СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2023, 12:46

TNT написа:Кое му е същото ? Че е 3.0д и че е М57 ? :dunno:


Да :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от carmanf1 » 01 Юни 2023, 15:37

Spunky написа:Няма как аз да ходя където и да е било - или тя идва или отпада от играта. Ако е налапала, ще прави всичко възможно да идва, за своя сметка ;)


Тя вече много пъти е идвала до Пловдив.

Ама на моя прЕАтел, същo му се ходело на екскурзии от време на време до Белград за разнообразие и разходка за по няколко дни.

А и имали там много хубави кръчми със сръбска скара и арна сливовица :mhihi:

Пък тя да продължава да си идва до Пловдив през останалото време.

ПС. тя и моята бивша жена се пукна на времето 2-3 години да пътува всеки ден София - Пловдив - София, докато не си намери работа в Пловдив, ама това нищо не гарантира :mhihi:

ПС 2. Колко е дълготрайно, съгласен съм с коментарите н колегите. Ама трябва да се изживее момента от живота на макс :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от empar » 01 Юни 2023, 16:41

ivanski_2 написа:
steeN написа:"Много като тебе вече плакаха" :mhihi:


Мотора е същия, интересно ми е как ако ми бият палката на пътя ще намерят разлика :D

А и мотора е същия , колко па да е интересен технотеста. :D

Дори да е интересен в банановата република всичко става с $.

Притеснява ме доста електрическата част, и ми трябва сигурна кола за дълги пътувания, а докато подкараме всичко в началото ще си има разни проблеми, само това ме спира, иначе много ми се иска :mhihi:


Човееееек, Е46 и дълги пътувания? Дай по-сериозно, моля ти се. :mhihi:
Да сложиш М57 на Е46 може да се легализира напълно, без никакви рушвети, не плашете гаргите излишно. Въпросът е за чих ти е. Твоето М57 можеш да го назобиш точно колкото въпросното 35д от Е60, Е70 и т.н., че и отгоре и няма да се разправяш с документи.
Кутията може да е проблем, но не от юридическа гледна точка. ;)
С какво си в момента и какъв е потенциалния донор?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2023, 17:04

empar написа:
ivanski_2 написа:
steeN написа:"Много като тебе вече плакаха" :mhihi:


Мотора е същия, интересно ми е как ако ми бият палката на пътя ще намерят разлика :D

А и мотора е същия , колко па да е интересен технотеста. :D

Дори да е интересен в банановата република всичко става с $.

Притеснява ме доста електрическата част, и ми трябва сигурна кола за дълги пътувания, а докато подкараме всичко в началото ще си има разни проблеми, само това ме спира, иначе много ми се иска :mhihi:


Човееееек, Е46 и дълги пътувания? Дай по-сериозно, моля ти се. :mhihi:
Да сложиш М57 на Е46 може да се легализира напълно, без никакви рушвети, не плашете гаргите излишно. Въпросът е за чих ти е. Твоето М57 можеш да го назобиш точно колкото въпросното 35д от Е60, Е70 и т.н., че и отгоре и няма да се разправяш с документи.
Кутията може да е проблем, но не от юридическа гледна точка. ;)
С какво си в момента и какъв е потенциалния донор?



Защо ? Да сега не е като 61-цата, но съм виждал и доста по кофти за пътуване 61-ци от моята 46-ца :D
Онзи ден ходих до Румъния и се върнах ~ 1 000 km за 2 дни, ми не беше кой знае какво , да кажеш да съм се изморил толкова много или нещо :dunno:
За себе си съм открил че най-много натоварва шуменето, ако го няма - мога да пътувам МНОГОО

Идеята на тоя мотор дето ми изпадна от е60 фейс 35-ца е че мотора е читав и просто е с 2 турбини и ZF в това купе ще върви доста прилично.
Иначе и сега ми стига 3к дизел ( С КАТАЛИЗАТОР ! ) 261 к измерени на дино.
Иначе да ако взема периферията от 3.5 ( турбини дюзии.... ) е ясно че ще се надуе, но да ти кажа и сега си върви доста прилично, а и с този автомат ( GM - всички знаем за лошата му слава и не е случайна ).......... макар че съм карал сигурно 20 такива и като моя не съм виждал да превключва ( нормално на всеки 50 000 от както е нова е сменяно маслото ) та така.
Другото което много ме блазни е ZF -> STAGE 3 - > лек чип и отиваме на един МНОГО приятен за каране автомобил ~300 коня.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от empar » 01 Юни 2023, 17:21

500км на ден са поносими. Аз повече мислех, че искаш да правиш. :bchug:
Аз имам 3 пъти София-Белград-София в рамките на един ден и много се мразех после.
То и от 46ца до 46ца има голяма разлика. Салон, окачване и т.н. варират доста, но като цяло са си далеч от комфортен автомобил за много път. Това бих казал, че е единственият реален недостатък на Е46, освен ръждата де. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2023, 17:37

empar написа:500км на ден са поносими. Аз повече мислех, че искаш да правиш. :bchug:
Аз имам 3 пъти София-Белград-София в рамките на един ден и много се мразех после.
То и от 46ца до 46ца има голяма разлика. Салон, окачване и т.н. варират доста, но като цяло са си далеч от комфортен автомобил за много път. Това бих казал, че е единственият реален недостатък на Е46, освен ръждата де. :ok:


Да прав си, това вече си е доста път :bchug:

Иначе за ръждата и това не го броя като проблем защото ако както при мен се хване преди да има и се защити няма проблем. ( Ще видим де ще пиша пак ако я притежам след 3-4 години :mhihi: )
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от drifty » 01 Юни 2023, 17:47

Шумът изчезва като си купиш седан :D. Имам приятел с Е46 комби и Е46 седан, разликата в шума в полза на седана е уау..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 01 Юни 2023, 20:42

Ние, трима човека, направихме почти 1700км за четирите дена пътуване Пловдив-София-Пловдив с Голф 7 2.0 tdi dsg от 2017г и за мен това не е кола за подобни чести пътувания! Шуми и е тясна! Мисля, че прилича на Е46 като купе, габарити и 'шумност'. Иначе е икономична - 4,9лтр/100км за пътуването... Одеве и светна и грешка в кутията и мина в авариен режим ,но слава богу, утре я връщаме в завода...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от nickstorm » 01 Юни 2023, 21:01

Много сте разглезени ми се струва... Ама това защото не сте пътували в Москвич 412 на големи разстояния :mhihi: Пък после да ми говорите за шумоизолация :lol: Иначе, ако се кара със 100, шума е доста по-малко :ok:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2023, 22:58

Аз от много време си мисля да сложа шумоизолация по корите на вратите и багажника , но все не стигам до там.


О колко съм пътувал с Лада с 4 скорости (3 работещи ) София - Шумен /Русе /Варна :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от drifty » 01 Юни 2023, 23:22

Аз се учих на Москвич 2140 да шофирам. Баща ми казва, че когато съм бил дете и сме пътували, съм заспивал малко след като запали мотора :D. И до ден днешен звукът от 2140 ми е някаква слабост :dunno:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2023, 23:25

nickstorm написа:Много сте разглезени ми се струва... Ама това защото не сте пътували в Москвич 412 на големи разстояния :mhihi: Пък после да ми говорите за шумоизолация :lol: Иначе, ако се кара със 100, шума е доста по-малко :ok:


Москвич 408 (четири фара) София-Дрезден с преспиване в Ниш, второ в Будапеща и едно преди немската граница.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от dhtj » 01 Юни 2023, 23:59

ivanski_2 написа:Другото което много ме блазни е ZF -> STAGE 3 - > лек чип и отиваме на един МНОГО приятен за каране автомобил ~300 коня.


Вземи си Е90 направо, плюсове безброй, кутията която искаш е там също.
На 46цата и тежи чугунения блок отпред, на 90ката с алуминиевия се усеща доста по-балансирана колата.
Иначе кутии се сменят, има 46ци и с 6хп и с 8хп даже. Със сигурност не е лесно де, нито пък евтино. Затова ти казах за е90.

Карал съм и 46, карам съм и 60, за мен 90ката е идеалната среда.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от barty » 02 Юни 2023, 6:23

Един път качиш ли се на 5-ца после не ти се вози в 3-ка :mhihi: Тясна, шумна, друса :mhihi:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от mr_petroff » 02 Юни 2023, 6:38

Имам около 16 трипа Търговище - Благоевград и обратно с ВАЗ2101 през 94-99 год. пълна с колеги и багаж :mhihi: Студентски години , хубави и весели години - това жигули беше баси и кучето желязно :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook