Има ли духове или аз се побърквам ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Feanor » 12 Апр 2011, 22:28

Не бих го класифицирал като мисъл, защото не е. Точно както не всяка произволна комбинация от цветове е картина. Понятието "мисъл" се асоциира с малко по-сложни неща. Като способността за абстрации и самосъзнанието, да речем.
Колкото до паметта - логично е за съхранението на информация се използва някаква енергия. Познай от къде се взима! За АТФ прочете ли? Нека позная, не си... :) Та съответно - тази енергия не нарушава закона за запазване, просто защото си остава на мястото. Точно както записаната информация си седи на един диск, нищо, че той не е жив и няма душа. :)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ///peter » 12 Апр 2011, 23:26

Feanor написа:Не бих го класифицирал като мисъл, защото не е. Точно както не всяка произволна комбинация от цветове е картина. Понятието "мисъл" се асоциира с малко по-сложни неща. Като способността за абстрации и самосъзнанието, да речем.
Колкото до паметта - логично е за съхранението на информация се използва някаква енергия. Познай от къде се взима! За АТФ прочете ли? Нека позная, не си... :) Та съответно - тази енергия не нарушава закона за запазване, просто защото си остава на мястото. Точно както записаната информация си седи на един диск, нищо, че той не е жив и няма душа. :)


Какви картини бе момко, ти нещо май почна да изсмукваш от пръстите си големи тъпотии?
Попитах те нещо просто, според теб разграничаването на ситуацията в дадена среда за животинския индивид х и определяща я като опасна, в следствие на което организма синтезира адреналин не е мисъл а рефлекс така ли? Ти си болен, точно толкова колкото конспираторите...

А относно АТФ и мисълта си на път да вземеш нобелова награда, дори и съвременните ограничени умове нямат идея какво е точно тя, но нашия знае :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Feanor » 13 Апр 2011, 9:03

"Момко", въпросът ти е неправилен. Защо си мислиш, че двете крайности са единствените възможни отговори? Защо не приемеш, че инстинктът е нещо по-сложно от рефлекса, но толкова сложно, колкото мисълта? Не за друго, просто това е истината. Очевидно не можеш да скочиш от една примитивна система към една много сложна, точно както бозайниците не са се появили направо от едноклетъчните, а са били необходими много време и много междинни стъпки в еволюцията. Това, между другото, се нарича "сравнение" или "метафора" и се използва за да илюстрира принцип или идея, която се е оказала твърде сложна за възприемане. Ако погледнеш назад, ще установиш, че онова споменаването на картините е използване на същия похват. Леко ме притеснява обаче, че се налага да обяснявам обясненията. Защо не попрочетеш това-онова, не се пообразоваш, пък после ела да спорим по тези теми? Ако си още на същото мнение де. В което се съмнявам дълбоко. ;)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от zazomazo » 13 Апр 2011, 9:29

Feanor написа:...
Защо не попрочетеш това-онова, не се пообразоваш, пък после ела да спорим по тези теми? ...


като например да завърши техническия ли? :ok:

що си мислиш, че всички трябва да гледат от твоята камбанария?
ако някой е учил и се е образовал в богословския факултет ще има съвсем друго обяснение по въпроса /примерно/
и за него това ще е правилното обяснение :winky:

що си мислиш, че всички трябва да разсъждават за необяснимите неща от позицията на инДжинери?
и що си мислиш, че това е ЕДИНСТВЕНИЯ ПРАВИЛЕН път?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от ///peter » 13 Апр 2011, 9:42

Feanor написа:"Момко", въпросът ти е неправилен. Защо си мислиш, че двете крайности са единствените възможни отговори? Защо не приемеш, че инстинктът е нещо по-сложно от рефлекса, но толкова сложно, колкото мисълта? Не за друго, просто това е истината. Очевидно не можеш да скочиш от една примитивна система към една много сложна, точно както бозайниците не са се появили направо от едноклетъчните, а са били необходими много време и много междинни стъпки в еволюцията. Това, между другото, се нарича "сравнение" или "метафора" и се използва за да илюстрира принцип или идея, която се е оказала твърде сложна за възприемане. Ако погледнеш назад, ще установиш, че онова споменаването на картините е използване на същия похват. Леко ме притеснява обаче, че се налага да обяснявам обясненията. Защо не попрочетеш това-онова, не се пообразоваш, пък после ела да спорим по тези теми? Ако си още на същото мнение де. В което се съмнявам дълбоко. ;)


Ах колко си учен... Знаеш ли какъв ти е проблема? Ти не влагаш никаква логика в това за което говориш, ти просто си прочел нещо. Това е и проблема на бг учените де, фактология от прочетените книги, но нула практика и логика. Защо, защото зубрите ;)

Преходен процес между какво и кат отакъв на какво се определя и защо?
Това че е мислене на много примитивно ниво, се свързва с една друга твоя теория, за еволюцията. Но лошото е че не можеш да я вържеш самичък, именно заради факта че само четеш, без да имаш силата да си обясниш. ;)

И не е необходимо да ми обясняваш защо си съпоставил анализирането на заобикалящите ситуации в животинските организми с... произволно избрани цветове... защото не можеш да кажеш нищо конкретно. Но аз пак питам, къде според теб се "съхранява" паметта и как се борави с нея след като не е енергия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Feanor » 13 Апр 2011, 10:12

zazomazo написа:като например да завърши техническия ли? :ok:

що си мислиш, че всички трябва да гледат от твоята камбанария?
ако някой е учил и се е образовал в богословския факултет ще има съвсем друго обяснение по въпроса /примерно/
и за него това ще е правилното обяснение :winky:

що си мислиш, че всички трябва да разсъждават за необяснимите неща от позицията на инДжинери?
и що си мислиш, че това е ЕДИНСТВЕНИЯ ПРАВИЛЕН път?

Мда, богословието не го признавам за образование, факт. Което е следствие от това, че смятам научния подход за единственият правилен път за изучаване на света около нас. Защо смятам така съм писал по-рано в темата, не ме карай да се повтарям. Накратко обаче - субективната истина на този или онзи малко ме интересува. Особено когато е в противоречие с обективните факти.

///peter написа:Ах колко си учен... Знаеш ли какъв ти е проблема? Ти не влагаш никаква логика в това за което говориш, ти просто си прочел нещо. Това е и проблема на бг учените де, фактология от прочетените книги, но нула практика и логика. Защо, защото зубрите ;)

Не бъркай ситуацията с боя. :mhihi: Казах ти, липсват ти познания, затова не виждаш логиката. Ето пример:

///peter написа:Преходен процес между какво и кат отакъв на какво се определя и защо?
Това че е мислене на много примитивно ниво, се свързва с една друга твоя теория, за еволюцията. Но лошото е че не можеш да я вържеш самичък, именно заради факта че само четеш, без да имаш силата да си обясниш. ;)

Поласкан съм от високото ти мнение за мен, но еволюцията не е моя теория. :mhihi: Не знам защо реши, че не мога да свържа двете? Просто връзката е твърде очевидна и съм сметнал, че няма смисъл да я обяснявам в подробности. Но щом държиш - моля:
Еволюцията по същество процес в който видовете се променят по начини, които благоприятства оцеляването им. Тези начини са най-различни и се запазват стига да работят. Примери за примитивни видове, които са се запазили са акулите и крокодилите да речем. Примери за примитивни концепции, които са се запазили - едноклетъчните микроорганизми, които не са изчезнали, безгръбначните, които продължават да си живеят, инстинктите, които продължават да работят. Нали разбираш, концепцията е добра и върши работа на видовете, които я използват. Дори ние я имаме, точно същата, въпреки че разполагаме и с доста по-сложния механизъм на мисленето. Причината е, че инстинктите са по-бързи, което е от значение когато трябва да си спасяваш кожата. А са по-бързи защото са по-примитивни. Надявам се, че съм го написал достатъчно ясно.

///peter написа:Но аз пак питам, къде според теб се "съхранява" паметта и как се борави с нея след като не е енергия.

Няма абсолютно никакво значение къде и как точно се съхранява паметта. Паметта е съхранената информация, а не механизмът за съхранението и. Да, в този механизъм има енергия, естествено, нищо не става без енергия. Само че информацията не е енергия. Впрочем какво те притеснява в тази енергия? Пък и в паметта изобщо? Няма нарушение на физични закони, само множество погрешни схващания.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от flame » 13 Апр 2011, 12:16

Аве, от мноо дърлене помежду си изпуснАхте духовете! :mhihi: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Elesar74 » 13 Апр 2011, 21:20

Според мен, няма много смисъл да спорите. Стана дума за доказателства, а темата е за духове. В Библията пише, че духовните неща се изпитват (доказват) духовно. Духовните проявления, имат своето духовно обяснение. Обаче се съмнявам тук да има много хора, които да отсъдят по това направление, още повече, когато духовните неща се отричат на общо основание. Има много проявления, които нямат адекватно материално обяснение, затова пък имат такова духовно. Както казах, който има мъдрост да отсъди. Мога да напиша дъъълъг пост на тази тема, но не искам да отегчавам аудиторията.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от iamatuning » 13 Апр 2011, 21:37

flame написа:Аве, от мноо дърлене помежду си изпуснАхте духовете! :mhihi: :lol:

+1 :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от DanielzZz » 13 Апр 2011, 21:50

iamatuning написа:
flame написа:Аве, от мноо дърлене помежду си изпуснАхте духовете! :mhihi: :lol:

+1 :yes:

+∞

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Elesar74 » 13 Апр 2011, 22:21

Последните двама. Не разбрахте ли, че в "Извън темата" не се трупат мнения?
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от DanielzZz » 13 Апр 2011, 22:23

До колкото си спомням темата беше за истории,не за спорове. :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от Elesar74 » 13 Апр 2011, 22:49

Доколкото виждам, никъде не е уточнено, че темата е само за истории. Даже бих казал, темата търси отговор на поставен въпрос. Или не четем една и съща тема? По така поставения въпрос възникна дискусия, резонно и спор, но това е нормално. Слагането на разни емотикони нищо не значи. Ако имате да кажете нещо, кажете.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от b0bituy » 14 Апр 2011, 23:23

Като по малък (сега съм на 17) гледах едно предаване за духове по Дискавъри-то и бях много наплашен. Като бях в мойта стая и от кухнята се чуваха някакви звуци сякаш някой мести столовете. Естествено, че аз си ги въобразявах тези раути но от тогава немога да заспа когато не е включен телевизора и когато е супер тихо и просто почвам да се побърквам. Не съм имал случки с духове но вярвам в тях. Когато бях 13-14 годишен много обичах да влизам в изоставени постройки (естествено не сам :mhihi: ) и понякога много здраво сме си набивали филмите из мазетата на постройките или когато мина забързан покрай някое огледало и помисля, че някой бяга отстрани до къщата :mhihi:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Има ли духове или аз се побърквам ?

Мнение от DanielzZz » 15 Апр 2011, 8:35

Някъде бях прочел,че ниските честоти(инфразвук) също събуждат такъв страх в човека.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook