България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
142
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
36%
 
Общо гласове : 307
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 28 Юли 2021, 20:17

Bogat-Beden написа:Звъните ли на 112 за селендурщини?
Днес на Хемус един с е46 (вероятно римлянин..) правеше тетрис, аварийна лента, средна, лява :kuku:
Викам си дали да не дигна тела и като немска баба да го наковладя, ама ми е писнало от овчедушието на останалите и съм сериозно демотивиран честно казано..


Един път за един хондаджия (сивик купе) преди години... рядко скандален глупак... беше 100% пиян и луд!!! Изпревари в два завоя с 0 видимост... (скала) :shock: :shock: :shock: и двата пъти се насрах... първия път до мен... втория колите напред в колоната...
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Юли 2021, 20:27

Реагираха ли?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 28 Юли 2021, 20:36

Bogat-Beden написа:Звъните ли на 112 за селендурщини?
Днес на Хемус един с е46 (вероятно римлянин..) правеше тетрис, аварийна лента, средна, лява :kuku:
Викам си дали да не дигна тела и като немска баба да го наковладя, ама ми е писнало от овчедушието на останалите и съм сериозно демотивиран честно казано..


Реагират, да.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Юли 2021, 20:46

Ок, мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 28 Юли 2021, 22:32

drifty написа: Колегата с 65цата може и да му е гот да намаля през 500 метра за да изчака момент да изпревари, мен лично ме натоварва постоянната смяна на скорост, затова предпочитам да мина в една от двете групи и да си поддържам скорост. Още повече, като се прибирам и след магистралата има нормален път, на самата магистрала подминавам по-голямата част от трафика и после си карам с 90-100 и не настигам почти никого, Пък не ми се е налагало нито да светкам, нито да се лепя на някой и да го притискам, нито да свиря с клаксон по магистралата.


Как точно ви натоварва промяната на скороста?И намаляването от 160 не ви ли натоварва повече от това от 120, и по тая логика аз ако изпреварвам със 140 трбява ли да чакам тези със 160? Колегата преди мен го каза, ако разчиташ правилно трафика рядко се налага да намаляваш. Редовно си карам 120 на темпомат и със сигурност не намалявам през 500 м.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 28 Юли 2021, 22:35

steeN написа:
Bogat-Beden написа:Звъните ли на 112 за селендурщини?
Днес на Хемус един с е46 (вероятно римлянин..) правеше тетрис, аварийна лента, средна, лява :kuku:
Викам си дали да не дигна тела и като немска баба да го наковладя, ама ми е писнало от овчедушието на останалите и съм сериозно демотивиран честно казано..


Реагират, да.


Не знам дали реагират, ама задават тъпи въпроси, звънях когато караха срещу мен на магистралата в лява лента, чак номера дали съм запомнил ми търсиха...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ceco_kd » 29 Юли 2021, 7:11

Bogat-Beden написа:Звъните ли на 112 за селендурщини?
Днес на Хемус един с е46 (вероятно римлянин..) правеше тетрис, аварийна лента, средна, лява :kuku:
Викам си дали да не дигна тела и като немска баба да го наковладя, ама ми е писнало от овчедушието на останалите и съм сериозно демотивиран честно казано..
Веднъж подадох сигнал за румънец правещ изпреварвания с висока скорост на 3 лентов път с две ленти в посока(но не тази, в която се движехме ние). Става въпрос за пътя Разград-Русе. Традиционно използващ се от нашите съседи, особено лятото. Попитаха ме какво искам да направят. Казах им, че могат най-малкото на границата да го задържат, да му напраскат акт за агресивно и опасно шофиране и когато дойде времето да ме привикат да дам показания. "Добре г-не ще предадем информацията на гранична полиция и те каквото преценят." Познайте някой дали ме потърси?....Еми вече съм наясно, че никой не му дреме, че румънските джигите могат да бъдат кротнати и всички през летния сезон да пътуваме по-безопасно.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2021, 7:20

Хах, звънял съм по друг повод на куки и чух същия въпрос "какво искате да направим?" :kuku:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2021, 8:16

Само веднъж звънях на 112 и предвид "бързата и адекватна реакция" едва ли някога ще повторя. Някакви цигани бяха решили да се запасяват с дърва за зимата покрай пътя, конят с каруцата беше зарязан да си пасе и сновеше между двата банкета докато реши къде точно тревата е най-свежа и вкусна. Тъкмо се разминах някак с каруцата, мангалите събориха едно дърво точно на шосето, на около 20 метра пред мен. Добре, че бях намалил заради коня, та успях да спра... Тогава се обадих на 112, обясних накратко ситуацията и си продължих.

