Ебре инвестиция!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Сондьора » 30 Окт 2020, 17:31

Това за Монтана ли или Козлодуй?
Последната квартира, 5 стаен беше 420лв на месец в Монтана.
800евро ако е Монтана ми се струва..бая бая надута цена за зелено.

Иначе...два пъти съм взимал на зелено...първия път не си спазиха срока с около 6м , втория всичко точно 2г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от E34 » 30 Окт 2020, 17:34

Такааа....Мечката се прави на луд малко :mrgreen: Гаранция е в Козлодуй. Цъкаме на наеми там и кво излиза, само един гараж за 70 лева! Демек всичко се дава, далавера е. За толкова пари и в София може да се вземе магазин ма за кво му е? Те в София затварят, докато в Козлодуй винаги ще е на далавера, малък град е все пак и едва ли е силно развит онлайн бизнеса.
Тва или за аптека е намислил да го дава или железария, по-вероятно второто. При всички положения първоначално обаче ще му взима наем, минимум 1000 лева и за 10 години и малко го е избил. Таман ще се е пенсионирал и ще си гледа дюкянчето, което вече се е развило ;) С една дума поздравления и най-вече за жена му, защото съм почти убеден, че тя е мотора на тази инвестиция! Браво и да почерпи! :ok: :bchug:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Моджо » 30 Окт 2020, 18:21

Това ще е фирмения магазин на майстора със сланината бре.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от barty » 30 Окт 2020, 18:55

Моджо написа:Това ще е фирмения магазин на майстора със сланината бре.


А дано :yes:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от 520i » 30 Окт 2020, 19:02

Някакъв акаунт, в 21 век "инвестира" 800 евро кв.м магазин в "широк център" на малък, провинциален град... Даже си и признава, че нищо не разбира... един познат на един приятел бил плащал еди колко си... Ама заслужавате си да се набутвате непрексънато.

Нищо лично, ама като не разбираш нищо, що се занимаваш? Все едно аз да дойда да работя при теб в АЕЦ-а? Какво очакваш да стане?
Като не разбираш, но имаш пари за инвестиране, отиваш в банката, даваш си парите в някой фонд (някой на Амунди примерно) и си береш по 7% на година и тва е.

Пълно е с ненормалници дето не разбират, ама кой кафета отваря, кой дюнерджийници... Те 95% от тея "бизнесио" умират през пшървите 2 години, ама съм сигурен че ти ще успееш ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от El_Loco » 30 Окт 2020, 19:15

айде за тая твоята инвестиция у фонду в банката да не говорим. последната такава от близък не разбиращ му трябваха 7-8 г. да излезе на 0, та какво ти говорят продавачите в клона не е много меродавно...

в бетон си е къде къде по добре. има си цена, има си потенциал. малко странно решение е търговски обект в момента, апартамент някак по бива. но с отрицателни лихви, такси и лъжи по добре празен магазин - актив...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от c04 » 30 Окт 2020, 19:32

520i написа:Някакъв акаунт, в 21 век "инвестира" 800 евро кв.м магазин в "широк център" на малък, провинциален град... Даже си и признава, че нищо не разбира... един познат на един приятел бил плащал еди колко си... Ама заслужавате си да се набутвате непрексънато.

Нищо лично, ама като не разбираш нищо, що се занимаваш? Все едно аз да дойда да работя при теб в АЕЦ-а? Какво очакваш да стане?
Като не разбираш, но имаш пари за инвестиране, отиваш в банката, даваш си парите в някой фонд (някой на Амунди примерно) и си береш по 7% на година и тва е.

Пълно е с ненормалници дето не разбират, ама кой кафета отваря, кой дюнерджийници... Те 95% от тея "бизнесио" умират през пшървите 2 години, ама съм сигурен че ти ще успееш ;)

Нещо сме кисели, а :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от 520i » 30 Окт 2020, 19:34

El_Loco написа:айде за тая твоята инвестиция у фонду в банката да не говорим. последната такава от близък не разбиращ му трябваха 7-8 г. да излезе на 0, та какво ти говорят продавачите в клона не е много меродавно...

в бетон си е къде къде по добре. има си цена, има си потенциал. малко странно решение е търговски обект в момента, апартамент някак по бива. но с отрицателни лихви, такси и лъжи по добре празен магазин - актив...


Страшен актив е магазин в "широк център" в провинциален град. От най-добрите ;) Ама си прав де, друго си е в бетон, "да можеш да го видиш, нали?" У фондУ на братчеда зетя от завода, не е доволен ;)
Не искам да споря с разни акаунти по интернет, има си официални данни и статистики. Сядаш, четеш и смяташ. Няма нужда да ми казват близки приятели на моя шурей, какво му е казала дадена лелка, в дадена банка: https://www.amundi.bg/retail/product/view/LU1883854199

Нямам нищо против колегата, просто не разбирам този начин на мислене, може и аз да греша. Ама барем да беше сметнал на две на три на гърба на вестника дали + ЕВ тази инвестиция или -ЕВ. Ама то пък той сигурно дори и не знае какво да смята, ама съм сигурен че му е +ЕВ, що да не е...
Наистина не разбирам... Вместо да си дадеш парите във фонд (ЕТФ) с Майкрософт, Амазон, Гугъл, Матъркард и т.н. дето имат по 3 етажа адвокати, счетоводители, анализатори, финансити и т.н. ... Сигурен съм, че Borymechkata от форума на БМВ България има повече акъл от тях и магазинчето му в широкия център на Козлодуй е с по-голямо ROI ;)

В другата тема преди малко четох, за инвестициите, там някакви други акаунти, до преди 6 месеца не знаели какво е акция, видели 2 реклами във фейсбук, една в ютуб и айде акции ще купуват. Даже единия се чуди дали да мести пари от револют в еТоро... От едно Понзи, в друго и после ох...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 19:42

E34 написа:Такааа....Мечката се прави на луд малко :mrgreen: Гаранция е в Козлодуй.

Не се скатавам бе, просто досега пътувах и се прибрах преди малко. Да, за Козлодуй става въпрос. Почти нищо не съм гледал и проучвал - на работа съм и трябваше да реагирам бързо, за да взема това, което ми харесва. Никакъв бизнес не смятам да развивам, цял живот съм бил на заплата и за бизнес не ставам. Жена ми нищо не знае и няма да й казвам, докато не е готово. Освен това магазинче, подписах договор и за един апартамент в сградата, но той е на втори жилищен етаж и още е много рано да говорим за него.

За колегата, борещ се с "акаунтите"... тук повечето колеги ме познават. И да се набутам, рискът си е мой, няма да ти плача на рамото. А и това са само пари... За тия фондове - от няколко месеца ме гони някаква банкерка - амунди, замунди... Гаранция, доходност, възвращаемост и ликвидност, ама не се знае... Благодаря, не пуша.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от Borymeckata » 30 Окт 2020, 19:57

520i написа:Нямам нищо против колегата, просто не разбирам този начин на мислене, може и аз да греша. Ама барем да беше сметнал на две на три на гърба на вестника дали + ЕВ тази инвестиция или -ЕВ. Ама то пък той сигурно дори и не знае какво да смята, ама съм сигурен че му е +ЕВ, що да не е...
Наистина не разбирам... Вместо да си дадеш парите във фонд (ЕТФ) с Майкрософт, Амазон, Гугъл, Матъркард и т.н. дето имат по 3 етажа адвокати, счетоводители, анализатори, финансити и т.н. ... Сигурен съм, че Borymechkata от форума на БМВ България има повече акъл от тях и магазинчето му в широкия център на Козлодуй е с по-голямо ROI ;)

Сметката е проста, то аз по-сложни и не мога да правя... :mhihi: :mhihi:

Значи моята двустайна панелка я взех преди близо 4 години за 40 бона. С ремонта да съм вкарал в нея още 10, хайде и за обзавеждане още толкова. Значи всичко 60 бона. Ако намеря такъв балък (като моя колега) да ми плаща по 1000 на месец - ще се изплати за 60 месеца или за 5 години. Хайде сега ми покажи такъв имот в София, Токио, Париж или Монте Карло?

Викаш, след 25 години по строежите, по-добре да инвестирам в Майкософт или Гугъл, ама бетонът не става? :bowdown: :bowdown:
Последна промяна Borymeckata на 30 Окт 2020, 20:02, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от El_Loco » 30 Окт 2020, 20:01

520i написа:Нямам нищо против колегата, просто не разбирам този начин на мислене, може и аз да греша. Ама барем да беше сметнал на две на три на гърба на вестника дали + ЕВ тази инвестиция или -ЕВ. Ама то пък той сигурно дори и не знае какво да смята, ама съм сигурен че му е +ЕВ, що да не е...
Наистина не разбирам... Вместо да си дадеш парите във фонд (ЕТФ) с Майкрософт, Амазон, Гугъл, Матъркард и т.н. дето имат по 3 етажа адвокати, счетоводители, анализатори, финансити и т.н. ... Сигурен съм, че Borymechkata от форума на БМВ България има повече акъл от тях и магазинчето му в широкия център на Козлодуй е с по-голямо ROI ;)


това е съвсем различно от банка фондовете... тук съм ок - вкарваш в етф сп500 и рано или късно си на +...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от sub_eleven » 30 Окт 2020, 20:09

Не се правете на такива философи и разбирачи. Човекът си има професия и инвестира заделеното. При всички случаи няма да се е прецакал.

Ако няма работа и професия и се кани да вкара последните си пари в нещо, което да го храни, тогава му берете грижата. + Това той не го споделя, защото мисли, че е направил удара на десетилетието, ами за да сподели с нас цялото начинание. Не казва на мен или на теб : Купете си магазин, направете като мен.

И тук е мястото да си призная. Онзи апартамент с виртуалната обиколка в Лозенец, за който казах, че приятел го е капарирал... не го е взел приятел, а го взех аз. :mhihi: Щот ме кефи. И да съм се преебал, колко да съм се преебал? Бълха не ухапала.... Шегичка.
Последна промяна sub_eleven на 30 Окт 2020, 20:12, променена общо 1 път

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от BMWPetar » 30 Окт 2020, 20:12

Много добра и полезна тема, браво.
Аз също от известно време насам се замислям за инвестиция в магазин, или в малка складова база - и двете теоритично следва да се избият по-бързо от наеми, отколкото съответен апартамент.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от немо » 30 Окт 2020, 20:12

520i написа:Страшен актив е магазин в "широк център" в провинциален град. От най-добрите ;)

Тази материя,без да я познавам кой знае колко е доста специфична....Сметки от рода на,че за 10 год. като вземел по Х пари на месец и си готов са .....меко казано смешни и наивни.В наше село (Русе) има един празен МОЛ,работеше,но е празен вече.До кръговото,където се влиза за Дунав Мост има един МОЛ,който въобще не стартира.Търговски център тип "Илиенци",изграден по време на хубавите 1994-95 год. е на 30-40%,за магазин на 2-рия етаж няма кой да даде и 10к.лв.А в работещият МОЛ 2-рия етаж е на 50%.По главната има доста помещения с табели "Дава се под наем".
Това да разчиташ на приход от помещение за търговска дейност,и то след мин. 2 години е смело.Поне към настоящата ситуация.Може би бих инвестирал в жилищен имот.Мисля,че тези,които търсят място за живеене ще са по-притиснати от тези,които търсят търговско помещение.
А даже и при някаква отрицателна лихва кешът си остава най-бързо ликвидния актив.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Ебре инвестиция!

Мнение от top » 30 Окт 2020, 20:18

Браво! Много добре си се ориентирал. Аз също нищо не разбирам от имоти, но ето че 2014 година реших вместо просто ей така да си държа всички пари в банка да инвестирам част от тях в имот и просто го направих. И купих един апартамент в София, долната част на Лозенец до Римската стена (роден съм в тоя район и го познавам). Та тогава този апартамент 60квадрата чиста площ струваше 65000 евро, в стара кооперация, но основно ремонтиран от А до Я... та от тогава го давам под наем и за тия 6 години съм взел от наеми около 50000лв. които просто си влизат в една сметка и там си стоят, ни най-малко не разчитам да живея от това, също от тогава до сега цената може спокойно да се каже че му се е вдигнала двойно и сега няма да е някакво чудо да се продаде за 120000евро.. Тъй че пак ти казвам че ти е ок инвестицията. Ако всички бяха песимисти да ти обясняват как не разбираш и нищо няма да стане и тн.. просто човечеството щеше да е в каменната ера...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook