кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 07 Юни 2023, 8:20

nikola59 написа:Не си правете експерименти. SWF вече 4-та година без проблеми. Същите са и за оригинално вграждане и май сме го писали някъде в темите.

А тези откъде ? Последно от аутопро ми казаха, че няма и ми отказаха поръчката. А те по принцип са на поръчка няколко дни :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 8:23

nikola59 написа:Не си правете експерименти. SWF вече 4-та година без проблеми. Същите са и за оригинално вграждане и май сме го писали някъде в темите.


Купих си преди време амортисьорчета за преден и заден капак Стабило, пак за за оригинално вграждане, поне при е36. 1:1 с оригиналните, с изключение на логото на БМВ. Още със слагането като е студено не държаха. След година вече бяха по-зле и от старите. Но вероятно вече и оригиналното качество не е същото. Както споменах, купих си оригинални стелки велур с идеята, че съм виждал 10 годишни такива в супер състояние и не исках да се занимавам с китайци. Но и тия за 1к вече имат дълбока и грозна следа от петата на педала на газта.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Exclusive89 » 07 Юни 2023, 8:44

Аз съм с Валео на двете коли в БЕ, едните вече са на 3+г. а другите на година и нещо.. ами нямам никакви забележки. БМВто не знам с какви е :oops: Хубаво е да проверите и раменете на чистачките, понякога се кривят, каквито и чистачките да слагате няма да сте доволни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от vicho » 07 Юни 2023, 9:13

3-4 години с едни чистачки... голямо спестяване пада :help:

To obtain superior performance from wiper blades, Bosch's recommended replacement interval is approximately 12 months, and this can shorten dramatically if vehicles see consistent use in adverse conditions.


да не кажа, че минимумът е 6 месеца :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от nikola59 » 07 Юни 2023, 9:13

TNT написа:
nikola59 написа:Не си правете експерименти. SWF вече 4-та година без проблеми. Същите са и за оригинално вграждане и май сме го писали някъде в темите.

А тези откъде ? Последно от аутопро ми казаха, че няма и ми отказаха поръчката. А те по принцип са на поръчка няколко дни :dunno:

Да, от аутопро съм ги взимал преди. Виждам сега че доставката е до три дни - най добре тях да се питат. На други места нещо много завишени цени...В немският амазон също ги има.

vicho написа:3-4 години с едни чистачки... голямо спестяване пада :help:

да не кажа, че минимумът е 6 месеца :ok:

Не става въпрос за спестяване. Само споделих колко време съм с тях при положение, че колата не е в гараж. Леко пасажерската почна да "мазни" след 3-тата година.
Последна промяна nikola59 на 07 Юни 2023, 9:22, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 07 Юни 2023, 9:16

vicho написа:3-4 години с едни чистачки... голямо спестяване пада :help:

To obtain superior performance from wiper blades, Bosch's recommended replacement interval is approximately 12 months, and this can shorten dramatically if vehicles see consistent use in adverse conditions.


да не кажа, че минимумът е 6 месеца :ok:

Ако колата стои в гараж и не се кара много, що да не изкарат :dunno: Изпичането от слънцето също им е проблем. На мен проблема ми е, че 6 години купувам едно и също и в един момент почнаха да заминават тройно по-бързо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от streetz » 07 Юни 2023, 9:22

Карам с някакви Бош от практикер или бриколаж, тази ще им е 4-та година и може би ще е последна, че сякаш леко започват да мажат напоследък. Без забележки досега. И гараж не е виждала колата. :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 9:30

При мен вероятно проблема е прахоляка, защото е много мръсно. Спирам вечерта и сутринта стъклото е покрито с фин пясък, прах и някакви такива. Това прецеква и стъклото и чистачката сигурно.

За мен проблема не е, че трябва да ги сменям на 6 или 12 месеца, в крайна сметка не струват милиони. Неприятно ми е от гледна точка разхищението, което представлява това. Напълно съм убеден, че в 21 век могат да бъдат създадени чистачки, които да са перфектни поне 5 години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от madafaka_donkele » 07 Юни 2023, 9:31

Явно си зависи от самите чистачки, не толкова дали ги напича, дали е в гараж колата и т.н. Сегашните бяха на точно 2г. и реално си чистеха ОК, просто при едно пътуване ме пра як дъжд и нещо не успяваха да изчистват хубаво дъжда, затва ги смених. Явно наистина им беше дошло времето, щото дори и при пробното пускане се забелязва по-доброто чистене на стъклото, предполагам при по-сериозен дъжд ще се справят по-добре от вече старите. За сравнение на бившата вече Е39-ка за 2.5г. каране не съм сменял чистачките, човека преди мен не се знае колко е карал, но до последно си чистеха добре.
Аз поне така ги сменям, като почне да не чисти добре или замазва или прескача или скърца чак тогава. Така на точно определени интервали 6 месеца, 12 месеца не сменям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 9:51

Зависи и от стъклото, грапавото изхабено стъкло ще яде чистачките по-бързо и ще работят по-зле. Пружината на рамената също. Много хора зимата си оставят чистачките вдигнати, което разтяга пружината. Сигурно има значение и течността за чистачки, която се ползва.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от DigitalExile » 07 Юни 2023, 9:56

SWF са пълни боклуци, това е от моя опит. След една зима точно почнаха да мажат и скърцат на BMW-то точно като карах, върнах си оригиналните бошки с които дойде колата на 'ненам си колко години и чистеха по добре от SWF-a на 8 месеца и не скърцаха :mhihi:
Купувал съм бошовици от тука също, пълен шит са и те, накрая се отказах, последно съм купувал от amazon.de чистачки Бош, нямат нищо общо с тия тука и на която кола да съм взел от там все още не съм ги сменявал тоест 2-3 години вече, та талкова за чистачките от тук, може и да има читави ама аз не съм виждал.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Kroki » 07 Юни 2023, 11:03

На новата стара кола, по съвети сложиш SWF и на първото пускане още в сервиза дрънчаха. Изхвърлих ги и си сложиш БОШ, никакви проблени, докато не ме накапа смола и жената реши да почисти стъклото. Пак си сложиш бош..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Вуйчо » 09 Юни 2023, 7:21

Наскоро си взех поредната играчка на 4 колела. За сега ме радва.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 09 Юни 2023, 8:55

Страшна красавица! Пу-пу...един от най-любимите ми модели на марката :oops: Със здраве да си я караш!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 09 Юни 2023, 9:31

Много е яка, въпреки че никога май не съм харесвал черен цвят за кола.

Но ще си призная, че макар и на хартия да се водя бенве фен нямам грам идея какъв модел е това :mhihi: 3, 4, 5, 6, 7.. не мога да ги различа.

Освен това от последните години има толкова модели, фейслифтове и феислифт на фейслифта, че посмъртно не мога да кажа коя кола от коя до коя година е произвеждана. Да не говорим пък за това коя с кой двигател е излизала и колко коня е, както знам за старите пръчки. Но вероятно просто одъртявам :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook