Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
90
19%
 
Общо гласове : 469
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от kiko » 27 Мар 2023, 20:56

:mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///eMo » 27 Мар 2023, 22:08

Не видях да е споделено на предните страници - https://www.youtube.com/watch?v=2tK1XiXBFs0. Интересен разговор с хора от двете страни.

Към края на видеото се засяга интересна нотка свързана с потребността на масовия потребител, новото поколение, което не се вълнува до колко оборота развърта двигателя и духа на класическите автомобили (а според мен може да се обобщи като по-старите и интересни такива), за който голяма част от нас биха преглътнали многото недостатъци.

Със сигурност си има позитиви в това разходите да са ниски и да има нютони от 0, но за мен хубавият звук допринася достатъчно към шофирането, за да не може тягата да го замени. След 5-10 години като се развият още технологиите може и да си променя мнението :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 27 Мар 2023, 22:21

///eMo написа:След 5-10 години като се развият още технологиите може и да си променя мнението :D


българския превод на това е "трябва да остареят и да им паднат цените" :bchug:

но ако знаеш колко съм го чувал това за технологиите- не е истина. какво искаш още да се развие? ... освен да сложат по едно бързо зареждало с 5-10тина колонки още в бургас, варна и плевен примерно какво още трябва? много сте ми интересни.

как пък не дойде един тука дето е карал хубава електричка ден-два (не 10-15 минути) и да каже- бе не става и имам пари ама не бих си купил...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 676
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от theraven_nz » 27 Мар 2023, 22:36

///eMo написа:новото поколение, което не се вълнува до колко оборота развърта двигателя и духа на класическите автомобили


За новото поколение разликата между ДВГ и електричката ще е каквато е разликата да идеш на прасе и да си купиш свинско от магазина :idea: Аналогията с допълващите фактори е 1:1, кой както иска да си го интерполира :bchug: Едните ще помнят, на другите ще им е непонятно...
---

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 27 Мар 2023, 22:42

Новото поколение няма да кара и няма да има собствена кола, ще са споделени перални, които по някое време няма да имат контроли за управление. Тия които сме сега по пистите и каньоните, ще сме си същите и тия забавления ще умрат с нас.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от dhtj » 28 Мар 2023, 0:27

alx написа:как пък не дойде един тука дето е карал хубава електричка ден-два (не 10-15 минути) и да каже- бе не става и имам пари ама не бих си купил...


Spunky каза, че е карал, има пари и предпочита бмв на бензин вместо тесла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от dhtj » 28 Мар 2023, 0:29

Spunky написа:Докато ги изкусурят, ще карам на експлозии, скоро с малко електрика

Youtube: M5 G90


Като говорим за усещане, що държиш на М5ците, в М3ките няма ли повече усещане, не са ли по-директни?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 28 Мар 2023, 1:16

dhtj написа:
Spunky написа:Докато ги изкусурят, ще карам на експлозии, скоро с малко електрика

Youtube: M5 G90


Като говорим за усещане, що държиш на М5ците, в М3ките няма ли повече усещане, не са ли по-директни?


Има повече усещане, по-директни са, но по-малко от колкото си мислиш и е вързано само с теглото - справка, м5ЦС. М5 е моя размер, защото в м3 липсва лукса(возия, масажи, седалки, пространство и джиджано радио). Всъщност, м5 и е63амг нямат аналог, като най-добра кола на света, все още. Едната ми допада повече. Коли за всички условия, включително лек офроуд и оувърлендинг често, колкото си искам дълбоко и далече в горите, без да го смятам. В същото време, само на задно с изключеното без друга опция DSC, я прави много забавна кола за каране с по-ниски скорости и по завоите - лимита пада значително. Няма електричка или СУВ дето да ги прави тия неща. Ако имаше по-добър пакет от това, щях да го карам.

Имам поръчан Ривиан за тази година, харесва ми, но от обещаната им мрежа от стотин станции по паркове и в природата, имат май 4 и сигурно ще го препродам, ако цените им се задържат надути.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 28 Мар 2023, 1:29

Spunky написа:
dhtj написа:
Spunky написа:Докато ги изкусурят, ще карам на експлозии, скоро с малко електрика

Youtube: M5 G90


Като говорим за усещане, що държиш на М5ците, в М3ките няма ли повече усещане, не са ли по-директни?


Има повече усещане, по-директни са, но по-малко от колкото си мислиш и е вързано само с теглото - справка, м5ЦС. М5 е моя размер, защото в м3 липсва лукса(возия, масажи, седалки, пространство и джиджано радио). Всъщност, м5 и е63амг нямат аналог, като най-добра кола на света, все още. Едната ми допада повече. Коли за всички условия, включително лек офроуд и оувърлендинг често, колкото си искам дълбоко и далече в горите, без да го смятам. В същото време, само на задно с изключеното без друга опция DSC, я прави много забавна кола за каране с по-ниски скорости и по завоите - лимита пада значително. Няма електричка или СУВ дето да ги прави тия неща. Ако имаше по-добър пакет от това, щях да го карам.

Имам поръчан Ривиан за тази година, харесва ми, но от обещаната им мрежа от стотин станции по паркове и в природата, имат май 4 и сигурно ще го препродам, ако цените им се задържат надути.


... и аз едно време бих наредил м5-ците... даже зор да имах все първите в нова англия... и така 3 пъти- е39, е60, ф10... и после нещо се промени. може би аз. та и на тебе ще ти мине... всичко е фази- и някои трябва да ги минеш за да можеш да ги обясниш или да решиш, че са маловажни. малко е кур капан- писал съм го и преди :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 28 Мар 2023, 2:06

alx написа:
... и аз едно време бих наредил м5-ците... даже зор да имах все първите в в нова англия... и така 3 пъти- е39, е60,ф10... и после нещо се промени. може би аз. та и на тебе ще ти мине... всичко е фази- и някои трябва да ги минеш за да можеш да ги обясниш или да решиш, че маловажни. малко е кур капан- писал съм го и преди :angel:


На мен с един крак ми е минало :D особено ако продължават с грозотиите, но тая г90, поне маскирана, изглежда ок, дано го има като опция :mhihi: А за фазите е вярно, сега искам да съм по незабележим, но искам пак да са ми събития излизанията с колите. Сребърната ф90ка е сравнително инкогнито, но всички пишлемета трябва да коментират и ежедневно поне веднъж някой иска да се надбягва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от enigma » 28 Мар 2023, 5:26

alx написа:
... и аз едно време бих наредил м5-ците... даже зор да имах все първите в нова англия... и така 3 пъти- е39, е60, ф10...


За е60 - дали ? :lol: Моята беше вкарана от Tulley по принцип не за продажба, доколкото си спомням още нямаше доставени от поръчаните.
Не си спомням обаче, август ли беше, септември или октомври 2005г. ,но май ранна есен беше :) .
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от seimo » 28 Мар 2023, 6:22

На мен ми е интересно колко процента от сегашните коли по пътя имат хубав звук че се споменава като някакъв фактор :mhihi: Или тези дето правят 400. Или дават под 7 на Ринга. Защото доводите против електричките ми звучат все от този род :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ///eMo » 28 Мар 2023, 7:21

alx написа:
///eMo написа:След 5-10 години като се развият още технологиите може и да си променя мнението :D


българския превод на това е "трябва да остареят и да им паднат цените" :bchug:

...


Съгласен съм, но бих добавил основното, което е аз да остарея и да ми се промени мисленето. Поради същите причини не бих купил дизел на този етап. За технологиите - повече места за зареждане и по-малко килограми.

Далеч съм от това да отричам електричките, забавни са, но не е моето в момента. Ти щеше ли да мислиш по същия начин ако не си беше 'начешал крастата' с всички интересни коли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 28 Мар 2023, 16:24

https://money.bg/economics/do-2026-a-tr ... na-es.html

Инфpacтpyĸтypaтa зa зapeждaнe нa eлeĸтpoмoбили щe бъдe paзшиpeнa в EC. Cтaнции зa зapeждaнe нa eлeĸтpичecĸи ĸoли щe бъдaт пocтaвeни нa вceĸи 60 ĸм пo глaвнитe мaгиcтpaли нa EC дo 2026 г. Toвa пpeдвиждa cпopaзyмeниeтo, ĸoeтo cĸлючeнo в EΠ.


Никой няма да ходи да зарежда по паркинги в градовете. Това е правилният подход.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 28 Мар 2023, 16:32

Аз мисля, че съвсем скоро ще почнат тестове на Ф1 електрички и после ще почнат състезанията.
Вероятно ще има някакъв генериран звук, че ще е бая тихо на подобни състезания.
Но пък резултатите за скорост на писта (и скорост за смяна на батерия и гуми) ще е на друго ниво.
Иначе, ИИ на Нюрборг ринг ще са ...такситата.
Качваш се да те вози робота с някаква скорост и се наакваш по завои и виражи :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook