България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
140
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 305
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от host » 21 Дек 2020, 11:12

представи си какво е в Пловдив последните 10г с рекордно ниски такси на университетите (скоро ги вдиганаха поне) + супер ниски доходи в региона ... какво става когато дойдат новите ни съграждани в началото на учебната година на университетите ... това не е моя теория, живущи в града приятели също са го забелязали ;) :mhihi:

миналата седмица роднина на едни съседи до офиса ми успя да ми смаже маската на колата ... от както имал дизеловия си кенеф (голяма гордост Ц-клас някакво си нещо) не знаел като включва 1ва дали е на 1ва дали на задна ?! :kuku:

и мъжката даде на заден и ми смачка маската на колата, номера и бъбреците ?! според вас как шофира такъв индивид ( софийска рег и с детско столче отзад) ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от acho.rs » 21 Дек 2020, 11:15

host написа:представи си какво е в Пловдив последните 10г с рекордно ниски такси на университетите (скоро ги вдиганаха поне) + супер ниски доходи в региона ... какво става когато дойдат новите ни съграждани в началото на учебната година на университетите ... това не е моя теория, живущи в града приятели също са го забелязали ;) :mhihi:

Че ти как искаш да се развива града, без университети?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от BaDxBoY » 21 Дек 2020, 11:23

acho.rs написа:
host написа:представи си какво е в Пловдив последните 10г с рекордно ниски такси на университетите (скоро ги вдиганаха поне) + супер ниски доходи в региона ... какво става когато дойдат новите ни съграждани в началото на учебната година на университетите ... това не е моя теория, живущи в града приятели също са го забелязали ;) :mhihi:

Че ти как искаш да се развива града, без университети?


Ми то университетите нямат нищо общо .. 15 познати имам студенти уж в Пловдив, Някви аграрни,някви инжинерни .. За 2 години са ходили 2 пъти по 1 седмица има няма .. Ходих с едни миналата година, показаха ми всички дискотеки, запознаха ме с всички управители и бармани, питам къде им е университета и 30 минути го търсят на гугъл мапс .. :mhihi:

аа и масово някви технолози там излизат .. 3-ма завършиха за някакви технолози за мляко и т.н. И 3-мата не знаят как се вари мляко даже :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 21 Дек 2020, 13:04

drifty написа:Последната седмица щъкам повече с колата насам натам и гледам, че градът се е напълнил с 18-20 годишни калъфи с 1.9 тди, чип, мип ++++


Като се стъмни в София е същата работа :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Georgi_G » 21 Дек 2020, 14:17

Оня ден в София по бул. Скопие искрено се зарадвах на чуждото „нещастие“.......

Тръгвам си от светофара и я закрепям на 55км/ч, а зад мен един голф, ама от ония бързите с номер СО....., нервен на задника ми,
(той още от светофара след надлеза си личеше, че е мнооооого бърз),
В един момент с мръсна газ от дясно, та чак и ми обясняваше нещо като се изравнихме и след 150-200м ................. гледам скритата триножка до големите магазини.

Не съм злобен човек, но искрено се надявах да са го щракнали поне с 85-90км/ч. Ей така за спорта, а и с възпитателна цел.
А дано!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от c04 » 21 Дек 2020, 14:26

drifty написа:Последната седмица щъкам повече с колата насам натам и гледам, че градът се е напълнил с 18-20 годишни калъфи с 1.9 тди, чип, мип ++++, които не знам защо, но постоянно искат да ми доказват колко много им въртят кошарите. Още по-тъпото е, че го правят на доста нелепи места, показващи единствено липсата на мисловна дейност в главите им.

Само ми развалят кефа да си карам лежерно из града.

нЕмаш шанс срещу тях. :mhihi: :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Дек 2020, 21:06

Доказват ти защото държат да те накажат, че е караш правилната марка. Макар техните да са толкова много, че не знаят коя е марката защото са 5-6 в 1.
Жената тия дни беше пуснала ей това във Фейсбука си:
121612329_787150632078977_4772712457571700282_o.jpg

:mhihi:

Вчера си караме извън града и настигам два гоУфа по надолнище, единия двойка с ремарке, другия тройка, като очаквано втория беше по-бързия. :mhihi: Та отдалеч ми намирисва леко на онова гадното, сещате се, а носа ми е много чувствителен към него, докато бях с корона нищо не надушвах, но изтърбушеното ТДИ не успях да го изолирам дори тогава. :mhihi:
Спирам веднага въздуха отвън и жената ме пита защо го правя и показвам двете совалки в далечината пред, които заради надолнището не пушеха, но се усещаха. Викам само гледай като свърши надолнището и дадат газ. Майкооооуууууууу, този по-бързия гоУф като му даде и почти ми скри пътя, а интересното беше, че двойката беше бензинов, но и той като му даде леко за да подкара ремаркето по равното вече и той изпуши, ама не черно като бързи гоУф, ами синьо. Та в целия този нюана от цветове трябва да изчакам за да мина пред тях понеже бързи гоУф бе решил, че е по-бърз и не ми даде да го мина преди той да мине ремаркето.

На едно нагорнище пък преди време си се влача с 90 и покрай мен минава ХаЛди А6, около 15 годишно, от ония мнооооого вървящите дизелови комбита. Зад него идва значително по-бързо и сравнително ново А8. И тоя с 6-цата като го видя, като даде една газ, такова пушене скоро не бях виждал, без да преувеличавам остави минимум 100 метра ясно личащ си черен, по-черен от най-черният мутренски жЕП дим, от ония където все са с предимство в БГ, сещате се, а ако са в лява лента на магистралата имитира извънземни светкайки от 1 км. :mhihi: . Разбира се тоя с 8-цата все пак мина пред него и се игуби къде е след няколко секундна борба, ама черното още стоеше. :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 21 Дек 2020, 21:49

Незнам обаче при мен 90% от закачките по пътя са ми с бмв-та. Незнам защо толкова държат да ми се доказват :mhihi: Обикновенно са дизели 2.0, 3.0 от тоя тип, скоро имаше и едно 750 с един мургав вътре, но не го огря изобщо :mhihi: За селски изцепки обаче ваг групата няма кой да ги бие съгласен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от pampo » 22 Дек 2020, 0:02

В тая насока да питам, с какви скорости стават тея закачки и новото А8 разминава димящо като кораб А6, което с по-малко от 140 едва ли си позволява да се движи в такива ключови за живота на собственика му моменти? Или всички тея коли се управляват от професионални пилоти?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Дек 2020, 0:10

Горе-долу ги целна, мисля към 160 беше на око когато вече бяха бая отдалечени.
Последна промяна Top Gun Maverick на 22 Дек 2020, 18:57, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от peshehodetz » 22 Дек 2020, 7:03

Top Gun Maverick написа:
На едно нагорнище пък преди време си се влача с 90 и покрай мен минава ХаЛди А6, около 15 годишно, от ония мнооооого вървящите дизелови комбита. Зад него идва значително по-бързо и сравнително ново А8. И тоя с 6-цата като го видя, като даде една газ, такова пушене скоро не бях виждал, без да преувеличавам остави минимум 100 метра ясно личащ си черен, по-черен от най-черният мутренски жЕП дим, от ония където все са с предимство в БГ, сещате се, а ако са в лява лента на магистралата имитира извънземни светкайки от 1 км. :mhihi: . Разбира се тоя с 8-цата все пак мина пред него и се игуби къде е след няколко секундна борба, ама черното още стоеше. :mhihi:


С М6-цата ли си бил по време на тази случка ? 8)
На мен пък ми е направило впечатление, че когато карам БМВ по родните пътища субарувците са тези които най-много обичат да се задяват независимо дали колата е по стара или от по новите и съответно по мощни модификации с които нямат абсолютно никакъв шанс да се гонят.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 22 Дек 2020, 8:27

Както каза колегата, повечето комични случки са с BMW.
Вчера имах работа У градО и един с X5 , който беше зад мен, но някакси го напъваше да мине пред мен, докато се бях преустроил за ляв/обратен завой.
Той , както се оказа беше в същата посока, но с риск за всички участници, ще го нарека "л@йното" реши от дясно и после пред мен и разбира се без никакви мигачи .
Как и да е, остана в лявата лента за ляв завой, отново без мигачи.
Направи обратен завой , както и аз зад него и продължи в средната лента, а аз бях в дясна лента за десен завой.
И ТЪКМО да се размина с него, това л@йно реши, то не го е решил спонтанно де, защото очевидно обратният завой преди това прави за да се качи на един мост, както и аз, да хване дясна лента.
Разбира се без мигачи и без никакви други явни сигнали.
Свирнах му, но това не го впечатли.
Ся, не е моя работа къде отива, ама пускайте мигачи ве да ви...
Ей това най-много ме дразни на пътя.

п/п
Абе някой знае ли къде се намира проклетият бушон за запалката на Тойота Ярис 2020 година?
Всичко претърсих, всички кутии с бушони, които намерих са отпред в коша и бушона не е там.
От лявата страна до волана също няма бушони. От сервиза на Тойота ми казаха да дойда до сервиза, щото и приемчика не може да ми каже къде е тоя бушон, обаче нямам такова време, да ходя до майната си в сервиза им заради един бушон, а там ми е вързан регистратора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Vasko_G » 22 Дек 2020, 10:06

Я, като сме почнали с комични случки с BMW и аз да разкажа една. Стоя си на червено, пред мен има около 10 коли. Светва зелено и изведнъж бааам. Доста се стреснах, гледам в огледалото - едно Х6 спряло в мен. Слизам и гледам някакъв младеж, около 30те, почва да се обяснява. Първата версия беше, че си мислил, че ще тръгвам, щото светнало зелено. Викам му, колега, то хубаво светна зелено, ама докато аз тръгна, пред мен трябва да тръгнат още 10 коли. После пусна втора версия, която ми се стори правилната - младежът се навел да си търси очилата, обаче продължението ме разби - вика, ама тя трябваше сама да спре, има датчици за това, не мога да си обясня защо не спря. Както и да е, важното е, че децата не бяха в колата, че щяха да се изплашат, а и трябва да гледаме положително, сега черната перла е в по-добре, отколкото преди удара. Бе, страшно става, когато колите са по смарт от шофьорите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от eekset » 22 Дек 2020, 10:10

Е.Димитров написа:...

п/п
Абе някой знае ли къде се намира проклетият бушон за запалката на Тойота Ярис 2020 година?
Всичко претърсих, всички кутии с бушони, които намерих са отпред в коша и бушона не е там.
От лявата страна до волана също няма бушони. От сервиза на Тойота ми казаха да дойда до сервиза, щото и приемчика не може да ми каже къде е тоя бушон, обаче нямам такова време, да ходя до майната си в сервиза им заради един бушон, а там ми е вързан регистратора.


на това място??:

power box.jpg


маха се капачето, отдолу нагоре се гледа

P-O fuse.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от host » 22 Дек 2020, 11:09

acho.rs написа:
host написа:представи си какво е в Пловдив последните 10г с рекордно ниски такси на университетите (скоро ги вдиганаха поне) + супер ниски доходи в региона ... какво става когато дойдат новите ни съграждани в началото на учебната година на университетите ... това не е моя теория, живущи в града приятели също са го забелязали ;) :mhihi:

Че ти как искаш да се развива града, без университети?


нямам нищо против децата да идват, да се друсат, напиват, плющат, "замерват", "заставай" и т.н. ... имам против като дойдат и видят нещо приличащо на булевард да доказват ВСЕКИ път как "чичо кольо съседа ми чипоса голфа" и подобни ... има си места из Пловдив за това

но и те не са изцяло виновни, полицията в Пловдив от години само отбива номера, преди около година-две имаше лек опит да почнат да работят реално по конрол на трафика/нарушения ... обаче им омръзна и сега пак само се отбива номера, а катастрофите из региона са винаги сериозни ... тука всеки е играч и се удря само челно и с над 100 и поне на 3 промила (из пресата местната е пълна) + че като има акция примерно последния път 700 спрени водача 300 нарушения от всякакви водове, 10на човека без книжки/отнети книжки и т.н.

пазете се колеги по празниците, че не знаете кой/какво ще ви срещне по пътя

____________________

а и какво реши да направи КАТ ... преди няколко месеца си поръчаха сумати чисто нови 30км/ч знаци, чукнаха ги на топ локацийки ... сега сигурно чакаме нови радари (повече бройки стационарни и мобилни) и почваме яко снимане
Последна промяна host на 22 Дек 2020, 11:11, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ares2

Последни теми
Facebook