Пристигнах у дома, прибрах колата в гаража и бях седнал вече с бирата пред телевизора (с чувство за изпълнен граждански дълг), когато ми се обади някакъв от местното горско стопанство, в явно нетрезво състояние. Половин час ме разпитва за глупости, няколко пъти ми се наложи да повторя същата информация, която вече бях дал на 112. Накрая оня някак стигна до дълбокото прозрение, че става въпрос за "незаконна сеч", а фактът, че ония щяха да ме смачкат с дънера в колата изобщо не го заинтересува. Каза, че вече е късно, но утре (?!?) евентуално ще пратят някой да иде на място и да провери... Не знам защо, но поне 5 пъти ме пита дали дървосекачите са цигани или не са? Писна ми да повтарям едно и също и накрая му казах, че според мен са били викинги. Ама как така викинги?!? Викам - не знам, не успях да ги огледам добре, но според мен бяха викинги. Високи, руси, със сини очи, с брадви и шлемове с рога - какви да бъдат?

Оня беше толкова пиян, че изобщо не оцени чувството ми за хумор... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2021, 9:18

Сигурно не само пиян но и със доста орязан софтуер фабрично :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 29 Юли 2021, 9:20

И аз веднъж съм звънял и реакцията им беше перфкетна.
Карам си по смолянския край, задминавам няколко автомобила и настигам е46-ца купе, изчаквам си чинно да видя право, докато междувременно човека незнайно защо даваше различни мигачи , намаляше и ускоряваше без никаква логика, всички други коли се стреснаха и спазваха доста дистанция, идва правото давам мигач, навлизам в лява лента при което той се опита да ме избута в мантинелата, е тогава не издържах и като типичен :censored: свалих прозореца ( и неговия беше свален) и го благославях с молби да спре да се разберем, той не го направи разбира се , бях с други хора в колата и нямаше как да правя повече глупости та стиснах зъби звъннах на 112 , те след няма и 2 км го отбиха , спрях зад него и отидох да го питам какъв му е проблема и защо иска да се ударим, тоя мига неадекватен и чак се чуди защо му крещя.......... :banghead:

Отдавам това на 2 причини като 2-рата е по вероятна.
1-во нашите полицаи за известни в цяла България... ще кажа само че шефа на полицията взе книжката на баща си и го прати на съд, а живеят заедно и не е като да не се разбират......., спряха някакъв министър и го обискираха (явно имаха акция де) , той 10 минути им обяснява кой е , но на нашите не им пукашее особено(или не повярваха не знам) , да после полицая понесе някакви наказания но .... та при нас казват че ако ще и папата да си няма да ти се размине :mhihi:

2-ро трябва да знаете какво да кажете, разбрал съм че като чуят няколко вълшебни думички и ще го спрат/намерят на всяка цена.
"Добър вечер, шофирам след автомобил сиво бмв с регистрационен номе ххххх на улица ххххх или след град/с хххххх, като водача на другия автомобил изглежда видимо пиян или дрогиран спира напълно на пътя, засича, свири беез причина и изхвърли някакво малко пакетче през прозореца.
АКо и това не помогне казвате, държеше нещо през прозореца, приличаше ми на огнестрелно оръжие, ((това в тъмного, та после да може да кажете че може и бутилка с вода да е било, вие сте карали така ви се е сторило) , та и 2 -та случая веднага изникват от някъде и спират въпросния и се почват едни тестове, едни проверки....... тоя с е46-цата го държаха над час, аз след 30-40 минути си тръгнах и ги оставих.

Даже и снимка намерих от тогава, че исках да му имам номера :D
227233172_877962619474461_1492199659610932649_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2021, 9:27

Бате хубаво, ама аз ако съм примерен, няма да лъжа, още повече, че тия разговори се записват и можеш голям автогол да си вкараш..
Иначе евала за вашите полицаи, тука към мойто село съм чувал, че КАТ-аджии не вземат подкупи от страх за службата. Но да нямаш нужда да звъниш..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 29 Юли 2021, 13:51

Румънката с шкодата дет затри себе си и сина си правила обратен те тука те... от дясна лента :kuku: :kuku: :kuku: :wave:

https://www.rusemedia.com/%D0%B3%D1%80% ... %BA%D0%B0/

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Сондьора » 29 Юли 2021, 14:18

Аз съм звънял за стадо крави в мъгла на Хемус, около Чурек... разхождаха се по платното напреко. След около 5 мин в насрещното две патрулки вече идваха с бурканите.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юли 2021, 14:26

За животинките си струва, аз също бих
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook