Защо света върви накъдето върви?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Посоката на света…

Случайна- така се нареждат нещата и всеки си гледа неговите интереси
10
23%
Отчасти планирана- има кукловоди, но не са свързани в едно
16
36%
Планирана- има единно управление на кукловоди
18
41%
 
Общо гласове : 44
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Защо света върви накъдето върви?

Мнение от steeN » 27 Юли 2023, 8:01

BMW_POWER написа:Зададох подобен въпрос 2016г и отговор не съм получил.


от steeN » Сря, 19/Окт/2016, 8:06

Не знаех, че този експеримент се нарича така, но съм чел за него. Ми не знам, ти ми кажи какво са правили комунистите, които на сила са тъпкали хората в гъсто населени райони като са стояли панелки на килограм... :kuku:


Очевидно искаш да пусна отговора, който съм ти дал тогава за да може дадеш някаква подготвена реплика след това. Чакам с интерес да видя как ще обясниш какъв точно експеримент е принудителното изземване на земя от хората и тъпченето им апартаменти.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от BMW_POWER » 27 Юли 2023, 12:48

steeN написа:Очевидно искаш да пусна отговора, който съм ти дал тогава за да може дадеш някаква подготвена реплика след това. Чакам с интерес да видя как ще обясниш какъв точно експеримент е принудителното изземване на земя от хората и тъпченето им апартаменти.


Има един процес, който се нарича УРБАНИЗАЦИЯ. На мен не ми харесва, но никой не ме и пита. Израстнал съм на Мотопистата. Между бул. Емил Марков и кв. Иван Вазов бяха само къщи. Цяла ваканция се катерехме по дърветата и ядяхме чреши, ябълки, круши. То си беше село. Къща до къща. 1984-86г се построиха Белите брези и Стрелбище. Блок до блок, без въздух, без пространство. Нали новите СОФИЯНЦИ трябва да живеят някъде. Аз не виждам друго решение на проблема. Ако ти знаеш такова, ще съм любопитен да го прочета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от SpeedyMan » 27 Юли 2023, 12:51

Тва само в България го има в такава голяма степен. И тва е щото управляващите не искат да развиват страната, а централизирант всичко в така наречената столица. Нищо лично, но е тъпо да не можеш да използваш потенциала на страната.

Sent from my SM-A346B using Tapatalk
Последна промяна SpeedyMan на 27 Юли 2023, 18:03, променена общо 1 път
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от empar » 27 Юли 2023, 13:32

SpeedyMan написа:Нищо лично, но е тъпо да бе можеш да използваш потенциала на страната.


Или пък да го оставиш в лапите на местните селски феодали като всичко мислещо и можещо се изнесе в големия град. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Spunky » 27 Юли 2023, 16:44

Е.Димитров написа:
Мислиш ли?!


Не ме занимавай с престъпници и слуги на диктатори. Това са все тумори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от cod-cdbp » 27 Юли 2023, 17:24

За да схванете тази игра, трябва да гледате от високо.

МНОГО високо.

И да мислите, извън конструкциите и термините, които ви налага "играта" :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от vladobate » 27 Юли 2023, 17:59

TNT написа:
steeN написа: "Неочакваното" е, че тези професии, които са на теория незасегнати от автоматизацията, няма изобщо да преживеят без сътресения, защото те ще бъдат принудени да се конкурират с тези, които падат от високото... и според мен ще губят в това състезание повече от колко не.

:yes: :yes: :yes:

Доста хора за съжаление си мислят, че меринджея в офиса е толкова тъп, че няма шанс да се научи как се гледат домати, как се лепят плочки или как се сглобява гардероб.

В момента са толкова тъпи, определено. Няма нужда да го правят, но пък и не е сигурно когато се наложи (примерно) колко ще са способните умствено и физически като култура на движение да го сторят. На ниво функционалност не майсторство естествено.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Jordana » 27 Юли 2023, 19:08

Ако накараш меринджеите да садят домати през 21 век , това ще бъде приравнено на геноцид . Как си въобразявате че ще го отлюспят меринджея от хранилката където взема пари и не прави нищо ? Теоретично може и да се научат как се хваща калта под ноктите , ама това не значи че ще искат да стават аграрни роби на труда :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юли 2023, 19:57

Anthony_J написа:
Top Gun Maverick написа:Има си много пионки, но колко човека от ЦРУ ще имат достъп до план за убийство на президент? :shock: А който не си трае после, просто умира някак или изчезва. Като толкова мислиш, че не е така, айде кажи защо не ги разсекретиха тези документи след толкова поколения народ???

Е, щом таксиджия от Казанлък знае, че ЦРУ са убили Кенеди, ебем ти и тайната е значи. И гледам смело го пишеш, не си траеш, ама още не си изчезнал :mhihi:

ЦРУ, някакви други хора с дълбока държавна власт, все тая. Важното е, че те си го убиха и потулиха абсолютно всичко след това. Аз може и да не съм сигурен кой точно, но са американците, толкова ми стига да знам за да си вадя генерални изводи за куп неща свързани с начина управление на тази държава от време оно. Като се замислиш още от времената на първите президенти има такива мизерии там.
А ти вместо да иронизираш и даваш доводи струващи точно нула от сорта кой, какво работи за да може да се изказва(заявявайки го като последна инстанция)би могъл да отговориш на въпроса защо не разсекретяват документите като по този начин потъпкват собствения си закон при няколко вече президента от двете партии. Предполагам ще отговориш нещо като самите американци, ами....такова....ъъъъъ...други въпроси да имате, не сме го убили ние и повече край с въпроси по темата. :mhihi:
Или го убиха руснаците? :mhihi: Или извънземните или Българите ще сме били.
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Jordana » 27 Юли 2023, 20:52

ЦРУ, някакви други хора с дълбока държавна власт, все тая. Важното е, че те си го убиха и потулиха абсолютно всичко след това
:yes:
Харви Осуалд е агент провокатор на ЦРУ , Джак Руби който застреля Осуалд е също агент информатор на ЦРУ . Самия Осуалд отрича да е извършител на убийството на Кенеди . Осуалд е преминал спец подготовка в американската армия за снайперист , и изучава руски език също там като част от бойната си подготовка което не е стандартна процедура за армията . След напускане на армията емигрира в СССР като се отказва от американското си гражданство , получава руски паспорт , жени се за рускиня и започва работа в завод за радиоелектроника като редови мужик . След някоя друга година в СССР отива в американското посолство и иска отново американско гражданство /щото бил разочарован от комунизма / което гражданство му е възстановено и дори му осигуряват безплатно връщане в САЩ на държавни разноски . Това в разгара на студената война кубинската криза и т.н ....След като отново е в САЩ , извършва агитационна работа сред кубинските емигранти в полза на Кастро . Накрая съвсем случайно застрелва Кенеди , полицията го залавя за няколко часа и на другия ден пък него случайно го убива Джак Руби ...само пълен наивник може да се хване на тая въдица че Осуалд е бил психопат единак .
Последна промяна Jordana на 28 Юли 2023, 7:50, променена общо 4 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Е.Димитров » 28 Юли 2023, 7:43

:OT:
По-горе една полемика, че щото един карал такси и не може да има мнение или съждение по даден въпрос.
Ми не е правилно!
Нека колегата, който го каза, да каже той с какво се занимава и каква "експертиза" има по въпроса?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Юли 2023, 8:05

А Джак Туби е осъден на смърт, но умира от рак в затвора 2 години след това ли, преди да си дочака присъдата.
Истината няма как да я знаем, но самият факт, че ЦРУ не разсекретява, а трябваше вече няколко пъти да го направи, говори достатъчно, че те се страхуват да разкрият. Последно и бИдон отказа, а знаем бИдон реално колко има глас в градския хор. Защото помислете реално, ако са руснаците, супер за ЦРУ да хвърлят вината върху тях, ако са кубинците същата работа. Ще си намерят оправдания за много свои действия след това. Но ако са те самите??? Какво би значело това за цяла им демокрация, човешкия права и т.н. глупости? Ще излезе, че са скрита диктатура там и край с много неща. От там върви обяснявай, че и кулите не бутнаха и Осама не е бил сътрудник на ЦРУ. :mhihi: От убийството до средата на 80-те години над 80%-та от американците мислят, че те са си го убили, а това са наивни по природа хора, които вярват в много неща, които с времето са излезли заблуда от управниците им. Плюс това са хора живяли по това време и имат добър поглед над ситуацията тогава.
Да ги разсекретят бе, какво толкова крият като не са те? Единият действал самоволно по заключение на комисията и ЦРУ(за пред хората тогава казано)другият го убива след два дни също самоволно. :help:
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Jordana » 28 Юли 2023, 8:47

щото един карал такси и не може да има мнение или съждение по даден въпрос.

Цялата идея на световния ред се корени в това ...не трябва да имаш собствено мнение а повтаряш като папагал само това което ти спускат официално управлавщите елити .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Anthony_J » 28 Юли 2023, 8:59

И къде точно съм написал, че не може да имаш мнение, щото караш такси? Или май виждате това, което си мислите. Просто е смешно как било голяма тайна убийството на Кенеди, пък всеки я знае, въпреки че Маверик твърди, че посветените са шепа хора и ако някой я издаде, ще изчезне. Верно ли не ви е смешно? Маверик, няма как да коментирам нещо, което не знам. Това оставям на вас с Джордана, все пак имате много безкрайни познания. И на мен не ми харесва накъде отива светът, но се опитвам да променя поне моя си такъв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Защо света върви накъдето върви?

Мнение от Е.Димитров » 28 Юли 2023, 9:16

Anthony_J написа:И къде точно съм написал, че не може да имаш мнение, щото караш такси? Или май виждате това, което си мислите. Просто е смешно как било голяма тайна убийството на Кенеди, пък всеки я знае, въпреки че Маверик твърди, че посветените са шепа хора и ако някой я издаде, ще изчезне. Верно ли не ви е смешно? Маверик, няма как да коментирам нещо, което не знам. Това оставям на вас с Джордана, все пак имате много безкрайни познания. И на мен не ми харесва накъде отива светът, но се опитвам да променя поне моя си такъв.

Не ме разбирай погрешно.
Просто самото изказване "един таксиджия от Казанлък" е обидно.
Ясно е, че никой нищо не знае и често се използва "Бръснача на Окам" като най-правилно съждение, въпреки, че е дълбоко конспиративно.
Освен това , както каза Джордана, пускат се едни емисари по телевизия и в интернет и на всякъде и се набива гледна точка на обществото и огромна част от обществото захапва тая гледна точка като истина.
Мислиш ли, че ако се проведе една кампания, в която примерно кажат, че Кенеди е бил скрит комунист и е трябвало да се отстрани защото е бил вреден за демокрацията и още подобни неща и след някое време обществото ще почне да защитава именно тази теза и необходимост, както и ще се радва, че е бил "отстранен".
Подобно на сегашната ситуация в България.
Две партии, особено едната дойде на политическият небосклон с определена омраза към другата партия.
В момента двете партии са в тандем, и бяха плъзнали емисари по всички "фронтове" да обяснят, как това нещо е необходимо и какво стана...Всичко е точно.
Преди време се говореше за национализацията като най-мръсният приом на комунистите и как отнемали имущество.
Сега гледам пак се заговори за национализация :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook