Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 27 Мар 2022, 18:00

nxn написа: интересно ми е днес колко червени флага ще видим...


Букитата дават 9/2, ако не излезе сейфти кар днес. Ако някой има някой излишен лев, може да рискува. :bchug:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2022, 19:32

Този Латифи всеки ден се удря, баси звяра. Не знам защо се държат такива пилоти
Пак ще откара 30 Мин сейф ти Кар сега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 27 Мар 2022, 19:43

alekangg написа:Този Латифи всеки ден се удря, баси звяра. Не знам защо се държат такива пилоти
Пак ще откара 30 Мин сейф ти Кар сега.


Виждаш кой е баща му и разбираш защо е там. Но като цяло тази писта е пълна тъпотия.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2022, 20:37

След виртуалноя сейфти кар, пъпкта се появи зад Льолер, а беше 1,5-2сек зад него. Пак разни се блъскат в последните обиколи и заради жълти знамена Льоклер нямаше дср в предпоследната обиколка.
Заради жълтите знамена накрая може и Сайнс да има наказание

Най големият губещ беше Перес иначе… изпусна победа. Късмета на пъпката ще свърши обаче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Мар 2022, 6:38

Интересно състезание беше, имаше драма :ok:
Много малко не достигна на Ферари за нова победа, дребни грешки в последните обиколки им костваха победата. Наистина е малко странно как Макс стопи тази преднина за половин обиколка буквално, предвид че уж те работят по-зле при загряването на гумите :dunno: . Жълтите знамена в първи завой също не помогнаха на Льоклер защото му изядоха една дрс зона. Като цяло силен уикенд за Ферари, дано продължават все така. Сайнц започва да напипва ритъма с колата.
Ред бул мисля, че жертваха Чеко за да дръпнат Макс напред и се оправдаха с кофти стечение на обстоятелствата :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Мар 2022, 8:23

Страхотно състезание се получи снощи :driving: Харесва ми как тръгва сезона - с изравнени Ферари и Редбул отпред, съответно Макс и Шарл в битка.
Малко не достигна на Ферари, а според мен имаха потенциала да спечелят гонката, просто им липсваше скорост на правите, но пък в 1ви сектор дърпаха доволно на Редбула. Отделно Шарл допусна подхлъзване на здницата и излезна бавно от последния завой когато Макс го изпревари. Хареса ми и битката на Алонсо с Окон :clap:
Имам чувство сега дали е така или не ще стане ясно през сезона, че Ферари имат още много неразкрит потенциал. Колата им е много уточнена, адски бърза е в бавните/средно бързите завои както и работи най-добре с гумите от всички отбори, съответно могат да играят доста с настройките и да извлекат много.
Хонда са направили доста мощен мотор, което се видя и миналия сезон но пък нетипично сега започнаха с проблеми :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Мар 2022, 8:33

Много добро каране на Леклерк и Макс накрая.

Да жертваш лидерстовото, за да запазиш лидерството е виж пилотаж и иска кураж. И той и Макс(както и Норис и други) играят симулации и това започва да си личи. Такива приоми се учат там.

По отношение на Виртуалната кола за сигурност - дори коментаторите не осъзнаха какво се случи, а се пулеха по средата на периода защо Макс е изостанал на 4сек. :mhihi:
Много добра тактика на Макс и в това отношение наигра Леклерк съответно точно там си спечели победата.

Предполагам чувате от време на време как им обясняват "keep your delta positive", което означава "не бъди по-бърз от зададеното време". Леклерк през целия период се държеше близо около делтата(да кажем съвсем малко положителен). Макс обаче през по-голяма част от периода караше по-бавно и за това изостана на 4 сек. в един момент. След което някой от отбора или самият той(ако е така браво на него) му казаха, че края на ВКС наближава. В този момент той има 3 секунди изоставане от да го наречем "глобалната делта", съответно ги използва за да се движи с високо темпо загрявайки гуми и спирачки. Целта освен това му беше ВКС да свърши някъде около двете дълги прави, така че той да е излязъл от завоя преди тях с пълно темпо при свършването на ВКС и отпадането на делтата да приближи Леклерк. Тази част от стратегията не му се получи - забавиха се с махането на ВКС съвсем малко и на него му се наложи да намали, но загретите гуми и спирачки бяха достатъчни, за да стопи разликата след това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Мар 2022, 10:28

Наистина гледаме едно пилотиране и състезания в съвсем различна светлина. Макс според мен е скритият фаворит (и двамата ги харесвам много) защото миналата година натрупа много ценен опит в битката за титлата.
Шарл според мен действа инстиктивно по-умно от двамата, докато Макс действа на момента и трябваше по трудния начин да разбере, че трябва да изпревари Шарл на старт-финалната вместо преди това.
Хубавото е че колите са изравнени горе долу и успяват да се следват много обиколки на минимална разлика без да уморят гумите и колата.
Според мен избора на гуми от Пирели трябва да е такъв, че да гарантира минимум 2 стопа, тогава надпреварите ще станат още по-интересни и завързани. Дано работят и в тази посока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 02 Апр 2022, 18:20

BMW_POWER написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Кой сега е номер 1? Браво на Ферари и Шарл!! Справиха се безупречно!! Честито на всички червени фенове! Форца Ферари!
Браво и на Ред Бул за двойната победа, ама ОТЗАД НАПРЕД. :lol: :lol: Много се радвам, че и Хамилтън е на подиума!


Ти пък откога се пребоядиса в червено :shock:

Аз от 2019-та съм за Ферари. Това, че ми е симпатичен Хамилтън не ме прави фен на Мерцедес за да се пребоядисвам. :mhihi: :mhihi: Но дори и да съм си сменил отбора не виждам къде е проблема? Вечно ли трябва да си за един отбор или пилот? :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 07 Апр 2022, 23:06

bmw maniqk ivo bmw написа:
BMW_POWER написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Кой сега е номер 1? Браво на Ферари и Шарл!! Справиха се безупречно!! Честито на всички червени фенове! Форца Ферари!
Браво и на Ред Бул за двойната победа, ама ОТЗАД НАПРЕД. :lol: :lol: Много се радвам, че и Хамилтън е на подиума!


Ти пък откога се пребоядиса в червено :shock:

Аз от 2019-та съм за Ферари. Това, че ми е симпатичен Хамилтън не ме прави фен на Мерцедес за да се пребоядисвам. :mhihi: :mhihi: Но дори и да съм си сменил отбора не виждам къде е проблема? Вечно ли трябва да си за един отбор или пилот? :mhihi:


Понесъл си се по течението :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Алонсо и Перес карат австралийските Суперкарс. Препоръчвам да гледате тези серии.


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 08 Апр 2022, 5:39

Има ли други луди да са станали да гледат :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 08 Апр 2022, 7:51

Аз си прецъках тренировката набързо докато си вършех работата в тоалетната :mhihi:
Тази година като гледам как започнаха да пукат тея мотори като пуканки, нищо странно да завършат сезона с по 7-8 сменени мотори. Единствено Ферари изглеждат надеждни, Редбул и Рено като че ли най-много дават фира, Мерцедеса ако вдигнат режимите и те ме съмнява че ще гърмят доста често.
Тук в Австралия очаквам Ферари да сложат половин секунда на Редбул в квалификацията, също и да видим малко повечко потенциал от Ферари на правите за да няма повторения като тези от Джеда :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2022, 10:18

Отново силен уикенд за Ферари :lalala:
Жалко, че Сайнц "прегоря" и допусна грешка, която мункостваше отпадането. Много му се събра: малшанс в квалификацията, слаб старт и потъна в колоната и започна да натиска прекалено рано.

Шарл беше безгрешен и заслужено спечели.
Изненадващо добро темпо от Мерцедес и се радвам за Макларън, че също намират темпо.
Отново малшанс за Макс, ако не победа щяха да вземат доста точки с позициите дето имаха.
Строл наистина трябва да си намери ново хоби...само пречи в колоната.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 10 Апр 2022, 14:46

Don_Diego написа:Изненадващо добро темпо от Мерцедес и се радвам за Макларън, че също намират темпо.


Добро темпо? Нямаха отговор на Ред Бул и Ферари, караха си за 5-6 място и с малко късмет са с по 2 напред.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 10 Апр 2022, 16:09

Бравооооо Шарооооооол! Великан!! Форца Ферари!! Толкова не съм се кефил от 2019-та когато победи на Монца. :lalala: :lalala:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, empar, nickstorm

Последни теми
Facebook