Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от nickstorm » 07 Юни 2023, 20:33

Две неща ме учудват в ситуацията:
1.Че болницата има ресторант
2.Че не си я поканил на кафе
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Tenata » 07 Юни 2023, 20:48

Пред фирмата имаm 6 пълни електрички и 3 дизелака (чисто нови).
На кои коли им е пълен графика за 2 месеца напред?

п.с.
"прогледналите" с електрички, пак ги питам за екологията, питах преди няколко станици, нищо. :dunno: !
Go save the Queen
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от seimo » 07 Юни 2023, 20:54

bum_bum написа:Колите, добре. Съгласен съм, че имат редица предимства и за момента е по-евтино да караш такава.

Ами моторите? Беше писал, че си карал някакъв Харли. Е това вече не мога да си го представя. Кола бих си взел ако мога да поспестя и аз някой лев, че само возенето на децата е 1к месечно.

Но мотор не мога да си представя. Едно, звука. Друго да не го обслужиш, да не му почистиш веригата, да не я смажеш, да не ти светнат някакви лампи TC, MTC, .. :mhihi: че то това е една немалка част от кефа.


Това с мотора няма как да се опише на немоторист :D Всъщност нещата са несравними. Електрическа кола бих карал с удоволствие в ежедневието макар че аз карам предимно извънградско на сравнително дълги разстояния и няма да е особенно практично за момента. Мотора обаче е друга бира. Ако го използваш просто като средство за предвижване както колата да може би не е лош вариант. Но мисля че малко хора го възприемат по този начин :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 07 Юни 2023, 22:02

bum_bum написа:Колите, добре. Съгласен съм, че имат редица предимства и за момента е по-евтино да караш такава.

Ами моторите? Беше писал, че си карал някакъв Харли. Е това вече не мога да си го представя. Кола бих си взел ако мога да поспестя и аз някой лев, че само возенето на децата е 1к месечно.

Но мотор не мога да си представя. Едно, звука. Друго да не го обслужиш, да не му почистиш веригата, да не я смажеш, да не ти светнат някакви лампи TC, MTC, .. :mhihi: че то това е една немалка част от кефа.


да - карах един лайвуайър преди време... ми не мога да го приема - аз скутъри не мога да приема, че нямат скорости- та това беше още по зле. много бързо... направо при по- ниските скорости се чувстваше по- пъргаво от вмакса примерно... но.. абсолютно лишено от всякакво усещане. което е интересно, защото такъв проблем при ел. колите нямам а те се усещат по същия начин- но на мотор за мене е неприемливо.

другия проблем който имам беше, че пробега му беше само 75 мили или нещо такова. ако тръгна с приятели да карам и след всеки 50 мили почна да соча към резервоара- мисля, че просто ще ме оставят някъде сам да се оправям :ranting:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2023, 8:43

alx написа: ... Забелязал съм, ме в последните години съм станал доста директен и не цепя басма на никого. Виноват и оценявам наблюденията ти

123.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 08 Юни 2023, 13:11

Не помня в коя тема беше, но когато последният път обсъждахме "кой е alx", дойде Кроки и с думите "А бе вие луди ли сте?" изтри няколко страници писания :D

А имаше и снимков мат`рял :idea:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от steeN » 08 Юни 2023, 13:29

Мr. Bean е фен на водорода :lol:

https://jalopnik.com/rowan-atkinson-is- ... 1850507843


“JCB, the company that makes yellow diggers, has made huge strides with hydrogen engines and hopes to put them into production in the next couple of years. If hydrogen wins the race to power trucks – and as a result every filling station stocks it – it could be a popular and accessible choice for cars.”
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2023, 13:42

Може да си го позволи човека :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 08 Юни 2023, 16:31

По темата с електричките - вчера пуснахме едно оплакване до БМВ България, че нашата полуелектричка още няма квота за производство, а ориентировъчния срок на доставка изтече :banghead: .
Оказа се, че само тя и още няколко хибридни Х1 нямат квота :censored:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 08 Юни 2023, 20:51

Това е големия проблем в момента. С тролеите.

И не само при БМВ

Питах в Порше за един прЕАтел - същата лоша работа, хем ползвах “връзки” от компанията за която работя :mhihi:

Момента е възможно най-лошия за купуване на нова кола, еле пък електричка.

Още малко само и ще клекнат яката всички дилъри :mhihi:

Малко търпение само.
Последна промяна carmanf1 на 08 Юни 2023, 20:56, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 08 Юни 2023, 20:56

Е те минаха 10 години от както е пусната темаат 2013г , преди бяха скъпи и дефицит , сега пак ги няма и са по скъпи ...кога ще им падат цените че и масови ще стават тия тролеи ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от 3186 » 08 Юни 2023, 23:35

Сигурно ще прозвучи досадно, но за Тесла се чака 2-3 месеца. Предимството да правиш еднакви коли :mhihi

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 09 Юни 2023, 0:39

3186 написа:Сигурно ще прозвучи досадно, но за Тесла се чака 2-3 месеца. Предимството да правиш еднакви коли :mhihi


2-3 седмици последния път като гледах за нов модел с плад … другите не съм ги гледал но ги има доста от тях по дилърите за коли на старо
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от BMW_POWER » 09 Юни 2023, 1:15

Щатите не са мерило. При вас всичко е на съвсем друго ниво. Тук, независимо от лудите лихви, дилърите почти нямат нищо на склад. Цените на колите са с едни 20% нагоре. $123 + tx / week 6.79% 84 months with $0 cash down Цената от $35 209 се товари с $10 321 (+тах). Сиреч, базовият модел от около $33К отиде на малко над $40К при плащане кеш.... (не говоря за електричка)

Tеслите тук си вървят и те. Не съм проверявал, колко се чака, но стават все повече. Зарядни има практически почти навсякъде. Даже много хора се изгяволяват да ги зареждат и от обикновени контакти по паркингите. Нямам идея, по колко процента вкарват за 8-9 часа работен ден, ама го правят.


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jorixa » 09 Юни 2023, 8:35

То всичко се чака в момента, не само електричките.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook