Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 23 Мар 2023, 10:16

Ъъ само да питам, правиш ли разлика между гараж и паркомясто ? Питам щото нито един гараж не си дал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 23 Мар 2023, 10:31

Не са, това ли е най-важното за едно място за паркиране?

Явно не се търси такова нещо, сигурно няма и 0,5% от местата да са гаражи, а не парко места.
Дори не видях нито една обява.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 23 Мар 2023, 10:44

Ми нали обсъждаме гаражи, не просто да паркираш, гаража е много повече от това просто да спреш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Имотният пазар

Мнение от b_u_b_o » 23 Мар 2023, 10:48

alekangg написа:Не са, това ли е най-важното за едно място за паркиране?


Не е най-важното за място за паркиране, само че гаража има съвсем различни свойства от очертано с боя парче паркинг. Респективно и различна цена. Така че, ако ще се прави сравнение е хубаво да не е на кон за кокошка.

Изобщо тия сравнения са ми абсурдни. Като не ви харесват цените в София, ами купете си апартамент в испанско село, кой ви е спрял? Тъкмо цените в София ще паднат като спрете да купувате. Ама нещо не го правите, хубаво е да си изясните защо не го правите и тогава може да ви светне и защо са тия разлики в цените...

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Имотният пазар

Мнение от nickstorm » 23 Мар 2023, 11:07

Нещо много хора се превъзбудихте, да не продавате гаражи по Софето? :mhihi: София е последното място на света където бих си купил имот, пък било и то гараж за 100 иляди евра. Аз ще си взема обзаведен апартамент в испанско село, ще вляза и ще си оставя бирата в хладилника и отивам на плаж. За същата цена в Софето някой ще влезе в гараж за 75к и ще почне да се чуди от къде да намери майстори да му измажат стените и да му оправят пода :lol: :clap: Това са мега надути, бих казал абсурдни, цени и за да плати някой такава сума трябва да му паднат ей така от небето. Явно доста хора са се назобили от разни далавери, друго обяснение нямам щото при средна заплата 2-2,5 в София няма как да извадиш 75к евра за гараж
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 23 Мар 2023, 11:11

Плащат ги, защото ако не ги плащаха нямаше да струват тия пари, замисли се. Дали са надути или не няма значение, щом се продават за толкова значи някой ги плаща, като спрат да ги плащат цените ще паднат, логично е нали?
Та ти явно никога не би купил, ама много хора го правят, видно по обявите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 23 Мар 2023, 11:11

В Испания няма гаражи, освен ако не са в къщи.
Значи според мен трябва да им искат по 100-ца в София, след като са толкова ценни .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Имотният пазар

Мнение от don_gori » 23 Мар 2023, 11:15

Здравейте колеги, пред една дилема съм от известно време и се надявам на някакви трезви отговори и съвети.
Като цяло си търся нов имот за живеене (къща) понеже сегашния взе да ни теснее. Оглеждаме се последните 2-3 години но все изчаквах понеже след 2019 всеки говори как идва криза Ковид, Война и цените ще се сгромолясат по подобие на 2009 година .. е да ама не, цените си пълзят лека полека нагоре .

Наскоро се обяви една къща в супер квартал, голяма с гараж в много добро здраве за годините си (разбира се без изолация) на много добри пари, да кажем 25-30% надолу спрямо цените на подобни имоти в околността. Понеже ще гледам да участвам с около 60-70% собствено финансиране няма да останат достатъчно средства за ремонт и нанасяне веднага в нея.
Идеята ми е да купя имота в момента и след 2-3-4 години като се съберат финанси да я стегна и да се нанеса на чисто ново за живеене. През това време мисля да я пусна под наем, колкото да си покрива заема от банката, в къщата е живяно доскоро и с минимални освежавания ще стане доста добре.

Другия вариант е да чакам евентуално нещо да стане, всичко да падне и тогава да купя и оправя всичко за по-малки пари. Но ако всичко си остане постаро му след 3-4 години, когато ще трябва 100% да купя нещо може би ще се набутам повече спрямо варианта цените да се сгромолясат.

Понеже в момента малко ме притеснява банковата сиситема с тези фалити ще гледам да участвам с повече лично финансиране и колкото се може по-малко от банката, това дали го мисля правилно :roll: ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Имотният пазар

Мнение от ildivvy » 23 Мар 2023, 11:20

Според мен, идеално си го измислил! Действай! Няма кой да ти гарантира, че ще има някаква съществена промяна в желаната от теб посока... А дали ще има подобни имоти тогава, кой да ти каже отново?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 23 Мар 2023, 11:21

Колите в София достигат максимума си. От тук нататък или ще падат или ще седят горе долу така, в зависимост какви мерки ще вземе общината. Първото и очевидно, което ще се направи е да е достатъчно скъпо да имаш втора (или повече), кола така че повечето хора да се откажат. Ясно е, че има някаква инерция на цените на гаражите и паническо купуване последните 2 години, но няма да трае вечно.

Яко се отплеснахте. По-интересно е да разберем какви са цените в Търново (нали там живееше колегата или вече ги обърках не знам :lol: ), не на майна си райна :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 23 Мар 2023, 11:44

don_gori написа:Здравейте колеги, пред една дилема съм от известно време и се надявам на някакви трезви отговори и съвети.
Като цяло си търся нов имот за живеене (къща) понеже сегашния взе да ни теснее. Оглеждаме се последните 2-3 години но все изчаквах понеже след 2019 всеки говори как идва криза Ковид, Война и цените ще се сгромолясат по подобие на 2009 година .. е да ама не, цените си пълзят лека полека нагоре .

Наскоро се обяви една къща в супер квартал, голяма с гараж в много добро здраве за годините си (разбира се без изолация) на много добри пари, да кажем 25-30% надолу спрямо цените на подобни имоти в околността. Понеже ще гледам да участвам с около 60-70% собствено финансиране няма да останат достатъчно средства за ремонт и нанасяне веднага в нея.
Идеята ми е да купя имота в момента и след 2-3-4 години като се съберат финанси да я стегна и да се нанеса на чисто ново за живеене. През това време мисля да я пусна под наем, колкото да си покрива заема от банката, в къщата е живяно доскоро и с минимални освежавания ще стане доста добре.

Другия вариант е да чакам евентуално нещо да стане, всичко да падне и тогава да купя и оправя всичко за по-малки пари. Но ако всичко си остане постаро му след 3-4 години, когато ще трябва 100% да купя нещо може би ще се набутам повече спрямо варианта цените да се сгромолясат.

Понеже в момента малко ме притеснява банковата сиситема с тези фалити ще гледам да участвам с повече лично финансиране и колкото се може по-малко от банката, това дали го мисля правилно :roll: ?

Аз съм в горе-долу в подобна позиция (само че за апартамент) и в момента изчаквам, като паралелно продавам по-малкото жилище на "набримчена цена". Според наблюденията ми върхът вече се превали, прилично количество големи апартаменти в различни квартали, които наблюдавам, вече вървят надолу и още стоят на обява. Също поради банковата нестабилност изчаквам, като при мен крайният срок за покупка ще е горе-долу догодина по това време. Бих те посъветвал да не бързаш, освен ако въпросната къща не е наистина мечта, тогава действай смело, защото аз изпуснах поради съвсем леко забавяне имот в лошо състояние със страхотен потенциал (няколко часа забавяне) и много добра цена и повече подобен не видях.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имотният пазар

Мнение от Petrolhead » 23 Мар 2023, 11:45

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 17:59, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Имотният пазар

Мнение от don_gori » 23 Мар 2023, 12:22

Официалната цена е горе долу според другите имоти, неофициалната която аз съм договорил е с 30% надолу без брокери и т.н. Виках майстори да я огледат за някакви евентуални проблеми казаха че всичко е наред и няма "скрити дефекти" , отделно имам приятелско семейство което живее отчно стреща и знаят на какво дередже е.
Отностно банките смятам, че тук лихвения процент още не е взел да се покача и след 3-5-10 месеца нещата ще се променят. А и като цяло гледам да съм по-далеко от банките и заеми към тях. Ясно е че мога да изтегля някакъв кредит и да купя жилището + ремонт и да заживея веднага, но с този вариант ще се чуствам доста обременен. А варианта който аз съм предложил с лично финансиране + наем за периода на заема ми изглежда най-чист поне в моите очи :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Имотният пазар

Мнение от Petrolhead » 23 Мар 2023, 12:29

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 17:59, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 23 Мар 2023, 12:34

Не знам защо всички хора които не са теглили кредити са толкова изплашени, това е просто един инструмент, ако се научиш как да го ползваш всъщност е много полезен. Като се замисля и аз преди бях изплашен, щото нищо не разбирах от банки, кредитиране и тн.
Варианта с кредит според мен е най добър също, след 5-6-10-15 години я камилата, я камиларя дет се вика.
Ако пък в момента живееш в собствено жилище по хубаво него дай под наем след като се нанесеш в къщата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook