Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
4
10%
Круйзър/Чопър
1
2%
Ендуро
0
Няма гласували
Мотор за гората/Крос
1
2%
Градски спорт/турист (нейкед)
4
10%
Шосеен спорт/турист
4
10%
Чист турист
2
5%
Пистов
1
2%
Притежавам един мотор
7
17%
Притежавам два мотора
2
5%
Притежавам три и повече мотора
2
5%
До 500сс
4
10%
500-750сс
2
5%
750-1000сс
4
10%
Над 1000сс
4
10%
 
Общо гласове : 42
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 24 Авг 2021, 21:47

Тази година части, догодина мотор :D Надявам се по някое време догодина да го разходя из квартала.
simson.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 25 Авг 2021, 21:58

Иначе се събрахме тази година:)))

Преди две седмици минах Трансалпина и Фагарашан.

Препоръчвам ги с уговорката, че времето трябва да е топло и слънчево, иначе не ми се мисли.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1535
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 26 Авг 2021, 11:16

Това със събирането е ясно, че е трудно за изпълнение... Иначе и аз направих двата прохода в Румъния, но в края на Юли ( 18-23 Юли). Втори беше Трансфагараш и времето беше облачно и валеше леко.... Горе беше 7-8'С, бяхме с дъждобраните, вода навсякъде ,мъгла, минава се линията на облаците (над тях е слънчево) и т.н., както си му е реда! Проходите са съвсем близо до България и са препоръчителни за всеки, който си пада по подобни екскурзии! Може би най-доброто време за минаване е в началото на Август!


IMG_20210719_092138.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 26 Авг 2021, 19:23

Transalpina. Много е хубаво. 2139 метра височина с отлична настилка. На върха ядох агнешко на скара................искам пак. Спахме в Motocamp Sibiu.

20210814_125127.jpg
20210814_124943.jpg
20210814_124757.jpg


Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 26 Авг 2021, 19:30

Хубави гледки.Благодаря за споделеното.
По темата...някой ако има мнения за няколко моторетки ей така да споделим пък да видим,ако е рекъл оня горе може и тема да имам...
Имам интерес към следните машинки от тежкия клас.
Хонда ВТХ 1800,ямаха уориър 1700,сузуки булевард 1800 м109r и не на последно място триумф рокет 2.3.
Госпожата даде зелена светлина да си купувам машинка отново след като довърша каквото има да се довършва из къщата и си събирам инфо от тук и там. :mhihi:
Ще ми се да е нещо удобно за пишман моторист с дискова херния като мен като обаче пусто имам влечение към въртящият момент.Та затова са и тия в запитването горе. :ok:
За сега нямам фаворит.Или по скоро имам ма парите ми се виждат повече от колкото ги имам или ми се иска да изплащам на банката. :mhihi:
Та отворен съм за всякакви отзиви в този клас.Кой каквото е карал и каквито проблеми е видял предвид,че моторите ще бъдат стари и на не малко километри.
А сега деца кажете где са му.....книжката и каската.... :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1535
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 26 Авг 2021, 21:05

Изброените мотори ги обединява само големия работен обем! Иначе са доста различни...VТХ-са си е типичен голям круйзър. Става за пътуване (дори бързо), за двама с багаж и т.н. Единия от моторите на моето пътуване до Румъния беше такъв! Нямаше проблеми по тесните завои (предвид размера).. Булевард-а е 'вълк в овча кожа'! Преди години имах приятел с този модел и се гонеше с пистарките по пътя за Чепеларе :mhihi: :mhihi: Почти същото е и с Уориър-а, но в по-слаба степен... Идентичен на него е и Кавасаки Мийнстрийк (на Ямаха-та имам предвид). За Триумф-а нямам впечатления... Сравняваха го с новия В-макс по списанията... Явно искаш по-живички мотори, ако съдим по изброеното! Иначе големите Вулкан-и също стават, но са от типа на VTX-са, а не на 'драгстерите', които харесваш...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 27 Авг 2021, 9:06

Здравейте, всички посочени модели са с достатъчно въртящ момент, за мен са непознати, защото не съм търсил никой от тях при избора ми. Като цяло японците имат опит, карал съм и съм си обслужвал сам, каквото мога преди време по Kawasaki KLE.
Когато подхождаш към даден модел е хубаво да огледаш поне 2, за да се запознаеш със звука на двигателя, как пали. После за модела трябва да се проучат всички recall, дали са направени и кога. Това са слабите места по конструкцията, открити от производителя и отремонтирани за негова сметка. За моя това го разбрах от предишния собственик.
Когато вече пристъпиш към някой от моделите, хубаво е да се види, кога са последните записи в официален сервиз. Някои ги смятат за предимство, аз лично не толкова. Стига собственика да знае какво и как е правил/пипал.
Аз избирах за дълги пътувания: изправена стойка на водача, голямо челно стъкло, досатъчно въртящ момент за 2 човека + багаж. Куфарите за мен бяха предимство, кардан, ръкохватки с подгрев и колкото може по-голям резервоар. Единственото, което нямам е 30л резервоар, но за сега и 20 ми стигат.
Може и да изпускам нещо, но тук като гледам ще стане добра дискусия.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 27 Авг 2021, 23:47

Stuttgy написа:Колеги, здравейте някой има ли впечатления от Kawasaki Z1000 2012 год.Проблеми с двигател,електроника,скорости и др.
Благодаря за отговорите предварително.
Харесах един:
20210823_131901.jpg


Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk


За 2012г конкретно не знам, но 1043цц двигателят е надежден и много приятен за лежерно каране.
По-новите вече имат все повече електроника и май имат повече потенциал за повреди :) 2012 ако е поддържан добре едва ли ще има сериозни проблеми.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Stuttgy » 28 Авг 2021, 8:51

enigma написа:
Stuttgy написа:Колеги, здравейте някой има ли впечатления от Kawasaki Z1000 2012 год.Проблеми с двигател,електроника,скорости и др.
Благодаря за отговорите предварително.
Харесах един:
20210823_131901.jpg


Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk


За 2012г конкретно не знам, но 1043цц двигателят е надежден и много приятен за лежерно каране.
По-новите вече имат все повече електроника и май имат повече потенциал за повреди :) 2012 ако е поддържан добре едва ли ще има сериозни проблеми.
Благодаря за отговора. Всъщност вече го взех....дано всичко е наред.
Безпроблемни километри ти желая!

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 28 Авг 2021, 20:31

Честито и със здраве да си го караш, не е лошо някоя снимчица да видим... :bchug:
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Stuttgy » 07 Сеп 2021, 5:54

NiksGS написа:Честито и със здраве да си го караш, не е лошо някоя снимчица да видим... :bchug:
Благодаря!

ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 07 Сеп 2021, 15:36

Браво, да те слуша, да те заведе и да те върне, там където сърцето пожелае. Аз на времето карах едно Kawasaki KLE, но общото с твоя е само марката. Направи едно хубаво обслужване, да знаеш, че ще ти е мирна главата. Аз на предишни собственици не вярвам, които и каквито и да са. После много фън. :mrgreen:
Ultimate Riding Machine

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 07 Сеп 2021, 22:13

slatanic написа:Хубави гледки.Благодаря за споделеното.
По темата...някой ако има мнения за няколко моторетки ей така да споделим пък да видим,ако е рекъл оня горе може и тема да имам...
Имам интерес към следните машинки от тежкия клас.
Хонда ВТХ 1800,ямаха уориър 1700,сузуки булевард 1800 м109r и не на последно място триумф рокет 2.3.
Госпожата даде зелена светлина да си купувам машинка отново след като довърша каквото има да се довършва из къщата и си събирам инфо от тук и там. :mhihi:
Ще ми се да е нещо удобно за пишман моторист с дискова херния като мен като обаче пусто имам влечение към въртящият момент.Та затова са и тия в запитването горе. :ok:
За сега нямам фаворит.Или по скоро имам ма парите ми се виждат повече от колкото ги имам или ми се иска да изплащам на банката. :mhihi:
Та отворен съм за всякакви отзиви в този клас.Кой каквото е карал и каквито проблеми е видял предвид,че моторите ще бъдат стари и на не малко километри.
А сега деца кажете где са му.....книжката и каската.... :ok:


… а защо просто не спреш да си занимаваш с глупости и не си вземеш каквото искаш да си вземеш- 1700 вмакс? :ok:

… ако все пак си решил да жиеееш във съмнение и си твърдо решен на мотор от гореизброените- взимай м109…
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 08 Сеп 2021, 5:28

Щото нямам толкова средства разбира се. :ok:
Иначе е ясна работата.А старият вмакс е кютук който не бих се мъчил да имам поради ясните му проблеми.
Имаше един да се продава с правилна предница и широка задница ама не ми се занимава с преправките на, някой друг.
А и на цената му има з14ка в момента която още не е отпаднала от класацията, че не съм я карал и не знам дали ще ми е удобна.
По темата на сузукито какво му се гледа освен да няма проблем със скоростите,
ако се знае от допир с него? Ей така да върви темата..

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 08 Сеп 2021, 15:47

slatanic написа:Щото нямам толкова средства разбира се. :ok:
Иначе е ясна работата.А старият вмакс е кютук който не бих се мъчил да имам поради ясните му проблеми.
Имаше един да се продава с правилна предница и широка задница ама не ми се занимава с преправките на, някой друг.
А и на цената му има з14ка в момента която още не е отпаднала от класацията, че не съм я карал и не знам дали ще ми е удобна.
По темата на сузукито какво му се гледа освен да няма проблем със скоростите,
ако се знае от допир с него? Ей така да върви темата..


Аз съм имал всичките най- големи нинджи общо взето като почнеш от зх11д в началото на 90те и стигнеш до 14ката след фейса. 14 особено 2012 и нагоре е могъщо. Но е друг тип и усещането му е много различно от това на вмакс-а… двигателя е по- линеен и се усеща по- цивилизован… всичко е някак си по- мазно и плавно. Вмакса е чепат, вокален и си хапе каишката при всякакви скорости под 200-220… за ергономия - на мене зх14лата ми е по- удобна но ако си под 180см ще ти е дълга и висока. Вмакса е къс, но много висок- по- висок от зх14ката със сигурност…

За м109 нямам директни наблюдения защото не съм притежавал, но приятел в компанията с която карам има такъв и не се е оплаквал от нищо важно…

Аз съм на принципа, че всичко което се купува с душата/ сърцето не търпи компромиси и затова се купува точно каквото искаш независимо, че може да трябва да се напънеш малко. Затова- намирай твоя вмакс и действай.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook