Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

При каква стойност на автомобила си заслужава застраховка "Кражба"/пълно Автокаско?

Без значение от стойността
14
30%
мин. 5000лв.
7
15%
мин. 10000лв.
13
28%
мин. 15000лв.
2
4%
мин. 20000лв.
5
11%
мин. 30000лв.
3
7%
40000лв.+
2
4%
 
Общо гласове : 46
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от TNT » 20 Май 2021, 9:32

krissso написа:По логиката на някои - дай да си палнем къщата, че да избием застраховката... :mhihi:

Колегите в САЩ казват, че е далаверка :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от bum_bum » 20 Май 2021, 9:49

adovet написа:
Borymeckata написа:Никога не съм имал каско на нито едно МПС през живота си. Х-тройката я карам вече пълни 9 години (кога се навъртяха, егати...) и за това време имам само една по-сериозна щета, за която бих могъл да претендирам - предното стъкло се спраска на 3 парчета, от само себе си. Новото с монтажа ми излезе 300 лева и си загубих един ден, докато чаках силиконът да изсъхне и да наредя лайстните около него. Голфаджията, който ме подпря отзад, ми купи нова броня, която си монтирах сам.

У дома спирам в гаража, в други градове... като се случи, но за нощуване предпочитам платен паркинг. Жена ми успя някак да прекълца две летни гуми, не знам каското дали покрива това? Никога нищо не са ми крали от колата и никой не ми е причинявал щети по нея, освен аз самият... :mhihi: :mhihi:

с този си пост направо викаш автокрадците си у вас :idea: :idea: :idea:
Крадците отдавна не се интересуват дали един Акола има каско или не.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от Nickelback » 20 Май 2021, 10:00

Аз да питам - колко трябва да платя и какво точно каско трябва да търся, ако искам да си оставя колата, където реша и за колкото си поискам време, и съответно при евентуална щета, кражба на детайли или кражба на цялата колата, да ми бъде всичко възстановено на 100%, както си е било оригинално или поне изплатено на 100% по цени колкото струва в BMW или там каквато е колата? Тогава наистина бих спал спокойно и бих платил съответната сума естествено. И хич не бих си и помислил да защитавам колата си със "специални технически средства", паркинги и гаражи и т.н. Кое е това каско, някой знае ли? За един прЕател питам...
Последна промяна Nickelback на 20 Май 2021, 10:01, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от toncho83 » 20 Май 2021, 10:01

За мен си заслужава каското. Аз без каско не карам. Крали, обирали, тотал щети са ми правили колите...просто няма как да карам без каско. Сега на последната кола за една година нямах нищо за завеждане, което е някакъв прецедент за мен :driving:

Имам приятели, които карат скъпи коли (над 70 000) без каско...Хайде мерси съм. То е едно суетене, обикаляне за място като ще ходим някъде на заведение. Пък къде ще седнем, пък да се вижда колата от масата. Или да паркира той, а аз да ги запуша. Все са някакви схеми. Тръгнем някъде из Балкани страх го е да си я остави на пътя- не се знае как/дали ще я намери (то са едни притеснения, страхове, филми...страшно е, няма такова бреме просто )...иначе ми се обеснява, че няма смисъл от каско и как тия пари за хвърлени на вятъра, колко ще спести и т.н.. Общо взето подобни мнения прочетох и по-назад и лично за мен това е излишен пинтилък или по-често срещаното - да си дадеш последния лев за кола и да нямаш за застраховка каско :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от vicho » 20 Май 2021, 10:12

за хора с бензиностанции (а.к.а. бизнес) не е баш непосилно

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=k59qkr :dunno:

ама послееее :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от Dextuar » 20 Май 2021, 10:12

toncho83 написа:То е едно суетене, обикаляне за място като ще ходим някъде на заведение. Пък къде ще седнем, пък да се вижда колата от масата. Или да паркира той, а аз да ги запуша. Все са някакви схеми. Тръгнем някъде из Балкани страх го е да си я остави на пътя- не се знае как/дали ще я намери (то са едни притеснения, страхове, филми...страшно е, няма такова бреме просто )...
Че аз някои от тези неща ги правя и с каско, така че според мен всичко си е до човека и до колко си "пази" вещите...
Ама това почваш да го смяташ, когато от каското пиеш една студена вода или останеш без кола, докато ти я отремонтират. Реално такива разсъждения като "не ми пука къде я спирам" ги чувам от хора, които или не си знаят парите, или имат по още няколко кенефа, които държат пред тях за резерва и така никога не остават без кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от toncho83 » 20 Май 2021, 10:28

Dextuar написа:
toncho83 написа:То е едно суетене, обикаляне за място като ще ходим някъде на заведение. Пък къде ще седнем, пък да се вижда колата от масата. Или да паркира той, а аз да ги запуша. Все са някакви схеми. Тръгнем някъде из Балкани страх го е да си я остави на пътя- не се знае как/дали ще я намери (то са едни притеснения, страхове, филми...страшно е, няма такова бреме просто )...
Че аз това го правя и с каско, и с кола за 10к, и с кола за 70к, така че според мен всичко си е до човека и до колко си "пази" вещите...


Докато те цитирам и си го промени... :mhihi:

Аз също си пазя колата, но чак такъв фокус да и давам ми е прекалено. Имам по-важни неща на които да отдавам вниманието си.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от Моджо » 20 Май 2021, 10:54

И защо треа да ми пука къде я спирам, че не се сещам нещо. В смисъл нормално спиране, на разрешено място и без да преча на никой.
Каското не те спасява да останеш без кола ако влезе за ремонт.
Много им се гевезите на тия ламарини.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от barty » 20 Май 2021, 11:00

Моджо написа:Много им се гевезите на тия ламарини.


И аз така мисля. Да имаш кола, която постоянно да и трепериш означава че нещо не е наред :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от grkv » 20 Май 2021, 11:55

Nickelback написа:Аз да питам - колко трябва да платя и какво точно каско трябва да търся, ако искам да си оставя колата, където реша и за колкото си поискам време, и съответно при евентуална щета, кражба на детайли или кражба на цялата колата, да ми бъде всичко възстановено на 100%, както си е било оригинално или поне изплатено на 100% по цени колкото струва в BMW или там каквато е колата? Тогава наистина бих спал спокойно и бих платил съответната сума естествено. И хич не бих си и помислил да защитавам колата си със "специални технически средства", паркинги и гаражи и т.н. Кое е това каско, някой знае ли? За един прЕател питам...



Аз най-доволен съм бил в Алианц. По-скъпо е спрямо конкуренцията но се и плаща щедро. Това за щети, при кражба/тотал щета очаквай 70-80% при който и да е, но то поначало ти я оценяват малко по-високо от пазарната ѝ цена, та нещата са горе-долу окей.

Де да знам, аз спирам навсякъде, спя спокойно и ми е малко все тая. Криво ми е като ме забършат, ама ми е криво щото е разправия, за парите не мисля. Сигурно щото си приемам колата като нещо, дето ми върши работа, без някви емоционални чувства, нЕкои сигурно ги глезят като младо гадже :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от barty » 20 Май 2021, 12:32

От Алианц съм получавал пари по ГО и платиха предоволно: 600лв за паднал номер, микроскопично огъване на преден капак и много малка драскотина на Е30-ката.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от toncho83 » 20 Май 2021, 13:22

Преди около 10 г. имах е61 535д (3-4 годишно). На зелен светофар ми отнеха предимството. Пияндура ме удари странично все едно е с предимство. Надуха се еър-беци и колата стана консерва. Излезнахме живи и здрави. Тогава застрахователката ми каза, че нещата ще се проточат. Ще има няколко огледа, докато се реши ще я плащат ли (тотал щета) или ще я правят застрахователите. Предложи ми вариант да я вкараме в "Great wall" , защото ще ми дадат заместващ автомобил. Оствих я там и ми дадоха чисто нов джип Н-5 на 5-6000 км., а го върнах на 14 000км. Карах го няколко месеца, докато накрая Армеец решиха, че ще е тотал и го върнах. Платиха ми колата - доволно, а за останките ми запалиха телефона- фирма от Румъния и няколко моргаджии от Бг надаваха кой да я вземе. Така, че за мен си заслужава каското.

Към момента съм с друг застраховател, който ако стане нещо - примерно драскотина или щета или каквото и да е идва и взима колата. Оставя ми кола (каквато остави, каквото има) и му я връщам като ми върне отремонтирана моята. Миналата година жена ми беше изкривила две джанти и две брони надра на нейната кола. Дойде- взе колата и пожела да ни остави заместваща, но тъй като заминавахме на почивка отказах. Като се прибрахме след 10 дни си взехме колата.

Друг случай с на жената колата (имам тема някъде във форума)...Събуждаме се и колата я намираме на дискове. Джантите ги няма-откраднати. Застрахователя изпрати колата във М-кар. Направиха опис на щетите и смениха един куп неща на които им нямаше нищо...може би защото хванахме извършителя и застрахователя го съди да плати....сменяха се дискове, поръчваха се калници, прагове заради драски и липсващи парчета

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от Моджо » 20 Май 2021, 16:05

Тия застрахователи станали като благотворително дружество бре.
Дай го насам да ни дава коли , докато застрахованите са ни на ремонт.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от kiko » 20 Май 2021, 16:15

Аз пък ще ти дам точно обратния пример.
Застрахователя отказа да плати счупено предно стъкло защото при първоначалния оглед е имало шупла на стъклото.Ок само,че шуплата е долу в дясно и все още си седеше а счупеното беше от отхвръкнал камък и беше в средата на стъклото.
Друг пример-пак счупено предно стъкло,сменям го с оригинално 380лв с монтаж.Застрахователя плаща няма проблем.Само,че новата полица е с 200лв по скъпа от старата.За годината колата не е имала други щети.Познай дали я поднових
Сега имам една драма с ДЗИ с един автомобил които има два панела за боядисване но тъй като във времето се появи и ръжда по тях 2 доверени сервиза не искат да ги правят понеже има повече работа по тях отколкото ще им платят

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Заслужава ли си Автокаско/Застраховка Кражба?

Мнение от TNT » 20 Май 2021, 16:31

Преди време бях пуснал и тема по въпроса: viewtopic.php?f=4&t=434840 Анкетата ясно показва колко плащат.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: peshehodetz

Последни теми
Facebook