България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 9:22

Пинтев написа:https://www.vesti.bg/bulgaria/tezhka-katastrofa-v-gabrovo-na-miasto-zagina-18-godishen-mladezh-6164332

Да залагаме с каква скорост е карал .

Понеже няма снимки ще гадаем само от обяснението за дървото в населено място. Ще позная с точност от първия път - с преценена скорост. Тоест на тоя булевард с хубав асфалт кой малоумник е сложил я 40, я 60, пък може и 80, след като може да вдигнеш да речем 150 без проблеми? Та скоростта в цифри едва ли има значение, важното е, че е преценена. :yes:
И нека допълним една форумна мъдрост - не скоростта убива, а някой, който кара бавно и те принуждава да увеличиш скоростта многократно за да го изпревариш.

Миналата сутрин случка. Влизам си аз в града и при разрешени 50 карам в лява лента с 80 понеже е сутрин към 8 без и всички летят за училищата понеже не могат да си преценят времето. Та карам си аз спокойно в лява лента и чувам отзад сватбарско свирене, поглеждам и ОМГ , сив космически кораб Пасат 4-ка дето им викаме, а реално са петица с ксенон на рефлекторите, класика! Дизел разбира се и много бърз, комби. Иска да се отместя за да литне, а не може през дясната защото там лузърите карат с по-малко от моето 80 с което съм нарушител. И аз не се местя, оня полудява вече, а след 150 метра има кръгово и трябва да намаля, щеше да го прелита и него явно. Та след още 500 метра спирам да слизат хората ми и тоя спира до мен и почва да ме гледа лошо, но ме позна пък, не ми знае новата кола, погледна и тръгна. А съм го виждал тоя същият да слиза да се кара с хора по някакви си причини. :ok: На същото място след точно един час никой вече не кара с повече от 50 защото е възможно да има тринога(нищо, че камерите не помагали)само аз и още няколко преценяме, че може с 60 защото знаем, че я настройват на 65 :ok: и е голям кеф да гледаш същите киселяци, които сутрин искат да карат със 100-120 как злобеят и те гледат лошо след като ги изпреварваш. :ok: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 25 Мар 2023, 9:36

80-100км максимум е карал . Загиналия пътник е заради странчния удар в дървото не толкова зарди скорост .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 11:08

:mhihi: Няма начин да е заради удара с висока скорост, тъй де с преценена. Ако се беше ударил с 30-40 нямаше да има никакъв шанс отново. Повтарям ударил, а не карал с 30-40.
Пък и когато е сухо и слънчево, булевардите стават доста хлъзгави, не е както когато е на мокро. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 11:21

120-130 km/h преди да е поднесъл според мен. Направо е усукал Е46цата около дървото. :kuku:

п.с. с 30-40 km/h ако беше ударил дървото щеше да излезе с уплаха и охлузвания от колата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 25 Мар 2023, 11:40

с 30-40км/ч да удариш дърво странично би било истинско постижение в сухо време.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 25 Мар 2023, 12:01

steeN написа:Как по-точно няма яд, като на втория път оставаш без книжка? Ти какво искаш да ги разстрелват на място ли? Тука се люшкате от едната крайност в другата. Едните глобите им били скъпи и не можели да ги плащат, другите колкото и големи да станат няма да са доволни. :lol:


хайде да смятаме малко (39 точки)

но, да... за каране в насрещното на магистралата - книжката перманентно + колата

за алкохол повече от веднъж - също :yes:

краен съм, ама не искам някой да кара срещу мен :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 25 Мар 2023, 12:06

И колата, като е на лизинг, служебна какво правим? Масово всичките скъпи коли са я фирмени, я лизингови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 25 Мар 2023, 12:18

Идеално, взимат ти колата, щото два пъти си карал нафиркан и продължаваш да си плащаш лизинга :D
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 12:51

Няма как защото веднъж си влезнал в насрещното на магистралата и да ти вземат книжката до живот, осъзнайте се малко. :mhihi: Това съм убеден без да търся, че го няма в нито една държава по света, няма и да го има при тези условия. Да не говорим, че има места на които няма знаци и т.н. и някой просто може да се обърка бе хора, не го толерирам, не съм за, но не може да ги разстрелваме както вика Стийна. Човек ако се обърка просто трябва да не се панира. Спира веднага в аварийната, изчаква целия трафик и обръща когато може, толкова.
Защо се предлага за пиян от втория път да ти вземат до живот, а за объркал се не? Едното е съвсем умишлено, а да влезе някой умишлено едва ли. Може, ама ще са мизерен процент спрямо пиещите доброволно.
Пиян няма нужда да ми вземат книжката до живот, просто трябва да лежи в затвор, а книжката за няколко години, достатъчно е за да получи втори шанс. И това трябва да е от първия път. Като те вкарат шест месеца в кауша или минимум те осъдят условно, много ще се замислиш втория път.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 13:12

ID A написа:И колата, като е на лизинг, служебна какво правим? Масово всичките скъпи коли са я фирмени, я лизингови.


Фирмата носи отговорност за това, което правят служителите и. Това новост ли е за теб? :dunno: Това не е някакво формирование, което гарантира безнаказаност, единствено някаква ограничена отговорност при фалит на акционерите (не на фирмата)... която и тя не е чак толкова ограничена.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 25 Мар 2023, 13:21

steeN написа:
ID A написа:И колата, като е на лизинг, служебна какво правим? Масово всичките скъпи коли са я фирмени, я лизингови.


Фирмата носи отговорност за това, което правят служителите и. Това новост ли е за теб? :dunno: Това не е някакво формирование, което гарантира безнаказаност, единствено някаква ограничена отговорност при фалит на акционерите (не на фирмата)... която и тя не е чак толкова ограничена.


Стинка, тук в града има една пицария, чиито шофьори докато доставят пици, карат на рали отсечки из града. Какво може да се направи? Въпрос на време е да блъснат някого. Почти на всяка разходка някой от тия келеши го виждам да лети. Един път го виждам, че набливажа пешеходната пътека, по която щях да минавам, видя, че спрях и завари газта, а беше на 60-70 метра поне..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 13:28

Предварително няма какво да се направи. Все пак всеки е невинен до доказване на противното. Трябва да ги снимаш как не дават предимство на пешеходци и да пратиш едно добре написано писмо до КАТ. После според зависи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 25 Мар 2023, 14:11

Тия дето разнасят авточасти са най големите хвърчилки . Преди години имах следния куриозен инцидент с едни такива от големите продавачи на авточасти . На едно определено кръстовище във Варна на бул Сливница и пазарчето за Младост един от тия авточастите излиза от пресечката на главния пътя с ляв завой - и се блъскат с една от мойте баничарки странично . Виновен оня , няма проблеми писаха там редовните глупости . След месец тая кола още не е оправена като хората на същото кръстовище същата баничарка на тия авточастите блъска по същия начин с отнемане на предимство друга моя кола с работници . Ай обяснете кво е това ?!! :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 14:51

Шанс.

Дрифти, следващият път когато така ще ти отнеме предимството, излизаш леко на платното ако кара бавно сравнително и стъпваш. Ако не спре, просто правиш крачка напред и го удряш с все сила по ЗАДНИЯ калник когато вече минава. Онзи спира и го наругаваш едно хубаво като го караш да ти се моли да не викаш КАТ, че те е блъснал, а той няма как да докаже, че не е защото реално е, друг е въпроса, че си се протегнал. Ако пък не спре... :mhihi: звъниш на 112, казваш блъсна ме един и избяга и чакаш. Онези идват и казваш, че си пресичал, хванало те е страх да не те блъсне и инстинктивно си се предпазил с ръце като ако пък си огънал калника на някоя сапуниерка, още по-добре. Тоест установява се, че е имало контакт и тоя е трябвало да спре. Установяват го веднага почти или на другия ден и се води напуснал ПТП.Съответно книжката на трупчета от 1 до 6 месеца по закон и ще видиш как ще почнат масово тая фирма да не се държат като олигофрени. Тука едни време така беше една фирма, ама куките ги поошариха малко и се спряха, сега от няколкото, гледам има една с едни Микри, които си летят, но засега не съм ги виждал да не спират на пешеходци. Но всичко се лекува.
Скоро на мен една така, ама понеже беше жена я пожалих и нямах и времето да чакам. Пресичам и вече съм почти на средата, но я виждам, че няма намерение да спира. Само я изчаках да отмине почти и такъв юмрук шибнах по калника, та отвътре приятел или мъж и беше се разбуча и викаше нещо от сорта кво правиш бе ей и аз като турбо селянин се развиках боклук, спри да ти кажа, ама онзи отмина, понеже имаше патрулка, която рисуваше едно камионче с безалкохолни. Ченгето ми вика какво стана и аз му разправям, онзи вика на другия пиши по-бързо, написах акта след минута и тръгнаха в посоката на тоя като ме пита за номера, но предполагам не са го стигнали.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 25 Мар 2023, 14:58

Стине, сега дори номера не свалят на служебни/лизингови. Че фирмата носи отговорност, да но ако има щети. Как едно каране в насрещното на магистрала (им всякакви, дори такива, които умишлено минават, за да не обикалят еди колко си км. особено в близост до бензиностанции) или при пиян водач, ще санкционираш фирмата?
За това трябва яка глоба примерно от няколко хиляди + корекция нагоре по стойност автомобил.

edit: Това на топгъна си е лъжесвидетелстване и ако има камера (като на почти всички Софийски кръстовища) може и пешеходецът да го отнесе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов, немо

Последни теми
Facebook