България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
142
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
36%
 
Общо гласове : 307
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 28 Юли 2021, 11:32

Ако джипа идва с 200++, може и да не го виждаш. Ама тука говорим, как със 160 по километраж си със 150 реално и не те снимат никакви камери, ти ми обясняваш как със 110 не виждаш в огледалото, щото за 2 сек идвал :kuku: :kuku: :kuku: Това са 40км/ч разлика, не 120 :kuku: За "2 сек" се минават 20-30 метра, а не е "точка в далечината". Аз като не мога да изпреваря, си чакам, ако ще да караме с 15км/ч. Не знам защо си решил, че като караш със 80 "образно" или със 100 "реално" трябва всички да бият спирачки, за да може ти да изпреварваш :dunno: Няма лошо да ти е слаба колата или да караш бавно, ама не и с очаквания, че всички трябва да се съобразяват с теб, да ти правят път и да бият спирачки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 28 Юли 2021, 11:35

///M Power написа:
ivanski_2 написа:Я пак ? :mhihi:
Би ли рязяснил някои неща, колко редовно караш, аз карам около 40 -50 000 на година, и не мисля че е толкова редовно та да чуем теб, че се изказваш така категорично, може би караш камион или ? :mhihi:

Според мен също 160 км е скоростта с коята има най-малко ситуации, да се обоснова, при 160 освен някой много бързащ рядко има друга причина да се прибереш(освен ако не е свободно в дясно, прибирам се ако ще и за 5 секунди да има свободно място), което е супер за каране.

Хайде сега си представи следната ситуация нисан микра, опел корса, голф 4 или подобен автомобил до 120-140 коня, дясна лента си 120, настига тир, бавна кола и тнт в ляво обаче изпреварват и ти намаляш до 70-80........ колко често се случва това за 120км да речем, колко предпоставки за кофти ситуации има, колко бързо тези коли могат да ускороят за да изперварят защото не всички (освен в форума) карат 300++++++ коне понякога карам и алфата на жената 147-ца към 150 магарета, лека количка, човек 80-140 изобщо не се случва бързо (а колата е вперфкетно техническо състояние)....
Та айде пак да обясни как така по перфкетната ни магистрала с 120 в лява лента ти е супер, че някак си не мога да се сетя сам :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Пак, като за теб, не карам камион, и да карам 50к + км из цялата страна (не случай но съм си взел параход). И ситуацията ти е с елеметарно решение, ама то понеже всички са състезатели не могат да чакат. Карам със 120 в дясна лента (в лява само изпреварвам), настигам камион с 80-90, не мога да изправаря (дори да съм с кола 300+) карам зад него 1-2 ако трябва и 10 км. и когато се освободи лявата лента и видя че мога да ускоря, без да засека великите каращи със 160 (без значение с каква кола съм) изпреварвам камиона. И да така съм супер ситуации почти нямам, ама се иска малко търпение...


Еми супер, завидно спокойствие, повечето нормални хора като им се случи 5-10 пъти и им писва.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Юли 2021, 11:35

От девет кладенеца вода носите, за да се самозалъгвате, как високата скорост е по-добре от ниската :lol: :clap:
Коли половината пред разпад, танзанийски пътища, шебеци шофьори - решението е да даваме газ :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 28 Юли 2021, 11:40

Просто разликата в скоростта е опасното, а когато караш с макса на ограниченията, тогава е най-малка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от M17cH » 28 Юли 2021, 11:52

После да не ревете че вие сте виновни когато блъснете участник отзад :yes:

едит; А по темата, именно липсата на търпение е един от големите фактори за смърността...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 28 Юли 2021, 11:55

M17cH написа:
едит; А по темата, именно липсата на търпение е един от големите фактори за смърността...

Да де, някои хора предпочитат да засичат другите участници в движението, вместо да изчакат или да карат още една минута по-бавно :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 28 Юли 2021, 12:00

M17cH написа:После да не ревете че вие сте виновни когато блъснете участник отзад :yes:

едит; А по темата, именно липсата на търпение е един от големите фактори за смърността...


Провокираш, а после мрънкаш, че не са те изтърпяли. Замисли се.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 28 Юли 2021, 12:00

Проблема на българския примат е че го прави умишлено това засичане . В цяла европа стандартно някой може да те засече щото не те вижда но тука се засича умишлено и не малко хора в тоя в форум са споделяли че така правят .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от M17cH » 28 Юли 2021, 12:01

TNT написа:
M17cH написа:
едит; А по темата, именно липсата на търпение е един от големите фактори за смърността...

Да де, някои хора предпочитат да засичат другите участници в движението, вместо да изчакат или да карат още една минута по-бавно :dunno:


Е честно ли, добре като съм зад ТИР който кара със 100, щото да не засека богопомазаните каращи със 160, как да доускоря до 160 в краткия прозорец който имам? да намаля до 60 да карам известно време търпеливо, докато получа няква дистанция която мога да ускоря до заветната скорост в която камерите не снимат :lol:
Усилено се опитваш да не ме разбереш, а съм убеден че подобна случка ти се е случвала и на теб, както и на всеки от нас... не говоря за засичане, но с 40 относителна скорост си се приближаваш по-бързо от колкото бих помислил да те изчакам или да изляза. :yes:
Последна промяна M17cH на 28 Юли 2021, 12:04, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 28 Юли 2021, 12:03

M17cH написа:но с 40 относителна скорост си се приближаваш по-бързо от колкото бих помислил да те изчакам или да изляза. :yes:


именно...

за това си караш в лява лента постоянно и няма проблеми :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 28 Юли 2021, 12:06

Не трябва да кара в лявата, а на зиг-заг, целейки се да се пада пред всички бързащи. Истинския проблем са мантинелите, щото пречат да минеш в настещното и да им покажеш и на тях!!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 28 Юли 2021, 12:17

M17cH написа:Усилено се опитваш да не ме разбереш

Еми не мога. Първо изпреварваше с 80, после със 100. Сега настигаш ТИР-а, който кара със 100км/ч (ама със 80 или със 100 го настигаш ? ). А после ТИР-а като кара със 100, ти се налага да намаляш на 60 :lol: :lol: :lol:

vicho написа:
за това си караш в лява лента постоянно и няма проблеми :mhihi:


147км/ч по ГПС :bchug: :bchug: :bchug: Да можеш да спреш, като те засичат нетърпеливи и да няма бързоидващи в огледалото :bchug: И да няма снимки :yes:

Jordana написа:Проблема на българския примат е че го прави умишлено това засичане . В цяла европа стандартно някой може да те засече щото не те вижда но тука се засича умишлено и не малко хора в тоя в форум са споделяли че така правят .

Един приятел поне 6 години кара Фиат Пунто 1.1 на газ . Постоянно засичаше, постоянно му обяснявах, че не може да кара и ще го набият някъде. Заслужено. Неговата теория си беше, че колата като му е бавна, другите трябва да го чакат да се включи в движение/да изпревари и т.н. Да не говорим, че съм бил свидетел на страшно малоумни маневри, само и само да не се намали. Че после не може да ускорим :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от A9A » 28 Юли 2021, 12:23

Чета, чета и "почвам да бегам бате".

Тръгвам от Хамбург за София. До Будапеща е рай, до Белград е добре, до Калотина бива, след нея е АД!
Как за 1000 км в Германия никой не ми светна и то на пътища без ограничения на скоростта , а тук при ограничение 140км/ч и толкова по километраж хващам тен на врата?
Комплексирани, глупави и много,много бедни, това са българите!
И аз правя глупости (няма и веднъж на месец) и после се срамувам от себе си, но и моите нерви не издържат с толкова "можещи" и искащи да покажат уменията си глупаци...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Borymeckata » 28 Юли 2021, 12:41

Следя темата, ама като видя да говорите за трицифрени скорости, рЕзко губя интерес. Сузи е 80 коня и с аеродинамика на хладилник, от по-новите, дето не се размразяват. Силата му е по черните пътища, по брега на Дунава и да катери баири. На шосето си поддържам 70, рядко вдигам до 80. Вернъж карах по магистрала и вдигнах 110, даже си мислех, че и 120 ще направи. Просто колата не те предразполага по никакъв начин да я натискаш - друса и подскача на всяка неравност, слаб двигател, чувства се нестабилна, вятърът я носи по пътя, шумна е, удря те с разхода и изобщо... За една година откак я регистрирах, дали имам и 10 изпреварвания на други МПС-та - предимно трактори и друга тежка техника, май имаше и един камион.

Като цяло, такава кола те учи на смирение... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Tenata » 28 Юли 2021, 12:45

То ако не изправриш от Сф до Бургас 300 коли и не засечеш1 10-15, за какво пътуваш.

Както колега по-горе е написал в БГ се кара с скорост която ти е кеф.
На път с 90км разрешена скорост, едни карат с 50, други 90, трети с 110. Така се получават ситуация от нищото.
Навсякъде извън БГ, се кара на макс. ограничението, пунто, фиеста, корса, саксо и тн. набучена е на 130 и си кара.
Да не говорим за този скрит лост на всички коли (мигача), няма баце.
Душевна чикия ми става като видя някой да си пусне левия мигач да изчака 1-2 секунди и да направи маневрата, с кеф си намалям ако ще е и 160 да карам.
Важното е, че човека следи трафика и наблюдава, а не "сам" както повечето карачи.
Последна промяна Tenata на 28 Юли 2021, 13:52, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook