Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 21 Мар 2023, 15:53

И аз се чудя какво се говори всеки три деня са прибалтийските републики толкова и как са на умиране.

Аз бих живял тям, бях преди 2 седмици в Талин.
Супер спокоен град от всяка гледна точка.
Не видях нищо затворено, нито стачки и протести.

Най-якото е, че за не видях нито един, ама нито един маймун, черен, арабин или каквато и да е друга измет с каквато е пълно навсякъде, включително в София.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2023, 20:06

madafaka_donkele написа:
bum_bum написа:Как.. щом се чуе шум за една банка, бягаш с 200 от там. :dunno:


То до момента на стигане на шума до скъсаняци, като мен ще е късно вече. Справка КТБ и гръцките банки.


За КТБ имаше много време. Още ми е пред очите момента в който седя пред компютъра и говорим с жената дали да не бръмна за 5 мин до Бизнес парка за да пусна едно платежно към друга моя сметка в ДСК. В това време бяха обедните новини и се изтъпани управителя на БНБ със съобщението, че БНБ гарантира стабилността на банката и дава пълна гаранция, че никой вложител няма да загуби никакви пари. Тогава реших да не ходя.

На следващия ден вече затвориха и аз изгубих това за което съм работил половината от живота си.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Jordana » 21 Мар 2023, 20:19

Мисля че имаха някакво ограничение за теглените суми , но е факт че продължи повече от седмица ритането на камбаната :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 21 Мар 2023, 21:15

Аз им поразгледах таксите и предложенията преди няколко дена и, според мен, в Пощенска ми изглежда най-добре! Уникредит са голям консорциум и имат представителства в почти всички държави в Европа...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 21 Мар 2023, 21:18

Одеве пак слушах някакво платено интервю с някакъв председател на хотелиерите... Обесняваше за 30%-ното увеличение на цените на офертите за Великден :mhihi: :mhihi: Тези хора нямат наяждане и това е! Имали клиенти от чужбина..! Ами добре! Какво се обеснявате на хората, които не искат да ви плащат цените? Посрещайте си ги и 'всичко е точно'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2023, 21:32

Имат, ама и тука има достатъчно, които плащат. Затова така вирнаха носовете.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 3:00

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Румен Гечев е просто олицетворение на Ганьо. Валутния борд е котва към нещо по-стабилно.
Щатите и еврозоната имат най-стабилните валути в света. Към какво да се закотвят? Галактическата валута ли? И да двете доста често си подкрепят взаимно валутите неофициално... И в следващата криза хората ще си продават местнитв валути и ще ги обръщат в долари и евро... а ти пак ще си останеш с теориите, Тъпанчев.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Припозна ли се! Честито! Претендираш, че си бил в Америка. Къде в Америка задават въпроси, кой какво и за колко е продал и му дават акъл, "колко се е набутал"? Това го прави единствено и само Ганьо! Включително и по телевизията. Що се отнася до твоите теории, аз не знам, коя ще се сбъдне първа. $ за 200 рубли или Биткоин за $200К. Нямам нито едно от двете и наблюдавам с интерес.
"Подкрепят си валутите", защото много скоро само те ще си ги използват. Жокер. Повече от 1/2 от населението на Света не ги използва :idea: И още не са се разпаднали :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Мар 2023, 7:51

Питат там където всяко мнение ти е злоба срещу Бг и тайна надежда как ще стават по-зле нещата и колкото повече си далече от истината толкова по-агресивен ставаш. Аз съм далече от патриот, ама твоето е минало всякакви граници. Също не можеш и да преживееш, че руснаците не са такъв фактор какъвто ти се иска и го прикриваш с опити за елементарни заяждания сякаш нещо в реалния свят ще се промени...

САЩ и Европа скоро сами щели да си ползват валутите... е чакаме да стане... докато чакахме еврозоната и НАТО само се увеличават. Коя е тая 1/2 от населението на света дето не ги позлва... няма централна банка в света дето не ги държи като резерви... почти всичко се купува от Китай в долари... дори газа все още се плаща в долари на руснаците... после руската държава ги прибира и дава компаниите си рубли...

п.с.
Кво си изобщо си написал нещо, от което някой може да извлече полза? Дали пък не трябва да седнеш да се позамислиш, че нещо в разбирането ти за света е сбъркано?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 22 Мар 2023, 9:53, променена общо 2 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Мар 2023, 8:14

Кога си казвал, че Биткойна ще удари 200к бе? :shock: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Мар 2023, 9:04

В един разговор, в който го убеждавах да не гласува 3ти път за Трюдо. В същия разговор също упорито ми настояваше, че НАТО ще марширува на червения площад до дни :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 13:51

steeN написа:Питат ...


На теб това ти е тактиката в споровете с всички. Ти никога не даваш отговори, а само задаваш въпроси. Защо го правиш? Всички го знаят. И когато съвсем се омоташ в теориите си, започваш с личностни нападки. Пак те питам. Къде съм се преевал, продавайки евтино и купувайки евтино, имайки нисък моргидж с лихва под 3%. Обясни ми, колко щях да спечеля, ако бях продал днес три пъти по-скъпо, да купя около три пъти по-скъпо и с лихва +5% при около три пъти по-голям моргидж? Приблизително и много кръгло 3% върху $180К за 31 години (ускорено двуседмично изплащане при 35 години срок) и евентуално днес +5% върху едни $500К за 25 години. Свалиха сроковете от 35г на 25г макс. Говорим за един и същи имот :idea:
Това, че не съм плащал +10г наем няма да го броим. Пари за семки :dunno:

Вземи калкулатора и дай приблизителна цифра. +/- 5%. Да знам, колко съм се онодил с евтиното.

Апропо, когато отвориш всяка фирма, която е на борсата и погледнеш едни 10-15 години назад, тогава можеш да си продължиш с теориите. "Да беше купил на тая дата, да беше продал на другата, после пак купил на .... и продал на... " Това само храта с машина на времето го правят. И ти естествено. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Мар 2023, 14:47

Аз затова почнах да пиша в темата с предсказанията, за да не може да си измислят такива като теб какво съм бил казал (като например това за рублата и биткойн). Но вместо да ти светне лампичката ти продължаваш да наливаш още. Колкото и да се заяждаш с мен, няма да смениш световния ред.

п.с.
Ето малко въпроси от предните мнения. (понеже това ми е тактиката)

steeN написа:САЩ и Европа скоро сами щели да си ползват валутите... е чакаме да стане... докато чакахме еврозоната и НАТО само се увеличават. Коя е тая 1/2 от населението на света дето не ги позлва... няма централна банка в света дето не ги държи като резерви... почти всичко се купува от Китай в долари... дори газа все още се плаща в долари на руснаците... после руската държава ги прибира и дава компаниите си рубли...


steeN написа:Сбъркал си, че не си продал апартамента 2009 очевидно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 14:57

steeN написа:Аз затова почнах да пиша в темата с предсказанията


Бла бла бла, чакам цифри, с колко съм се преевал :dunno: Не теории "Ако през...", а отговор на директен въпрос с директни цифри. Или да чакам морето да се съсири?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Мар 2023, 15:00

ОК, може да приемеш, че си направил уникална сделка и вече на теб ще разчитам да ме информираш за състоянието на пазара на имотите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Мар 2023, 15:05

steeN написа:ОК, може да приемеш, че си направил уникална сделка и вече на теб ще разчитам да ме информираш за състоянието на пазара на имотите.


Не знам дали ще повярваш, но оценявам написаното от теб :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook