Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от b_u_b_o » 24 Мар 2023, 19:49

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:Просто не вярвам на нито една дума на политици и икономисти, дето ми обясняват, как всичко е цветя и рози.


Ама вярваш в абсолютно същите лъжи от другата страна. Или смяташ, че само едното е пропаганда, другите само истината ти казват. :kuku:


Напротив. Гледам и едните, и другите. И когато едните ми говорят, колко всичко е прекрасно, давам данните от другите. Това подсъдимо ли е?


И друг път съм ти го казвал, запада има много проблеми, неизбежно ще се разпадне системата, НО това което ти е трудно да осъзнаеш е, че изтока не е алтернативата. Освен ако не искаш да седнем на по-големия х*й. :dunno: Проблема е, че много хора им е по-лесно да гледат на макрон часовника колко пари струва отколкото да мислят с главите си. Но особено за тия дето са учени да мислят в едни други времена е разбираемо това. :bchug: А франчулята, колкото по-бързо осъзнаят, че измамата "пенсионна система" рухва и както във всяка пирамида първите печелят последните духат, толкова по-бързо могат да опитат сами да се подготвят за старини на който му остава време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 24 Мар 2023, 19:57

Заради такива конформисти като тебе агонията ще продължи още дълго . Добре поне че на бурето с барут под задника на капитализма с човешко лице му е запален вече фитила .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 20:00

b_u_b_o написа:И друг път съм ти го казвал, запада има много проблеми, неизбежно ще се разпадне системата, НО това което ти е трудно да осъзнаеш е, че изтока не е алтернативата. Освен ако не искаш да седнем на по-големия х*й. :dunno: Проблема е, че много хора им е по-лесно да гледат на макрон часовника колко пари струва отколкото да мислят с главите си. Но особено за тия дето са учени да мислят в едни други времена е разбираемо това. :bchug: А франчулята, колкото по-бързо осъзнаят, че измамата "пенсионна система" рухва и както във всяка пирамида първите печелят последните духат, толкова по-бързо могат да опитат сами да се подготвят за старини на който му остава време.


Бубо, къде съм писал, че трябва да ходим при "алтернативата"? Писал съм, че трябва да сме неутрални и да си гледаме националния интерес. Що се отнася до измамата "пенсионна система", то няма никаква разлика с национализирането (секвистирането) на парите ти от банковата ти сметка. И не само на това, но и отнемане на всичките ти движими и недвижими активи. Разлика няма абсолютно никаква.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от yordanovdir » 24 Мар 2023, 20:23

Много типично е това криене зад неутралност и националния интерес.Остава да уточниш националността.Преди доста време се беше изказал толкова грубо за българската, че няколко човека се възмутиха.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 20:40

yordanovdir написа:Много типично е това криене зад неутралност и националния интерес.Остава да уточниш националността.Преди доста време се беше изказал толкова грубо за българската, че няколко човека се възмутиха.


Факти да искам ли или само си говорим? Каква е сметката от това, да прекратяваш търговски и дипломатически отношения?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 24 Мар 2023, 21:01

Ако ти ходиш да пазаруваш в един магазин и постоянно те лъжат с грамажа, с цената, с качеството... каква ти е сметката да не прекратиш такива търговски отношения?

Дипломатическите не сме ги прекратили. Големи предсказания пак имаше като изгониха руснаците, щяха да затварят посолството, война почва и сега същите тактично си мълчат по темата... :dunno:

Изображение :ok:

p.s.
Поне фантазия да имаха... land of opportunity превели дословно :lol: което винаги съм се чудил защо сме го префасонирали на "страната на неограничените възможности"
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 21:16

Кога си бил излъган в количество и качество? Имаш договорни цени и борсови цени. Аз имам договор с банката 5 години и фиксирана лихва. След 5 години преподписвам. Ако нямам договор и съм на отворена лихва, мога ли да обвинявам банката, че ми вдига вноските? Вдигането на лихвите не ме засяга :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 24 Мар 2023, 21:28

Хора, които не се прибират в България от Х г., говорят за националност :paranoid:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 21:32

Exclusive89 написа:Хора, които не се прибират в България от Х г., говорят за националност :paranoid:


Спамиш :dunno:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2023, 22:16

Това със страха от Русия е ..голям страх. Вчера един ми ги говори как още малко ни оставало(турчин се вика, може и помак да е, вероятно и той не знае)и Путин натискал копчето и ни заличавал. Говори, че ще си търсел бесило, ама сериозно го говори. :shock: Тука вика сме първи с този Арсенал долу. Викам недей, че съм на 1 километър бе и тоя пак как направо сме умрели, ама той щял да се спаси преди да ни думнат с бесилото. Да се махаме вика от тая държава, ама той Путин навсякъде ще гръмне всичко. :shock: Викам си той няма ресурса една държава да завладее набързо, цял свят ще думва. Вярно може да направи бая мизерии с бая жертви, ама нищо съществено няма да се случи. Кой бе, ти знаеш ли вика кой е Путин...
Не знам, навсякъде ходят болни мозъци. Вярно велика сила е Русия, но нещата в световен мащаб не са както преди 200-1000 години - един тръгва и завзема почти всичко известно. Те германците не можаха с толкова техника и акъл, че не виждам сега как някой друг ще го направи. След много години може би.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 24 Мар 2023, 23:46

Чад са национализирали активите на EXXON MOBIL и според злите езици са депортирали няколко сътрудника на компанията.

https://www.aljazeera.com/news/2023/3/2 ... %20to%20it.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от bum_bum » 25 Мар 2023, 9:12

Са да продавам еврото и да взимам юани или какво? :mhihi:

Тия европейските банки баси пирамидите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nickstorm » 25 Мар 2023, 10:21

b_u_b_o написа:Миналата година ни плашеше с газа, тая година със зърното ли ще е? :dunno:


:mhihi:


Кой ще ни даде пари на нас, независимите? :arrow:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/i ... en-2342695

:lol:

А иначе, ако предприемчивия български бизнесмен изнесе добива на Добруджа, може и да се налижи да ядем пасти :mrgreen:
Последна промяна nickstorm на 25 Мар 2023, 11:38, променена общо 1 път
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 10:33

Слабоумни партенки като това с доклада, спокойно може да слагат по 10% от количеството в микса всеки месец, влиянието на цената ще е пренебрежимо. Нали точно това е идеята на хранилището да се изглаждат колебанията в цените. Те искат да е мандра.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 25 Мар 2023, 11:54

Вчера излезе протокола от срещата на ръководството и представителите на сътрудниците в завода.... Очакваните/обичайните поръчки за пролетта са с 20-25% надоло. Ще освободят 56 човека... Обещаното увеличение на заплатите остава... След две рекордни ковид-години, имаше година на затишие (лек спад), но тази е първата в моята статистика (19 години), в която имаме подобен спад в поръчките! Ще видим как ще го 'отиграят'. Не сме имали такава ситуация преди...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook