Акумулатор какъв ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от mambata_943 » 03 Ное 2017, 18:45

Моят е Варта 60 ампера.. тази зима ще му е 9-та, да, ДЕВЕТА :bowdown: :bowdown: купувах го за баща ми още като бях ученик в основното училище :mhihi: миналата зима, на няколко пъти се замисли дали да запали, мисля, че тази няма да я избута, но..няма как да не съм доволен :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от ildivvy » 03 Ное 2017, 19:49

@host -През зимата може да го "сложиш" на зарядното веднъж в месеца за по една нощ,примерно,докато за лятото може да го сложиш 2-3 пъти за целия сезон! Аз имам нещо като "репер" за напрежението на акумулатора! Когато "въртя" стартера,ако не присветне лампата на ABS-а,значи напрежението му,по време на въртене,не пада под определен волтаж (не помня колко беше) и всичко е наред!

П.П. Под "лято" имам предвид от Март до Ноември :D !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Хрuсто » 03 Ное 2017, 23:06

Опита ми ме научи да не гледам кой каква марка е, а кой с колко гаранция е... Монбат ме е карал 11 години, бош ми е умирал в гаранция. Та вече като си търся нещо влизам в магазина и искам нещото с най-дълга гаранция, ако може да не е куча марка е бонус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Фидел Кастро » 04 Ное 2017, 0:28

Хрuсто написа:Опита ми ме научи да не гледам кой каква марка е, а кой с колко гаранция е...

На нищо не те е научил "опита" ти. :mhihi:
Нискобюджетната марка Starline е с максимално възможната в бранша 3 годишна гаранция, но е истинско чудо ако въобще изкарат 4 години. Често не изкарват даже гаранцията си и започват едни огромни мъки по рекламцията им.
Лапнишараните се подвеждат от факта, че се произвеждат в завод на Варта. Да, ама не са Варта!! :no: :banghead:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Фидел Кастро » 04 Ное 2017, 0:45

Bogat-Beden написа:От мен глас за https://maxcar.bg/akumulatori/akumulato ... 3ah-610a-r
Мисля, че им е 40 месеца гаранцията

Прочете ли им условията в гаранционната карта??
https://maxcar.bg/sharable/Grancionna_k ... latori.pdf
На какво основание си позволяват да дават 40 месечна "гаранция" ако въобще говорим за гаранция в истинския смисъл на думата? Кои са те и за какво се борят? На какво стъпало в търговската верига са? Това не са ли едни обикновени търгаши работещи с "малка горница"?
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от nikola59 » 04 Ное 2017, 1:51

Фидел Кастро написа: На какво основание си позволяват да дават 40 месечна "гаранция" ако въобще говорим за гаранция в истинския смисъл на думата? Кои са те и за какво се борят? На какво стъпало в търговската верига са? Това не са ли едни обикновени търгаши работещи с "малка горница"?

Специално от тях купих Varta AGM преди месец. Мен ме интересуваше годината на производство и страната където е произведен - дадоха ми нужното инфо и взех от тях. В интерес на истината незнам какво стъпало са в търговската верига но при тях намерих поне за мене най-ниската цена, за разлика от някои от "големите" където все още не са разбрали че се печели от оборот, а не от високи надценки. Вече всичко го правят така, че като изтече гаранционниият срок даден от производителя останалото е на късмет. Но всеки сам си избира от къде и какво :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Фидел Кастро » 04 Ное 2017, 8:48

Цените им наистина са ниски, но гаранционните условия (ако си прочел внимателно) са стряскащи. Тебе стопли ли те нещо, като разбра къде е произведен? По-добре да беше питал колко модерни са машините защото това производство от дълги години е силно автоматизирано и фактора "Държава на произход" няма никакво значение. Пазарджишкият акумулаторен завод още при социализма изпълняваше поръчки на БОШ, но контролът и качеството бяха съвсем различни от тези за родния пазар.
Не е вярно, че всичките са разчетени да издържат приблизително гаранцията си и малко отгоре. Има разлика и то огромна в оловната сплав от, която са направени клетките плюс още куп технологични подробности. ;)
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от don_gori » 05 Ное 2017, 16:56

Колеги не разбрах някой знае ли дали на акумулатора пише кога е произведен ? Става въпрос за Exide Premium ..

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Lenco » 05 Ное 2017, 19:04

don_gori написа:Колеги не разбрах някой знае ли дали на акумулатора пише кога е произведен ? Става въпрос за Exide Premium ..

В YouTube има руски клипове, в които обясняват какво означават означенията, като държава, дата и др.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от DLVasilev » 05 Ное 2017, 22:21

Баси инвестигейшъна за един акумулатор :mhihi: Тя зимата мина докато разбереш кога, къде, как, от кой, за кого и защо :mhihi:
отиваш пляскаш една нова варта, караш и няма да сбъркаш :yes:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Jordana » 06 Ное 2017, 7:46

DLVasilev написа:Баси инвестигейшъна за един акумулатор :mhihi: Тя зимата мина докато разбереш кога, къде, как, от кой, за кого и защо :mhihi:
отиваш пляскаш една нова варта, караш и няма да сбъркаш :yes:

Ама ще изкара ли 15-20 години ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от DLVasilev » 06 Ное 2017, 7:51

Jordana написа:
DLVasilev написа:Баси инвестигейшъна за един акумулатор :mhihi: Тя зимата мина докато разбереш кога, къде, как, от кой, за кого и защо :mhihi:
отиваш пляскаш една нова варта, караш и няма да сбъркаш :yes:

Ама ще изкара ли 15-20 години ? :dunno:

Зависи кога и според кое слънцестоене и фаза на луната е произведен :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от don_gori » 06 Ное 2017, 8:36

DLVasilev написа:Баси инвестигейшъна за един акумулатор :mhihi: Тя зимата мина докато разбереш кога, къде, как, от кой, за кого и защо :mhihi:
отиваш пляскаш една нова варта, караш и няма да сбъркаш :yes:

Що бе нали за това е тая тема :?: Ти като си купуваш нови гуми само грайфера ли гледаш ? Същата работа е и с акумулаторите, ако вземиш някой залежал 2 годишен на склад 100% ще е по-добре от този с прясно производство нали ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от Maxmadness » 06 Ное 2017, 16:09

Мойта Варта умря няколко дена след като изтече гаранцията (2 години) и повече не бих повторил с тая марка. :no: Сега съм с Banner,на 3 години е в момента и се държи много добре.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Акумулатор какъв ?

Мнение от DLVasilev » 06 Ное 2017, 17:37

Ми явно е на късмет не знам. Първата варта я купих 2007-ма година за мерцедеса и я смених миналата година т.е. умря на 9 години. На Е36-цата и взех същия през 2009-та и сегашните собственици така я карат. И на Е38-цата купих черна варта понеже чисто-новия прясно произведен още топъл не се пипа EAS в гаранция ми се разпра като диня в багажника.
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook