Кулинарно-чревоугодническа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Exclusive89 » 28 Сеп 2019, 21:22

drifty написа:А гъбите добавяш в последствие предполагам?
Точно така :yes:
И аз не обичам мазнинка, просто използвам минимално количество зехтин, колкото да намажа тигана :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от drifty » 28 Сеп 2019, 21:46

Тази тема и на мен започва да ми допада много :D Колега, благодаря за предложенията, със сигурност ще пробвам част от тях. Сега като се замислих, май никога не съм си купувал вакумирани гъби в буркан от магазина :D Още повече пък, никога не ми е идвало на ум да ги ям на закуска, винаги са в супа/яхния. Със сигурност ще пробвам как са в комбинация с яйца без някаква обработка от мен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 28 Сеп 2019, 22:44

Аз от години търся едновремешните кебапчета, но няма и няма. Или са с вкус на пластмаса (личи си, че са готови от магазина), или ги правят от чисто месо и стават сухи (БДС на Виктор Ангелов например). Попадали ли сте някъде, независимо къде в България, където още ги правят по старата рецепта? Чувал съм за някакво село около Бачковския манастир може би ...
Иначе гирос в София не съм ял хубав, дюнер също ... може би само Аладин се доближава донякъде. Като почнат да тъпчат зеле, краставици, домати и марули и направо ме отчайват.
От Хепи само бийф бургера ям, че излиза най-изгоден. Но напоследък най-често си ги правя сам, важното е месото да е от Вивенда.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 729
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Don_Diego » 28 Сеп 2019, 23:33

На Вивенда месото е сравнително окей, но бургерите са зле...аз съм фен на Street chefs ако говорим за бургери :bchug:
Хубава скара в заведение има единствено в Скара бар и то май само малката на Бенковски
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от BMW_POWER » 29 Сеп 2019, 2:03

streetz написа:Аз от години търся едновремешните кебапчета, но няма и няма. Или са с вкус на пластмаса (личи си, че са готови от магазина), или ги правят от чисто месо и стават сухи (БДС на Виктор Ангелов например). Попадали ли сте някъде, независимо къде в България, където още ги правят по старата рецепта? Чувал съм за някакво село около Бачковския манастир може би ...
Иначе гирос в София не съм ял хубав, дюнер също ... може би само Аладин се доближава донякъде. Като почнат да тъпчат зеле, краставици, домати и марули и направо ме отчайват.
От Хепи само бийф бургера ям, че излиза най-изгоден. Но напоследък най-често си ги правя сам, важното е месото да е от Вивенда.


Мислех да пусна подобна тема отпреди 100 години, ама все отлагах и сега я има готова. Вечния въпрос на жената:

"Какво ще ядем?" ме побърква. Мислех да ви питам за идеи за това, какво готвите за обд или вечеря. На мен закуската ми е някакъв плод или препечена филия със сладко от ягоди. Кога как дойде. Онзи ден пак ме пита и аз отговарям:

"Яйца по панагюрски"

Както се сещате, направих си ги сам

Изображение

Та вкусна скара. Скарата е сбор от много неща. Аз последно ядох вълшебни кюфтета в Рибарица преди двадесетина години. В едно тенекиено капанче, от ония стрите от гофрирана ламарина. На печка на жив огън и опечено върху обикновен станиол. Прибави и миризмата на ефтин тютюн и наливен алкохол :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 29 Сеп 2019, 19:51

Don_Diego написа:На Вивенда месото е сравнително окей, но бургерите са зле...аз съм фен на Street chefs ако говорим за бургери :bchug:
Хубава скара в заведение има единствено в Скара бар и то май само малката на Бенковски
На Вивенда техните бургери, които ги приготвят там, не съм ги пробвал, но пък колегите ми много ги харесват. Взимам си от суровите им като си правя вкъщи и са доста добри, почти ги докарвам като на Стрйт шефс (които за мен са еталона за перфектен бургер).
"Кюфтетария" имат добра скара, кюфтета конкретно.

Изпратено от моят DUB-LX1 с помощта на Tapatalk
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от TNT » 29 Сеп 2019, 21:54

streetz написа:Чувал съм за някакво село около Бачковския манастир може би ...

Точно в едното заведение на самообслужване под Бачковския манастир са ми любими. От някаква местна кланница са си. Като погледнеш цената, ще си помислиш, че са кучешки :lol: , но са уникални. Не знам обаче, дали са като "едно време" :mhihi: Факт е, че на повечето места са прекалено сухи. Трябва си мазничко :clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 29 Сеп 2019, 22:05

TNT написа: Трябва си мазничко :clap:

Чел съм по разни форуми, че месото трябва да е от плешка + доста сланина, смила се, слага се лед, кимион и сол и яко месене докато водата и сланината образуват емулсия. Ама не знам съотношението на месото и сланината.

Изпратено от моят DUB-LX1 с помощта на Tapatalk
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от TNT » 29 Сеп 2019, 22:09

Аз пък от Майстора в Трявна знам, че най-хубавата мазнина за кайма става от свински крачета :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от hell's angel » 29 Сеп 2019, 22:16

Сондьора написа:Аладин са арабели, та лютия сос е нещо по леко на харисата. По симион има арабски хранителни магазини, там търси паста или сос хариса.


Перфектна:



Superexstatic написа:Дюнерите на Фантазията в Красно село са топа. Гироси щом тия на Левски не те кефят май няма къде по-добри

Аз отдавна не съм ял, ама по спомени от едно време: освен Фантазията - на пазара Иван Вазов, в улицата до кино Изток на Плиска, Ям-гъл в Дружба и евентуално Мимас . Най-дебели и най-евтини - Кенара на окръжна :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Stoqnov_1979 » 30 Сеп 2019, 1:04

Добра темичка.
По принцип не закусвам с нещо си,а само понякога чист пчелен мед. Не обядвам,но за вечеря съм способен да изям порциона на една средно малка детска градина :mhihi:
Някой каза по-нагоре за кебапчетата с истинския вкус. Ако иска мога да му изнамеря рецептата по БДС. Все пак това завърших преди 20 години. Кебапчета не харесвам само заради това,че нямат лук в тях иначе кюфтетата си ги моря подобаващо. Най-важното за мен е да са направени с традиционните подправки-чубрица,кимион,черен пипер. Сега много кривят вкусовете и доста хора не знаят дори истинския вкус на кюфтетата и кебапчетата заради други подправки в тях

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от ildivvy » 30 Сеп 2019, 5:46

Имаме подобна тема в 'мото-форум'-а,но е ориентирана повече към това къде може да се хапне вкусно из страната...! Има едно заведение след с.Сатовча в посока Доспат,по пътя от лявата страна! Уникална кухня - скара,чорби,салати и т.н. Цените са смешни :shock: по нашите 'стандарти'! Гледката пък е за 'милион долара'..
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от alekangg » 30 Сеп 2019, 6:31

Рецепта по БДС и то за заведения за обществено хранене-ресторанти от времето на комунизма мога да кача следобед. И не само са кебапчета, а за всичко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Моджо » 30 Сеп 2019, 8:31

От оная дебелата кафява книга ли? Имам я.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от alekangg » 30 Сеп 2019, 8:43

Червена е

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook