Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 06 Окт 2023, 20:50

Jordana написа:
Е.Димитров написа::OT:
Не взимайте пари на заем от Маверика :mhihi:

...ще умрете преди да си върнете борча ! :mhihi:


... и ще се пропиете :idea:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Окт 2023, 21:41

Или просто връщайте, който е върнал, всичките са ок. :mhihi:

Айде малко по темата де. Одеве слушах някакъв експерт да се изказва относно емиграцията. Вече освен икономическите фактори, на дневен ред излизало това, че хората търсели нормална среда да живеят относно закони. Да било в безопасност децата им в училищата, да няма изцепки по улиците и т.н.
Така като се замисля май това ще става основно за напред като изключим тези живеещи тук в крайна бедност защото, който искаше да се изнесе по икономически причини, отдавна го направи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 07 Окт 2023, 3:13

Top Gun Maverick написа:Вече освен икономическите фактори, на дневен ред излизало това, че хората търсели нормална среда да живеят относно закони.


Е то това винаги е било приоритет... то без нормална законова среда няма как и доходите да са ОК.

:OT: а за длъжниците, ти пък как ги следиш зорко, че и здравно досие им пазиш :D
Моите пък все изчезват безследно :dunno: , единият даже се покри с изчезналия малайзийски самолет...
enigma
ያለ እኩል

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 07 Окт 2023, 9:15

Top Gun Maverick написа:Вече освен икономическите фактори, на дневен ред излизало това, че хората търсели нормална среда да живеят относно закони. Да било в безопасност децата им в училищата, да няма изцепки по улиците и т.н..


Не е вече! От доста време е така.
Писал съм го вероятно в темата и преди.

Кумовете ни заминаха с 2 близначета на по годинка за Далас, като оставиха 2 апартамента в София, коли да се продават и т.н. :bchug:
Това преди около 5 години. Имаха си достатъчно средства, добри професии и т.н. Самият факт, че се евакуираха с близнаци на 1 годинка е достатъчен!
За година и нещо си купиха къща в Далас.
Други няколко приятели, пак с много малки дечица и много добри професии - в Лондон, в Хамбург и т.н., някои от тях преди 10 години и повече!
Всички в момента са в къщи в прилични квартали, в които живеят нормални хора, чисто е и има осветление, тротоари, канализация и т.н. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това последното го написах, щото ми писна да гледам къщи в нивите, където някога щяло да има нещо си, ама друг път :idea:

Та всички от моето обкръжение, които заминаха, не го направиха само заради парите.
Да, парите там са повече, но всеки от тях търсеше нормална среда, нормално общество, спокойствие, законност и т.н.

И един не иска да се връща :idea: :idea: :idea:

-------

И да добавя още нещо! Не сме се отказали да емигрираме и не ни притеснява да го направим, когато аз съм примерно на 45, жената на много по-малко :ok: :mhihi: :mhihi:

И почнах да уча немски пак, на възраст чичка :ok: :mhihi:

Та не ми затваряйте темата, добре си е така :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 07 Окт 2023, 10:45

Т.е. ако изключим това, че причините вече са други, емиграцията си продължава... Дано някога 'тренда' се обърне!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от carmanf1 » 07 Окт 2023, 11:04

Аз нямам никакви намерения да емигрирам, но в тона на Зак по-горе, да споделя моя опит, щот съм 100% съгласен с него.

Живял съм в Америка, живял съм и в Канада.

Отдавна работя за международна компания и мноооооого пъти сме обсъждали с колегите ми от УК, Америка, Канада, стандарта ни на живот.

Казваме си кой колко получава. Те взимат много повече от мен, сиромаха бай Ганьо :lol:
В един отдел сме, на едно ниво сме, имаме еднакви/съвместни отговорности.

Като теглим чертата обаче, след данъци, застраховки и други, всички сме с горе-долу еднакъв стандарт на живот. Смисъл, че можем да си позволим идентични неща и НЕ можем да си позволим пак идентични неща.
(нашата компания му казва fair wages across the globe)

Огромната разлика обаче, между тях и мен, е че те живеят в прекрасни, чисти, уредени квартали, има законност и ред, докато у нас, всички знаем каква кочина е.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Окт 2023, 11:25

Някой в Бевърли Хилс живее ли? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 07 Окт 2023, 12:52

Ще живеят много хора. Само чакаме криптото да удари 500К и гледай :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 07 Окт 2023, 13:43

Top Gun Maverick написа:Някой в Бевърли Хилс живее ли? :mhihi:

За живот не знам , но сигурно има дето косят трева чистят басейни и разни подобни битовизми така че поне част от времето им се води там :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Окт 2023, 14:21

Аз имах предвид от колегите на Кармана бе, в тонання разговора го сложих кой къде живее. :mhihi:

Зак, защо не проучиш Сингапур? И преди бях чел, ама одеве в предаването куфарът на фокус по радио Фокус говореше някакъв живял там бая време. Глоба за пушене не където трябва 1000 долара, за хвърлена дъвка май беше 500, хиляда истории. :mhihi: За шофиране пиян и до ден днешен имало бой с тояга. :shock: :mhihi: Зоопаркът им като слушах описание е ненормална работа. Храната супер и не скъпа за техния стандарт, буквално кухня от всеки край на Азия, водата от чешмите била годна за пиене, лекарства можело да си купиш освен от аптеката и от хранителен магазин, за наркотици има смъртна присъда май :mhihi: и още един куп все хубави неща казаха. Не споменаха нещо, което знам, че имотите нямат пипане. :mhihi: Онзи от там където ми звъня преди години да ме зарибява да вкарвам в акции каза, че още не може да си помисли за негово жилище, но и това щяло да дойде един ден. Чистота, това, онова. 30 градуса средна годишна дневна температура, 25 нощна, заради местоположението на екватора вали може да се каже всеки ден, но за час ли каза тоя, така стабилно.

Канада, той коня ще удари най-малкото 500к, само стой и гледай през годините, няма да ти е смешно тогава. :mhihi:

Зак, много се впечатлих как са ги вкарали в правия път там. Още около или малко след ВСВ там е било център на пиратство, супер много престъпност и т.н.
Някакъв взел властта и с идването си вкарал всичко що е корумпирано в затвора, включително и много негови роднини с думите, че нямало как да ги остави пък да вкарва други. :shock: И така станало пример за ред и законност до днес днешен. Даже разправяше за някакви брошурки, които раздавали с надписи файн ли чух като глоба един вид и било написано много неща за които могат да те глобят и колко струва. Дори за една кутия цигари без бандерол си глобен. Забранено е да пушиш в асансьори, в обществени сгради и още на куп места.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 07 Окт 2023, 16:07

Бял гайдзин трудно се адаптира в азиатските общества , особено в такова като на Сингапур или Тайван . Не случайно няма много които издържат там . Писал съм нещо за тия , диктатора им почина на 2015г ...
viewtopic.php?f=4&t=446153&p=4666091&hilit=%D0%9B%D0%B8+%D0%9A%D1%83%D0%B0%D0%BD+%D0%AE#p4666091
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0 ... %BD_%D0%AE
Имаше там някакъв бизмесмен дето го хванали да краде от държавни поръчки , и се самоубива ритуално щото не можал да понесе срамът от постъпката си ...Това са непонятни и чужди за белия човек общества , не ги мислете толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 07 Окт 2023, 16:39

Top Gun Maverick написа:Някой в Бевърли Хилс живее ли? :mhihi:
Колегата с Спънки е някъде там наоколо, поне по снимките които е показвал в съседните теми.


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 07 Окт 2023, 21:05

В Бевърли Хилс богати ли живеят? Щото сега погледнах- медианата на доход на семейство там е $106к…
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 07 Окт 2023, 23:08

alx написа:В Бевърли Хилс богати ли живеят? Щото сега погледнах- медианата на доход на семейство там е $106к…


Хаха, що се правиш на ударен? Богати живеят, особено в зип кода дето всички свързват с идеята за Бевърли Хилс. Индивидуалния доход е 6 пъти по-голям от твоя зип, при 2/3 от населението :wave: Къщите са 4 пъти по-скъпи, средно. Та ако ти живееш в ок квартал… сметай :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 08 Окт 2023, 0:23

Spunky написа:
alx написа:В Бевърли Хилс богати ли живеят? Щото сега погледнах- медианата на доход на семейство там е $106к…


Хаха, що се правиш на ударен? Богати живеят, особено в зип кода дето всички свързват с идеята за Бевърли Хилс. Индивидуалния доход е 6 пъти по-голям от твоя зип, при 2/3 от населението :wave: Къщите са 4 пъти по-скъпи, средно. Та ако ти живееш в ок квартал… сметай :mhihi:


Аман от новобранци ей…

Кой зип код имаш напредвид? 90210? Там медианата е 154к на семейство. Това много ли е? Питам да си свериме аршините. Аз знам, че има много богати там ама още един жокер- тях ги има навсякъде и навсякъде са изключение общо взето. Събрали са се на 2-3-5 улици ама останалото не е каквото си мислиш, че совите са. Единствения начин да се вдигне медианата е ако града е само 2-3-5 улици… ама Бевърли Хилс не е … и така …
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook