Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
127
27%
Да - бих си взел
214
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 466
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от TNT » 07 Юни 2023, 12:22

А както връткат километрите, дали няма да могат да врътнат и батерията нагоре ? Даже по-интересният момент ще стане като започнат "афтърмаркет батерии" или "ремонт/рециклиране" :mhihi: "Запали се кола в Люлин, запали се кола на магистрала Тракия, запали се кола на границата" и т.н.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 07 Юни 2023, 12:55

С афтърмаркет батерии ще е жестоко, не се бях сещал :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 07 Юни 2023, 16:56

Lenco написа:
alx написа:Интересно. Дефинирай “критическа” за нас. Аз лично не виждам разлика в мирогледа ми отпреди 20 години примерно. Питам сериозно и с любопитство. Отстрани съм сигурен, че се виждат неща които за мене са скрити.

alx написа:
Don_Diego написа:Почти съм сигурен, че на техните размери няма Потенца Спорт :mhihi:


Бе ти заеби тия потенци- колкото по широки на мокро толкоз по- зле… с 275 отпред като уцелиш някоя локва на магистралата и ръката на Дявола ти дръпва волана и ако не внимаваш почва един танц със саби със 120 или там с колкото си преценил по магистралата така, че Хачитурян мое се обърне в гроба :driving:
Питай ме как знам :angel:

Държиш ли още да ти обяснява някой, всеки 3-ти в България е със заплата около 1000лв и кара с 275 отпред :kuku:
Умен, красив и скромен.
И по темата, малко ми се вижда насила да се вкарват електричките, едва ли феновете ще са толкова много ако не са принудени от някакви регулации.
Лично на мен най ми харесват в тунелите (за електричките иде реч) като ги сритат. :driving:


ми.. не съм съгласен - аз от 20+ пиша във форума и не мисля, че се е променило за какво и как пиша. често пиша за неща които "нормалния" човек в родината (че и в америка) не може да си позволи- факт. но това е просто демонстриране на друга гледна точка. ако мислиш, че идвам тука за да избивам някакви комплекси - не мисля. аз винаги съм бил "учител" по призвание и всичко което пиша го правя с надеждата, че хората около мене могат в един момент в живота си да се възползват от него - "да бе, алекс едно време беше писал/ говорил за това". говориме за коли, светоусещане и всичко друго за което пиша. какво е най- лошото което може да се случи? да си кажеш - "алекс ги писа едни ама нищо от това за което писа не се отнася за мене по една или друга причина"... живот без сценарии- факт. ама това не ми пречи да се пробвам.

bum_bum написа:
carmanf1 написа:


Всеки мъж е минал или ще мине от там. Няма лошо. Въпроса е, че няма нужда от толкова шоу оф във форума. Тук сме само мъже в крайна сметка и просто не е нужно, освен ако някой не търси нов тип приключения :mhihi:

За да не бъда грешно разбран, човешко е да се похвалиш и покажеш нещо, което те прави щастлив. Още помня ТВР-а на Борко Чипа и още няколко по-забележителни коли на хора от форума. Но някои хора просто са “вие простолюдието не разбирате за какво ви говоря”.


шоу оф... със риск да ти прозвучи като още такова - аз не съм се похвалил във форума за -нищо- за което в моя тефтер човек си струва да се изфука. коли? оръжия? това са глупости които вече дори не се показват на радара ми за ценности. тука има хора които знаят точно за какво говоря. така че, и с това не съм съгласен. но да речеме, че наистина има моменти в които звуча "вие простолюдието не разбирате"... знаеш ли защо се хабя да пиша? защото да си от "простолюдието" не е извадка от банковата ти сметка и/или позицията ти в работата и тн- а е въпрос на мироглед и светоусещане. и всичко това ти е в главата. и ако успея да убедя някого, че това е така - мисля, че значително ще му подобря качеството на живота... ако не - здраве да е. всичко го пиша от абсолютно алтруистични подбуди. не мразя никого и всичките ви смятам за приятели и бих с удоволствие седнал на маса със всеки един от вас.

Spunky написа:
Lenco написа:Държиш ли още да ти обяснява някой, всеки 3-ти в България е със заплата около 1000лв и кара с 275 отпред :kuku:
Умен, красив и скромен.


Има си термин на това, tone-deaf, в смисъла на изгубил връзка с реалността ;)


никога не съм крил че съм напред с материала и винаги съм бил готов да дам съвет как да се върви напред. помогнал съм на безброй хора по един ли друг начин. правилното тълкуване на това което пиша не е "тоз пък- само се хвали че има 275мм гуми отпред а аз не мога да си намеря свестни 185 втора ръка" а е "аз мислех да слагам по- широки отпред ама алекс пише, че се държат лошо на мокро- може би трябва да си похарча парите другаде". почти всичко което съм писал в този форум може да се разгледа като форма на съвет или съгласие/ несъгласие с нещо с цел да изкристализира някакво рение за питащия... виж ми предишния параграф.

По темата- в момента една индустрия/ бизнес е в голям подем и това е тази за рециклиране на батериите. Цените на рециклираните в момента са високи, но ще паднат като нещата наберат обем. Предполагам в близко бъдеще всяка обява за по- стара електричка ще включва процент деградация на батерията и купувача ще си прави сметката дали да я кара така или дс сменя батерия. Хубавото е, че електричките освен батерии друго скъпо не износват… трансмисия няма а ел мотора ако няма фабричен дефект на практика е вечен така че батерията ще е определяща за качеството на електричката втора ръка
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Jordana » 07 Юни 2023, 17:28

Аз ако съм "напред с матрияла " като тебе , пълня един контейнер с 275ци и го пращам за България . На всички пишещи в извън темата по е един комплект . Не са чак толкова много , пък и бълха те ухапала :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 18:52

alx написа:....


По едно време беше "един приятел", "чел съм", "чувал съм" и после резко стана "аз съм строшил 20 литрови мотора", "аз им казах да направят М5-цата такава". "сите суперкари съм ги карал на писта" и т.н. Много рязък скок имаше между двете и затова помислих, че те тресна критическата.

Няма нищо лошо всичкото това, но пусни снимки, покажи, разкажи, похвали се.. кво се криеш толкова все едно си Марк Цукербергер :dunno:

Това напомня оня с чашата и частните самолети или другия, дето ги бяха гонили с ламборджинитата хеликоптери.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от peshehodetz » 07 Юни 2023, 19:05

Кой е с частните самолети, че нещо съм пропуснал ? :) :) :)
Последна промяна peshehodetz на 07 Юни 2023, 19:11, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 07 Юни 2023, 19:11

bum_bum написа:
alx написа:....


По едно време беше "един приятел", "чел съм", "чувал съм" и после резко стана "аз съм строшил 20 литрови мотора", "аз им казах да направят М5-цата такава". "сите суперкари съм ги карал на писта" и т.н. Много рязък скок имаше между двете и затова помислих, че те тресна критическата.

Няма нищо лошо всичкото това, но пусни снимки, покажи, разкажи, похвали се.. кво се криеш толкова все едно си Марк Цукербергер :dunno:

Това напомня оня с чашата и частните самолети или другия, дето ги бяха гонили с ламборджинитата хеликоптери.


Приемам. Има го този момент определено. Но никога не съм си правил илюзиите, че някой си е помислил, че не са лични преживявания а съм го “прочел в нета”…. Забелязал съм, ме в последните години съм станал доста директен и не цепя басма на никого. Виноват и оценявам наблюденията ти
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от barabqga » 07 Юни 2023, 19:33

още ли го няма пауъра да пита за акаунтите, ту пишеш само с малки букви ту с големи започваш
(пиша го с най-добри чувства)

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2023, 19:35

Нямам представа какви са ел.моторите в електричките, но ако са разни серва, като в машините по производствата, не бих казал, че са вечни в никой случай! Може би натоварването не е същото, но проблеми си има и то не рядко - говоря за моторите по машините.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 07 Юни 2023, 19:35

barabqga написа:още ли го няма пауъра да пита за акаунтите, ту пишеш само с малки букви ту с големи започваш
(пиша го с най-добри чувства)

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk


Зависи от къде пиша- от комп-а пиша само с малки букви, но телефона слага главни след всяка точка и нов параграф автоматично… от там и разликата

За ел моторите- хубавото е че те са бинарни- или работят ок или отдалече се вижда/ усеща/ чува че имат проблеми. В товс отношение старата електричка не е двг котка в чувал- караш- не вие, не придръпва, компа казва какво е състоянието на батерията- ясно е дали колата я бива или не. Докато при двг идея си нямаш какво е състоянието на двигателя и дори на трансмисията… може всичко да е прекрасно ама мотора може дс гори зверски масло а трансмисията да е тиха щото й е сипано много гъсто масло което прикрива проблеми…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 19:55

Колите, добре. Съгласен съм, че имат редица предимства и за момента е по-евтино да караш такава.

Ами моторите? Беше писал, че си карал някакъв Харли. Е това вече не мога да си го представя. Кола бих си взел ако мога да поспестя и аз някой лев, че само возенето на децата е 1к месечно.

Но мотор не мога да си представя. Едно, звука. Друго да не го обслужиш, да не му почистиш веригата, да не я смажеш, да не ти светнат някакви лампи TC, MTC, .. :mhihi: че то това е една немалка част от кефа.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от slatanic » 07 Юни 2023, 20:00

Ти пак имаш някакви лампи там...ми аз имам едно ЕФИ и мигачи... :mhihi: :ok: А ако ефи не угасне...лошо... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 07 Юни 2023, 20:05

bum_bum написа:Но мотор не мога да си представя. Едно, звука. Друго да не го обслужиш, да не му почистиш веригата, да не я смажеш, да не ти светнат някакви лампи TC, MTC, .. :mhihi: че то това е една немалка част от кефа.


Ентусиастките коли, ще са с ДВГ под някаква форма за дълго време още, поради подобни причини. Пълните електрики са, да не забравяме, бяла техника.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Lenco » 07 Юни 2023, 20:18

Някой има ли наблюдение над електрички на 200 - 300 000км, тия машини имат доста чарк под капака, не ми приличат на батерия и ел. двигател само.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от carmanf1 » 07 Юни 2023, 20:23

alx написа: ... Забелязал съм, ме в последните години съм станал доста директен и не цепя басма на никого. Виноват и оценявам наблюденията ти


И аз съм вече в тоя клуб от 1-2-3-4 години :ok:

И изобщо не е лошо :lol:

По темата за електричките, днес сутринта ходих до близката болница с малкия за контролен преглед, че ходихме неделя по сред нощите по спешност.

Звъня на докторката и тя вика, извинявам се подвела съм ви, сега съм в другата, съседна болница. Елате еди къде си - Добре.

И е нормално, щот беше късно през нощта, разбирам я жената, беше мега изморена и без да иска ни е подвела.

Тя вика ще ви чакам пред ресторанта на болницата.

Отиваме - ехаааааааа, докторката дойде с ебати и Тайкана, бял, жесток :yes:

Много ме кефи тоя Тайкан дейВа, ама пуста малка батерия, която мога да си позволя

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook