Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 24 Юни 2022, 9:07

kiko написа:Така погледнато изглеждат евтини,но като добавиш двигател,тенти и куп други щуротий цената става малко по различна.Но пък кво толкова, за един месец в Несебър си я избил :ok:


Никой не е казал, че оборудвана е евтина. Казвам само, че необорудвана тук е 2 пъти по-скъпа и съм виждал на границата българи да се прибират с такива :bchug: Особено ако си от Хюстън, Зарата и района и ходиш често на пазар в Турция, какво ти пречи да си домъкнеш една лодчица в комбинация с разходка до Цариград :ok:

Колкото до избиването :ok: Тия в чужбина са големи балъци, да купуват скъпи лодки и да ги предлагат на такива цени :mhihi:
Като могат да вземат турски и да ги избият за няколко седмици :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от 3186 » 24 Юни 2022, 9:11

Не знам изобщо даже що се коментират цени, след като около Вурвуру има чудни плажчета и лагуни за разходка и гмуркане, които няма как да намериш около Несебър. :wave:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от TNT » 24 Юни 2022, 9:23

Нормално е да се коментират и цени. Цена и стойност са различни неща, а както виждаме... за по-ниска цена получаваш по-висока стойност :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 24 Юни 2022, 9:41

Е 'що така засрамихте Капитан Данчо сега :ok:
За пръв път го виждам да бие отбой :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Jordana » 24 Юни 2022, 11:29

zAcK написа:
Jordana написа:Говорим за лодки не за яхти и скутери . Виж първата снимка дето почнахте да си мерите чурките , от тая черупка сигурно няма и 4 метра стигнахме до неща дето изобщо нямат връзка с коментираното .


Джордане, продължаваш с глупостите. Ето я тая лодка от първата снимка. Виж какво препоръчва производителя(9,9 - 20 HP)!
4.25 е лодката. И пак е 50 евро на час. Т.е. още по-зле говори за БГ милионерите. По-скъпо е! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://www.isatektekne.com.tr/listings/aras425/#1468238791521-8e8c0611-a354f9f1-75e5

30кс мотор ли препоръчва ? Аз казах че 5-15 са напълно достатъчни и 30 е прекалено много , вие почнахте да носите от 9 реки вода да ми доказвате
на какви лодки какви мотори имало . Казах ти че съм карал 15кс подобна лодка като тая дето си показал на море и не става да я гъзиш на макс . Особено ако има вълна задницата и остава под водата на моменти , сигурно може да понесе и 50кс мотор и за какъв чеп като не можеш да я пържиш ? Това не е скутер, тази е най обикновена лека туристическа моторна лодка за разходки дали е с 20 или 10кс мотор никаква разлика няма . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 24 Юни 2022, 12:41

Jordana написа:
zAcK написа:
Jordana написа:Говорим за лодки не за яхти и скутери . Виж първата снимка дето почнахте да си мерите чурките , от тая черупка сигурно няма и 4 метра стигнахме до неща дето изобщо нямат връзка с коментираното .


Джордане, продължаваш с глупостите. Ето я тая лодка от първата снимка. Виж какво препоръчва производителя(9,9 - 20 HP)!
4.25 е лодката. И пак е 50 евро на час. Т.е. още по-зле говори за БГ милионерите. По-скъпо е! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://www.isatektekne.com.tr/listings/aras425/#1468238791521-8e8c0611-a354f9f1-75e5

30кс мотор ли препоръчва ? Аз казах че 5-15 са напълно достатъчни и 30 е прекалено много , вие почнахте да носите от 9 реки вода да ми доказвате
на какви лодки какви мотори имало . Казах ти че съм карал 15кс подобна лодка като тая дето си показал на море и не става да я гъзиш на макс . Особено ако има вълна задницата и остава под водата на моменти , сигурно може да понесе и 50кс мотор и за какъв чеп като не можеш да я пържиш ? Това не е скутер, тази е най обикновена лека туристическа моторна лодка за разходки дали е с 20 или 10кс мотор никаква разлика няма . :dunno:


Леко, ама само леко, си променил мнението си. Щото, нали, да си пак прав :mhihi: Ама почти :mhihi:

Ама да ти припомня, че ти спомена, на че 5-метрова лодка й е достатъчен 5-10 коня двигател :idea:

1.
zAcK написа:Знаеш ли колко харчи една лодка на час?
Примерно 4,50 - 5 метра лодка, с 25-30 коня двигател в оптимален режим?
Да кажем, че харчи дори 4-5 литра на час. Това са 30 литра за 6 часа. Т.е. около 60 евро.
И това без да спираш да обикаляш, което не зная кой ще си причини :bchug:


2.
BMW_POWER написа:Я дай да я видим тая 5м лодка с 30 коня двигател :OT:


3.
Jordana написа:Щото 30 кс мотор ще я изправи тая 5м лодка като сламка , прекалено тежък и мощен е такъв мотор за тая черупка. 5 метра лодка е сравнително малка и са предостатъчни мотори 5-10кс най много преко сили .
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Jordana » 24 Юни 2022, 13:06

Тя обаче се оказа че не е 5метра тая лодка показаната а вероятно коло 4 . Както и да е , аз написах за собствения ми опит с подбна малка лодка . Имам един познат с голяма лодка с каюта и тента , вероятно е към 7 метра и мотора му е 45кс и това нещо върви доста бързо и не виждам да му идва слаб тоя мотор . Иначе по картинки може и 150кс да му лепне . В конкретния случай не ги гледам картинките , коментирам собствения ми скромен опит . Нито оспорвам линкове и други твърдения - вие ми оспорвате моите нито имам претенции да ги разбирам нито ме влече това нещо и съм минал през това умопомрачение с яхтите . Така че излишни са хвърлените сили да ми доказвате нещо . :lol:
Последна промяна Jordana на 24 Юни 2022, 21:43, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от acho.rs » 24 Юни 2022, 13:16

carmanf1 написа:В Гърция си има за всеки по нещо, зависи кой какво търси.
Както на повечето места по света, за разлика от България.

Миналото лято се засякохме по едно време на Тасос със семейството на една колежка.
Те бяха в някъв 5 звезден хотел Тасос Резорт не знам си кво,
ние си бяхме на едни каменни къщички до Лименария.

Отидохме им един ден на гости в хотела да се видим. На плаж, за обяд, вечеря и т.н.
Супер хотел, чисто, културно, луксозно, храната супер, обслужването и то.
Само че се почувствах като на бизнес трип, вместо на почивка.

После те дойдоха един ден при нас, обяд на една таверна, плаж и за вечеря.
Вечерта запалихме барбекюто на двора, изпекохме риба, направихме предястия, салати.
Само че усетих как мъжа й яко се напрегна. Не му хареса, че трябва да се занимават с такива неща.
На колежката ми й хареса много вечерята под маслините и лозето на двора пред къщата, ама на него, определено не.

И двамата са много свестни и хубави хора, няма парадьорство.

Само че той иска да се облече с ризката и да отиде на лукс да му сервират и отсервират.

Аз пък искам, тишина на двора, да се одимя на барбекюто, да съм по бански и чехли и да вечерям под дърветата на двора по тъмно.

Различни хора, различни интереси.

За това харесвам Гърция и Тасос. Има за всички.

Тасос Гранд Ризорт, както подсказва и името е Български .
(Всичко хотели в БГ, независимо от вида си съдържат в името си "Роял,Гранд,Палас,Ризорт)
На мен там не ми харесва плажа , самият хотел е доста изолиран, на пешеходно разстояние няма нищо, само камъняк и храсти. Самият хотел обаче, конструктивно е много як , слива се със ландшафта и всичко стаи имат страхотни гледки.

Аз утре отивам пак на Тасос в Илио Маре - 5 звезди на цената на 4 звезди и персонал като за 3 звезди хаха. Част от стаите са приказни, други са леш . Дано извадя късмет :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 24 Юни 2022, 14:48

acho.rs написа:Тасос Гранд Ризорт, както подсказва и името е Български .
(Всичко хотели в БГ, независимо от вида си съдържат в името си "Роял,Гранд,Палас,Ризорт)
На мен там не ми харесва плажа , самият хотел е доста изолиран, на пешеходно разстояние няма нищо, само камъняк и храсти. Самият хотел обаче, конструктивно е много як , слива се със ландшафта и всичко стаи имат страхотни гледки.


Още като го строяха го бяхме загледали с жената и точно това обсъждахме. Яко са го измислили, че всички ще имат гледка и вероятно е български, защото са завладели всичко в заливчето :mhihi: Това при едно ходене до Livadi Beach, който е супер айляшки плаж без почти никакви хора :ok: Ама може вече и него да са го налазили, че тая година доста такива имаше :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от enigma » 24 Юни 2022, 21:30

Хаха и в темата за почивка се сдърпахте :mhihi: .

Аз исках да питам, понеже виждам, че много колеги ходите в Гърция - някой ходил ли е на Кивери? Някакви впечатления от плажовете там?
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от mr_petroff » 24 Юни 2022, 21:31

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Колеги , вярно ли не знаете , че всички лодки под наем в Гърция са 'скопени'' , както и АТВ-та под наем . 15 к.с, Хонда в лодка там няма нищо общо с това което трябва да е , както и АТВ 350 куб.см.И кросак 250 куб.см. също .Имал съм или съм карал всичко това тук и съм го наемал там-пълен таша.к е... :mhihi: Явно е с цел безопасност и удължаване на ресурса ,също така е антиидиотска превенция...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от E34 » 24 Юни 2022, 21:39

Зак донякъде си прав, но останах с впечатление от рекламата, че става въпрос за някакви резачки дето да им раздаваш газ и да се кефиш. Тогава е логично да е 50 евро на час понеже си харчат доста. Естествено, ако дават под наем черупки с тентичка тип "пенсионерска мечта" дето са с вентилаторчета тая цена е космическа. И в Гърция има къде да обикаляш с такива черупки и да се изживяваш на олигарх с яхта, при нас само с резачка се прави впечатление :mhihi:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 24 Юни 2022, 22:10

E34 написа: И в Гърция има къде да обикаляш с такива черупки и да се изживяваш на олигарх с яхта, при нас само с резачка се прави впечатление :mhihi:


Точно това си помислих и аз :mhihi: При нас си вземаш лодка, да я караш като джет и да са подмокрят коврите около Слънчака :mhihi: :mhihi: :mhihi: :dunno:

Иначе, някакъв от тия дето се изживяват и дето ги търсят да им конфискуват яхтите се беше объркал и я беше паркирал на плиткото :mhihi: :ok:
Ама бях далече и с тоя дигитален зум е малко размазано :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Anthony_J » 25 Юни 2022, 15:55

Лодка под наем в Гърция е винаги около 30 к.с. По-малък мотор е абсурд за море, където условията може да се променят страшно бързо. Ако излезе силен вятър и вълни, с 30 коня няма излизане. Джордана е написал нечовешки булшит. Колкото е по-голям моторът, толкова по-безопасно е. За жалост, над 30 к.с. вече си иска капитанско, затова и такива под наем почти няма. В България изискванията са откъм водизместимост и дължина, а не по мощност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Jordana » 25 Юни 2022, 16:31

Какво ти е безопасното в морето с 30кс мотор тия лодки на 3 бала вълна приключват с излизанките изобщо . То да не кораб тая продънената черупка да и сложиш голям мотор и да я пързаляш където си искаш . Почнахте съвсем да изперквате , ето това е подобна лека лодка като на Зак от снимката . Мотора е 20кс и се вижда че на моменти дори глисира по водата . Така че ако искате да карате скутери не е това мотора и лодката за вас господа диванни експерти . Няма смисъл на мене да ми пишете че са глупости това . Тия малките лодки имат допустим товар на транеца и мотора се подбира по тегло не само по мощност :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=4GSd4TaipnI&t=6s
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook