СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Don_Diego » 06 Юни 2023, 20:49

Аз го ползвам за всички разходи по колата и ми е супер удобно, направил съм си напомняния за всичко на вноски и тн…само да имаше приложение за iOS :help:

А как става номера на тия колонки като пълниш догоре? Преди няколко седмици като бях в Белгия ми блокираше 150€ по картата, зареждах и освобождаваше останалата сума след известно време. И тук ли е на този принцип?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 06 Юни 2023, 22:09

Don_Diego написа:Аз го ползвам за всички разходи по колата и ми е супер удобно, направил съм си напомняния за всичко на вноски и тн…само да имаше приложение за iOS :help:

А как става номера на тия колонки като пълниш догоре? Преди няколко седмици като бях в Белгия ми блокираше 150€ по картата, зареждах и освобождаваше останалата сума след известно време. И тук ли е на този принцип?


Искат някви пари да качваш в айстора иначе щях да ти направя набързо едно :mhihi:

Не, колкото литра/пари напишеш толкова пуска/плащаш. Смяташ/преценяш си сам :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2023, 22:38

Може да се плаща и в брой, не само с карта... Ако искаш да напълниш до горе, 'пускаш' по някой от начините (с карта или в брой) повече пари в заявката (ако така можем да го наречем) и като се напълни догоре спираш! Остатъка от сумата ти го издава като ваучер (касов бон с баркод), с който можеш да платиш/доплатиш следващия път, да си купиш нещо от другите им бензиностанции с персонал или да ти дадат парите в брой пак там! Самия автомат не връща ресто! Самото плащане е предварително всъщност!

Ивански, погледни и http://www.spritmonitor.de . Има го и във вариант на английски... Имат и приложение за телефона (не знам дали е само за андроид или и за иОс) и не е задължително да 'качваш' инфото само от комп. Аз съм там от доста години и съм доволен...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от mr_petroff » 07 Юни 2023, 6:38

На А1 бензиностанциите в Австрия като поставиш картата от БГ банка , менюто става на български и има инструкции какво да правиш , тук не е ли така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 07 Юни 2023, 8:17

mr_petroff написа:На А1 бензиностанциите в Австрия като поставиш картата от БГ банка , менюто става на български и има инструкции какво да правиш , тук не е ли така?


То е толкова просто с такива големи букви че не знам как могат да се напишат инструкции :D

ildivvy, ще го погледна и него, макар че честно казано не виждам никаква логична причина да записвам тоя разход :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Юни 2023, 11:16

Някой рязко измете едни мнения от темата с криптото. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Don_Diego » 07 Юни 2023, 11:38

ivanski_2 написа:не виждам никаква логична причина да записвам тоя разход :dunno:


Аз го правя с чисто статистическа цел - да знам колко давам за колата и кое перо ми е най-голямо за нея :bchug: . Има ефект защото като я купувах Zката си бях казал, че няма да жаля пари по нея и разходи до 500лв няма да ги смятам изобщо...е оказа се, че доста неща по тази кола са в този диапазон и реших, че ще ги сменям чак като се предадат окончателно :lol: (визирам челно стъкло, стопове и разни други дреболии)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2023, 12:06

ivanski_2 написа:ildivvy, ще го погледна и него, макар че честно казано не виждам никаква логична причина да записвам тоя разход :dunno:


Това вече ти ще си го решиш :yes: ! Аз просто предлагам още варианти, ако решиш да го правиш... В интерес на истината, човек като види статистиката в цифри започва да гледа на нещата по по-различен начин.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2023, 12:07

mr_petroff написа:На А1 бензиностанциите в Австрия като поставиш картата от БГ банка , менюто става на български и има инструкции какво да правиш , тук не е ли така?


https://www.petrol.bg/self-service/ Това е клипчето, което е 'инструкция за употреба'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 07 Юни 2023, 13:22

ildivvy написа:
ivanski_2 написа:ildivvy, ще го погледна и него, макар че честно казано не виждам никаква логична причина да записвам тоя разход :dunno:


Това вече ти ще си го решиш :yes: ! Аз просто предлагам още варианти, ако решиш да го правиш... В интерес на истината, човек като види статистиката в цифри започва да гледа на нещата по по-различен начин.


Аз си водя подробна статистика за колата ( на колко км е сменянко, къде с какво и колко е струвало) и честно да ти кажа лошо ми става обикновено след 1-вата година :mhihi:
Ще записвам и горивото да видя наистина съпоставката на разходите.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 07 Юни 2023, 15:07

Що си го причинявате това да водите разходите? Неблагодарни черни дупки за пари са колите и малкото кеф дето носят ще го “изядете” като знаете разходите черно на бяло.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от BMW_POWER » 07 Юни 2023, 15:24

Top Gun Maverick написа:Някой рязко измете едни мнения от темата с криптото. :mhihi:


Бас хващам, че е приятел на жена ти във фейса :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от peshehodetz » 07 Юни 2023, 16:08

alx написа:Що си го причинявате това да водите разходите? Неблагодарни черни дупки за пари са колите и малкото кеф дето носят ще го “изядете” като знаете разходите черно на бяло.



И аз също им се чудя на някои как им се занимава особено като почнат с разни ексел таблици и подобни програми, ма щом ги кефи ОК, няма нищо лошо. Лично аз ако все пак искам да видя какво е било положението поне при БМВ-то ми е много лесно. За тази цел ползвам БМВ кредитна карта Мастъркард като всички разходи + гориво за БМВ-то слагам на нея без никакви други чарджове и винаги мога да да изтегля извлечения за периоди които ме интересуват, не че съм го правил до момента де. Много е удобна дори дава мисля че беше 5% кеш бек за всички разходи по БМВ дилършипите и 3% за гориво и зареждане на EV станции.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 07 Юни 2023, 16:49

alx написа:Що си го причинявате това да водите разходите? Неблагодарни черни дупки за пари са колите и малкото кеф дето носят ще го “изядете” като знаете разходите черно на бяло.


И аз така мисля. Колата ако вземеш да я мислиш, колко пара дърпа и колко е неизгодна от финансова гледна точка ... заеВи.

Просто се радвайте на колите и тва е. Ако не те кефи настоящата кола - сменяш я. Просто вещ, която трябва да носи удоволствие.

Ако някога спра да се кефя на колите, продавам всичко и не го мисля - има алтернативни начини на транспорт.

ПП. Изключвам служебните коли за работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от streetz » 07 Юни 2023, 17:04

Аз си въвеждам всичко в спритмонитора, да си знам кое кога е сменено, че всяка година имам по няколко влизания в сервиза и не мога да помня всяко нещо. Отделно разхода на гориво се следи по-вярно.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook