Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от Benord » 29 Яну 2020, 4:29

Аз смятам,че проблемът е другаде.Първо станахме много,а и имаме информация за всичко.Беден и прост,ама гледа някакъв по телевизията се разкарва с русавелки, много под възрастта му,пък и някакви особени автомобили и яхти са като фон на русавелките,та желанията отиват надалече.Отвсякъде ти дават пари,които НЕ заслужаваш,а и трябва да ги връщаш в пъти,но нейсе,животът е един и … дърво.Тук идва и системата,която не прощава,а живее като паразит за всичко върху теб.Иначе системата няма как да оцелее.На нея и трябва кръв и работа.Та така!После си говорете за свобода и възможности без да имате мая! Не става!На фона на проваления социализъм и абсолютно безидейният капитализъм нещата са като кокушарник. Кокошката понеже не е вързана си мисли,че е свободна.Истината е че няма свобода в съвременните общества,а не се спира с новите ограничаващи правила и закони.Вече стигаме момента да се превърнем в роботи.Чип в главата като награда за съвестност,и камери вече никому са ненужни.Шефа и заинтересованите гледат през очите ти и слушат думите ти и ако сбъркаш получаваш шоков удар,за да си знаеш занапред-това е бъдещето.На там отиват работите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 29 Яну 2020, 10:51

Нещо се мъти в тая държава и не отиват на добре нещата , не че досега са отивали на добре но отиват на по зле . Това е отдавна известен закон описан от Джеръм Джеръм преди 100 години . Нещата винаги отиват от добре към зле , и от зле към още по зле .
Гледам в последно време доста се клати лодката , олигарси гърмят като бушони , милиарди се наливат като вода във ВиК мрежата , прокуратурата подслушва президента и разследва президеншата . 3 милиарда се дават за някакви безсмислени самолети в същото време ще купуваме американска газ заради някакви смешни диверсификации по една и съща тръба . От няколко дена пак ввъртят латерната за смяната евро лев . Април ше влизаме в някаква чакалня . Някакви шпиони се гонят от страната щото имало пионерски лагер в Камчия ...Изпускам много неща то не са едно две да ги опишеш :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12783
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Политическа.

Мнение от vld » 29 Яну 2020, 13:10

steeN написа::bowdown: :ok:

Тоя плазмодий пак е изригнал :mhihi:
Той и енергиен гуро и хидро и финансов, какъв ли не ГУРО-то на платените анализи в полза на КОЙ обаче е въпроса ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 29 Яну 2020, 17:21

https://offnews.bg/politika/hiliadi-isk ... 20517.html

Време е да се маха това правителство. Бойко последните 1-2 години много се накраде.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 29 Яну 2020, 20:23

vld написа:
steeN написа::bowdown: :ok:

Тоя плазмодий пак е изригнал :mhihi:
Той и енергиен гуро и хидро и финансов, какъв ли не ГУРО-то на платените анализи в полза на КОЙ обаче е въпроса ?

Тоя много ме дразни и редовно го храня в линкдин, но тук си е прав...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 30 Яну 2020, 2:03

Ще вкарват Президента в затвора, вие за едната вода и няколко усвоени милиарда се притеснявате. Избраха си оня булдог за главен прокурор и никой няма да ги мръдне. Когато му изтече мандата, всичко ще е заминало "по давност".
Елементарно, Уотсън!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 30 Яну 2020, 11:23

TNT написа:https://offnews.bg/politika/hiliadi-iskat-ostavka-na-pravitelstvoto-stigna-se-do-sblasatci-s-poli-720517.html

Време е да се маха това правителство. Бойко последните 1-2 години много се накраде.


Не е ясно и защо протестират ресторантьорите, след като властта вече отложи с половин година прилагането на наредбата за касовите апарати


Тия защо само спрягат разни ресторантьори? И към момента касовия апарат в ресторант е задължителен.

Ако някой не е много в час с Н18 ще спомена само един аспект от нея. Ако аз имам бизнес с дропшипинг в Америка. Т.е. пускам листинг в Ибей на нещо, което не притежавам и при покупка бива изпратено директно от склада на собственика към купувача, като аз се разплащам със собственика, а купувача плаща на мен (за тия, които не знаят що е дропшипинг), то според Н18 трябва да издам касова бележка на американеца. Въпреки, че нито стоката съм я виждал, нито съм я пипал, нито е била в мен, а разплащането е или картово или с пейпал.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 30 Яну 2020, 15:10

Ми то ако от бг работиш с Амазон, то направо си си за затвора....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 02 Фев 2020, 10:21

Преди години Путин си биеше олигарсите както нашия сега . Взе им фирмите , изгони ги извън Русия или ги вкара в затвора тия къде не слушаха . Сега нашия същия бащичко , само мащаба по малък . Очаквам да промени конституцията и да направи една позиция : министър председател президент заедно две в едно за да може да я заеме доживотно . Или поне президентска република ако не другото ,и да стане президент че досега все пропуска . Иначе следващия главен прокурор може пак да пита конституционния съд за имунитета :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 02 Фев 2020, 10:25

bum_bum написа:Ако някой не е много в час с Н18 ще спомена само един аспект от нея. Ако аз имам бизнес с дропшипинг в Америка. Т.е. пускам листинг в Ибей на нещо, което не притежавам и при покупка бива изпратено директно от склада на собственика към купувача, като аз се разплащам със собственика, а купувача плаща на мен (за тия, които не знаят що е дропшипинг), то според Н18 трябва да издам касова бележка на американеца. Въпреки, че нито стоката съм я виждал, нито съм я пипал, нито е била в мен, а разплащането е или картово или с пейпал.

Това е пълна глупост...
Касов бон се издава само ако има плащане кеш... Независимо какво си виждал и пипал...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2020, 10:40

Я пак помисли. Гугълни, ако ти е трудно да мислиш. Издава ли се касов бон при получаване на плащане с пейпал или безналично от дебитна карта?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 02 Фев 2020, 12:40

Явно ми е трудно...
Според нап пейпал не е банково плащане...

И все пак виждането и пипането на стоката няма никаква връзка с касовия бон.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 02 Фев 2020, 13:24

Не съм казал, че има. Споменах този парадокс. Как според теб от тук нататък ще работи един дропшипър? Разумно, логично и нормално ли е подобно решение?

Как държавата печели повече, ако дропшипъра затвори бизнеса или ако работи, дори с презумцията, че крие оборот и не отчита нищо на НАП?

И няма ли друг малко по-интелигентен начин да му се изиска да регистрира дейността си?
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Политическа.

Мнение от N.Mihaylovski » 02 Фев 2020, 17:23

Тия в НАП не мислят, ако го правиха, нямаше да се случи това което се случи, и всичките тези глупости, искаът да се съберат едни пари от подмяна на КА.
Не се издава КБ ако плащането е по банков път, при всички останали плащания се издава, при плащане с карта пак се издава, защото не се води банков превод.

Разказаха играта на много хора и фирми дали милиони за ИРП системи, който няма как да работят с КА, и от началото на тази година вече не приемат плащания в брой, което води до сериозни загуби.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Политическа.

Мнение от Venelin1111 » 02 Фев 2020, 18:31

Брейкзит


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook