничение за маски навсякъде и 4 метра разстояние между туристите . Някой има ли информация дали наистина стоят на плажа с маски и на 4метра един от друг ? :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от zAcK » 04 Юни 2021, 10:43

След като преди доста години посетихме Гърция за първи път, не съм и помислял да стъпим на Черноморието :idea:
Е, стъпихме 2 пъти за 15 години, трети не мислим да го правим. Двете места нямат нищо общо. Ама нищо.

Отношението и спокойствието, което получаваме в Гърция, могат да се нарекат почивка :idea:
Точно обратното на лудницата и бетона при нас, и гнусното отношение на вкиснатите служители, които всяка година се сменят по 3 пъти...

Колкото до семейния бизнес, преди доста ходехме ей тука - https://heos.gr/ в Loft-studio No10, че е с година гледка към Атон :mhihi: Собственикът е учил в България и е много печен.
Като повечето места в Гърция, които посещаваме. Малки хотелчета с по 5-10 декара дворове, където собствениците бачкат заедно с персонала. Супер яко си прекарваме.

Пример съм давал с хотела на Тасос, който има точно 9 стаи и 10 декара двор с басейн, бар, гора от маслини, градина с зеленчуци и т.н.

Това ако беше в България, тия 10 декара щяха да са със 100 стаи, или минимум 25 къщи нацвъкани една до друга...
Затова не искаме да стъпим на нашето море. Щото не искаме да даваме пари на тия гадове, които го съсипаха :no:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от MrManson » 04 Юни 2021, 12:25

Exclusive89 написа:Добре, разбрахме за Тасос. Я кажете нещичко за Никити или около Никити... Миналата година не ми остана време, тази година съм решил да скокна някъде около Никити. Препоръчайте хотели, ресторанти, плажове и т.н.


След 2 седмици ще мога да споделя впечатления за това място: https://www.booking.com/hotel/gr/blue-d ... ype=total&

Бяхме резервирали за миналата година, но покрай локдауна преместихме за тази. Фенове сме и на къмпингите в Гърция /били сме в Талата/, но заради бебока искаме да са ни уредени нещата и да не мислим за нищо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook