Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 27 Май 2017, 18:45

Аз лично бих карал с нов китаец (все пак минава някакъв контрол, преди да се продава в ЕС)и да знам, че след 2-3 г. ще го сменя, вместо да взема нещо "марково" на незнайни километри. Пък и като знам, че е китаец ще разчитам по-малко на него.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 28 Май 2017, 18:25

///M Power написа:Аз лично бих карал с нов китаец (все пак минава някакъв контрол, преди да се продава в ЕС)и да знам, че след 2-3 г. ще го сменя, вместо да взема нещо "марково" на незнайни километри. Пък и като знам, че е китаец ще разчитам по-малко на него.


Не знам за какъв контрол говориш ( ти си знаеш). Колкото до незнайните километри, това не е маскирана е46-ца, а гуми. Вземи си един нов комплект гуми (не китайки) и си засичай по дълбочината на грайфера, така за следващия път ще познаеш км-те.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 28 Май 2017, 18:57

efren написа:
///M Power написа:Аз лично бих карал с нов китаец (все пак минава някакъв контрол, преди да се продава в ЕС)и да знам, че след 2-3 г. ще го сменя, вместо да взема нещо "марково" на незнайни километри. Пък и като знам, че е китаец ще разчитам по-малко на него.


Не знам за какъв контрол говориш ( ти си знаеш). Колкото до незнайните километри, това не е маскирана е46-ца, а гуми. Вземи си един нов комплект гуми (не китайки) и си засичай по дълбочината на грайфера, така за следващия път ще познаеш км-те.


Когато трябва да продаваш нещо произведено извън ЕС, минаваш някакъв контрол, доказваш качеставата му. Доста нови гуми съм взимал, ама км. не мисля ще можеш да познаеш. Ако искаш да снимам да те видим :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 28 Май 2017, 19:18

Втори път казваш, че минава "някакъв" контрол, явно не знаеш какъв. Аз пък мисля, че гумите не минават контрол (все пак зависи какво разбираш под контрол). Можеш ако искаш да снимаш Конти премиум контакт (може ако искаш и да не ги снимаш) - търкам по около 1 мм на 5-6-7 хил. км и при начална дълбочина около 8-8.5 мм си вадя изводите за пробега ;)
Не знам как е при китайджоса там може да минаваш по 50к км без износване и оттам да не можеш да познаеш пробега.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от k.milanov » 29 Май 2017, 12:43

Началото на летния сезон 2015та взех две нови гуми TAURUS 205/50/17 с идеята, че са нови, а не пак някакви джапанки взети от нашите джамбази от Немските кофи за боклук, каквато е истината за всички "ГУМИ ВНОС ОТ ГЕРМАНИЯ".
Два сеозна ги карах като предни в началото бяха ОК, но след около 10-12000 км станаха доста твърди и не държат особено. Минаха този сеозн задни, а за отпред пак си взех бюджетни DAYTON Touring 2. Адски много ги хвалят и познавам много хора, които са доста доовлни от тях и се доверих. За момента съм приятно изненадан. Държат се добре на сухо и на мокро ще видим по - натам как ще стане, но в ниско бюджетните гуми май са доста добър избор и бих ги предпочел пред TAURUS RIKEN и KORMORAN в точно ето тази шарка:

Изображение

По скапана гума не съм карал. Доста от живота им замина за 15 000км, станаха много твърди, едната отвори балонче от нищото на 2рия месец. Абе ужасни са, не държат, шумни са - с две гуми: кофти гума. За съвсем малко повече отгоре дайтона:

Изображение

е сто пъти по-читав. Не се лъжете, че са хубави защото се карат масово, карат се масово защото са най-евтиното в Дианата :yes: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от k.milanov » 29 Май 2017, 12:44

k.milanov написа:Началото на летния сезон 2015та взех две нови гуми TAURUS 205/50/17 с идеята, че са нови, а не пак някакви джапанки взети от нашите джамбази от Немските кофи за боклук, каквато е истината за всички "ГУМИ ВНОС ОТ ГЕРМАНИЯ".
Два сеозна ги карах като предни в началото бяха ОК, но след около 10-12000 км станаха доста твърди и не държат особено. Минаха този сеозн задни, а за отпред пак си взех бюджетни DAYTON Touring 2. Адски много ги хвалят и познавам много хора, които са доста доовлни от тях и се доверих. За момента съм приятно изненадан. Държат се добре на сухо и на мокро ще видим по - натам как ще стане, но в ниско бюджетните гуми май са доста добър избор и бих ги предпочел пред TAURUS RIKEN и KORMORAN в точно ето тази шарка:

Изображение

По скапана гума не съм карал. Доста от живота им замина за 15 000км, станаха много твърди, едната отвори балонче от нищото на 2рия месец. Абе ужасни са, не държат, шумни са - с две гуми: кофти гума. За съвсем малко повече отгоре дайтона:

Изображение

е сто пъти по-читав. Не се лъжете, че горните са хубави гуми, защото се карат масово, карат се масово, защото са най-евтиното в Дианата :yes: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 29 Май 2017, 12:50

Аз нищо не разбрах :dunno: Тауруса ли само е смотан или и двете са смотани :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 29 Май 2017, 13:35

225/40 18 и 255/35 18 - Рикени - тредуеар 240

гумата на писта се държи чудесно и спира от 170-180 км/ч прилично... няма да издържат много километри, но за тези пари пак ще си купя

п.с. карах с Потенза на пистата (пак нови) и разликата беше 2 стотни за обиколка (в полза на потензите) :mhihi: , ама то сигурно от карача :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 29 Май 2017, 16:50

Тоя форум вече разцепи радикално. Първо трябваше да се карат зимни гуми от септември до юни, после зимни целогодишно (ама това не беше поради липса на кинти, нееее), а сега вече Рикен-а дава същите резултати като Бриджстон-а. Не знам какъв ще е следващия левел на перформънса, не ми се мисли направо.
Не може ли модераторите да сменят заглавието на темата на нещо от рода "Кои са най-евтините гуми на българския пазар?"
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 29 Май 2017, 16:59

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 29 Май 2017, 17:15

Gislaved Ultra speed 215/55/16 - купени чисто нови, много съм разочарован на втората година.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 29 Май 2017, 18:28

Това май е или за тая тема, или за онази със зимните гуми през лятото...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 29 Май 2017, 18:47

С какви гуми ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 29 Май 2017, 18:56

Не е мой клипа...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 29 Май 2017, 19:02

TNT написа:С какви гуми ?

Без гуми ;) с галоши на току що заваляло - асфалт като стъкло... Границия 99%

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ивчо

Последни теми
Facebook