Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от alekangg » 16 Яну 2023, 17:05

Ивайло Димов написа:Едно време даскалицата по животновъдство ни обясняваш ,че най-скъпото месо е бейби говеждо от телета които все още са само на кърма от кравата и не се хранят със зоб .Но от породи говеда които са месодайни и се отглеждат само с цел клане .В САЩ и Великобритания било невероятен хит по скъпите ресторанти .


По-скоро е обратното, колкото е по-възрастно животното е по-скъпо и е логично, защото е гледано и хранено 4-5 години примерно за да стане вол.
Хита е вол и крава, не млечно теле.



Глупостите писани по-нагоре, как нормален българин не яде телешко, щото трябва да е сурово е за вицовете. :mhihi:
Само тъпаците по света го ядат..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Leon » 16 Яну 2023, 17:51

bum_bum написа:
Leon написа:В България ядем млечни крави, това е разликата. Породите, селектирани за месо се хранят съвсем различно, съответно са и по-скъпи. Българинът няма култура за ядене на телешко, освен в някаква манджа, от там и липсата на масовото им отглеждане, и по-високите цени и т.н.


Блек Ангъс не е ли месодайна?

Месодайна е, най-масовата, ама колко ангъс се гледа в България? Не вярвам ангъса да е повече от 2-3% от продажбите на телешко в България, дори това е много. АКо се зарова за статистика, вероятно ядем повече конско от ангъс. Другите месодайни даже не ги споменавам, те са чиста екзотика.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2023, 19:18

Блек Ангъс и Абърдийн са повечето от пасищните. Не, че и това го ям де. Телешко само дроП, суджуци и джолан :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Яну 2023, 19:31

Абе бум-бум, в моето село, което е на 100 км от мен някъде все още се гледат кокошки и пилета в градина, която е...огромна. Хранят се със собствен фуражни си пасат из градината. Яйцата им имат невероятно красив цвят, тъмно оранжев. Първата ми работа като си ида на село след слизането от колата е да ида до някой долап и да си извадя прясно снесено яйце, което да спукам отгоре и да изпия сурово. Това цял живот и вкуса му е...страхотен.
Та на едно такова пиле какви пари трябва да му искам ако го продавам? А дърта кокошка? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Jordana » 16 Яну 2023, 19:35

...Та на едно такова пиле какви пари трябва да му искам ако го прода...
По принцип първо е яйцето после кокошката , така че не можеш да искаш много щото без яйце няма кокошка ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2023, 19:50

Ми нали ти казах- 2-2,5 кила пили е 16-20лв килото. Ако ми го продаваш на мен ще трябва ДДС да махнеш, че ми е разход и нема го плащам.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Яну 2023, 19:56

Абе бих ти дал едно ей така, аз и без това и домашно пилешко не ям. :mhihi: Намразил съм всичко хвъркато от малък. Като ходих пак така да си крада яйце, една кокошка се изплаши и скокна като изплаши и мен, от там ги намразих. А петлите се случваше в годините да имаше такива агресивни и...бахти долния петел, понеже бях малък и ме гонеха. Не смеех без пръчка да излезна, направо ти се хвърля като куче. :mhihi: Посягам с пръчката и оня захожда настрани, ама се варди. Като го прецакам обаче и повече не се връща, бяга мърморейки, но бяга леко настрани. :mhihi: А иначе петел като го вариха у нас веднъж да го ядат, то няма сваряване това. Едно яко мускулесто, нищо общо с нещо купено. И не е дърт петел. Според бащата голямата разлика идва, че нашите...просто са свикнали да ходят, а тия в клетките не мърдат. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2023, 20:43

Знам. Израсъл съм на село и са ме гонили и петел и патка и пръч :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от STEVAL » 16 Яну 2023, 20:56

Top Gun Maverick написа: а тия в клетките не мърдат. :mhihi:


Спри се с тия клетки. В България от 7-8 години не се отглеждат кокошки в клетки. Гледат се само щастливи кокошки. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Stoqnov_1979 » 16 Яну 2023, 21:19

STEVAL написа:
Top Gun Maverick написа: а тия в клетките не мърдат. :mhihi:


Спри се с тия клетки. В България от 7-8 години не се отглеждат кокошки в клетки. Гледат се само щастливи кокошки. :D


Да,да. Да не говорим пък за патиците отглеждани за дроб. 5 броя в клетка 120 на 80 см. Този пък дроб и месо тъпкано с антибиотици и хормони как го ядат навън,не знам. То може би и затова са зле откъм мозък в ЕС

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от STEVAL » 16 Яну 2023, 21:37

Stoqnov_1979 написа:
STEVAL написа:
Top Gun Maverick написа: а тия в клетките не мърдат. :mhihi:


Спри се с тия клетки. В България от 7-8 години не се отглеждат кокошки в клетки. Гледат се само щастливи кокошки. :D


Да,да. Да не говорим пък за патиците отглеждани за дроб. 5 броя в клетка 120 на 80 см. Този пък дроб и месо тъпкано с антибиотици и хормони как го ядат навън,не знам. То може би и затова са зле откъм мозък в ЕС


Гушенето на патките е друга бира :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от Stoqnov_1979 » 16 Яну 2023, 21:42

STEVAL написа:
Stoqnov_1979 написа:
STEVAL написа:
Top Gun Maverick написа: а тия в клетките не мърдат. :mhihi:


Спри се с тия клетки. В България от 7-8 години не се отглеждат кокошки в клетки. Гледат се само щастливи кокошки. :D


Да,да. Да не говорим пък за патиците отглеждани за дроб. 5 броя в клетка 120 на 80 см. Този пък дроб и месо тъпкано с антибиотици и хормони как го ядат навън,не знам. То може би и затова са зле откъм мозък в ЕС


Гушенето на патките е друга бира :D


То е друга бира,но в абсолютно всичко се влага ненужното месо след гушенето и клането. Няма наденица,няма кренвирш,няма салам в който да не е вложено а е тъпкано с лекарства и хормони

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от STEVAL » 16 Яну 2023, 21:56

Stoqnov_1979 написа:
STEVAL написа:
Stoqnov_1979 написа:
STEVAL написа:
Top Gun Maverick написа: а тия в клетките не мърдат. :mhihi:


Спри се с тия клетки. В България от 7-8 години не се отглеждат кокошки в клетки. Гледат се само щастливи кокошки. :D


Да,да. Да не говорим пък за патиците отглеждани за дроб. 5 броя в клетка 120 на 80 см. Този пък дроб и месо тъпкано с антибиотици и хормони как го ядат навън,не знам. То може би и затова са зле откъм мозък в ЕС


Гушенето на патките е друга бира :D


То е друга бира,но в абсолютно всичко се влага ненужното месо след гушенето и клането. Няма наденица,няма кренвирш,няма салам в който да не е вложено а е тъпкано с лекарства и хормони


:yes:
Те и дъртите кокошки носачки там отиват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от dhtj » 16 Яну 2023, 23:48

bum_bum написа:Ми нали ти казах- 2-2,5 кила пили е 16-20лв килото. Ако ми го продаваш на мен ще трябва ДДС да махнеш, че ми е разход и нема го плащам.


Aдски са цените в София, значи...

Имам приятел, който гледа крави. Има различни породи - и за мляко и за месо. Селектира си ги той, купува си сперма от чужбина и т.н... Пасат си свободно всеки ден. Млякото го дава по 1.50 , месото по 15лв.

Мисля че, на много места има такива фермери.
По селата също е пълно с баби, които още гледат кокошки и си продават яйцата по стотинки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Инфлация, цени... спекула! Размисли и страсти...

Мнение от streetz » 17 Яну 2023, 8:08

dhtj написа:Мисля че, на много места има такива фермери.
По селата също е пълно с баби, които още гледат кокошки и си продават яйцата по стотинки.

Вярно е. Баба ми и дядо ми направо харизват домашни яйца по 30 стотинки бройката. От съседите им на село купувам прясно мляко по 1.50,което е толкова маслено, че като тръгна да го изливам от бутилката отначало не може да мине през гърлото. Свинско и пилешко по 8 лева, телешко по 12. И на тия хора като им кажа софийските цени им увисва ченето , мислят че ги лъжа. Но са на 350 км от София, там няма кой да купи на по-висока цена.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook