България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
142
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
36%
 
Общо гласове : 307
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 729
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 24 Май 2024, 12:19

Само три пъти щяха да ме убият до Русе…today was a good day :mhihi:

Изпреварване на мотор (кола го изпреварваше) в завой без видимост, не оглеждане когато аз изпреварвам няколко коли и едно завиване вляво пред мен ама иначе НСО школата била лоша и трепела хората :mhihi: (покарах си :twisted: :angel: )
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Май 2024, 12:34

Още ли дъвчете тоя клип с ударилия нарочно другата кола защото му отнели предимството? :mhihi:
Някакви неща се пишат как можело, онзи колко бил виновен, ОК, никой не спори кой е виновен, а че тоя с предимството или го удря нарочно, или толкова си може, или си пише в телефона и не гледа! Залагам на третото. :mhihi:
На въпросът как трябвало да прецени и какво бил виновен, имам един въпрос към защитаващите тоя с отнетото предимство. Вие помните ли когато сте карали шофьорския курс, че при настъпване на ПТП ви късат??? :mhihi: Може да го тълкувате до утре ако искате още с едни и същи морални неща.

Преди две сутрини на завой срещу мен дойде келеш с поне 120 с някакъв Нисан изпреварвайки 4 коли с нула шанс да спре или да ме избегне ако аз не бях спрял вдясно в тревата от 60. Трябваше ли да пробвам да го ударя? :shock: Ако тоя отнемащия беше със Секвоя, тоя папагал, който не знае къде се намира, дали щеше да го удари ако приемем, че не си е гледал телефона, а го удря нарочно?

Колегата от форума, който скоро пусна клип с безумен пешеходец в тъмното на булевард, трябваше ли да го блъсне за да го научи как се пресича? :shock: Осъзнайте се, все сте интелигенти хора в този форум. И да, отнемащия предимството може и той да е неможач като тоя снимащия и просто да си е мислел, че е червено на другите, което не го оневинява, а значи, чене сгрешил. Грешка бе хора, вие не сте ли правили? Совалки падат и загиват хора вътре заради грешки.

П.п: Докато още не сте прочели поста някаква малка пикла с ванче ми отне предимството на светофар като аз завивах надясно, тя наляво пред мен и ОМГ дори не погледна, че идвам, не ме видя с ярки жълта кола, карах с 30-40, имаше 20 секунди зелено още и не я знам къде бързаше. Трябваше ли да в ударя вместо да намаля до спиране почти за да мине тя? :mhihi: Свирнах и леко за да не я стресна, ама и това не погледна, бързаше да мине с тоя пред нея. :winky:
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alozavar » 24 Май 2024, 15:00

От послените страници става ясно, че единственото по-силно от инстинкта за самосъхранение е желанието да се спази правилника за движение по пътищата :mhihi: :mhihi:

Какъв й е проблема на тази с Киа-та? :shock: :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 24 Май 2024, 19:20

Top Gun Maverick написа: Вие помните ли когато сте карали шофьорския курс, че при настъпване на ПТП ви късат??? :mhihi:
И да, отнемащия предимството може и той да е неможач като тоя снимащия и просто да си е мислел, че е червено на другите, което не го оневинява, а значи, чене сгрешил. Грешка бе хора, вие не сте ли правили? Совалки падат и загиват хора вътре заради грешки.
:

Помня че като отнема предимство ме късат .
Еле па да се излетя като овчар на нива да пресека 3 ленти, с обяснението , че може би тия с предимство им е светело червено :dummy:
И да разгледаме другата ситуация - снимащият въобще не спира , свива вдясно и насмита чакащите пешеходци .
Придошлият дали ще остане за да обясни че той е предизвикал мазаляка, или ще се покрие при мама и тати и да викнат някой друг че е карал ?

Колкото до блъскащите се колички - има голяма връзка с темата "Правя си каквото искам, без да ми дреме" . Страната с Тойота е запушила някакъв изход за паркинг , търсили са я доста време и накрая им е казала да се оправят .
Жалко че не са се сетили да викнат някоя бетон помпа от близкия строеж , да я паркира как си трябва .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 24 Май 2024, 20:13

На мен пък ми е интересно друго - ако този снимащия беше с бетон-помпа или нещо с подобни габарити (и маса), дали преминаващите без предимство щяха де се сетят какво точно пише в правилника и още повече да го спазят? Гарантирам ви, че повечето от тях умишлено разчитат, че другите ще ги пазят! Повярвайте ми...!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 24 Май 2024, 21:02

Don_Diego написа:Само три пъти щяха да ме убият до Русе…today was a good day :mhihi:

Изпреварване на мотор (кола го изпреварваше) в завой без видимост, не оглеждане когато аз изпреварвам няколко коли и едно завиване вляво пред мен ама иначе НСО школата била лоша и трепела хората :mhihi: (покарах си :twisted: :angel: )


Дам и мен днес само 2 пъти за Чепеларе- Асеновград, много се радвам че мога да си работя от всякъде и не ми се налага всеки ден да пътувам в София и да се срещам с тези ****** .. ...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Май 2024, 13:05

https://nova.bg/news/view/2024/05/26/45 ... %BA%D0%B8/

Слушам по радиото мантинелата влезнала отпред и излезнала отзад и тоя оживял, само вижте снимките, няма такъв шампион!!! :shock:
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 26 Май 2024, 15:20

Какъвто и идиот да си, мантинелата не трябва да влиза по този начин в колата, а те са направени да пазят идиотите, а не да ги убиват.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от driver69 » 26 Май 2024, 18:05

немо написа:
driver69 написа:Може да е качил клип от точно този път, в който е решил да не намаля и да не оставя простакът да си направи простотията и да се чувства горд, че е стигнал на село с 2 минути по-бързо.


Кажи честно : що-годе разумен човек би ли направил умишлена катастрофа ей така, да натрие носа на някого ?
Щото аз мисля, че не !
Дори и в случай като този, в който шоферът с олимпиадата явно е в нарушение.

Един нагъл селяндур, двама, на хилядния предимството не се отнема безнаказно.
А дали е умишлено - според мен пича, който го удари, просто не очакваше, че ще му отнемат предимството толкова нагло и не успя да спре до покой - пък бил отсрещният автомобил с регистрация от Монако или Михайловград.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 26 Май 2024, 18:47

Заедно с фишовете за превишена скорост са почнали да пращат и ей такива простотии, явно ще чакаме джигитите да пуснат сълза. Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 26 Май 2024, 20:44

Много селяндури в тая сбъркана територия, много нещо!
Ей ги, селяндури в мерцедеси, много бързи, топ преценячи :banghead: :censored:
Важното е, когато има задръстване, да се изрежеш и да покажеш на останалите какви нищожества са....


https://btvnovinite.bg/bulgaria/katastrofa-s-3-koli-na-patja-zheleznica-simitli.html

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 26 Май 2024, 21:34

сега като няма лев да оправим меркендеза ще ми папа дедавия тоя :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от kiko » 26 Май 2024, 21:50

Напълно нормлно!Там всичките с Е регистрация са безсмъртни и останалите само им пречат.А най комичното е , от слагането на колчетата точно днес за сефте промениха движението и в едната посока ги пуснаха по стария път за да няма тапа на Железница и хоп 2ма а няма да се учудя и 3тата кола да е Е се намериха :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 26 Май 2024, 21:58

ивчо написа:На мен не ми е ясно едно нещо - какво се опитвате да го изкарате снимащият виновен ... Аз също няма да спра, няма и да намаля даже газ ще дам .
Заклевам се, ако бях аз на мястото на снимащият (видно е някакъв джиП) щях и аз да го разнеса, даже до колелото на автобусите по-напред . :evil: :evil: :evil:
Амън от такива пендели дето са свикнали да си минават без даже да се съобразят с пътна обстановка, и това че нямат видимост . Защото е видно, че дори не намали преди да пресече лентите . :dummy: :dummy: :dummy: :dummy:


Както казваше едната ми баба от с. Мрамор - леле-мале, опазил бог от такива, като теб.

Ти сигурно си безгрешния бог и никога не си допускал грешки. Ама никога не грешиш, нали :winky:

Просто може да се е объркал човека с аудито. Кво толкова. Снимащия имаше мноооооого време да реагира - намали/спре. Ама е подобен на теб.

Ами ако нараниш човека вътре, за да дадеш "урок"

Ами ако вътре има бебенце и/или дечица и ги нараниш, за да дадеш "урок"

Ами ако го метнеш не тротоара и пострадат, нищо неподозиращи хора - и на тях ли "урок" ще дадеш

И после сигурно "добре" ще се почувстваш и ще си ГОРД, че си дал "урок"

Мисли бе, никой не е безгрешен. Остави я тая омраза и гняв, която таиш в себе си.

Трябва да си помагаме и да сме колегиални, и да сме заедно.

Не всеки срещу всеки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mr_petroff » 26 Май 2024, 22:04

Значи идиотите се познават по регистрацията..., не знаех :dunno: Аре малко по сериозно...Аз по нашия край други малоумници виждам, ама не ги вкарвам под един знаменател. :mhihi: Няма да кажа откъде са повечето регистрации с малоумници, че много обидени ще има.
П. П. Далеч съм от Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook