Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от drago_pavlov » 13 Фев 2013, 14:14

K_Ilkov написа:Явно си много заинтересован с толкова въпроси :mhihi:
jordanpar написа:А тия батерии на тази кола какво ще правят зимата на -15 градуса,а в Скандинавието,ами Москва при -56 тази година???А лятото на +40???

Не знам за кои тия говориш, но литиевите батерий капацитета им намалява с 10-15% при -20
Норвегия е един от най-големите пазари на електромобили
Москва и екстремно студените и топли места едва ли формират голяма част от пазара на автомобили

Човека сигурно е спал на течение или нещо друго му е криво затова не му отговорих на всичките малоумни въпроси, ама точно пък Москва с тия -56 направо ме разби...
Бях там през януари и температурите бяха от -5 до -15... Тия -56 се случват 1-2 пъти за цяла зима, и то за 1 час през нощта...
Това да хване -40 и да държи 1-2 месеца се случва само в Сибир :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 13 Фев 2013, 14:33

drago_pavlov написа:Това да хване -40 и да държи 1-2 месеца се случва само в Сибир :mhihi:

Eми в Сибир ще минат и без електрички :mhihi:
Е.Димитров написа:мисля че ягуар имат подобен хибрид ...

шеви волт, опел ампера, фискер

ягуара не знам дали е в продажба изобщо
Пилев написа:Ето това ми се струва единственото поносимо. Друго не бих карал oт сегашните модели/марки.

поносимо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
викаш ше се замислиш дали да смениш 36-цата :mhihi:

Тесла тепърва ще видим какво ще им се случи вкарани са много пари и мисъл, но дали пазара ще ги приеме ...

Проблема малко с електромобилите според мен е, че хората се съпротивляват с новото.
И колите с ДВГ имат проблеми и особенности, но сме свикнали с тях и се съобразяваме.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KPETEH » 13 Фев 2013, 15:06

Проблема малко с електромобилите според мен е, че хората се съпротивляват с новото.
И колите с ДВГ имат проблеми и особенности, но сме свикнали с тях и се съобразяваме.

Проблема е, че не приличат на автомобили, а по-скоро на рикши. Няма как да си вземеш една да си возиш та*аците в града, а пък за пътуванията примерно с двата борда, ските и шейната да си пазиш комбито. Не говорим и за динамика - то само некви хора с мания за "зелената планета", но пък колко е "зелено" производството им е съвсем друг въпрос. Безмислени са на тоя етап спрямо цената и функционалността си. Метрото си е друга работа :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 13 Фев 2013, 15:28

KPETEH написа:Няма как да си вземеш една да си возиш та*аците в града, а пък за пътуванията примерно с двата борда, ските и шейната да си пазиш комбито.

Тук нещата са доста въпрос на сметки и конкретна ситуация. Аз не бих бил толкова категоричен.
KPETEH написа:Не говорим и за динамика

Ми тя е доста добра при ел двигателя ако се замислиш
KPETEH написа:Безмислени са на тоя етап спрямо цената и функционалността си.

Тук за съжаление съм съгласен :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KPETEH » 13 Фев 2013, 15:39

Аз основно не ми хареса как каза, че хората се съпротивлявали с новото. Е то от новото по голям страх няма. Ни го знаеш, кога ще издиша, нито знаеш колко време, че ти го ремонтират в гаранция, нито колко ще ти струва ако си извън гаранция. Аз лично за тфа си карам старите, железните, не че няма да свикна на ново, ама знаеш ли го колко ще ти се върже като нерви някога :mhihi: Знаеш как ги смятат разходите и там разните гаранции и пластмасови лагери на макферсоните при опел вектра :mhihi: Авантюристично е :mhihi:

П.С.
Динамика с 1 тон батерии, ако се замислиш. И тролея е бърз, ама не е на батерии.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 13 Фев 2013, 16:15

KPETEH написа:Аз основно не ми хареса как каза, че хората се съпротивлявали с новото. Е то от новото по голям страх няма. Ни го знаеш, кога ще издиша, нито знаеш колко време, че ти го ремонтират в гаранция, нито колко ще ти струва ако си извън гаранция. Аз лично за тфа си карам старите, железните, не че няма да свикна на ново, ама знаеш ли го колко ще ти се върже като нерви някога :mhihi: Знаеш как ги смятат разходите и там разните гаранции и пластмасови лагери на макферсоните при опел вектра :mhihi: Авантюристично е :mhihi:

П.С.
Динамика с 1 тон батерии, ако се замислиш. И тролея е бърз, ама не е на батерии.

Еми демек хората се съпротивляват щото ги е страх
То и преди се е смятало, че тия каруци дето се движат без кон няма да ги бъде ... пък глезай кво е станало

литиевите батерии са доста добре откъм тегло, а разположени в пода се отразяват доста добре на баланс и тн
Справка Модел еС на Тесла
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 13 Фев 2013, 21:49

K_Ilkov написа:
steeN написа:Гадни са, но ги подобряват.

Гадни са спрямо цената според мен.

Иначе ако приемеш, че това са просто едни градски превозни средства, които са тихи, чисти и евтини за придвижване ...
Знам ли нещата могат да изглеждат и по-смислени.

За момента няма грам практичност за съжаление, а те са смислени само ако са практични ... екологията винаги отстъпва на финансовите стимули :mhihi:
Трябва да имаш специфични нужди (пробег, ограничения за паркиране) и специфични възможности (визирам зареждането) за да има смисъл


Споре мен, ако погледнеш данните за тия две, са практични за градско,
но са яко орязани от всякъде, защото явно батериите и парите които
са вложени в разботката са доста. Хибридите ми се струват по-смислени
ако човек наистина иска да спестява пари.

Тойота Приус дали може да се направи на пропан бутан хаха.
Това ще е интересно. За европа трябва май в тази насока да
помислят производителите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KPETEH » 14 Фев 2013, 9:31

Справка Модел еС на Тесла

:D А справка с цената на тази тесла и масовите сапунерки за които по-скоро говорим тук?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 14 Фев 2013, 10:01

KPETEH написа:
Справка Модел еС на Тесла

:D А справка с цената на тази тесла и масовите сапунерки за които по-скоро говорим тук?!

При сапунерките историята е същата работа :dunno:

I-miev
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_i-MiEV

Целия тежи 1080 кг
The 16-kilowatt-hour (58 MJ) lithium-ion battery pack consists of 88 cells placed under the base floor

Leaf
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Leaf

The battery and control module together weigh 300 kilograms

The Leaf's design locates the battery, the heaviest part of any EV, below the seats and rear foot space, keeping the center of gravity as low as possible and increasing structural rigidity compared to a conventional five-door hatchback


На мен по-скоро ми е странно как големи производители с огромен опит и ресурс инвестираха милиони долари и резултата са тези двете ... произведения с доста компромиси и цени като за доста приличен автомобил?
В същото време ако човек се разрови, се оказва, че има доста интересни конверсии направени от малки фирми или любители на доста по-сносни цени и параметри.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10482
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Leon » 14 Фев 2013, 10:21

Бъдеще имат, дори в България. Но ще трябва да си извървят цикъла като всяка висока технология - първо през богатите в западните икономики (и далечно-източните, де), после ще слязат в средната класа на запад (В САЩ вече тече този процес и горните примери го показват), после ще дойдат при богатите в средно-развитите страни и т.н. Докато това се случва, технологиите ще се развиват и в някаква степен ще придобият масовост, особено ако петрола продължи да поскъпва, а батериите да стават по-качествени. Аз лично съм убеден, че всички автопроизводители от години имат решения, които и в момента усъвършенстват, но не могат да си позволят да пуснат масово преди хората и съответно пазарът да са готови за тях. Тесла например от години имат смислени решения в електромобилите, но си бяха бутикова фирма с високи цени. Сега тези решения навлизат в малките коли, а Тесла извадиха луксозен модел с 300 км. пробег, след още 10г. и "евтините" модели ще го имат без проблем. Конверсията към електрически коли е много тежък обществен процес и ще отнеме поне още 50г. ако не и повече, като буфер ще бъдат хибридите.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от flame » 14 Фев 2013, 10:35

Leon написа:Бъдеще имат, дори в България. Но ще трябва да си извървят цикъла като всяка висока технология - първо през богатите в западните икономики (и далечно-източните, де), после ще слязат в средната класа на запад (В САЩ вече тече този процес и горните примери го показват), после ще дойдат при богатите в средно-развитите страни и т.н. Докато това се случва, технологиите ще се развиват и в някаква степен ще придобият масовост, особено ако петрола продължи да поскъпва, а батериите да стават по-качествени. Аз лично съм убеден, че всички автопроизводители от години имат решения, които и в момента усъвършенстват, но не могат да си позволят да пуснат масово преди хората и съответно пазарът да са готови за тях. Тесла например от години имат смислени решения в електромобилите, но си бяха бутикова фирма с високи цени. Сега тези решения навлизат в малките коли, а Тесла извадиха луксозен модел с 300 км. пробег, след още 10г. и "евтините" модели ще го имат без проблем. Конверсията към електрически коли е много тежък обществен процес и ще отнеме поне още 50г. ако не и повече, като буфер ще бъдат хибридите.

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от KPETEH » 14 Фев 2013, 11:05

Абре, някой от вас да е засичал един тъмно син трабант дето фърчи напред-назад по ул. Кумата. Електрически е и изпреварва доста смело... Според мен малки фирми могат да правят достъпни електрички, стига да им се занимава на хората дето им сече акъла. Дето и лудиягсм беше направил е36-цата да се движи на акумулатори, първия път като я видех бех е така :shock: и после е така :clap:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от K_Ilkov » 14 Фев 2013, 11:26

Leon написа:Аз лично съм убеден, че всички автопроизводители от години имат решения, които и в момента усъвършенстват, но не могат да си позволят да пуснат масово преди хората и съответно пазарът да са готови за тях.

Това ако е вярно показва, че въпроса има две страни
едната е технология, която явно е далеч от перфектна, но е ползваема
и втората е страха от новото и непознатото

Leon написа:Тесла например от години имат смислени решения в електромобилите, но си бяха бутикова фирма с високи цени. Сега тези решения навлизат в малките коли, а Тесла извадиха луксозен модел с 300 км. пробег, след още 10г. и "евтините" модели ще го имат без проблем.

Тесла са друг филм - те са нома компания, която има нужда от име и шум
Те си имат стратегия какво да правят поне според думите на Елон Мъск

Leon написа:Конверсията към електрически коли е много тежък обществен процес и ще отнеме поне още 50г. ако не и повече, като буфер ще бъдат хибридите.

Съгласен. Все си мисля, че ще ее добре ако стане по-бързо и хората приемат, че има смисъл в ел.превоза

KPETEH написа:Според мен малки фирми могат да правят ....

Има и правят, но интереса е слаб
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 14 Фев 2013, 12:01

Не се кахърете много много.Докато има петрол ще има има и ДВГ .Скоро няма да свърши а и новите/стари технологии за производство на бензин от метан са налице.Освен това цената на петрола е спекулативно борсова и нищо не пречи да бъде намалена при инвазия на електрокарчета.Тия дето произвеждат ДВГ и петролни деривати ще се освестят в един момент че високите цени на петрола наливат вода в мелницата на електромобилите.Отделно който държи производството на батерии за електрички той даржи и пазара дефакто.Всеизвестно е че засега Китай е почти единствения източник на ефтини батерии заради суровината.Така че електричките ще си останат екзотика за следващите поне 20 години .Няма как да се случи нещо толкова голямо като минаване транспортния парк в световен мащаб на електричество без да има икономическа обосновка- а такава в момента липсва.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от edimen » 14 Фев 2013, 12:38

uricatoli написа:Преди година карах един ситроен и ми се наложи да постоя за едно сервизиране в Магазина на Ситроен в София.. Та обикалях и разглеждах автомобилите.. Гледах най новата C5 която струваше 40 000лв с всички екстри.. кожи, навигации а-у.. с дизелов агрегат.. И както гледам табелките спирам пред една и гледам 69 000лв.. и поглеждам аз колата и какво да видя.. един малък кенеф.. дето имаше гуми като колело.. Екстрите му бяха.. климатик и ел стъкла.. Е после кой ще отиде да си купи това нещо? :kuku:


Да де ама не всички са такива грозни. http://www.youtube.com/watch?v=moFQhZ0_-TU Това ако кажеш, че е грозно :lol:
Иначе по темата, според мен бъдещето на автомобилите се състои в използването на повече алтернативни източници на енергия. В комбинираното използване на електрически коли, водородни коли ( http://www.youtube.com/watch?v=_QZLKcGkA-s ) и биогорива.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook